Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HTML kérdésem van

tzoli
 Share

Recommended Posts

Bencce

Miután megkérdeztem meg is találtam a DW-ben. :) Szóval nyugaodtan elhiheted. Nem profi, csak ha sokáig nem használom elfelejtem :(

De azt még gyorsan megkérdezem ha szabad, hogy, hogy állítsam be, hogy miután klikkeltem egy linkre, rolloverre megint aláhúzza. Mert utána már nem húzza alá :(

Kovács Gyula (MiniDisk)

text-decoration: underline;

pannonboy

Légyszi segítsetek!

A weblapomat egy grafikus programmal készítettem. Az a baj, hogy csak 1024x768-as felbontásnál néz ki jól. Hogyan lehetne középre rendezni a bejelentkezõ és a fõoldalt is, hogy minden felbontásnál jó legyen?

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha nem használsz css-t, akkor az egész lapodat tedd

<div align="center"></div>

közé.

pannonboy

A CSS stílust jelent ugye? Nem használok. Megpróbálom ezt amit mondtál ha hazaérek. Köszönöm!

Egyébként most látom, hogy ez a fórum is olyan, hogy amekkorára nyújtom az ablakot, akkora a tartalom is, tehát alul nem jelenik meg görgetõsáv. Ezt hogyan lehet kivitelezni?

arpsoft

A szélességeket százalékban adod meg és nem fix pixel értékként.

pannonboy

Tényleg! Most nézem a forrást. De itt 150 % is elõfordul. Mi a norma? Mondjuk egy 1024x768-as felbontásnál hol van 100%? Egy ablak nem 100% x 100%?

arpsoft

Az aktuális ablak a 100%.

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha azt szeretném, hogy a weblapba írt kód ne értelmezõjön, hanem csak látszódjon az oldalon, mint egy áltlagos szöveg, akkor az hogyan kell csinálni?

google

Próbálkozz a <pre> </pre> tagekkel. Másik módszer, hogy pl. a > jelet úgy írd ki, hogy > . ;)

Kovács Gyula (MiniDisk)

Köszi! :)

Közben rákerestem a <pre> tagre, és kiderült, hogy nem ez kell nekem. Ez pont hogy megjeleníti a kódot úgy, ahogy azt a html-nek értelmeznie kell. A kiiratás az <xmp></xmp> tagek közé tett info csinálja azt, ami nekem kell.

Íme az angol nyelvû info:

Note on <pre>

It is worth noting that while <xmp> is deprecated, the <pre> tag does not perform all of the functions of <xmp>:

<pre><b>Hello</b></pre> displays Hello

<xmp><b>Hello</b></xmp> displays <b>Hello</b>

A forrás: http://www.w3schools.com/tags/tag_pre.asp

google

Sosem volt tiszta, mire is jó az a <pre>, de hogy erre sem... :S:pislog:

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha nem említed meg, sosem tudtam volna, merre induljak a keresésben! Egyébként nagyon jó kis tagek ezek! :oké:

google

Szóval Te sem tudod. :démonikacaj::P

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én nem tudtam, de mostmár tökéletesen tiszta a dolog! :) Most, hogy segítettél ... ;)

google

Akkor igazán elárulhatnád, mikor alkalmazzuk a <pre> taget? :) (Komolyan nem tudom, hiába olvastam már róla eleget, még mindig nem tiszta!)

Kovács Gyula (MiniDisk)

Tegyük fel, hogy csinálsz egy lapot, ahol szövegileg ábrázolod a html kódokat. (Pl. oktatóoldal, vagy ilyesmi) Ha ide egy linket akarsz berakni, akkor rakod <pre> közé a kódot. Mert így az egész lapod lehet egyetlen xmp között ... pl.

google

És ha csak simán egy html-lapban van a <pre> és </pre> között valami, azon milyen változás megy végbe?

Kovács Gyula (MiniDisk)
És ha csak simán egy html-lapban van a <pre> és </pre> között valami, azon milyen változás megy végbe?

Kb. annyi a hatása, mintha a css-be beírnád egy p definiciójához, hogy text-decoration:none; Nem oszt nem szoroz.

• 2 weeks later...
Machado

Táblázatkészítésnél, pl. órarendnél az üres cellák keretét, hogy lehet megjeleníteni? Tehát, hogy úgy nézzen ki, mintha szöveg lenne benne.

benkovics

border="1px"

De elegánsabb css-ben megadni!

td {border: 1px solid #000000;}

Ezt a head-be kell betenni, így:

<style type="text/css">
<!--
td {border: 1px solid #000000;}
-->
</style>

Machado

Nem mûködik nekem a border="1px", csak akkor van a celláknak kerete, ha minimum egy karaktert írok beléjük :pislog: . css-ben meg nem lehet, html-ben kell az egész.

ocsi

A Dreamweawer -ben alapértelmezettként beír valamit a cellákba, ami nem jelenik meg, de benne van. Tehát van keret is:

Próbáld ki ezt!

Machado

Ez mûködik, kösz :oké:

Machado

Még egy kérdésem lenne:

A linkek színét hogy lehet megváltoztatni? Mielõtt nem kattintok rá és miután rákattintok, tehát a linkek e 2 színét hogy lehet beállítani?

Nekem a <BODY LINK="#vmilyen szín"> nem igazán mûködik :upsz: