Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konvertáló programok


Computerfriend

Recommended Posts

KGigi

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

payskin

De tényleg FLAC-ba rakd, az veszteségmentes. EAC-cal is lehet FLAC-ba menteni.

 

Nekem viszont olyan kérdésem volna, hogy mivel gyártunk manapság AAC-t? Akár WAV-ból, akár MP3-ból? Próbáltam keresgélni, de... Nincs valami titkosfegyver?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

EAC + FAAC? :hááát:

Legalábbis az EAC ezt a beállítást javasolja.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi, ezt is megnézem! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
pikkfekete

Hello mindenkinek!

 

A problémám tök egyszerû, és eléggé amatõr is. Annyit szeretnék tudni, hogy mikor átkonvertálok wav-ból mp3-ba, miért halkul a zene? Semmi más nem változik meg, egyszerûen csak a zene fele hangerõre esik vissza!

 

AudioCommander, sima Nero Wave Editor, ezeket próbáltam, és mindegyiknél ez van! Nem lehet ezt valahogy megkerülni? Mert eléggé idegesítõ, és ront az élvezhetõségenn...

 

:S:S

 

Köszönöm elõre;

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Szerintem próbáld ki az Audacity-t!

Link to comment
Share on other sites

pikkfekete

Heheee, hihííí, hahaaaa!!! :lol::lol::lol:

 

Köszi, ez sikerült! Volt egy kis gond, mert nem volt lame_enc.dll, de már van, és tökéletesen mûködik :D

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Ja, igen! Azt elfelejtettem! :hááát::upsz:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Van egy 720x480-as felbontású WMV videóm, amit át kellene konvertálni 640x480-ba, mert a film helyes méretaránya 4:3. Szóval nem levágni akarok, csak simán a képarányt és a felbontást megváltoztatni. Mivel csináljam?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ja, próbáltam, de számomra káosz az a program... :huh:

 

Végül azt csináltam - mivel a végső formátum igazából tökmindegy -, hogy az Any Video Converterrel x264-es MKV-ba kódoltam, majd az MKVToolnix programmal a méretarányt 4:3-re vettem, aztán az így kapott MKV-t ismét az AVC-be importáltam, ami annak ellenére, hogy a forrásfájl maradt 720x480-as, mégis le tudta konvertálni 640x480-ba, helyes méretaránnyal.

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

@Garono

Gratula! Én is így szoktam csinálni. Egyik programot a másik után használok (3-4 programot is felhasználok), hogy összejöjjön a nekem szükséges formátum és méretarány.

 

@Sebi

Nekem viszont jó ez a program! Köszi! Bár a linket elrontottad! ;) .... vagy mégse? Fura, elsőre nem jött be!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Eljátszottam már én is ilyen konvertálással. :) Pedig annyi konvertáló program van, mint csillag az égen, de igazából egyik sem nyújtja azt, amit kéne. Vagy kusza, vagy nagyon le van egyszerûsítve (csak megadott méretarányokkal dolgozik), vagy egyszerûen nagyon rosszul kódol.

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Vagy egyszerûen csak Shareware verziók!

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Ja, próbáltam, de számomra káosz az a program... :huh:

Pedig szerintem nem egy bonyolult program. Ha kevesebb lenne az állítási lehetőség, akkor az lenne a baj. ;)

 

Nekem viszont jó ez a program! Köszi! Bár a linket elrontottad! ;) .... vagy mégse? Fura, elsőre nem jött be!

Szívesen. Őrülök, hogy tetszik. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Kipróbáltam még a Mediacoder nevû csodát, de azt is képtelen voltam mûködésre bírni. Van benne külön opció, amivel a képarányt lehet megadni, és emellett be lehet állítani a felbontást is. Na most, ezek egyáltalán semmilyen hatással nincsenek a kimeneti fájlra... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Akkor mit csinál az az opció? Csak dísznek van bent?

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Nem az elsõ eset, hogy egy programnál rosszul van megírva valami és bár ott van, de nem mûködik!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
KGigi

Üdv!

 

Az indoklás a Debian topikban olvasható. :P Szükségem lenne egy konvertáló programra, ami wma-ból, egészen pontosan wma9dmo kódolású fájlokból gyárt flac-et, vagy valami más veszteségmentes, de kezelhető méretű hangfájlt. Ismer valaki ilyet? Keresgéltem a fórumon és a Google-lel is, de mivel ismeretlen terep, nehezen igazodom el. Hatalmas piros pont jár érte, ha tud rekurzív mappabejárást, és nem kézzel kell megadnom a fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
eremit

Sziasztok!

Olyan kis egyszerû, ingyenes programot keresek, amivel megnövelhetem egy mp3 file hangerejét. Nem árt, ha magyar vagy német nyelvû, esetleg nem is kell telepíteni.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ingyenes kategóriában ott van pl. az AudaCity. Még magyarul is tud, ráadásul automatikusan beállítja a leghangosabbra, ami még nem lesz túlvezérelve ;)

Én a Sony SoundForge + iZotope Ozone párost használom erre a célra, de ehhez már hangmérnöki ismeretek kellenek, mert különben rossz lesz a végeredmény.

Link to comment
Share on other sites

payskin
ráadásul automatikusan beállítja a leghangosabbra, ami még nem lesz túlvezérelve

Ez melyik funkciója? Podcastokat szoktam hangosítani vele, hogy BKV-kompatibilisek legyenek, de mindig szenvedõs...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Effekt -> Erõsítés

A csuszkákat told fel maxra, de a torzítást ne engedd. Ha ennél több hangerõ kell, akkor a második ajánlásom lép életbe, viszont ez fizetõs megoldás, ráadásul nem is olcsó, plusz tudni kell használni is. A Sony SoundForge-ot ki lehet váltani AudaCity-vel is, de az iZotope Ozone kelleni fog (ez a legjobb utómunkára).

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Destroy-man

Köszi a választ, az AudaCityt kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi, azt hiszem én is azt a funkciót használom, csak nálam angolul beszél. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...