Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CSS kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

Giraffe1
De a hover (egér kurzor link fölé vitelkor) csaka szövegszín változik, illetve aképnek is kellene, de ez az Operában nem mûködik, csak az IE-ben, és Firefoxban. Az Operában egyszerûen az alapértelmezett listastílus (azaz egy fekete pont) jelenik meg a másik kép helyett. Nem tud valaki erre megoldást? Javascript nem jöhet szóba!

Tudtommal a li-nek nincs hoover "aleleme", így már az is csoda, hogy a másik kettõben megy.

 

Mi lenne, ha a felsorolásnak egyszerûen kikapcsolnád a pöttyét, és egyszerûen egy háttérképet rendelnél a linkhez - természetesen egy kis behúzással. Így a hatás gyakorlatilag ugyanaz lenne, de mégis úgy nézne ki, mintha...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Teljesen hivatalos, szabványos a li:hover. Az Opera is megértei. Ha: Elötte letöltetem vele a képet!!! :ötlet: Akkor mûködik. Pár fórumon utánajártam, és mint kiderült, ez egy Opera bug, - nem nem értelmezi, hanem a motor nem tölti le a képet valamiért - és igen, sok helyen a háttérképes megoldást javasolják. Ez egy négyelemes menünél még elmegy, de nagyobb menünél ez már rendesen kódtöbbletet eredményez!

 

De majd átalakítom a menüt háttérképesre, és meglátom, mi lesz belõle.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Csak ezért új hozzászólásba, hogy jelezzem: Háttérképes módszerrel már tökéletes mindhárom böngészõben!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Szerintem nem igazán szabadna a kódnak hosszabnak lennie ha az jól átgondolt. Hiszen a menü div-jének "a" objektumára hozod létre a megfelelõ stílusokat, és onnantól kezdve a HTML ugyanakkora, mint volt, és a CSS sem nõhet igazán.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jó, jó, én másra gondoltam, de közben rájöttem, mit kell csinálnom. :upsz::upsz::upsz:

 

De kb. ugyanakkora lett, tehát a list-style-type-bõl lett background, a megfelelõ két helyen, meg némi padding, és kész is. :oké: Úgyhogy igazad lett mindkét esetben. Köszönöm. (De akkor is mennie kellene a list-style-nak! :ördög: Illetve megy is, csak ugye az Opera problémázik :) )

Link to comment
Share on other sites

benkovics
...nem nem értelmezi, hanem a motor nem tölti le a képet valamiért...

Hmm.... Akkor töltesd le vele.......

Link to comment
Share on other sites

google
Javascript nem jöhet szóba!

:ötlet:;)

Link to comment
Share on other sites

benkovics
:upsz: Már megint milyen figyelmetlen voltam..........
Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Egy oldallal szenvedek már néhány napja. (Valószínûleg rossz helyre tettem fel a kérdést, ezért nem is találta meg a többség).

 

A probléma vele a következõ: nyomtatáskor csak a sötétkék alapon lévõ résznek kellene megjelennie - egy fej- és egy lábléccel "fûszerezve". Ez nagyon szépen mûködik IE alatt és Firefox Web Developer kiegészítése (stíluslap váltás nyomtatóra) is azt mutatja, hogy minden rendben van, de a Firefox mégis egy oldalrja akar nyomtatni a hosszabb szöveget. :(

Azért sem értem, mert például itt teljesen jól mûködik mindkét böngészõ alól.

 

Szerintetek mi a gond az elsõ oldallal??? :S

 

(Hálás lennék, ha valaki azt is megnézné, hogy Opera alatt mi a helyzet, mert azom speciel nincs. Kösz elõre is!)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Opera alatt jól mûködik. :hmm: Nem értem.....

Ezt már olvastam a másik topicban is....... Csak ott sem jöttem rá a megoldásra... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A kérdést olvastam már, de azért nem tudok rá válaszolni, mert egyrészt sose csináltam még ilyet, másrészt a megoldást még csak sejtésbõl sem kapisgálom. Ezt is azért írtam ide Neked, hogy lásd, hogy olvassuk/tuk a hozzászólásod, csak valószínûleg fogalmunk sincs a dologról.

 

Esetleg anynit, hogy a mûködõ oldal kódját egy az egyben vidd át a másik lapra. Ha ott ígys em mûködik, akkor nem tudom mi lehet. Más dologgal ugyan, de jártam már így én is. Az eredménye a lap teljes újrakódolása lett, és akkor már jól mûködött. (Esetleg a cache ürítés segíthet, fõleg Firefoxnál!)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Közben a <div>-ek kis átrendezésével és egy apró csalással sikerült megoldani a kérdést :)

Mivel ezek statikus oldalak, és a portál úgy van beállítva, hogy ezekben is keressen, ezért ha a keresõszó az egyik cikkben benne volt, akkor automatikusan kidobta a nyomtatható oldalt is találatnak. Nekem ez nem tetszett, ezért is terveztem át teljesen a kódot, hogy immáron csak egy html csomag legyen, de az egybõl nyomtatható is legyen.

Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy az eredeti megoldással mi baja volt a Firefox-nak, de most már nem is fog kiderülni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
google

A validator nekem warningokat ír ki, kizárólag background-colorokkal kapcsolatban. Íme az egyik a sok közül:

Line : 109 (Level : 1) You have no background-color with your color : .menukoz p

 

:pislog: Mióta nem lehet a p-nek háttérszínt adni? És ugyanezt beírja a bodyban "elkövetett" background-coloromra is. :S Ugyanakkor a valid css informationba ezek azért beférnek. Mi baja van? :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha megnézed bármelyik weboldalam, akkor láthatod, hogy nálam is szinte kizárólag ezeknek az értékeknek ad warning megjelölést. Meg elég sok weboldalnál látom ezt. Az okát nem tudom. Lehet, hogy a validator "bolondult" meg.

Link to comment
Share on other sites

google

OK, akkor nem aggódom emiatt. Én sem tudtam mire vélni. Ellenõriztem régi css-eket is, amik anno validnak bizonyultak, az eredmény ugyanez volt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

http://www.minidiscweb.hu/teszt/index.html

 

Ha megnézitek, Oparában, és Firefoxban jó, az Internet Explorer pedig hézagot hagy a képek közt. Valaki nem tud rá megoldást, hogy az IE-ben is össze legyenek húzva a képek? Mert ebbõl kiindulva ugyan akarok beállítani sortávolságot, de ahhoz elõszõr a nullapontot kellene meglelni az Explorerben is ...

Link to comment
Share on other sites

google

Hozzá kell tenni, hogy az IE 4px-t "tesz rá". Nekem már sikerült egy hasonló gondot megoldani overflow: hidden értékkel, de MD esetében ez sem mûködik. :S

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Közben a <div>-ek kis átrendezésével és egy apró csalással sikerült megoldani a kérdést  :)

Mivel ezek statikus oldalak, és a portál úgy van beállítva, hogy ezekben is keressen, ezért ha a keresõszó az egyik cikkben benne volt, akkor automatikusan kidobta a nyomtatható oldalt is találatnak. Nekem ez nem tetszett, ezért is terveztem át teljesen a kódot, hogy immáron csak egy html csomag legyen, de az egybõl nyomtatható is legyen.

Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy az eredeti megoldással mi baja volt a Firefox-nak, de most már nem is fog kiderülni.

Tudom, hogy már megoldódott, de a jövõre nézve itt van egy cikk a nyomtatásról: http://weblabor.hu/cikkek/cssnyomtatas

 

(Szokás szerint sosem azt találom meg, amit keresek :S )

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Hozzá kell tenni, hogy az IE 4px-t "tesz rá". Nekem már sikerült egy hasonló gondot megoldani overflow: hidden értékkel, de MD esetében ez sem mûködik. :S

font-size: 0px; az ul-hez, és jó lett! :S (Weblaboron mondták)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Az input text-et lehet-e növelni?

Szeretnék egy kb. fél képernyõnyi beviteli mezõt, de nem text-areát.

Úgy gondoltam készítek egy raktárkezelõ programot php-ben, és jól mutatna, ha a vonalkód beviteli mezõje jól látható lenne.

:)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
input[type="text"] {
adatok
}

Ilyen formán adj neki szélességet és magasságot. :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szeretnék Operához css hacket. Internet Explorernél ez úgy mûködik, hogy csinálok egy külön css fájlt, az Explorerre vonatkozó részt ebbe beírom, és a

<!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" type="text/css" href="ie6.css" /><![endif]-->

módon a headbe beírva mûködik. Opera esetében ezt hogyan kell megoldani?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Valaki elmondaná hogy clear left | none | right | both mire jó?

Link to comment
Share on other sites

google

Én már nagyjából értem, de elmagyarázni...

A float tulajdonságú divekhez viszonyuló pozícionálásban használják. Ha egy divnek clear: left értéket adunk, akkor egy másik, float: left paraméterû div alá kerül, tehát nem rá, mint új réteg. Ugyanez vonatkozik a right értékre is, ha pedig both-t határozunk meg, akkor egyik sem érhet a clear: both paraméterû divünk alá.

 

Ha mégsem lenne még világos (amit õszintén szólva nem csodálnék), akkor itt az angol változat is, hátha...:

specifies if an element allows floating elements on its sides. More specifically, the value of this property lists the sides where floating elements are not accepted. With clear set to left, an element will be moved below any floating element on the left side. With clear set to none, floating elements are allowed on all sides.
Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Ha egy divnek clear: left értéket adunk, akkor egy másik, float: left paraméterû div alá kerül, tehát nem rá, mint új réteg.

Ennek sok értelmét nem látom, mert alapértelmezésben is oda kerül ... ez nem véletlenül egy diven belüli pozícionálásra jó? Találtam képes oldalt, de cseh nyelven. (Rengeteg nagyon jó tipp van a cseh weboldalakon egyénként, csakhát ugye nem tudok azon a nyelven ...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...