Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvétel másolása DV kameráról PC-re


LaCeE the CS king

Recommended Posts

LaCeE the CS king

A kérdésem az lenne, hogy ha Panasonic NV-GS21 kamerával veszek fel (kazettára) filmet, hogy lehet felmásolni a gépre?

Ha valaki tudja, minél hamarabb írjon légy szíves!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem pontosan ilyen kamerám van, és 2 féle módod van rá, hogy átmásold a gépre a kazetta tartalmát.

1. USB: Mellékelnek egy kábelt a kamerához, melyel USB keresztül tudod átvenni a filmet, viszont itt nem tudod teljes minõségben (DV-AVI), csak tömörített formátumban átvenni.

2. FireWare: Még egy lehetõség van. FireWare-n keresztül tudod átvenni a tömörítettlen filmet átvenni, igaz ehhez hely is kell. 1h kb 12 GB. Nem minden alaplapon van ilyen port, ezért lehet, hogy csak PCI-os illesztõkártyával tudod megoldani. (2-3e Ft.) Ehhez adnak egy DV kábelt is, melyet nem mellékelnek a kamerához.

Ha az összekötés megvolt, akkor egyszerûen a filmet Movie Makerrel is át lehet venni, de a vágási mûvelethez már más progit ajánlok, de az átvevés az lényegében full ugyan az, és ez minden Windowsban benne van.

Remélem tudtam segíteni...

Link to comment
Share on other sites

LaCeE the CS king

Bocsi, de nem egészen egyértelmû...

Bedugom a fényképezõgép csatlakozójába az usb kábel egyik részét, a számítógépbe a másik részét. asztán mit kell beállítani, honnan kell átmásolni a filmet.

Emlékeztetlek: a filmes nem a memóriakártyára, hanem a kazettára vettem fel!

Kérlek szépen minnél hamarabb válaszolj!

Válaszodat, és türelmedet elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Huh, van egy két dolog, amit én sem étek a hozzászólásodban:

 

Bedugom a fényképezõgép...

Ha jól tudom, ez egy DV kamera...

 

Emlékeztetlek: a filmes nem a memóriakártyára...

Nem is lehet memóriákártyára venni... (tudtommal)

 

Elõszöris. Lépésrõl-lépésre, ahogy nekem megy:

1. Bekapcsolod a kamerát.

2. Bedugod a kábelt a kamerába, és a gépbe. (USB)

3. A "tekerõt" a film lejátszására állítod.

4. Elindítod a Movie Maker-t.

5. Kiválasztod, hogy videó rögzítése, és hogy a kamról.

6. A DV-AVI nem lesz aktív, mivel nem DV kábelen veszed át, így csak tömörített formátumot választhatsz.

7. Tovább, és lesz két gomb. Elindítod a felvételt, majd a kamerán is elindítod a lejátszást, így azt fogja venni, amit te látsz az LCD. Ha leállítod, beletekersz, azt is úgy hogja venni, mint ahogy éppen látod.

8. Ha kész, leállítás, és mentés.

 

De ajánlom neked, hogy inkább DV kábelen vedd át! Úgy gyönyörû képet érhetsz el, nem pedig ilyen betömörített "izét". Csak ennek is sok hátránya van, pl: nem mellékelnek DV kábelt a kamhoz, nem minden alaplapon van ilyen csatlakozó, és nagyon sok helyet foglal, de a végeredményben nagyon meg fog látszodni.

 

Majd írj, hogy mik a fejlemények. ;)

Link to comment
Share on other sites

LaCeE the CS king

Köszönök szépen mindent! És elnézést a helyesírási hibákért! Meg azért is mert felcsereéltem a kamerát a fényképezõvel...

A Movie Maker-rel minden összejött, úgy ahogy mondtad!

Van is az usb kimenet mellett egy DV kimenet is a kamerán, majd veszek egy ilyen DV vezetéket! Köszi szépen mindent! (a csúnya, ronda :mossfogat: használati utasításban ebbõl semmit nem írtak le!)

Mégegyszer köszi mindent!

csá

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Szivesen! Nekem is nagyon sokat segítettek már... És ha van még valami amit nem tudsz, it nyugodtan kérdezhetsz, valaki biztos tudja a megoldást. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Levmaster

Sziasztok!

 

Nekem is ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Van egy Samsung DV-105i digitális kamerám, szalagra rögzítettem és át szeretném venni a számítógépre. Kipróbáltam az USB+Movie Maker kombót, de az a meglátásom hogy így csak szánalmas minõséget lehet elérni 320*240 felbontással. (Vagy lehet nagyobb is MM-ben?)

Van-e olyan program, amelyikkel jobb minõséget lehet elérni USB segítségével? Adobe premiere csak FireWare-t támogat (IEEE 1394, ugye ez a FireWare?), más ilyen progit nem ismerek.

A lényeg: DVD minõségben szeretném átvenni a felvételeimet.

Hogy csináljam? Vegyek FireWare kártyát? Milyen progit használjak? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

atzs

Letöltötted a kettes MovieMakert?

Én azt használom FireWire-rel (igen, az a 1394-es), DV-AVI formában nyalja be a gépre a videót. Csekély 13G egy óra... ;)

Hogy nálad az USB vagy esetleg az egyes MM okozza a felejthetõ minõséget, azt így nem tudom.

 

A MovieMakerrõl annyit érdemes tudni, hogy

- ingyen van, és ehhez képest igen jó dolgokat tud

- más programok nem nagyon boldogulnak a formátumával.

 

Ha tehát venni akarsz valami komolyabb programot az utófeldolgozáshoz, akkor már a beolvasást is azzal csináld. Ha megelégszel az MM képességeivel (ami házi használatra épp elég), akkor nem kell rá költeni.

Ha több kamerád is van, és különbözõ kameraállásból egy idõben készített felvételeket akarsz összerakni, akkor Adobe Premiere Elements az olcsó (viszonylag olcsó) és jó megoldás, mert az tud több videosávot kezelni egyszerre.

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ Levmaster

 

Nekem meg a 103i van! :P

Erre a feladatra mindenképpen FireWire kell! Nem kell észbontóan drágán venni, én program+kábel+kártyat vettem 5000-ért.

Jó hozzá a WinDVD Creator, a NeroVision Express, Ulead VideoStudio stb., stb..

A lényeg a FireWire. Az USB ebben az esetben az állóképek (fotók) átvitelére használható!

Link to comment
Share on other sites

Levmaster

Köszi mindenkinek!

Akkor veszek FireWire kártyát! Még egy kérdés:

Ugy olvastam hogy több tûs (fajta) csatlakozás is van FireWire esetén.

A Samsunghoz melyik kell????

Link to comment
Share on other sites

atzs

A kártyában általában mindkettõ van (a négy tûs pici, kb 2mmx4mm, a hat tûs nagyobb, 5mmx10mm körüli).

 

Az én Samsungomban a kicsi van. Lehet, hogy a kábelt is adták hozzá...? A lényeg, hogy ha a kamerában a kicsi csati van, akkor mindegy, hogy a túlsó oldalon kicsibe vagy nagyba dugod. (Nyilván, amilyen a kábel vége... :D )

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ Levmaster

 

Nem akarlak megbántani, de kaptál a kamerához magyar nyelvû használatit. Abban az összes általad feltett kérdésre a válasz megtalálható!

FireWire kábel a használati 80. oldalán!! :ötlet:;)

Ehhez 4 tûs kábel kell!

FireWire használat >> 80.-81. oldal!

USB használat >> 82.-83.-84. oldal!

Link to comment
Share on other sites

Levmaster

@ nascar

 

Bocsika :sajnálom:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KisPityesz

Sziasztok!

Az alábbi két probléma megoldásához kérnék Tõletek segítséget:

1. Egy Panasonic NV-DS-27 tipusú miniDV kameráról töltöm be a filmet a számító gépbe, Adobe Premiere 6.0 vágószoftveren keresztül (capture). A betöltés kb. 18 perc után (4 GB) megszakad, tehát nem tudok egy teljes kazetánnyi anyagot (60 perc) egyben bevinni a gépbe. Ha a vágószoftver Timeline-ára átviszem a háromszor 18 percet, vágom, feliratozom stb. és utána exportálom a Timeline-t

a gépben lévõ másik vinyóra, azt is csak 4 GB-ig engedi.

A gépemen Windows XP Professional van, FireWire csatlakozással.

2. Amikor megvettem a kamerát a Windows képnézegetõn keresztül betöltöttem állóképeket 720x576 felbontásban. Ám egy újratelepítés után valami történhetett, mert bármit állítottam (már amit szerény tudásommal megpróbáltam) már csak 320x240 felbontással hajlandó beolvasni az állóképeket.

 

A válaszaitokat elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Háát, nem tudom, hogy mi baja lehet, de azért próbálkozni kell. Hátha...

 

1. Esetleg próbáld meg más szoftverral. Ha nem akarsz telepítgetni, akkor a Movie Maker is megcsinálja...

Próbelj meg másik kazettát, hátha azzal van valami baj...

Ha mindig ugyanott áll le, akkor a kábelhibát kizárhatjuk.

 

2. Erre nem tudok mit mondani. Nekem egy NV-GS21-es kamom van. Van benne egy SD kártya, arra veszi a képeket. Gondolom neked is. Ha azon a fotó egy meghatározott felbontásban van, akkor út közben nem "kicsinyülhet" le. Szerintem a kamerában van rossz felbontás beállítva. Nézz körbe ott is.

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68
A betöltés kb. 18 perc után (4 GB) megszakad

nem lehet hogy FAT32-es partícióra szeded be?? mert az csak 4 Gb-t kezel egyben. csak tipp... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

KisPityesz

Sziasztok!

 

Köszönöm az ötleteket.

1. Lehet, hogy tényleg megpróbálom egy másik szoftverrel (Ulead Videostudio), hátha azzal sikerül bevinni a videot. Az állóképeket ezzel a szoftverrel sikerült 720x576 felbontással bevinni a gépbe.

2.Próbáltam már más kazettával is az sem volt jó. A FireWire kártyához (PYRO DV) adott magyar használati utasítás említi, hogy a Windows-ban van ilyen fájlméret korlátozás. Van egy barátom, aki profi videós (de nem nagyon ért a számítógépekhez) de neki nincsenek ilyen problémái. Megkérdeztem, de sajnos õ sem tudott segíteni. Felhívtam az üzletet (Panasonic Ferenc krt.) ahol vettem, de ott sem tudtak segíteni. A kábellel rendben van minden.

3. Ez már egy elég régi kamera (2002) és így még a miniDV kazettára rögzít állóképeket és a felbontást sem lehet változtatni.

4. Ez a FAT32 particíó már meghaladja a számítástechnikai ismereteimet, így elképzelhetõ, hogy ez lehet a hiba. Eddig errõl csak a digit fényképezõknél hallottam azzal kapcsolatban, hogy mekkora kapacitású memória kártyát tudnak kezelni.

Este megpróbálom az Ulead-dal, ha sikerül jelentkezem. Ha esetleg valakinek újabb ötlete van, vagy eltudja magyarázni ezt FAT32 partíció problémát azt elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Üdv!

 

Én sem vagyok nagy guru, de úgy tudom, hogy a FAT32-es fájlrendszerûre formázott partíciók esetén a fájlok maximális nagysága 4GB. Az NT alapú NTFS fájlrendszer már mentes ettõl a korláttól. A partíciót az XP parancssorából (is) át lehet konvertálni NTFS-re; bár én még csak a PartitionMagic nevû programmal csináltam. Lehet hogy egy konverzió megoldaná a gondodat... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

KisPityesz
Üdv!

 

Én sem vagyok nagy guru, de úgy tudom, hogy a FAT32-es fájlrendszerûre formázott partíciók esetén a fájlok maximális nagysága 4GB. Az NT alapú NTFS fájlrendszer már mentes ettõl a korláttól. A partíciót az XP parancssorából (is) át lehet konvertálni NTFS-re; bár én még csak a PartitionMagic nevû programmal csináltam. Lehet hogy egy konverzió megoldaná a gondodat... :hááát:

Hali!

 

Sajnos errõl az NT alapú NTFS fájl rendszerrõl még nem tudok semmit. Ennyire még nem mélyedtem el a számítástechnikában. Le tudnád ezt írni egy kicsit pontosabban ezt az átkonvertálást, vagy hol lehet ennek utánanézni?

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Szia!

Így hirtelen annyit tudok javasolni, hogy nézegesd a segélyvonal (+archívum) partícionálás topikját, ott sok hasznos dolog összecsipegethetõ. A parancssorból a convert paranccsal lehet megcsinálni, a szintakszisát sajna pontosan nem tudom... :upsz:

Bár lehet hogy nem is ez a problémád forrása, amint feljebb írtam, csak tipp; bár lehet hogy bejön...

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A fim méreténél a probléma szerintem a FAT fájlrendszer. Én is csak a Segélyvonal ezen témáit tudom ajánlani.

A fotós dologban meg elnézést kérek, mert rosszul mondtam. Ez a kamera még a "régi" tipusok közé tartozik, melyek a kazettára fényképeznek. Ez nem áll másból, minthogy egy állóképet rögzít a szalagra x ideig. Nekem nem volt ilyan kamerám, és mostmár nem is lesz, amely ezt a megoldást használja. Szerintem a legegyszerûbb, ha elindítod a videót, és onnan kifényképezed az aktuális képet. Azt elmented olyanba, amilyen be akarod...

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Saját gép, jobb egérgomb klikk a meghajtóra, ha a fájlrendszer FAT, akkor az a hiba. Legegyszerûbb a jobb klikk, formázás és kiválasztani FAT32 helyett az NTFS-t. Vannak konvertáló orogik, de amire videózol gondolom úgyis üres, hát így a leggyorsabb.

Link to comment
Share on other sites

Levmaster

Üdv!

 

Nekem a következõ kérdésem lenne:

Milyen márkájú firewire kártyát vegyek? Ugy kb. 5-6e ft-t szánnék a dologra. Ebben a kategóriában melyik cég gyártmánya jó? Tapasztalatok?

Ja még egy kérdés: Firewire-el átvitt tömörítés nélküli film mennyi helyet foglal (1 perc vagy óra)? Csak azért hogy mennyi helyet szabadítsak fel... :P

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

PCI kártyában nem tudom, hogy lennének-e olyan nagy márkák. Nekem Sedna van, 3500 FT volt. Eddig mûkodik. 4 nagy van rajta, és 1 kicsi, mely a házba néz.

A helyfoglalásról: 1 h DV-AVI kb 12~13 GB-ot foglal. Tehát per kazetta. De érdemesebb ennéál joval több helyet csinálni, mert az átmeneti fájloknak, vagy a vágási munkában levõknek nagyon kell a hely. Ha esetlge le akarod tömöríteni, akkor arra is számolj plussz gigákat. Én mihelyst megvettem a kamomat, rögtön vettem egy 160 GB-os viinyót. Utólag visszagondolva, elkellett. ;)

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ Levmaster

 

Én >>ITT<< vettem. A kártya NoName, de Texas Instruments chip van rajta! És kaptam hozzá egy kábelt, ami neked is kell, és az Ulead VideoStudio DVD progit, ez így együtt 5000.- Ft volt!

Próba szerencse! :ötlet::P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...