Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Visual C# 2005 Express Edition


payskin

Recommended Posts

Levi
Az elsõ cikkben, arról volt szó, hogy a következõben adatbázisból nyerünk adatot, ez elmaradt. :Sír:

Jogos, de ami késik nem múlik. ;) Az adatbázishoz egy kicsit nagyob terjedelemre volt szükség, ezért tolódott késõbbre, de már úton van. Így is húzni kell belõle, de majd meglátjátok.

 

Levi

Link to comment
Share on other sites

Net_Shark

Az az igazság, hogy nekem eddig nem túl legálisan volt meg a .net 2003-as (C#) abban tudom az alapokat. Inkább már valami komolyabb programot írnék.

 

Írjál inkább ékezettel, annak én például nagyon örülnék!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

zolli

Hello

 

Nekem az lenne a kérdésem hogy nem tud-e valaki olyan scriptet, amivel egy weboldalt le tudok menteni vagy éppen kinyomtatni. Már próbálkoztam, de semmi sem sikerült. Ha valaki tudna nekem külden ilyen scriptet, azt nagyon megköszönöm.

 

Ez nekem azért kéne, mert tovább akarom fejleszteni az elõzõ számban bemutatott explorert. Tényleg, még egy kérdés hogy tudom azt megcsinálni, hogy ne keljen rákattintani az ugrás gombra, hanem az Enterrel is menjen a megadott címre.

 

A válaszokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Net_Shark

Minek ehhez script? Csak a forráskódot akarod nem?

Edited by tzoli
Link to comment
Share on other sites

BaseBoy
Tényleg, még egy kérdés hogy tudom azt megcsinálni hogy ne keljen rákattintani az ugrás gombra hanem az enterrel is menjen a megadott címre.

Szia! Erre a kérdésre már jött válasz. Nézz egy kicsit vissza a hozzászólásokban.

 

BB

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@net_shark:

Nosza, írjál. Ennyi az egész. Döntsd el mit szeretnél, mit tudjon, hogy nézzen ki, aztán próbálkozzál.

 

Ha nem szerzel saját kézbõl tapasztalatokat, akkor soha nem fogsz "komoly" dolgokat programozni.

 

Persze nem szabad elfelejtened, hogy a programokat elõször meg kell tervezni, aztán kódolni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Levi

Érdemes megnézni a C# Express-szel adott mintákat. Az egyik egy Windows képernyõvédõ, a másik egy film nyilvántartó rendszer. Van hozzájuk forrás és részletes, oktató help.

 

A "New project" ablakban találhatod meg õket.

Link to comment
Share on other sites

zolli

Hello

 

Kösz az eddigi hozzászólásokat, majd még próbákozom. :ötlet:

 

Arpsofttól egy nagyon bölcs dolog:

Ha nem szerzel saját kézbõl tapasztalatokat, akkor soha nem fogsz "komoly" dolgokat programozni.
:taps:
Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Nosza, írjál. Ennyi az egész. Döntsd el mit szeretnél, mit tudjon, hogy nézzen ki, aztán próbálkozzál.

És mi van akkor, ha nem tudom, hogy mit akarok csinálni? :upsz: Tehát nincs valamilyen magyar oldal, ahol feladatokat adnak különbözõ programozási nyelvekre?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ha nincs cél, nincs motiváció, akkor a legfontosabb hiányzik Nálad. Divatból? Persze úgy is lehet, de ... Nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Nem divatból, hanem azért, mert szeretek programozni!

Link to comment
Share on other sites

Levi

Ötletekért érdemes körülnézni a Coding4Fun oldalakon.

Edited by tzoli
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Emlékszel a Videoton régi TV foci játékára?

Tudod, két pálcika mozog a képernyõ két oldalán és egymának ütögetik a labdát. Aki nem tudja visszaütni, vesztett.

 

Tessék leprogramozni. Élmény lesz, ezt garantálom, fõleg, ha nem fapadosra csinálod, hanem még jól is fog kinézni, illetve az objektumok rendesen, hiba nélkül fognak mozogni.

:D

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ha a grafikával nem akarsz piszmogni, készítsd el a Master Mind játékot!

Link to comment
Share on other sites

BaseBoy

Tõlem is egy-két példa: (nem grafikai jellegû)

- egy TCP/IP alapú szerver-kliens kiszolgáló

- plugin-eket támogató alkalmazás

- távvezérlés remooting felhasználásával (ez jópofa dolog, más gépén elindítani egy programot, legyen az a világ másik végén)

- Windows service készítése, mely pl. a gép indításakor egy fileba kiírja, hogy ki és mikor kapcsolta be a gépet valamint kikapcsoláskor kiírja, hogy mikor történt.

- videótékába való program megvalósítása

- ha a web is érdekel: egy FAQ adatbázis megvalósítása

 

Ha ezeket megcsinálod sokat tanulsz, garantálom!

Kell még ötlet?

 

BB

Link to comment
Share on other sites

BaseBoy

:) Ezt én is olvastam... Ez aztán a "kellemes" feladat.

 

BB

Link to comment
Share on other sites

csutomi
- Windows service készítése, mely pl. a gép indításakor egy fileba kiírja, hogy ki és mikor kapcsolta be a gépet valamint kikapcsoláskor kiírja, hogy mikor történt.

Ezt már én is próbáltam, de honnan lehet tudni, hogy mikor kapcsoljuk ki a gépet???

És, hogy ki kapcsolta be???

Link to comment
Share on other sites

BaseBoy

@csutomi:

 

Ha Windows service-t készítesz, akkor annak van két speciális függvénye, az OnStart() és az OnStop(). Az OnStart() a service indításakor, míg az OnStop() a megállításkor hívódik meg. Így elegendõ ezt a két fügvényt megírni/kiegészíteni a megfelelõ kóddal.

 

Azt, hogy mikor kapcsolod ki a gépet elegendõ a Widowsnak tudnia :) Õ majd megállítja neked a service-t. (itt jegyzem meg, hogy a servicet be kell regisztrálnod, ha használni akarod)

 

És hogy ki kapcsolta be éppen:

System.Security.Principal.WindowsIdentity user = 
   System.Security.Principal.WindowsIdentity.GetCurrent();

string userName = user.Name.ToString();

 

BB

Link to comment
Share on other sites

csutomi

@BaseBoy: Nem lehetne ezt megoldani tagfüggvények nélkül? Pl. valamilyen Winapi utasítással?

Link to comment
Share on other sites

BaseBoy

@csutomi: De! Használd a 'advapi32.dll' GetUserName() api függvényt!

Link to comment
Share on other sites

csutomi

@BaseBoy: Köszi :)

 

@mindenki:

Még valami:

Följebb volt róla szó, hogy honnan lehet letölteni Visual C#-ot. Valaki be is linkelte az egyik oldalt, de sajnos azon az oldalon csak olyan C# volt, ami nem fut Win98-on. Tud valaki olyat, ami Win98-on is mûködik?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A C# fejlesztõkörnyezet, illetve maga VS .NET minimum követelménye Win2000, XP vagy NT4.0.

De a készült programok futtathatók Win98-as környezetben is.

Link to comment
Share on other sites

Mosomaci

Hello mindenkinek!

 

Ma jött meg a szeptemberi szám, és már nyomtam is a C# cikket. Viszont meglepetéssel tapasztaltam, hogy a DVD-n nincs a megszokott kísérõ videó! :Sír:

 

Ezentúl se lesz, vagy online lesz elérhetõ, vagy mizujs?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...