Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvétel másolása DV kameráról PC-re


LaCeE the CS king

Recommended Posts

nagyjani

Az sp2-es xp-nek meg kell találni a kártyát. Utólag már nemhiszem, hogy jó amit telepítettél hozzá. A vezpult eszközkezelõben meg kellene nézni, hogy van e olyan sor, hogy IEE1394, vagy a hálózatoknál is mutatni kellene a létezését. Szinte biztos, hogy a kátyával van bajod (install, vagy egyszerûen rossz). A kamerához semmi nem kell, csak rádugni és utána lejátszásra állítani.

Addig nem fog mûködni, amíg magától fel nem ismeri a rendszer. Tedd másik helyre, próbálgasd!

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ Krolig

 

Ne csüggedj! Olvasd el pontosan, hogy hogyan kell a kamerát összekötni a PC-vel, ez benne van kamera kézikönyvében. Lehet, hogy telepíteni kell valamit a kamerához kapott CD-rõl, mint pl. a telefonoknál (Nokia), ahol fel kell tenni a kábel-drivert ahhoz, hogy felismerje a PC.

Nekem is Samsung MiniDV-m van, és megy!

Link to comment
Share on other sites

atzs

@Krolig:

 

Mi nem látja a kamerát?

 

Sokan azt hiszik, hogy megjelenik majd egy új meghajtóként, és simán lehet másolni róla, de ez nem így van. Általában valamilyen videoszerkesztõ program kell ahhoz, hogy be lehessen hozni a gépre a felvételt.

Link to comment
Share on other sites

Krolig

Köszi a hozzászólásokat...

 

Az sp2-es xp-nek meg kell találni a kártyát

 

Az SP2 kis trükközéssel meg is találja a kártyát:

Egy friss telepítés után egy rövid idõre bejött a kártya, de nem talált elegendõ erõforrást a mûködéshez. Ezért egy kis kutatás után kiderült, hogy a 'PCI szabványos PCI to PCI' memóriablokkjával ütközik. Miután ezt letiltottam, valamint újraindítottam, nem látott semmijen PCI-s kártyát (hang), ezért engedélyeztem a 'PCI szabv...'-t, Engedélyezés után felismerte a firewire kártyát 'Texas...' néven, és telepítette. De a kamerát sajna nem látja a kártya. Mikor a kamerát a kábellel csatlakoztatom a kártyához, a LCD kijelzõn a feliratok egy pillanatra bemozdulnak, de az LCD kijelzõn nem jelenik meg a DV felirat (aminek a kézikönyv szerint meg kellene jelennie).

 

Lehet, hogy telepíteni kell valamit a kamerához kapott CD-rõl

 

A kamerához kapott CD-rõl telepítem a DV Driver-t, valamint a Video Codec csomagot, de így sem járok sikerrel.

 

Tedd másik helyre

 

A Slotokat végig próbáltam, úgyis hogy minden egyéb PCI-s kártyát kivettem. De így sem megy.

 

Esetleg kompatibilitási gondom lehet a kártya és az alaplap (ABIT NF7-S2, Athlon 3200+ Barton, 2x512MB DDR400 MDT) között? Vigyem vissza a kártyát, és cseréltessem ki?

 

A segítségeteket elõre is köszönöm...

 

Krolig

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Richy

Sõt az is lehet hogy a progi (márha van) nem ismeri a cam-ot. Nézz utánna valamilyen patch-nek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kovacs.robert

Üdv!

Mitõl lehet az, hogy a kameráról(Pana GS-11)bemásolt anyagot, ha a gépen nézem, akkor a felvételben vízszintes csikok vannak? Ha a gépen keresztül nézem a kazettán lévõ anyagot, akkor azon is csíkos a kép?(Remélem érthetõ.)

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Szia!

Nekem is ilyen kamerám van, a váltott képsoros megjelenítés okozza. Szerkeszd meg a videót valamilyen programmal (cyberlink powerdirector :punk:) tömörítsd le, írd DVD-re (Nero Vision) és tuti képe lesz...

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Az az igazság, hogy még nem nagyon foglalkoztam a videoszerkesztéssel. Eddig csak idáig jutottam idõhiány miatt, meg nem foglalkoztam vele tovább mielött nem tisztázódik a csíkosság oka.

Idõvel a szerkesztésig is eljutok.

Akkor úgyis lesz még kérdés. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mic78

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni.

Vásároltam egy Samsung VP-D 352-es DV kamerát. A kazettára rögzített anyagot már többször megpróbáltam átrakni PC-re, de mindíg sajnos mindíg rá kellett jönnöm, hogy közöm sincs a mutatványhoz. Mindíg megrémisztett a rögzített anyag hatalmas kiterjedése.

A kérdésem a következõ: Hogy lehet 1 kazettányi anyagot 1 DVD-re kiírni??? Mi szükséges hozzá, hogy a minõsége is a lehetõ legjobb legyen???

Segítségeteket elõre is köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A felvett DV-AVI-t át kell konvertálni valamilyen más formátumra. Ha asztali lejátszón akarod nézni, akkor DVD videó anyagba, ehhez ajánlom a Nero Vision Express progit, ha avi-ba, akkor ajánlom a Dr. DivX-et.

Link to comment
Share on other sites

mic78

:D Köszönöm szépen!

 

Áttölteni hogy érdemes? USB, vagy valami más módon.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Két megoldás van, az újabb tipusú kameráknál.

USB: A felvételt rontott minõségben, tömörítetten kapod a gépre. Elõny:. Kis hely Hátrány: Rossz minõség

Fireware: Én inkább ezt ajánlom, ha nincs ilyen csatalkozó az alaplapon, akkor kell egy külön PCI-os Fireware kártya. Összekötõd, és a menet ugyan az. Elõny: Tökéletes, tömörítettlen képminõség Hátrány: 1 óra kb 10~12GB

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A DV kamerán tömörítetlenül van a kép. A mérettől nem kell megilyedni, egy óra kb. 10-20GB. Azt FireWire porton valami programmal tudod föltenni PC-re. Majd vágni, és végül letömöríted valamilyen formátumba... (Pl.: DVD (MPEG), vagy DivX...) A PC-t úgy hagyhatod ki a dologból, hogy veszel egy jobbminőségű asztali DVD-írót, aminek van firewire portja.

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Hali mindenki!

Nekem 1 Pana NV-GS35 tipusú mini dv camom van. Gyári MotionDV Studio 5.3E LE for Dv szerkesztõ programmal. A számítógépem: 2.4 GHz-es proci, 256+512 ddr mem, a winyón 25Gb szabad hely, firewire kártya (IEEE 1394A) dv kábellel. Az adott programmal is próbáltam átmásoli a felvételt a kameráról a gépre (mind usb 2.0 és firewire-n keresztül), de a felvétel mindig szaggatott lesz. Próbáltam a Movie Makert de az is szétszaggatja a felvételt. Ezúton kérnék tanácsot, hogy mitévõ legyek. Köszi. 8)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A kamerán ugye nem jelentkezik a "szaggatás"? Problád meg (csak kiváncsiságból) analóg módon áttölteni a filmet gépre. Próbálj ki másik kazettát.

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Hogyan kell analóg módon áttölteni???

Ja és másik kazettával is szaggat. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ezt csak akkor tudod megvalósítani, ha van vagy egy Tuner-ed, vagy VIVO-s a kártyád. A kamerának nem az USB vagy Fireware csatlakozóján, hanem egy másik, S-Video csatalkozóján kell összekötni a géppel.

De sok probléma lehet... Én csinálnék a vinyón egy töredezettésgmentesítés.

Ha a kamera LCD-jén nézed a felvett filmet, ott ugye nem jelentkezik az "akadás"?

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Hi megint. Megnéztem de nincs tuner bemenet, csak kimenet. Vagyis a tv-t tudom monitornak használni, de a számítógépet tv-nek nem. A töredezettségmentesítés megvolt már korábban. Nos egyéb 5let arra, hogyan töltsem úgy át a felvételt ( USB-n vagy firewire-n keresztül), hogy ne szaggassa szét?

Link to comment
Share on other sites

nascar

Kizárólag FireWire-ön keresztül, mondjuk a WinDVD Creator-val. Az egyik legjobb minõségben rögzít, ha ezzel is szaggat, akkor az XP-vel lesz gond. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Megpróbáltam a Win dvd creatorral. Ott az eszközt felismeri, de lejátszásnál nem ad képet és nem is csinál felvételt.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

...Ha a kamera LCD-jén nézed a felvett filmet, ott ugye nem jelentkezik az "akadás"?

:?:

 

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Ott nem. És ha a tv-n keresztül nézem akkor sincs semmi gond. Csak akkor van gubanc amikor a merevlemezre akarom áttenni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Jó, már nemnagyon van ötletem. Ki kellene probálni másik gépen is, és így el lehet dönteni, hogy a kammal, vagy a géppel van-e a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Sponge

Nah megvan. Megpróbáltam másik gépen. Ott ment. Ezért itthon újratelepítettem a rendszert és hiba nélkül átrakta mind USB-n, mind firewire-n keresztül. Köszi a segítéget. Ha tudtok ajánlani valami könnyen kezelhetö szerkersztõprogit, akkor tegyétek meg. Mégeccer köszi. Ciaó. 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...