Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Flash kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

tzoli

Játékszabályok:

 

Amint egy problémára van megoldás kiszedjük a beszélgetést ebbõl a topicból, hogy ne duzzadjon túl nagyra és kereshetetlenre, átláthataltlanra.

 

Egy hozzászólás lehetõleg egy kérdést tartalmazzon, vagy egy témához kapcsolódjon.

 

Helytelen:

 

A megoldás a problémádra ez: ....

Ja és nekem is van egy kérdésem: ...

vagy

 

Két kérdésem van: ...

vagy

 

Az a kérdésem, hogy ... . Ja és még azt meg tudná valaki mondani, hogy ... ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ocsi

Csináltam egy moviclip-et amiben actionscript is van... (nem tudom ez fontos-e)

Majd beillesztettem ezt az MC-t az elsõ kockára, és beállítottam a tulajdonságoknál, hogy alpha=50%. Tervezõ nézetben így is van. DE valamiért amikor tesztelem, ugyan úgy 100% on mutatja. Máshol nincs parancs az alpha érték változtatására, az egész film 1 kockából áll, és ezen van az egyetlen MC, aminek beállítottam az értékét... DE MÉGIS.... Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

_root._alpha = 50;

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Az eredmény továbbra is ugyan az...

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Ha nem titkos, és elküldöd megnézném (e-mail).

Nekem mindenhol mûködik az _alpha.

Itt

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@ocsi

A dynamic text-nél sajnos nem mûködik az alpha, a static text-nél viszont igen.

Gondolom ezt nem lehet változtatni. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ocsi

Egy maszk effektet akarok csinálni, és ebben azonos elemekat akarok többször egymás mellé tenni. Például egy kört. Próbáltam úgy, hogy Graphic és úgy is, hogy MC vé konvertáltam, és ráhúztam a maszk ra annyiszor, ahányszor akartam. DE MINDIG CSAK AZ ELSÕT ÉRZÉKELTE. Magyarul, mindig csak az elsõ kör mûködött maszkként a többi mint, ha ott se lett volna. Ez miért van?!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A kérdés egyszerre Javascript és Flash, de úgy érzem inkább ide illik:

 

Van-e lehetõség arra, hogy egy Flash-programnak futásidõben megváltoztassam egy olyan paraméterét, amit eredetileg a HTML kódból kapott. Találtam egy SetVariables/GetVariables párt, de elsõ nekifutásra nem igazán akartam mûködni, még a "width"-et sem tudta visszaadni :(

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@Giraffe

Kicsit pontosabban, jó lenne tudni mit is akarsz megváltoztatni.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Egy Zoomify-os képgalériában a könyvtárnevet és például a kezdõ nagyítást szeretném változtatni JavaScriptbõl, hogy ne keretekkel és n+1 darab kb. ötsoros HTML-ekkel kelljen megoldani.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Zoom effektet akarsz egy flash "térképbe"?

 

Akkor nem a flash méretét kell változtatnod, csak a térképet tartalmazó MC méretét!!

Az SWF.HU -n van erre segédlet!

Link to comment
Share on other sites

tesztax

Nem tudja valaki hogy lehet képekbõl Flash-t csinálni?

Vagy ha nem lehet ingynes programmal, akkor GIF mozgóképet csinálni belõlük?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Zoom effektet akarsz egy flash "térképbe"?

Nem egészen, bár azt is :)

 

Akkor nem a flash méretét kell változtatnod, csak a térképet tartalmazó MC méretét!!

Az SWF.HU -n van erre segédlet!

Ennél kicsit azért összetettebb a probléma - nem véletlenül a Zoomify-rõl szólt a kérdés. A gond az, hogy több képet szeretnék egy HTML-en belül cserélgetni, és ehhez "mindössze" az elérési utakat kellene változtatni, és frissíteni az oldalt.

Link to comment
Share on other sites

tesztax

Csak egy nagy gond van vele fizetõs!

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ezt nekem írtad ugye?

Igen fizetõs, de harminc nap alatt el tudod dönteni, hogy kell-e? Persze van ingyenes program is, csak az valószínû sokkal bonyolultabb, és kissebb tudású, mint az UGA! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Ennél kicsit azért összetettebb a probléma - nem véletlenül a Zoomify-rõl szólt a kérdés. A gond az, hogy több képet szeretnék egy HTML-en belül cserélgetni, és ehhez "mindössze" az elérési utakat kellene változtatni, és frissíteni az oldalt.

Szóval kb azt szeretnéd, hogy ha a felhasználó az elefánt gombra kattint akkor az elefánt.swf jelenjen meg, ha a leopárdra, akkor a leopard.swf ??

 

 

:nyíl: Én ezt az egészet flash el oldanám meg: a gombok is a flash file részei lennének, és így loadMovi() val lehet képeket betölteni.

:nyíl: Php val is megoldhatod a dolgot: minden gombnak van egy azonosítója, és a php file az alapján tölti ki az .swf file tulajdonságait.

 

Remélem a kérdésre válaszoltam!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Sajnos nem igazán a kérdésre válaszoltál :upsz:

 

Van egy ingyenes Flash-motor, ami nagyméretû képek megjelenítésére használható - ez a Zoomify. Ennek azon paraméterét, sõt, ha lehet, paramétereit szeretném "röptében" módosítani, hogy éppen melyik képet mutassa. Vagyis az swf nem változik, csak néhány HTML-ben átadott paraméter.

 

PHP-val vagy más szerveroldali programmal természetesen könnyen megoldható a probléma, de én több ok miatt is szeretném mindezt a felhasználónál megtenni (pl. mert lehet hogy a vége CD vagy DVD lesz.)

Ahogyan azt is szeretném elkerülni, hogy elõre le kelljen generálnom x+1 HTML oldalt, hiszen ha másképpen nem megy, keretekkel még mindig megoldható a probléma.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Nos... akkor én azt mondom, hogy ha van olyan megoldás amit te szeretnél, az csak JS lehet... ahoz nem értek, és nekem nincs más ötletem.. csak az amit írta: Csináld az egészet te! Flashben! Akkor olyan lesz amilyet szeretnél!! :D

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Az ötlet nem rossz, de...

:nyíl: Nem szeretnék egy olyan - igen nagyszabású - programot újra megírni, amit már valaki megírt, és ami biztosan mûködik - ráadásul sokak nagy megelégedésére.

:nyíl: Mint írtam, kerülõ megoldásokkal mûködik a dolog, de jobb szeretném elegánsan megoldani a problémát.

:nyíl: Eddig nagyon jól megvoltam Flash nélkül - a Zoomify az elsõ olyan alkalmazás, ami miatt hajlandó lennék a tanulásába kezdeni -, és a jövõben is szeretnék olyan oldalakat készíteni, amik Flash nélküliek. Nekem nem a csicsás, hanem a gyors és a "tartalmra optimalizált" oldalak tetszenek. :)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nekem a következõ gondom lenne!

Kéne egy gomb. Ez most még movieclip fázisban van. Viszon a gomb csak 4 képkockából áll, a movie klippem meg jóval több. Hogy tudnám valahogy a gomb OVER képkockát meghosszabítani, hogy beférjen az animáció többi tésze is?

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Ha animált ( és nem pedig 3 állású) gombot szeretnél akkor a következõ a teendõd:

Csinálsz egy MC-et.

Az elsõ képkockája lesz a gomb kiindulási állapota. Ide az action höz beírod, hogy

stop(); 

az MC külsõ action részébe írd be ezt:

on(rollOver) {gotoAndPlay(2)}
on(rollOut) {gotoAndStop(1)}

a 2. képkockától ameddig akarod tarthat az animáció. (Fontos, hogy az animáció utolsó képkockájára tegyél egy stop(); prancsot, vagy ha végtelenített animációt akarsz akkor ugorj innen újra a 2. képkockára és játszd le újra...)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

És hova tegyem a getURL-t?

Link to comment
Share on other sites

ocsi

jah bocsi!

A gomb felengedésekor lefuttatni kívánt scriptrészletet ide kell berakni:

on(Release) {
//ide jöhet pl a getURL is!
}

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...