Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvétel másolása DV kameráról PC-re


LaCeE the CS king

Recommended Posts

Sanzi

Akkor csak a szokásos Windows alakítás volt. :S

Én kezdésnek a Nero Vision Exoress-t használtam, teljesen egyszerû, magyar, kezdõknek jó. Aztán jött az Ulead VideoStudio, és végül az Adobe Premier. Igaz az utóbbit folyamatosan tanulgatom, de ami késik nem múlik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Hello. Most már sikerált megszerkeszteni a videót, de az egy órás film kb 14 giga méretû lett. Milyen proggal lehetne ezt normális méretûrre betömöríteni? 6-os DivX konverterrel próbáltam meg, de a végén azt írja ki, hogy nem sikerült ismeretlen hiba. Esetleg ezzel tudtok vmit kezdeni?

Köszi. 8)

Link to comment
Share on other sites

nascar

A 14 GB teljesen normális méret! De minek akarod tömöríteni? Ott vannak a DVD szerkesztõ progik, azok megcsinálnak mindent. Megvágod, megszerkeszted, majd kiírod DVD-re, utána meg törlöd a 14 GB-os fájlt, ennyi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ha kész a "nagy" DV dájl, abból könnyen DVD-t tudsz csinálni a Nero Vision Expressel. DivX-hez meg ajánlom a Dr. DivX-et. Nekem nagyon bejött mindkettõ program.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mic78

Sziasztok!

 

Újabb akadályba ütköztem. Egy eléggé zajos (tengerzúgás+szél) anyagotszeretnék gépre vinni. Viszont a képen színes foltok jelennek meg és a hang is zajosabb, mint a kamerán. Na ezt mi a bánat okozza, és hogy tudom mindezt kiküszöbölni?

Légyszi segítsetek! :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
aderevi

Sziasztok most vettem egy samsung kamerát, azt szeretném megtudni hogy mi a program neve amely segítségével ki lehet irni a felvételt Dvd-re? Köszönöm a segítséget!

 

Köszönöm, Évi

 

A válaszokat ide fogod kapni. <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Például a Neroval is lehet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Botond

Helló! Lehet úgy is, hogy kapásból DVD-re írni a felvett anyagot? A MovieMaker betömöríti automatikusan, hogy egy DVD-re ráférjen?

Link to comment
Share on other sites

bongi

A MovieMaker-nél én nem találtam tömörítésre utaló opciót, viszont a Nero Vision-nal ezt meg tudod csinálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Botond

Melyik programmal lehet úgy digitalizálni, hogy egyszerre be is tömörítse, valamint olyan minõségben vegye fel a filmet, hogy azt egybõl DVD-re írhassam?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
subidubi

Szevasztok !

Következõ témában szeretnék segitséget kapni tõletek.Adott egy SAMSUNG VP-L530 PAL 8 mm VIDEO CAMERE. Hogyan oldhatom meg,hogy a számítógépre csatlakoztassam és természetesen a felvételt be is

tudjam játszani a PC-be.(TV készüléken megtudom nézni a felvételt).Esetleg mit kell beszereznem és beépi-teni a PC-be,hogy tudja fogadni a camerát.

Elõre is köszönöm a tanácsotokat.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ez analóg kamera, tehát ugyan azzal a kábellel csatlakoztatod a képet és a hangot, mint a TV-re. A számítógépbe legegyszerűbb és legolcsóbb, ha veszel egy tuner kártyát, azon lesz videó bemenet, a hangot pedig a hangkártya bemenetére csatlakoztatod (ehhez lehet, hogy kell átalakító, mert a hangkártyába jack dugó illeszkedik).

A tunerkártyához biztosan adnak valamilyen szoftvert amivel be tudod digitalizálni az anyagot és mehet DVD-re. ( akár a Nero is megcsinálja).

Viszont legalább P4 kategóriájú gép kell a real time betömörítéshez, hogy ne legyen képkockadobálás.

Lehet még bemenetes videókártyát használni, vagy esetleg hardveres külső egységet, de ezek mind drágábbak, a hardveres viszont kisebb géppel is beéri, valamivel jobb képminőséget adva. Egyébként ilyen analóg felvételhez bőven elég az első, vagy második megoldás.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

subidubi

Szia nagyjani!

Nagyon szépen köszönöm a részletes tanácsot,javaslatot.Azt fogom cselekedni amit irtál.Köszi mégegyszer.subidubi

Link to comment
Share on other sites

nagyjani
Melyik programmal lehet úgy digitalizálni, hogy egyszerre be is tömörítse, valamint olyan minõségben vegye fel a filmet, hogy azt egybõl DVD-re írhassam?

 

Akár a Nero CD-DVD író program 6-os 7-es változatával is, ami a legtöb embernek megvan.

Link to comment
Share on other sites

jani77

Sziasztok!

Van egy digitális kamerám,amirõl szeretném átmenteni a felvételeket a merevlemezre, majd késõbb kiírni dvd-re.Az a gond, hogy az átmentett anyag nincs olyan éles,mint az eredeti.Kipróbáltam a tv-n is és ott szuper éles.Próbáltam a Movie makerrel és a Nero visionnel is, de mindig homályosabb volt,mint az eredeti felvétel.Próbáltam több fájlformátumban is (dvd,wmv,nerodigital,mpeg)de ez sem hozott megoldást.

Természetesen firewire-t használok.

Mi lehet e megoldás?

 

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ez nem adódhat a felbontásból? Mert a tévé felbontása kisebb, mint a DV, ezért tûnik élesnek, míg a monitoré nem...

Link to comment
Share on other sites

jani77

Nem tudom.

És melyik progival töltsem fel a merevlemezre a felvételeket?Movie maker vagy Nero vision?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

DV AVI-t kell választani beszedéskor, akkor átmásolódik egy az egyben az anyag. A Te írásodból azt vettem ki, hogy real time konvertálod (DVD, WMV, stb), ami rosszabb minõség, mintha szerkesztés után idõt hagyva a gépnek végeznéd.

Link to comment
Share on other sites

jani77

Köszi nagyjani!

Idõközben megpróbáltam az avi-t és jó lett a minõség.Most a hanggal van problémám.

Ugyanazt feltettem kétszer és a másodiknál beszéd közben valami furcsa zavarózaj van.Mintha valamilyen digitális hangtorzítás lenne.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Mivel próbálod beszedni? Az ilyen hiba inkább valami hangkártya kezelési probléma lehet, mivel egy az egyben másolódik az anyag. Lehet, hogy csak visszajátszásnál hallani. Próbáld meg több programmal lejátszani a beszedett anyagot (média player, nero showtime, stb.), ha mindnél rossz, akkor a beszedésnél van gond. Mindig az eredetileg beszedett anyagból indulj ki, ha az jó, akkor a szerkesztés során sérül (kodek gond, mondjuk valami kodekpakk), ha a beszedett anyagot minden lejátszó hibásan játsza le, akkor más programmal kell végezni a bemásolást.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Hello! Az lenne a kérdésem, hogy van egy JVC-GDR nem tudom milyen miniDV-s videokamerám. Kérdésem az lenne, hogy mivel vihetném át a videókat a számítógélpre, hogy pl. tudhassam vágni. Egy USB csatlakozója van. Meg DV csatlakozó. Ez a miniDV-s kamera tudjátok az, amelyik egy mini Videokazettára vesz fel. Majdnem olyasmi, mint a magnókazetta.

Link to comment
Share on other sites

jani77

Nero visionnal tettem át az anyagot.Megállítottam az átjátszást, majdújra megkezdtem a következõ jelenettel.Mindkettö képminõsége jó, de a második hangja nem tökéletes.Beszéd közben "gurgulázik".Másképp nem tudom mondani.Olyan, mint sok másolt dvd-n.Az elsõ felvétellel nem volt ilyen gond.

 

Babo 22!

Firewire kártya kell hozzá(IEEE 1394).

Milyen a kamerád?Az enyém GR-D 640 E.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Ilyen kamerám van: JVC GR-D70E. És hozzá ilyen fireware kábelt honnan szerzek be? Vidéken élek, nincs ilyen nagy számítástechnikai hipermarket.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Biztosan hoznak neked egyet, ha megkéred bármelyik boltot. Csak mondd meg, hogy mini vagy normál méretű csatival kell!

A gépedben van firewire (IEEE 1394)?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Azt hiszem igen. Biztos tartalmazza a lapkakészlet. A lapkakészletrõl is annyit tudok, hogy a drágalátós xp nem ismerte föl :dühös::mérges: . (Bezzeg a Linux egybõl felismerte, és tudta használni.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...