Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Monitor színelváltozásai


ocsi

Recommended Posts

ocsi

A monitorom mostanság egy kicsit rakoncátlankodik..sokszor vízszintes csíkok mossák el az egész képernyõt, és most pedig a sarkokból kezdve terjedõ lilás, zöldes színárnyalatokat borítják a monitort ( fehér háttéren ez nagyon jól látszódik) Hasonlót már csinált, de akkor egy format C vel meg lehetett oldani..ezt most szeretném elkerülni?!! Van bármi ötletetek? ( a Monitorom egy fél éves Samsung 793MB)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nézd meg a kábeleket, hogy rendesen érintkeznek-e. A grafikus kártya meghajtóját nem buheráltad?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Csak tipp, de erõs mágneses tér pl? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ocsi

ProFiler:

-nem

-Megnéztem, megmozgattam-->nem

 

BáGyu: lehetséges... bár nem tudom mi számít annak. :P

( van egy mobiltelefon átjátzsó antenna a háztetején...) másra nem tudok gondoni....

a Monitort mindig csak a gyárilag megengedett max frekvencián használtam

Link to comment
Share on other sites

kori

Esetleg egy árnyékolatlan hangszóró a monitor mellett. Ki kell húzni a hálózatból a monitort,majd néhány perc múlva visszadugni. A visszafutási csíkok pedig a képcsõ gyengülését jelentheti. ;) Fél éves,te jó ég :ötlet: ,garos javításra a szervízbe kell vinni. :nyíl:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Próbáld meg a monitort a mostani helyérõl máshova áttenni, hátha :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A menüjében van egy olyan pont, hogy degauss.

Próbáld meg.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Épp a menüben keretem az arpsoft által javasolt feliratot ( bár ez nagy fejtörtést okozott, mert nekem leginkább csak kis képecskék vannak a menüben..:P) Szóval ekkor egy véletlen folytán megnyomtam a kikapcsoló gombot. Szóval most hogy újra bekapcsoltam, eltüntek a szines foltok!:P Majd meglátjuk, hogy fél óra múlva visszajönnek-e.

 

Ami a hangszórót illeti: A monitortol 10 cm re van két nagy hangfal, azt nem tudom, hogy egy hangfal mitõl árnyákolt, vagy nem... ( Két kb velem egyidõs Orion hangfal és alatta a rádióreõsítõ...) Arra nem emlékszem, hogy ez az elcsikozódás mikor kezdõdött ( tehát a mielõtt, vagy miután a hangfal a monitor mellé került)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Lényegében azt csináltad, amit a degauss. Egyébként egy patkómágnes szokott lenni a jele.

Lemágnesezted a képcsövet. Ez a kikapcsoláskor automatikusan megtörténik.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Nekem is van 2db. régi ORION hangfalam, amelyekben a mélynyomóknál van kb. egyenként 1-1,5 kilós állandó mágnes, és ekkor a többi hangsugárzóról nem is beszéltem.

Csak úgy próbából érints egy pici mágnest, mondjuk egy mágneses sakk figurát a monitorodhoz, meglátod mire képes.

Azok a hangfalak rossz helyen vannak, szerintem.

:fütyül::titok:

Link to comment
Share on other sites

kori
Azok a hangfalak rossz helyen vannak, szerintem.

Bizony-bizony ez az igazság.A számítógépes hangfalakban árnyékoló lemez van. A HI-FI hangdobozokban nincsen. Ez problémákat okozhat. ;)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Árnyékolást nem lehet megoldani valamivel?

Olyanra gondolok hogy pl. a hangfal alá (ahol a monitor is van) berakok valamilyen lapot ami megoldja az árnyékolésát...

Milyen messze vagy hogy érdemes rakni a hangfalakat?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Legalább fél méter. Persze attól függ, milyen hangfal és mekkora.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Meg lehet próbálni fóliával, amit különbözõ biztonsági fokozatú helyeken használnak árnyékolásra, akár nagy üveg portálokon is.

Ezek a mobil telefonokat szinte használhatatlanná teszik.

A felépítésüket ne kérdezd csak sejtésem van, az ára kb. aranyárban.

:D:ima:

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Akkor hiú árbánd volt a celofán... :mérges: Fél métert még kibírok... A hangfalak jó nagyok... 8):nyíl: :S

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Csak nem az ORION BOLERO :?: ez darabonként 16kg. fa dobozban egy csipogó, és két közép, meg egy mélysugárzóval :?: :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kicsi Sims
vízszintes csíkok mossák el az egész képernyõt.Hasonlót már csinált, de akkor egy format C vel meg lehetett oldani..ezt most szeretném elkerülni?!!

Nekem is ugyanez a problémám, csak nekem Samsung SyncMaster 795 MB-m van. Nekem idáig csak 2-szer csinálta. Elõször én is Format C-ztem, mert azt hittem valami vírus okozza. A monitoron csak bõ 1 hónapja van meg. Most megnézetm hátul a monitor vezetéákét és rendesen ,,rátekertem" a VGA-ra. Remélem, hogy csak ez volt a gond. Illetve nekem is van 2 hangfal a monitor mellett. Igazából ez egy 2.1-es hangfalszett, aminek a mélynyomója szinte a számítógép asztal alján és a 2 kicsi a monitor mellet van. A tanácsotokra én is egy kissé távolabb raktam õket az asztal szélére. Illetve az nagy baj, ha néha egy kicsit hangosan halgatom a zenét illetve ,,hangosan" játszom? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Pige

Nekem is valami hasonló lenne a problémám. De nincsennek csíkok csak a bal alsó sarokban egyre erõsödõ lila árnyalat. Ma délután teljesen elszállt, mert besárgult az egész kép. Eddig elég volt egy újra indítás és minden oké volt, de ma nem. Azóta lila az a sarok. Amit arpsoft javasolt, pár másodpercig hatott, de ennyi. 2002 évjáratú a monitor. Öreg lenne már? Egy 22'' Belinea.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nekünk is most akar behalni egy 19"-os Belinea CRT. Kiesett a fókuszból szegényem. Valószínû újat veszünk inkább.

Link to comment
Share on other sites

Pige

Megoldottam a problémát! Lehet, hogy csak ideiglenessen, de megint szép a képernyõm. Adjust purity menüpont alatt egy kicsit csavartam, és a START falirat újra zöld lett. Az elsárgolást nem tudom mi okozhatta, nektek van tippetek?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Kiesett a fókuszból szegényem.

Ez már képcsõhiba. Ismerõs szitu a Maxdata szervízében.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
KINGston

Hellló

 

Bõvítettük a gépet. Egy integrált videókártyát lecseréltem egy ATI Radeon 9600XT 256MB videókártyára(tehát sokkal jobbra) és tegnap hoztuk a ki a szervízbõl mert ott szerelték be. Nekem az lenne a problémám, hogy amikor hazahoztam a gépet és bekapcsoltam 640*480 32 bites felbontásban jött be vagyis 32 bites volt kiírva, de mégis 16 bitesnek látszódott, mert olyan fakó és színtelen volt. Aztán amikor átállítottam 1024*768-ra, akkor a felbontás átváltott, de a színminõségnek hiába volt kiírva hogy 32 bites mert mégis 16 bitesnek nézett ki. Tehát a 32 bites ugyanolyan fakó, mint a 16 bites. Értitek a problémámat?

Aki tud segítsen. Légyszi.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Fel van rakva egyáltalán a drivere?

Link to comment
Share on other sites

david93

szia!

Integrált videokarival teljesen jó volt a kép? Milyen monitor?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bazsa001

:Sír:

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Neovo F-415-ös monitorom van, már nem új, 4 éves a drága és mostanában történt olyan hogy a piros szín eltûnt, aztán megint rendben volt minden. De most állandósult ez a probléma, nem tudom hogy mi lehet a baja, ezt lehet javítani? vagy kuka és vehetek új monitort?

valaki segítesen

elõre is ksz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...