Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HTML kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

Kiskalóz

vajon miért van az hogy egy üres oldalon egy azaz 1db DIV-et a fantasztikus IE9 nem képes középre rendezni??

 

<body>
<div id="index">
    ide jön a flash
</div>
</body>

 

#index{
  width: 600px;
  height: 400px;
  border: 1px solid;
  margin: 0 auto;
}

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nálam az RC simán középre rakja. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

érthetetlen..

 

Nekem ez van-> 9.0.8080.16413

Link to comment
Share on other sites

payskin
IPB kép
Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Csodás :) Nem tudok mit hozzátenni :)

 

Viszont lenne 1 kérdésem. Megoldottam ez a zene lejátszó dolgot.

Maga az oldal iframe-be van téve, hogy az oldalon való navigáláskor ne induljon újra a zene.

Eddig minden szép és jó.

 

Van 1 olyan oldal aminek az egyik részén elõnézeti képben vannak fényképek, ami az oldal másik felén szépen megjelenik teljes méretben. Eddig ez remekül is mûködött, de amióta ez az iframe cucc van azóta minden képváltásnál (amikor a kis képre kattintok) villan egyet a képernyõ.

 

Ezt hogyan tudom kiküszöbölni?

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Passzolom, nincs munkatapasztalatom iframe-mel. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

IPB kép

 

:)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha a 0 után kiírod a px-et, nem javul meg?

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

nem..

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom reprodukálni. 1:1-ben beírtam ugyanazt, ami a forrásodban van, és középre rakja.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha kiveszed a 0-t és csak az auto marad, akkor megjavul.

És ha most visszaírod a 0-t, akkor is jó marad. Nem értem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem a böngészõ saját CSS-ében van valami elrontva, és a body nem 100% szélességû. Másra nem tudok gondolni.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Megnézem majd másik gépen... kíváncsi vagyok..

 

Ha az iFrame kérdésemmel kapcsolatban tud segíteni valaki ne fogja vissza magárt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dávid Csaba

Segítséget kérnék abban, hogy az itt látható blogon ne jelenjen meg, s ne is legyen kattintható az a dög nagy RSS gomb a lap tetején, valamint a vele egy sorban elhelyezkedő "HOME", "POSTS RSS", "COMMENTS RSS", "EDIT" linkek végleg eltűnjenek. Az lenne a lényeges, hogy a "Teszt Témák" felirat ott maradjon, ahol most van. Két napja küzdök vele, de sehogy sem sikerül elérnem, hogy ne csússzon el ez a felirat valamerre. A legfelső hozzászólásban linkeltem a téma-fájlt.

 

Nem lehet igaz... épp csak beírtam, hogy kéne egy kis segítség, amikor rájöttem, mi a megoldás. Köszi! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kiskalóz

tudok olyat csinálni, hogy ha egy form kitöltése közben, megnyomják az entert az ne legyen subit?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Igen.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Hogyan? :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Figyeled a document.keydown vagy form.keydown eseményt, és ha a keycode == 13, akkor return false;

 

jQueryvel még egyszerűbb:

 

$('form#fBarcode').keypress(function (e)
{
    // ENTER
    if (e.keyCode == 13) {
        return false;
    }
});

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
   <meta charset="utf-8">
   <title>Tárhelyezés</title>
</head>
<body>
<div id="container">
   <form name="anyad" id="anyad" action="a.html" method="get">
       <input type="text" name="birka" value="18">
       <input type="text" name="marha" value="a1">
   </form>
</div>
</body>
</html>

Valaki mondja meg, miért nem lehet bármelyik mezőben állva Enterrel elküldeni a formot, mielőtt kitépem az összes hajam... :mérges: Ha csak egy input van, működik.

 

Update #1: Giraffe megmondta a tutit: két inputnál már kell bele submit gomb is. Eh. :facepalm:

 

Update #2: "display: none"-nal eldugva a Submit gombot, Firefoxban működik, Chrome-ban nem működik az Enterrel küldés. :bolond: Visibility: hidden mindkettőben jó.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez azért lehet, mert a display:none; manipulálja a DOM-ot a visibility:hidden; meg nem?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A display: none miért manipulálja a DOM-ot? Attól az az oldalelem még benne van a DOM-ban.

 

Ez inkább azért lehet, mert a Chrome bizonyos dolgokat másképp csinál a formokkal, mint a többiek, meg ahogy az normálisan elvárható lenne.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Igaz, a DOM helytelen volt, maradjunk a "layout flow"-nál. Display:none esetén semennyire sincs renderelve a cucc, ember nem léphet vele kapcsolatba, így nem segíthet az enter-problémán. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A display: none-nál is - valamilyen szinten - foglalkoznia kell(ene) az elemmel, hiszen simán elõfordulhat, hogy pl. egy :hover-re vagy egy JavaScript utasítás hatására meg kell jeleníteni. És ha megnézed, egy összetettebb, akár nagyobb háttérképpel rendelkezõ elemet is gyakorlatilag azonnal megjelenítenek a böngészõk, amikor a none-ból mondjuk block lesz, és nem kell várni a renderelésre.

 

Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha nem a submit elem display stílusát változtatjuk meg, hanem mondjuk egy körülötte levõ <div>-ét vagy <p>-ét?!

 

Sajnos egyre inkább divat az, hogy a programok megpróbálnak "elõre gondolkodni", ami néha hasznos, de az esetek többségében inkább problémát okoz. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
payskin
The interactive element button must not appear as a descendant of the a element.

 

DE MIÉRT?! (Chrome-ban működik, Firefoxban nem.) De akkor legalább lenne href attribútuma!!! Ezért most de megütnék valakit... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Bizonytalan/félreérthetõ lenne a dolog mûködése, ha engedve lenne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...