Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Monitor színelváltozásai


ocsi

Recommended Posts

arpsoft

Ez nem a monitor hibája lesz, inkább a videokártyáé. Nagyobb memóriaigényû alkalmazásoknál is elõfordul vagy csak a FireFox-nál?

Link to comment
Share on other sites

pistika13

Bocsi!

Tényleg kevés volt az infó!

 

Képernyõ tulajdonságai

Képernyõ neve Maxdata Belinea 10 30 26 Modell 103026

Képernyõ típusa 17" CRT Gyártás ideje 4. hét / 2004

Maximális látható kijelzõ méret 32 cm x 24 cm (15.7")

Képarány 4:3 Vízszintes frekvencia 30 - 70 kHz

Függõleges frekvencia 50 - 160 Hz Maximális felbontás 1280 x 1024

Gamma 2.88 DPMS mód támogatás Active-Off

 

Támogatott megjelenítési módok

640 x 480 135 Hz

800 x 600 110 Hz

1024 x 768 85 Hz

1152 x 864 75 Hz

1280 x 1024 65 Hz

 

Ennyit tudtam az Everest-tel kideríteni.

Nem csak a Firefox-nál töri a képet de ott a legintenzívebb.

Köszi a gyors válaszokat!!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valószínûleg tényleg videókártya lesz. Gyorsan kiderül, kösd rá a képernyõt egy másik gépre. Ha ott jó, próbáld meg egy másik VGA kimenetre kötni, hátha csak az a rossz.

Link to comment
Share on other sites

leggelli

Hali! azt szeretném megkérdezni, hogy az mitõl van, hogy a filmek sötétek a monitoromon? a monitor nem hibás. szerintem a videokártya sem, mert mondjuk lejátszok egy filmet valami playerrel, és sötét...ellenben, ha tube-on keresek ugyanebbõl a filmbõl részletet, akkor ott meg már világos...azaz...normális...mert a sötét az nem azt jelenti, hogy tök sötét, hanem, hogy nemistudom..mintha este lenne...szóval sötétebb a nézhetél....a kodeket letöröltem, nem hiszem, hogy az a gáz. játszottam Bs playerrel, játszottam media playerrel, sõtz...tán még kutyafasza playerrel is, de rossz...Valaki segítsen légy szíves...köszi!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem ez inkább mégis valami codec probléma lesz (vagy annak a "maradványa" :hááát: )... (Remélem nem az ACE megát raktad fel)

 

Ha ATI kártyád van, akkor a CCC-ben tudod állítani külön a Video lejátszás fényerejét. (Grafikus beállítások[fül]-->AVIVO Video[menü]-->minden beállítás) :ötlet:

Az Nvidia-nál is van ilyen, de nem tudom hol. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
leggelli

Köszönnet...megoldódott...valamiért nullára volt a fényerõ állítva a videók lejátszásánal a video kártya driverében..vagy mi ez..de mindegy, mert most már jó:) Kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
proximusser

Üdvözletem mindenkinek!

 

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a SAMSUNG Syncmaster 794MB típusú CRT monitorom idõközönként teljes képernyõvel be LILUL.

 

Volt, hogy 1 hétig lila volt, majd a következõ 2 hétben semmi baj nem volt vele.

Amikor lila, gyakran vízszintesen bevillan itt-ott fehér /normális színû/ csík. És néha az egész kép megjavul 1 másodpercre.

 

Bekapcsoláskor mindig jó a kép, d mire bebootol a Win, azonnal lila színekben pompázik a monitor.

 

Elõzmények:

 

Egyszer a tápom nem adta le az egyik szálon a megfelelõ feszültséget, hanem kevesebbet. Ezért gyakran kikapcsolt és újraindult a gép.

 

Videókártya: Nvidia Geforse 7600GT.

 

A monitor kábelek mozgatására sem reagál a monitor, tehát azok nem szakadtak, érintkezési hiba nincsen. A gépbõl kiszerelve a videókártyát, majd visszarakva a probléma fennáll.

 

Tehát. a táp régi problémája okozhatja e a videókártya ilyen típusú meghibásodását.

 

Várom segítségeteket, tanácsotokat.

 

Üdv.:Proxi

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Más monitorral is próbáltad már?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez kontakt hibára utal inkább. Valószínûleg kiesik a zöld szín. A VGA kábeled cserélhetõ?

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jól van rádugva a kábel? Nekem csak egy tû hajlott el, azt visszagörbítettem és minden jó volt.

Link to comment
Share on other sites

proximusser

Annyi fejleményem van ezzel kapcsolatban, hogy beszereztem egy másik videókártyát.

Azzal minden tökéletes.

 

Úgyhogy 100%-ban ki merem jelenteni, hogy a videókártya volt a ludas.

Valami tönkrement benne. Úgyhogy még van pár nap a garanciából!!! Hál' jó égnek! :)

 

Nagyon szépen köszönöm a segítõ válaszokat.

 

Üdv.:Proxi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Wickee

Sziasztok!

 

Nem vagyok benne biztos, hogy a megfelelõ topicba írom a hozzászólást, de végigböngésztem a monitorral kapcsolatos topicokat, és ehhez hasonlót nem találtam.

A következõ a problémám. Egy 19"-os Fujitsu Siemens monitorom van, a maximális felbontás 1440*900-as, és ebben is használom. És megfigyeltem, hogy egyes weboldalakon, vagy pl a wordben a fekete betûk néha átmennek zöldes árnyalatba. Ez beállítási probléma, vagy monitor hiba? Teljesen analfabéta vagyok a gépekhez, szóval nem tudom elmondani a paramétereit, csak annyit, hogy 5 évvel ezelõtt lett véve, az akkori legújabb technológiával.

A rendszertulajdonságokban ennyit tudtam megnézni:

Pentium® 4 CPU 1.80 GHz

1.80 GHz 256 MB RAM

 

Köszi elõre is a választ. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem csak rosszul van beállítva. Érdemes lenne kalibrálni.

Link to comment
Share on other sites

Wickee

És ezt a monitoron tudom állítgatni? Próbálkoztam az automata beállítással, de az nem segített.

 

EDIT: Jó látom már, hogy linkeltél egy oldalt, bocsi. :D

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
boneshunter

Hali

Van egy kis gondom a NO NAME monitorommal! Elhúzza a zöld színt. De nem a kábelek vagy a videókártya miatt. Ha leveszem róla a kontrasztot akkor nem húzza el, de viszont alig látok valamit. Ha teljesen felveszem akkor eltűnik a zöld. Ha valaki tudna segíteni akkor írjon.

 

Előre is köszönom!

 

Üdv.:BONESHUNTER

 

Nem kérünk emailben segítséget! :nyíl: Fórumszabályzat <KGigi>

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csere. Valószínûleg fárad az elektronikája.

Link to comment
Share on other sites

boneshunter

Köszi! Akkor kidobom a kukába.

:D

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem-nem! Veszélyes hulladék, tessék a megfelelõ helyen leadni!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Pisti83

Sziasztok!

 

 

van egy Fujitsu Siemens monitorom! Meg jelen rajta egy nagy rózsaszín meg lila csíkos, folt. Már folyamatosan halványodik ki, ez lassan, de elfog tűnni?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínűleg meghibásodott a panel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...