Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Flash kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

Mezofi

OK! Akkor Spányik Balázs hozzászólását olvasd el. A HTM-oldalt tudod szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

Táltos Papa
:D Üdv :D az *.swf - et is lehet szerkezteni vagyis nem de mégis habár kell egy " Flash Decomplier " nevû program ami *.fla -t készít belõle!! :P
Link to comment
Share on other sites

Táltos Papa

Egy problémám volna van egy kép fájlom aminek a mintái között van egy kör benne ábrával! A kör-t és a benne lévõ ábrát szeretném beilleszteni v. be importálin Flash 8 Prof.-ba !! Próbáltam már ugy hogy Photoshop CS2 ben ki jelöltem a kört és azt másoltam de a Flash 8 kockát illesztett be !! Kérdésem hogy lehetne ezt a kör-t másolni vagy ha ezt nem lehet akkor lehet-e a másolt kockából kört csinálni!! Elõre is köszönet annak aki megvilágtja egy nagyon kezdõ flash készítõ elméjét!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Újarc

Sziasztok

 

A következõ problémám: flash-ben akarok csinálni egy weboldal a vállalkozásom számára de jelen pillanatban nem tudom megvenni a progit. Az legális megoldás, hogy 30 napos próbaidõszak alatt készítem el vele az oldat

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Természetesen, de a kutya nem fogja megkérdezni mivel készítetted el a weboldaladat!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Timer

Lenne egy nagyon tré kérdésem: egy ilyen weboldalt nagyjából mennyire bonyolult összehozni? Iszonyatosan tetszik!!! (csak sajnos egyetlen egyszer sem dolgoztam még flash-sel)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Még nem dolgoztál Flash-el? Hát akkor kezd el és kb. fél év múlva, ha minden nap foglalkozol vele, akkor már tudsz hasonló oldalt készíteni, de csak hasonlót.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Timer

Valahogy éreztem, hogy ez nem fog menni holnapra :D

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Sziasztok!

 

Szeretnék flash-ben csinálni néhány hivatkozást (sima egyszerû szöveges), és az a bajom, hogy nem csak a tényleges szöveg fölött lehet linkelni, hanem már körülötte is. És ha több ilyen hivatkozást szeretnék csinálni, akkor az zavaró lehet.

Tudna segíteni valaki, hogy mit csinálhatok rosszul?

 

swf

fla

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Nemtudom mi a bajod ezzel, mikor a flash-re viszem a nyilat akkor vált át kézre.

Egyébként ezt valahogy úgy kéne csinálni, hogy külön-külön button-okat hozol létre a szövegekbõl és azokat húzogatod a színpadra egyesével. Így külön-külön gombok lesznek a szövegek. Sajna nem tudtam megnézni az fla-t mert gondolom 8 -as verziót használsz, én pedig még a 7-est.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Biszke

No akkor elmentettem MX 2004-es verzióként. ;)

fla

 

Csak az a problémám, hogy úgy szeretném megoldani, mint pl. html-ben, egy szöveges hivatkotást. :D Ott akkor lehet linkelni, ha az egérmutató a szöveg fölett van. Itt ha alulról húzod az egeret, akkor már akkor is lehet linkelni, amikor még el sem éri a szöveget az egérmutató. De ha aláteszek egy másik linket, akkor az zavaró lehet. Erre nincs megoldás?

 

Amúgy én is külön-külön akarom megcsinálni a hivatkozásokat.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Unexpected file format! Hiba jelzéssel nem nyítja meg.

De a lényeg, hogy amikor gombot szerkesztesz négy állapotot kell látnod és szerkeszteni, az utolsó (a negyedik) a találati rész, oda rajzolsz egy kockát amekkorát akarsz és ha ezt a kockát eléri akkor fogja érzékelni mint gomb.

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Unexpected? :hmm:

 

Errõl a négyzetrõl a Hit részben már olvastam, de sajnos nem találtam meg azt az eszközt amivel rajzolni kell. Én a Rectangle Tool-lal rajzoltam, de azzal nem volt jó. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

De az a jó! Rájöttem. Neked összesen egy darab gombod van a színpadon, ezért a színpad is akkora mint a gomb! Tehát valami nagyobb szinpadot kellene rajzolni pl az utobb emlitett eszközzel, modjuk sárga színnel, és arra ráhúzni a gombot. Egybõl észrevehetõ a különbség. :lol:

Mondjuk mint itt

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Köszönöm! :oké:

 

Kicsit azért kínlódtam még, mire megértettem a lényeget, de most már úgy mûködik, ahogy szeretném. :)

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Áááh, korán örültem. :(

 

Most már csak az a baj, hogy nem mûködik a link.

Csak a down-hoz írtam be a linket, az up-hoz és az overhez nem.

fla

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Amikor a színpadra húztad, a properties felületen baloldalt nevet kell adni a gombnak, mondjuk legyen gomb_btn. Ezután rákattintasz a gombra és az actions felületen ami a properties felett van, beírod a következõ Action scriptet:

on(release) {
    getURL("http://www.akarmi.hu");

}

De a lényeg, hogy amikor megnyitod az actions felületet, alul azt lásd hogy gomb_btn, magyarul, azt szerkeszted! :D

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Köszönöm!

 

Idõközben sikerült nekem is megoldani, de még egyszer köszi! ;)

Link to comment
Share on other sites

petne

Sziasztok!

 

A napokban azzal a problémával találtam szembe magam, hogy az opera és a firefox nem nyomtatja ki a flasht, az internet explorer meg mindent megcsinál szépen.

Ezért keresem azt a megoldást, hogy a flashbõl elindítani a nyomtatást, viszont csak azt szeretném, ha azt nyomtatná ki, ami éppen a képernyõn van az adott állapotban. Erre van valamilyen lehetõség?

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Szerintem nincs, mert a Flash egy film, te kívülrõl nem tudod megadni neki, éppen mit jelöltél ki az egérrel! Szerintem. :D

 

Ui: Vagy valamilyen furfangos ActionScript-tel. Figyelteted melyik koordinátákon nyomja le az egérgombot, melyiken engedi fel, és ezután ezekbõl kiszámolja a területet, és azt nyomtatja. :)

Link to comment
Share on other sites

petne

Rájöttem, hiba van az operába és a firefoxban, ugyanis ha a html kódban transparentet állítunk be a flashnek, akkor a program nem tudja kinyomtatni az oldalon lévõ flash-t. :(

Ebbõl is látszik, hogy az alternatív böngészõk se tökéletesek, ahogy az az IE se sokmindenben...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
slyboy

Egy kérdésem van!!

Szóval...hogyan rakok be az intro vagy bármi elé egy loading animációt ami százalékosan méri a töltés állapotát.Mert a gond az hogy van egy intro ami sokáig tölt és az alatt egy fehér paca van csak!Én ezt megakadályozván gondoltam erre hogy legyen egy preload ami betölt 100 %-ra és bejön (a már generálódott) intro!

Köszönöm ha tudtok válaszolni!!!!

Link to comment
Share on other sites

slyboy

Megnéztem és nem ok!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Szívesen.

:upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...