Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CSS kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

Giraffe1

padding, margin nem játszhat valahol? Mert egy örökölt tulajdonság is tud ilyen kalamajkát csinálni...

Link to comment
Share on other sites

kléni

Nem pont a margin volt a baj, de sikerült megoldani. A canvas-t befoglaló div előtt lévő div-ben sok float volt. Ezt kicsit kiszépítettem, így már jó a magasság.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
payskin

Jó, ez csak 3 éves. Ja mégsem, mert 2016-os év végi indexoldal van benne. ?!??!? De akkor meg nem értem a vendorprefix részt, az már egy éve is régen a múlté volt, főleg flexboxnál.

 

A 23. oldali CSS-állapot viszont tényleg 3 éves (fura, hogy ezt használta), ma így néz ki. Mondjuk, vannak fura dolgok pirosban (Transitions, Transform, Web Animation), amik évek óta támogatottak a különböző böngészőkben annak ellenére, hogy nem lettek még W3C Recommenation, szóval ez nem feltétele a támogatásnak. Vagy ott a flexbox, ami ezek szerint még kandidál (flexible layout néven), de már teljes körűnek mondható a támogatottsága, a Bootstrap 4, azt hiszem flexbox alapon van újraírva (vagy már grid?).

 

Egy kicsit túl van drámázva az egész. A flex és a position nemcsak inline elemeket, hanem bármilyen elemet kivesz a flowból. A margók függőleges (és nem vízszintes, ahogy a dián van) átfedése akkor probléma, amikor először belefutsz és nem érted, mi történik. Onnantól nem nagyon okoz gondot, hacsak nem össze-vissza pakolod a margókat a dolgokra.

 

A border-boxot az IE 2009 (!), a Chrome (vendor prefix nélkül) 2011, a Firefox 2014 (wazz) óta támogatja. Ez 2017-ben említésre sem méltó. CSS tananyag, második óra, content-box, border-box, különbségek és milyen problémák jöhetnek elő, végül megállapodunk abban, hogy

 

* { box-sizing: border-box; }

 

és kész. Ennyi. :)

 

Na, egyelőre a 90. oldalig néztem, majd még folytatom. Egy biztos: rendkívül alapos!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...