Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konvertáló programok


Computerfriend

Recommended Posts

Zottya

Sziasztok! Hallott már valaki VAL fileról? Van egy Olympus diktafonom, a rá rögzített hangokat le tudom menteni a számítógép megfelelõ mappájába, vissza is tudom hallgatni, csak az a bajom, hogy nem tudok vele mit kezdeni a továbbiakban! Szeretném átkonvertálni wav, vagy mp3-ba hogy kiírhassam cd-rede nemtudom mivel. Nero7 van de nem ismeri! Ismertek valamilyen konvertáló progit ami ezt is felismeri?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Csaba_2

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne, hogy az egyik videómban a hang túlságosan is halk, és fel szerettem volna hangosítani. Megpróbáltam a VirtualDUB-bal, azonban a beszéd hangerején kívül minden más hangosabb lett. A hangot kinyertem többcsatornás ac3 formátumba, azonban szükségem lenne egy olyan progira, ami úgy kezeli ezt a fájlformátumot, hogy normálisan képes emelni a hangerõn. Nem szeretném átkonvertálni más, "rosszabb" minõségû formátumba veszteségesen, már ha nem muszáj.

 

Üdv:

Csaba

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
br18

Sziasztok!

 

Nem igazán vagyok otthon a konvertálásban legalábbis zenei téren! Tudnátok olyan konvertálót ajánlani ami audióból mp3-at csinál? Lehetőleg ingyenes!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Audio cd-t beteszed, és a media playerrel bemásolod.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A 11-es verziószámú Media Playerrel kell bemásolni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Vagy éppen ami a gépen van. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A régebbi verziók tudtommal nem tudnak külön kodek nélkül mp3-at készíteni. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dave24

Szevasztok

valaki tudna nekem olyan progit mondani amivel hangosítani tudom az MP3 számokat :?:

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A program neve: Windows hangerőszabályozó.

 

A tálcán jobb oldalon alul van, ott felveszed max.-ra a hangerőt. Akkor elég hangos lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

Dave24

Nem egészen így gondoltam, hanem a telómra szeretnék zenét tenni, de nem elég hangos és át szeretném konvertálni hangosabbra a hangszorója bírja, csak néhány szám nagyon halk és ezért, már bróbáltam néhány mp3 konvertálóval, de akkor trágya a szám minősége, elkezd recsegni még a házi mozin is. Olyan kéne, ami nem rontja a minőséget. Ebben tudsz segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én egy Traktor Dj Studio 3.2 nevû programot használok, abban lehet sokat hangosítani a számon, és közben felveszed, majd lemented. Alapból 1024 kbps-be menti, azt hiszem az elég lesz, meg a mérete is. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dave24

Oksa, kipróbálom, kösz. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nusee

Sziasztok!

Nekem az a problémám lenne, hogy szeretném egy-két számról leszedni a szöveget, hogy csak az alap menjen (szöveg nélkül).

Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Tudtommal nem. :nem:

 

A stúdióban több sávon veszik fel a különbözõ hangokat. Ezt egyszerre futtatják és elkészítik a mester lemezt, együtt az összes hanggal.

Utólag kiszedni egyetlen módon lehet, mégpedig az eredeti többsávos stúdió felvételbõl kizárva a nem igényelt sávokat.

A kész hanganyagból utólag maximum frekvencia sávokat tudsz kivágni.

Talán majd, ha feltalálják a beszéd és énekhang felismerõ automatát úgy 2016-ban, ha belehúznak. :alien:

 

Esetleg próbálkozhatsz ének nélküli verzió keresésével. (Szerintem.) :dj:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Habina

Sziasztok

 

Real Player-el vettem fel zenét a netrõl, az eredmény .imr kiterjesztés. Ezt mivel lehet átkonvertálni mp3-ba?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem amr? Nálam amr. :) Arra meg mondjuk itt van ez: Link.

Link to comment
Share on other sites

Habina

Nekem .ivr..... :pislog:

De már rájöttem hogy cd-re kiírja audióba, majd azt Sound Forge-al mp3-ba. Ezzel csak az a baj hogy mindíg kell egy potya cd-t csinálni. Nero-val lehet ilyen képfilet csinálni valahogy ?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Újra írható cd? :)

Link to comment
Share on other sites

Habina

....Az úgy túl egyszerû lenne:)

 

Na most komolyan, igazábol sosem írtam újraírható cd-re, nem tudom milyen annak a minõsége?! Ráadásul a kocsiba kell amiben olyan válogatós a lejátszó hogyha már nem megfelelõ sebességgel írom meg a cd-t nem hajlandó lejátszani.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Én csak újra írhatót használok a kocsiba, bár többnyire mp3-al, de nem ritka a sima zenei sem.

Tdk -rw, Philips –rw. A sebességre ne legyen gondod, az rw nem arról híres. 8) A 4-szerest meg szeretnie kell a lejátszónak. Az enyém is kényes, egy AEG mp3-as CD Rádió.

Amit nem szeretnek egyes lemezjátszók, az, ha túl gyorsan van megírva, mert nem elég érzékeny az olvasó hozzá, ill., ha túl nehéz a lemez, és nem bírja korrigálni a fej a rezgést, valamint akkor lehet még gond, ha nagyon tele írod, mert nem tudja kivinni a fejet és értelmezni a méretét.

Ilyen „nehézlemez” pl. a régi 1-szeres sebességû Philips volt, de már nem gyártják. Annál még kézbe fogva is érezhetõ volt a súly többlet.

 

Praktikus az rw, mert a kocsiba könnyû megunni valamit. Törlöd és raksz rá újat. (Úgy vagy több százszor, feltéve, hogy nem dobálod szét.) :nem::D

 

Bocs, hogy így utóiratozom, de nem bírtam szerkeszteni, oldalhiba miatt.

 

Amúgy sem árt, ha van otthon pár újra írható cd. Vegyél nyugodtan. Rá nyomod a próbajátékokat, aztán, ha nem tetszik, törölni tudod. Nem beszélve egy eredeti cd-s játékmásolásról, aminél kimondottan jól jön, ha nem az eredetit koptatod.

Vagy adatmentéseket tehetsz rá, ha nem zárod le, aztán mikor megtelik, cd másolással meg tudod írni rendes cd-re, így nem kell a rendes írható cd-n variálni, hanem írhatod lezártra. (kis takarékosság.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kisbikk

Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy DRM-mel védett wma fájlt mivel lehetne átkonvertálni mp3-ba? A segítséget előre is megköszönöm!

Link to comment
Share on other sites

kisbikk

Sajnos ezzel a programmal nem megy, de ha esetleg valakinek van más ötlete, azt szívesen veszem!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szatyor

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogy ha van egy dvd-rõl lementett *.dts fájlom mivel tudnám átkonvertálni mp3-ba? Sajnos a DVD már nincs meg csak a dts hangfájl, de jó volna mp3 lejátszón is hallgatni. Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Erika65

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám van hogy átkonvertáltam a simpleDivXszel a filmet aviba, ez volt ezzel az első konvertálásom, a dvd-s mérete 4,35 GB, aviba 1,36 GB, majdnem 24 óra alatt tette meg sajnos. Miért? Ráadásul kép nincs a Windows Media Playerrel, csak hang. Mit nem állítottam be jól, hogy ilyen hosszan konvertálta át DVD-ből aviba? Sajnos már jártam más konvertel is így, hogy nincs kép, csak hang. Mit kell beállítanom még? Nagyon kezdő vagyok.

 

És jó lenne, ha konvertálás 2-3 óra alatt lenne meg. Létezik ilyen, mert csak olvastam erről fórumokban.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...