Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Régi TV-s topik


CartmanSP

Recommended Posts

urughai

Kösz az infót! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

urughai

No megnéztem és tényleg lehet... Ami furcsa, hogy akár 200Hz-et is. :pislog: Milyen Tv tud 200Hz-et megjeleníteni? Lcd,plazma? Annyira le vagyok maradva az ilyenektõl... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Nem az a lényeg hogy mi képes rá hanem az hogy tudja a kártya. Egyébként fogalmam sincs mi tud 200MHz-t. Nekem nincs ilyen az biztos (se plazma se LCD). :)

Link to comment
Share on other sites

ben gurion

:Sír: Abban kérek Tõletek segítséget, az 5.11 controllpaneljában mit kell beállítani, hogy tv-lássam a video képét?

Addig eljutottam, hogy a tv-re kimegy alejátszó ablaka, de sötét a tartalma.

Elõre is köszi: :upsz:

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Le kell futatni egy varázslót. A képi megjelenítések menüben van. Ott ki kell választani értelem szerûen a megfelelõ opciókat:

1. Teljes képernyõs videó

2. Klón mód

A többi megy magától.

És az a szép ez egészben, hogy teljes képernyõre teszi automatikusan, és közben akár netezhetek is, amíg valaki nézi a DVD filmet a géprõl. :D

Link to comment
Share on other sites

ben gurion

Kösz Titusz!

 

A klón módot beállítottam.

De van még kérdésem: A teljes képernyõs videó azt jelenti a varázslóban, amikor az 1-es és a 2-es képernyõ beállítás egyforma?

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Igen, de inkább úgy fogalmaznék, hogy ugyan azt látod a monitoron mint a tv-n. De csak akkor teljesen ugyan az a két kép, ha "teljes képernyõ" opció helyett az "Windows asztal"- t választod. (de próbáld ki és rájössz a különbségre) ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Én színház módban szoktam, mert akkor ha a monitoron elindítom a lejátszást, a TVn egybõl teljes képernyõn jeleníti meg, és nem kell semmit állítgatni, és tudok a gépen közben dolgozni.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Én is ezt próbáltam magyaráztam. színház mód=teljes képernyõ videó ;)

Link to comment
Share on other sites

urughai

Vigyázz, nem MHz, hanem csak Hz! Mondjuk nem csodálom, hogy elírtad, sok helyen használják ezt a mértékegységet... Amúgy nekem sincs ilyen plazmaizé meg lcdizé :Sír: ... Havernak van egy 110cm-es (?) 100Hz-es Tv-je :fal: , és ki akarjuk próbálni, milyen a Most Wanted ilyen képernyõn! Meg van egy Yamaha 5.1 dts, dolby digital, stb... meg a fenetudja még milyen profi hangrendszere... Szerinted hogy szólhat a játék? 5.1, vagy "csak" sztereó (természetesen S/PDIF-en csatlakozik a pc az erõsítõhöz)?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szólhat 5.1-ben is, ha megfelelõen kötitek rá.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

urughai

Írtam fentebb, hogy S/PDIF (alaplapi) csatlakozón keresztül, - ami ha jól emlékszem digitális koax kimenet - , vagy optikai kábellel.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Gyerekek, ne írjatok már állatságokat, a 100 Hz-es TV nem attól 100 Hz-es, hogy olyan jelet kap - a standard TV szabvány videójele nem változik, annak felbontása (vagy inkább sorainak száma, frekvenciája) nem különbözhet az elõírt értéktõl. :D Attól még hogy a desktop, amit kiküldesz a TV-kimeneten, mondjuk 1024x768-as felbontású logikailag, attól még ugyanaz a PAL videójel lesz, ami a TV-hez megy az S-Video vagy a kompozit kimeneten, mint amikor 640x480-as képet nyomsz ki.

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Vigyázz, nem MHz, hanem csak Hz!

Bocs. :upsz: Megszokás.

 

Egy S/PDIF csatlakozón keresztül nem tudom milyen lehet, de egy 5.1-es hangkártyával biztos, hogy meg lehet oldani. De próbáljátok ki és kiderül. ;)

 

Gyerekek, ne írjatok már állatságokat, a 100 Hz-es TV nem attól 100 Hz-es, hogy olyan jelet kap - a standard TV szabvány videójele nem változik, annak felbontása (vagy inkább sorainak száma, frekvenciája) nem különbözhet az elõírt értéktõl. biggrin.gif Attól még hogy a desktop, amit kiküldesz a TV-kimeneten, mondjuk 1024x768-as felbontású logikailag, attól még ugyanaz a PAL videójel lesz, ami a TV-hez megy az S-Video vagy a kompozit kimeneten, mint amikor 640x480-as képet nyomsz k
Ezt nem tudtam. De azt igen, hogy ezt lehet állítani, ami nem jelenti azt, hogy változtat is valamit.
Link to comment
Share on other sites

PPeter
A kérdés: A Sapphire Atlantis Radeon 9600-os tud-e az s-video kimeneten 100Hz-es jelet adni?

A S-Video kimeneten biztosan nem :D , az ott kimenõ jel alakja PAL vagy NTSC TV-szabvány, a felbontását, frekvenciáját nem tudod állítani, csak azt tudod beállítani, hogy a kilüldött kép (desktop) logikai felbontása milyen legyen. És a 100Hz-es TV-d nem 100 HZ-es jelet vár el, csupán a szabványos 50Hz-es PAL videójelbõl a szemedet kímélve álítja elõ rafinált trükkel a 100Hz-es képet.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Állítólag ha a TV-re 100 Hz-es jelet kötsz, akkor kinyiffantja. Persze, ahogy PPeter írta, egyik eszköz sem fog 100 Hz-es jelet elõállítani, mert nincs is ilyen szabvány. Azért mert állítható, attól még nem feltétlen állítódik.

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Azért mert állítható, attól még nem feltétlen állítódik.

Tudom. :)

ami nem jelenti azt, hogy változtat is valamit.
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyébként is hogy a csudába sikerült beállítani a kimenõ jel képfrissítését? :pislog:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Nézd meg a tulajdonságokban és ott be lehet állítani (elméletileg). Az már más kérdés, hogy nem jó semmire.

Link to comment
Share on other sites

urughai
A kérdés: A Sapphire Atlantis Radeon 9600-os tud-e az s-video kimeneten 100Hz-es jelet adni?

A S-Video kimeneten biztosan nem :D , az ott kimenõ jel alakja PAL vagy NTSC TV-szabvány, a felbontását, frekvenciáját nem tudod állítani, csak azt tudod beállítani, hogy a kilüldött kép (desktop) logikai felbontása milyen legyen. És a 100Hz-es TV-d nem 100 HZ-es jelet vár el, csupán a szabványos 50Hz-es PAL videójelbõl a szemedet kímélve álítja elõ rafinált trükkel a 100Hz-es képet.

:pislog::pislog::pislog:

HUH!

Na ezeket nem tudtam :Sír: ...

Köszönet a mindent kimerítõ válaszért!

 

Még egy kérdés azért volna: Milyenre érdemes a desktop logikai felbontását állítani?

Link to comment
Share on other sites

Lex

800x600. Ha nem jó, akkor kevesebbre. De a legjobb, ha kétmonitoros módban oldható meg.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És az sem árt, ha a TV kimenettõl függetlenül állítható a monitor frissítése.

A gagyibb kártyák csak ugyan azt a frissítést tudják, azaz 50 vagy 60Hz-lesz a monitoron is.

Elég fárasztó dolog egy ilyen monitort nézni.

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Ma vettem egy TV-t és összekötöttem a számítógéppel! Addig állítgattam, míg sikerült a windows asztalát kivetítenem a TV képernyõjére. Aztán elindítottam egy filmet... a WinDVD 4-et használtam. Csak az a gond, hogy a TV képernyõjén a film képe helyett csak fekete kép jelenik meg, míg a számítógép monitoron van kép. Ez mitõl van? Mit nem állítottam még be? A másik, hogy a TV frekvenciát mennyire kell állítani? Ha jól emlékszem 60 Hz-re van állítva. Csak mert olvastam pár helyen, hogy kinyiffanhat a TV a magas, nem megfelelõen beállított frekvanciától!? Lehet, hogy nem jól értelmeztem az olvasottakat!? :hááát:

A segítségeteket elõre is köszönöm! :kocc:

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Egyszer már tárgyaltunk a témában. És nem kell a frekvenciával semmit csinálni, mivel a TV mindenképpen a saját frekvencián fog menni. A magas frekvencia valóban kinyírhatja a TV-t, de nem fogsz tudni neki 50-60Hz-nél nagyobb jelet adni.

Milyen vidikártya driver-ed van? (ennek ismeretében lehet további tanácsot adni a beállításról)

 

Olvasd el (nem hosszú)

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Köszi! Elolvastam a témát amit belinkeltél és sokat segített!

Igazából az átfedés fülnél a Klón mód beállításainál nem állítottam be a méretarányokat. A beállítások után már megjelent a kép rendesen.

Azért köszönöm a segítséget. Jó volt elolvasni a témát, ezzel is okosabb lettem! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...