Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvétel másolása DV kameráról PC-re


LaCeE the CS king

Recommended Posts

Okulna

Spányik úr!

 

Számomra kicsit szűkszavú a postja, de köszönöm a figyelmet. Remélem a kamera típusszámára kíváncsi, amit doboz kidobása miatt nem tudok, de a készülék aljára az van írva, hogy: MODEL NO. Panasonic PV-DV102D

Remélem helyes imfót adtam?

Ha esetleg a gépem típusszáma a fontos, akkor ez egy FUJITSU SIEMENS- Amilo PI 1556. Memória kártya 2MB- ra cserélve.

 

Köszönöm figyelmét!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, a kamerára voltam kíváncsi, mert elképzelhetetlennek tartottam, hogy a Panasonic kiadjon egy DV kamerát Firewire-csatlakozás nélkül. Így is van: van rajta Firewire, a technikai specifikáció I.Link (IEEE1394) csatlakozásként említi.

 

A kérdés innentől az, hogy van-e Firewire csatlakozás a gépedben, és van-e valamilyen videószerkesztő programod, ami képes azon keresztül kommunikálni a kamerával? Mert ha igen-igen, akkor ez pixelpontos digitális másolatát adja a felvett filmnek a számítógépen, és minden más módszer (RCA, USB, tv-tuner) Móka Miki ehhez képest. Ha bármelyik nem, az viszont lehet, hogy olyan kiadással jár (Firewire-kártya és kábel, videoszerkesztő szoftver), ami esetleg nem éri meg neked. Bár, ha hosszú távon akarod használni a kamerát, és szeretnéd megvágni a videókat, szerintem érdemes volna elgondolkodni rajta.

Link to comment
Share on other sites

Okulna

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...