Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internet megosztása Pocket PC és PC között


szecsa

Recommended Posts

szecsa

Sziasztok!

 

Az lenne a problémám, hogy vettem egy Mitac Mio 168-as Pocket Pc-t Nem tudom hogy kell beállítani ahhoz, hogy tudjak netezni és a Messengert használni. A gépen Pocket pc2003 szoftver van A pc-n pedig xp pro. A segítséget elõre is köszönöm.

 

szecsa

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Ha össze van kötve a géppel (kábel/bölcsõ/bluetooth) akkor az ActiveSync magától osztja neki a netet elvileg... :ötlet:

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Sajnos csak elvileg :(

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Engedélyezted az XP-n a megosztást?

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Bocs, de elég kezdõ vagyok - mire gondoltál?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az XP-ben engedélyezni lehet, hogy másik számítógép is használja az internet hozzáférést. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Hol és hogyan?

 

Légyszíves ne idézz be elõtted íródott teljes hozzászólást! Hozzászólásod ilyenkor a "Szólj hozzá" gombbal írd meg. <PF>

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Bocs hogy értetlenkedek de én úgy emlékszem hogy az már engedélyezve van. Viszont most jutott eszembe hogy a Kerio ingyenes változatát használom és ebben az átjáró módot nem lehet engedélyezni. Lehet hogy ez a baj?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dora

Hasonló a gondom, egy Asus PPC-vel szeretnék BT-on keresztül Internetezni. Az asztali PC-n XP van SP2-vel.

Link to comment
Share on other sites

Utonium
...a Kerio ingyenes változatát használom és ebben az átjáró módot nem lehet engedélyezni...

Már hogyne lehetne! :gonosz: Hálózatbiztonság -> Speciális fülön találod ezt az opciót. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Sprite

Dora

Ha a bölcsõben van a PDA akkor van net?

 

Milyen ActiveSync-et használsz?

Nekem is elég sok gondom volt a 3.8-al ha BT-n keresztül akartam kapcsolatot termteni.

Egyáltalán nincs kapcsolat BT-n vagy csak net nincs?

Nekem most 4.0 Active Sync van fent es azzal semmi gond.

Ebben állitolag javitották a BT komunikációt.

Ja és a BT milyen a PC-n?

Azzal semmi gond?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dora

3.7-es ActiveSync-em van, de nem bölcsõbõl szeretnék netezni, hanem BT-al. Bölcsõnek 20cm-es az USB kábele.

 

Kapcsolat van a PPC és a PC között, file cserélés BT-on keresztül mûködik. Viszont nem tudom már azt sem, hogy az XP-n hogyan kell megosztani a netet. Tehát teljesen az elejétõl kellene a megosztást és kapcsolatot beállítanom, s ebben kérnék segítseget.

Link to comment
Share on other sites

Sprite

hali.

A bölcsõt csak azért kérdeztem, hogy nem-e a BT kapcsolat rosz.

 

Internet megoszása XP-n

Vezérlõpult/hálózati kapcsolatok és itt, az aktiv internetkapcsolaton

jobb gomb/tulajdonságok/speciális fül.

 

Ja és még ha nem lenne átállitva az ActiveSync-ben a kapcsolat beállitásainál ia allitsd át a "Work"-ot "internet"-re.

 

Sok sikert :)

Link to comment
Share on other sites

Dora

Köszike! Sikerült, igaz nem volt túl egyszerû, de fél órás kisérletezgetés után már a PPC-n megy a net, sõt a Wap is, ezenkívûl az e-mail-eimet is le tudom tölteni, s el tudom küldeni :D

 

Még egszer nagyon köszönöm, kellett :ötlet: !!!

Link to comment
Share on other sites

Sprite

Nincs mit.

 

A wap hogyan megy?

A PPC böngészöjével nézel wap oldalt? Vagy ez egy okos telefon ami neked van?

Link to comment
Share on other sites

Dora

Ez egy Asus A620BT PDA. Wapot az EzWap programmal tudom elérni.

 

A http://wap.portel.it/speed.asp oldalon a sebességmérõ 54-70kbps sebességet mér. Ez BT kapcsolatnak megfelelõ?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem, ez még az infra sebességének (IrDA) is csak a fele. De ugye rádiós kapcsolatnál sok zavaró tényezõ lehet...

Link to comment
Share on other sites

Dora

60cm, szabad rálátasa van a 2 BT eszköznek egymásra. Nem lehet, hogy az olasz szerverrel a kapcsolat ilyen lassú? Mondjuk pár kB-os wapos oldalaknál nem igazán számít a sebesség

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az is könnyen meglehet, hiszen a WAP-ot kb. erre a sebességre lõném én is a helyükben (szerveroldalról). A telefonok GPRS-e (mert ez van leginkább elterjedve) ugyanis ezt a sebességet tudja. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dora

Mûködik az Invitel sebességtesztje is (nem wapon!) :D

321,4kbps (39,4kbytes/s)

Link to comment
Share on other sites

Sprite

Én is megnéztem ezt azt olasz oldalt, bár nem az EZWap-al hanem PC-n Operával.

Ennyi lett

 

Az Invitel tesztoldalán a PDA-val Bölcsöben 113 Kbytes/sec Bluetooth-al már ugyanez a mérés csak 68 Kbytes/sec :(

 

Dora neked Pc-n milyen kapcsolat van?

Link to comment
Share on other sites

Dora

Nekem T-online 512kbps-os netem van. Neked 1,5Mbps-os?

Link to comment
Share on other sites

Sprite

Nekem Interware 1M.

Mindenesetre az érdekes, hogy nálad BT-n 39 nálam meg 68 K

(nálad ugye 64K lenne a max.)

Link to comment
Share on other sites

Dora

Ténylegesen 630kbps-os sebességet szoktam mérni PC-vel.

 

Most PPC-vel megmértem újra (Inviteles sebességmérõvel, BT-on keresztül), s most 439,8kbps-ot (53,9kB/s) mért. Ez már közelíti az általad mért értéket.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Mik

Urak! Segítene valaki wifi-s gép adsl-netjének megosztásában, Loox 720-on szeretném fogni a netet. Adsl az xp prof notebookba érkezik. Innen tovább milyen beállításokkal mehet. Alábbiakat találtam eddig:

 

Internet megoszása XP-n Vezérlőpult/hálózati kapcsolatok és itt, az aktiv internetkapcsolaton jobb gomb/tulajdonságok/speciális fül. Ja és még ha nem lenne átállitva az ActiveSync-ben a kapcsolat beállitásainál ia allitsd át a "Work"-ot "internet"-re. Sok sikert :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...