Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Utángyártott patronok


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Hol lehetne olcsón megbízható, jó utángyártott patront venni HP tintasugaras nyomtatóhoz?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Békéscsaba Kuttor Bt. Itt jó utángyártott patronok vannak én is innen vettem anno. Ha kell megadom a címet is, nekem kifejezetten jó, mert Anya munkahelye egy emelettel van csak feljebb. :D

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Az tökéletes. És kellene a cím is. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Az aránylag új Canon nyomtatóm most jutott abba az állapotba, hogy jelezte, a sárga és a birbor szín kifogyóban van. Utána néztem a neten és nagyon meglepõdtem, hogy a nem eredeti Canon patronok harmad áron kaphatók! Mivel fotókat is nyomtatok, a Canon mellett döntöttem, de azóta is foglalkoztat a dolog.

Vannak hivatalos tesztek a patronokról? Jók ezek a "hamisítványok"? Nem károsítják a nyomtatót? Túl nagy az árkülönbség...és ilyenkor hamar beugrik a "kinai" szindróma. Vagy csak a márkanevet kell megfizetni?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Naqy az árrés a nagyker és a kisker között, és a márkát (minõséget) is meg kell fizetned.

Én a CHS-ben harmadannyiért veszem a patronokat mint bármelyik kiskereskedõnél (MM, Saturn, stb...)

Link to comment
Share on other sites

Adani

A nyomtatógyártók állítják, hogy az utángyártott patronok rosszabbak, de tapasztalatom szerint ez nem igaz. Az utángyártott is ugyanolyan jó, legalábbis átlagos használatra. Persze minõségi vagy fotónyomtatáshoz nembiztos, hogy jó, de olyat én nem szoktam nyomtatni.

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

Én a HP nyomtatómhoz tintapatron vettem, igaz csak feketét már többször is a tapasztalatom az, hogy általában három utántöltést kibír a patron. A tintapatron ára kb 4000. kerül. A nyomtatás sem rosszabb mint az eredeti patroné.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

@ Greene

Csak az a baj a CHS-sel, hogy nagyker, ezért nem sokan tudnak ennyiért patront vásárolni.

 

Más.

Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy évek óta (min. 2 év) használok Refill24 utántöltõ készletet a HP 3820-as nyomtatómhoz és tökéletesen elégedett vagyok vele, semmilyen különbséget nem tapasztaltam az eredeti és e között!

És az ára csak töredéke a HP árának!

Ja és a tönkrement eredeti patront is a fentivel pótoltam.......

 

Ha valakit érdekel ez a termék és infóra van szüksége, akkor ajánlom az alábbi linket.

>> Refill24 <<

Link to comment
Share on other sites

Greene

Lehet, bárkinek, csak tudni kell a módját :fütyül::titok:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Nem véletlenül írtam azt, hogy "nem sokan tudnak......", mert némi "rálátásom" van a témára. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Humberto

A HP fotonyomtatómba miután elfogyott az eredeti HP festék, vettem egy utántöltõ szettet és 3 szor meg tudtam vele tölteni. A harmadik töltés után azonban a nyomtató nem érzékelte a patront ha betettem. Elõször azt hittem valami elromlott, majd vettem egy eredetit és azt simán felismerte.

Lehet, hogy a sok ki-be rakosgatás miatt a nyomtató letiltotta a patront?

Egyáltalán hogy mûködik ez? A patronban van valami szerkezet ami kommunikál a nyomtatóval?

Hallottam, hogy Epsonhoz létezik egy olyan kisütõ ami lenullázza a patront és a nyomtató újnak érzékeli.

HP hoz van ilyen?

Szerintetek pár utántöltés után miért nem érzékeli a nyomtató a patront?

Link to comment
Share on other sites

nascar

A HP-kban, az újabbakban van egy chip a patronban, mely szavatossági idõvel bír!

Magyarán hiába töltöd föl a patront, ha közben lejárt a felhasználhatósági ideje! ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, sok patronban van ilyen, de nagyon sok patronnál kiiktatható vagy nullázható a számláló, és akkor probléma nélkül menni fog. A jobb utántöltõ cégeknél ezt is megoldják.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

nascar 2005. augusztus 29., 19:46 - hétfõ

A HP-kban, az újabbakban van egy chip a patronban, mely szavatossági idõvel bír!

Magyarán hiába töltöd föl a patront, ha közben lejárt a felhasználhatósági ideje! 

Hát igen, ezért már perelik a HP-t :oké:

Itt a HP. patronok kicselezését megtaláljátok!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zsul

Ha valaki nem akar otthon töltögetni, akkor ajánlom az aláírásomban szereplõ címet.

 

Ha valakinek kérdése van a kellékanyagokkal kapcsolatban, akkor én megpróbálok rá válaszolni...

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Egyébként ezt nem tudom hogy gondolják.... Ez nem szalámi, hogy megromlik vagy valami. Multkor így kellett kidobnom a szines patromot, mert már évek óta vigyázok rá :)

Link to comment
Share on other sites

atzs

A minõség nem feltétlenül ugyanaz. Xerox nyomtatóm van, és az olcsóbb (nem utántöltött, csak más gyártja) patronnal érezhetõen nyengébb volt a nyomat, megfutott a tinta a papíron, és szõrös volt a betûk széle.

Link to comment
Share on other sites

zsul

En azon vagyok a legjobban meglepõdve, hogy szinte mindenki az utángyártottat részesíti elõnyben a töltöttel/felújítottal szemben. De miért? Gondoljatok bele, hogy az utángyártotton a fej is utángyártott, míg a töltöttnél eredeti kellékanyagot kapsz újratöltve. A dolog annyiban különbözik az otthon töltögetett patrontól, hogy ezeket speciális módom (ultrahangal) tisztítják, lezárják, tesztelik és garanciát adnak rá :oké: , amit az utántöltõkészletnél háááát...

 

Persze töltöttbõl is normális márkát illik választani (Mo.-on van kb 3 ilyen) és akkor meg leszel elégedve :D , ha übergagyit veszel akkor szívsz vele. Én is tudnék tonert venni a mostani beszerzési áraim feléért, de nem merném árulni õket arról nem is beszélve hogy az elégedetlen ügyfélnél rosszabb reklám nincsen... :mérges:

 

Ne idézz be elõtted íródott teljes hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Akinek van külföldön ismerõse és sürün jár hozzá, annak csak ajánlani tudom, ezt az oldalt.

Elég rugalmasak, és az árban is lehet velük egyezkedni.

Link to comment
Share on other sites

zsul
Naqy az árrés a nagyker és a kisker között, és a márkát (minõséget) is meg kell fizetned.

Én a CHS-ben harmadannyiért veszem a patronokat mint bármelyik kiskereskedõnél (MM, Saturn, stb...)

Harmadannyiért? Azt én azért megnézném (már bocs de ez elég erõsen hangzik) fõleg az eredeti esetében. Az most akkor vagy nem eredeti, vagy szürkeimportból származik. De harmad áron akkor sem...

 

Ebben a témában elég jó vitapartner leszek azthiszem. :boxoló:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
magellan4

Hy All

 

Szeretném megkérdezni hogy ha nem teljesen töltöm fel a patrnont akkor is az elõírt levegõmennyiséget kell belenyomni? Hp c6614-esrõl van szó.

Válaszotokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

zsul

Hali!

 

Semmiképpen sem. Vagy legalábbis ha jól értem akérdésedet, akkor azt szeretnéd tudni, hogy ha egy patronnak 20ml festék a teli szintje, és te csak 10ml-t akarsz utántölteni akkor kell e 10 ml-nyi levegõt utánnanyomnod...

 

Nem, sõt erõssen ellenjavalt mivel így a festékben légbuborékok képzõdnek, és vagy tönkreteszik a fejet egy idõ után, vagy pedig annyi fejtiztítást kell csinálnod amire kinyomja a levegõt, hogy az összes tintát is elpazarolod mellé.

 

Természetesen a kevés tinta felett is van levegõ, de azt nem tûvel juttatod a tinta alá/közé. Annak elkerülésére, hogy levegõ nélkül bentragadjon a tinta külön "szellõzõ" szokott lenni a patronon...

Link to comment
Share on other sites

magellan4

Nem, nem úgy értem hogy 10ml levegõt nyomok bele hanem a papíron az van ha befejezte a feltöltés felülrõl nyomjon 3ml levegõt bele. És ha én csak 10 ml festéket rakok bele akkor is 3ml kell?

Link to comment
Share on other sites

Pige

Egyszer vettem Epsonba utángyártott patront, de borzasztó volt a helyzet! A nyomtatóm belûrõl csupa tinta, a színekrõl nem is beszélve! :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
redmex
nascar 2005. augusztus 29., 19:46 - hétfõ

A HP-kban, az újabbakban van egy chip a patronban, mely szavatossági idõvel bír!

Magyarán hiába töltöd föl a patront, ha közben lejárt a felhasználhatósági ideje! 

Hát igen, ezért már perelik a HP-t :oké:

Itt a HP. patronok kicselezését megtaláljátok!

Pacsi!

 

A link már nem mûködik, valaki tudja, hogy hol lehet mégis elérni? Nekem is idõszerûvé vált a téma :hááát:

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...