Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Illesztõprogramok


pardiimre2

Recommended Posts

pardiimre2

A processzoromhoz: Intel Pentium 4 2.40Ghz, Az ACPI termikus zónákhoz, a Winchesterhez: Hitachi 548060M9AT00 kéne illesztõprogram.

 

ACER Aspire 1600 laptop.(A Winchester cserélve lett)

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már miért kellene ezekhez illesztõprogram? :pislog:

A gyártó honlapján nem kerested? Egyébként szerintem ha a CD-rõl feltelepíted a drivereket, akkor azok tartalmazzák ezeket is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Machado

Abit IC7-G alaplapom Intel PRO1000CT integrált kártyájának a driverét szeretném frissíteni. Az Abit oldaláról le is szedtem a drivert, de valami furcsa telepítési módszerrel kell feltenni a drivert, a neve RIS telepítés. Akárhogy is írja a readme-ben, hogy kell csinálni a dolgot, nekem sehogy se jön össze. A következõ van a readme fileban:

 

Setting up Intel PRO/1000 Drivers for RIS Installation

======================================================

 

To set up network drivers for RIS installation, you need to copy files to two locations (from the root of the RIS image, which we will refer to as [iMAGE_ROOT]).

 

 

1. Copy all the files from the PRO1000\WIN2K (Windows 2000) or PRO1000\WS03XP32 (Windows XP & Server 2003) directory to the [iMAGE_ROOT]\$oem$\$1\Drivers\NIC directory.

This directory is specified by a line in the .SIF file that is located in the [iMAGE_ROOT]\I386\Templates directory.

 

2. Copy all .SYS files from the directory mentioned above to the [iMAGE_ROOT]\i386 directory.

 

3. Extract the zipped INF file located in the PRO1000\WIN2K\RIS_INF (Windows 2000) or PRO1000\WS03XP32\RIS_INF (Windows XP & Server 2003) directory and copy that INF to the [iMAGE_ROOT]\i386 directory.

 

Do not copy the INF files at the root of the PRO1000\WIN2K or PRO1000\WS03 directories to this location.

 

4. Once these steps are complete, restart the Boot Information Negotiation Layer service (Windows 2000) or the Remote Installation Service (XP & Windows Server 2003).

 

5. Follow the rest of the Microsoft instructions for adding a new network driver to the RIS installation.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
Itt találsz hozzá intel-es meghajtókat.
Link to comment
Share on other sites

Machado

Sajna ezek a PRO1000CT-hez nem jók, nézd meg alul.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Azt próbáltad már, hogy az eszközkezelõbõl frissíted a drivert és keresési helyként megadod neki a letöltött (majd kicsomagolt) mappa Ws03xp2k könyvtárát? Szerintem így simán mennie kellene.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én azért megpróbálnám:

 

If you cannot obtain drivers from your computer vendor, you can try the drivers for the Intel® PRO/1000 adapter family. These drivers should work. However, if the original computer vendor added any additional features, you might not have access to them when using the Intel drivers.

 

This applies to: Intel® PRO/1000 CT Network Connection

Link to comment
Share on other sites

Machado
Azt próbáltad már, hogy az eszközkezelõbõl frissíted a drivert és keresési helyként megadod neki a letöltött (majd kicsomagolt) mappa Ws03xp2k könyvtárát? Szerintem így simán mennie kellene.

Kösz, így sikerült. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
csizilaci

Sziasztok. Ha tud valaki akkor kérem segítsen légyszíves.

Van egy PIII-as számítógépem. Többször is telepítettem már rá a windows XPSP2-t. Minden gond nélkül futott rajta. Ha újra telípítettem a Windowst akkor mindig telepítettem rá ezt a "VIA 4.1" nevû drivert. Eddig soha nem volt vele gondom.

Most viszont minden egyes indulásnál Felbukkan az új hardver varázsló és arról értesít, hogy az SCSI Via Bus Master IDE driver nincs telepítve. És bármit csinálok, képtelen vagyok ezt telepíteni. Az alaplap egy régi de megbízható modell. Asus CUV4X. Eddig soha nem volt vele gondom. Egyébként a telepített szoftverek most is kifogástalanul mûködnek a gépen. És hát ugye ezzel együtt az eszközkezelõben is az "SCSI és RAID vezérlõk"-ön belül ott van egy sorban a "VIA Bus Master IDE Drivers" sor és ott látható elõtte a sárga színû felkiáltójel. Azért furcsállom mert korábban egyetlenegyszer sem volt ilyen jellegû probléma. Próbálkoztam az alaplapi telepítõ CD-vel de az sem segített. Ha valaki esetleg tudja a megoldást akkor segítsen kérem. Elõre is köszönöm.

Csizmadia László!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Qweer

Egy régi Luckytech típusú alaplaphoz kellene ilesztõ, ám weboldalt nem találtam. A ép nem mai egy 466 celeron fut benne. Via lapkás az alaplap. Tudnátok mondani egy weblapot?

Link to comment
Share on other sites

Machado

Szerintem nem kell hozzá alaplapi driver, a Windows tartalmazza, legalábbis az én P2-esemnél így van :)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@Qweer

 

Milyen chipset-es alaplapod van ? ( az Everest program kiírja, tedd fel !)

 

Luckytech alaplap driverek :nyíl: http://www.pc-pages.co.uk/Driver_Downloads...d_Downloads.htm

 

@Machado

 

UDMA driver nincs semelyik windows-ban :!:

Az csak egy dolog hogy a régebbi alaplapi chipset-et felismeri, de ha gyorsabb rendszert/lemezkezelést akarsz akkor mindenképp telepítsed az alaplapi illesztõprogramot.

 

IDE driver

AGP driver

USB driver (?)

Sound driver

Link to comment
Share on other sites

Machado

Az alaplapomhoz adott CD-n csak win95-ös diver volt, az írták, hogy win98-hoz nem kell telepíteni hozzá, mert a win tartalmazza.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@Machado

 

Milyen chipset-es az alaplapod ?

Link to comment
Share on other sites

Machado

Intel 440 utána még van vagy 2 betû, de most meg nem mondom pontosan :D . Talán ZX vagy BX.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az intelekhez nem is kellett, de a via-hoz bizony mindig.

Tudni kellene valamit arról a via-ról.

Link to comment
Share on other sites

Qweer

Na megvan a tipus: Luckytech p6vbx2

 

Máskor légyszíves a szólj hozzá gombot használd az új téma helyett! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
qkacat

Hi,

 

remélem jó helyen kérdezek. Az ASUS P5LD2 alaplaphoz le lehet tölteni ezeket a drivereket:

- Intel RAID F6 Floppy Utility for Windows 2000/XP/2003

- -IT8211 ATA RAID Controller Driver and Application V1.3.2.0 for Windows 2000/XP/2003.(WHQL) and 64bit XP/2003.(WHQL).

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek mire valók és mikor kell ill. érdemes-e használni õket?

A másik kérdésem az lenne, hogy a letölthetõ intel inf chipset driver-bõl kettõ is van, de nem tudom melyiket tegyem fel. A verziószám megegyezik, de az egyiket késõbb adták ki, viszont ez csak béta verzió. Ez egy kicsit furcsa! :?:

Elõre is köszi a választ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kislevelibeka

Halló! Tudna valaki segíteni? Van egy Abit KD-7-es alaplapom, csak nem tudok leszedni hozzá pár illesztõprogramot, mert a töltés mindig megakad. Ha lenne valaki olyan szíves elküldené a kislevelibeka@googlemail.com -ra a hangkártyaillesztõ, és az usb 2.0-ás illesztõt, nagyon megköszönném!!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Honnét töltöd hogy mindig megakad ? A googlemail-ból is megfog akadni ha töltöd ?

Link to comment
Share on other sites

kislevelibeka

Ha az oldalt kérdezed, akkor a www.abit-usa.com -ról.A kisebb méretûek mind lejöttek, csak ez a kettõ (29MB,19MB) nem jött le. De másik oldalakon is errõl az ftp-rõl szedi le, és ott is megakad. Egyébként minden mást le tudok tölteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pjmc

Sziasztok. Szükségem volna egy alaplap DRIVER-re nagyon fontos lenne, mert eltűnt és addig nincs semmi a gépen. MATSONIC MS9327D+ (usb all) ez a típusa bízom benne, hogy valakinek van ilyen alaplaphoz driver CD-je.

 

Előre is köszi mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...