Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Frame kérdések


benkovics

Recommended Posts

Lex

@tzoli:

A frame nem jó, mint írtam, mert akkor az egész oldal frame-be kell, és a frame a cellák felosztását nem a tartalomnak megfelelõen, dinamikusan csinálja, hanem, ahogy megadtam a frameset-ben. A táblázatom hossza viszont változó, a betöltött anyag függvényében. Legalább is én nem tudom, hogy kell dinamikusra állítani. :upsz:

Ráadásul ez egy négycellás táblázat és az elsõ három cellát kellene külsõ html-bõl feltölteni.

 

@benkovics:

Mit kellene újra megírni és feltölteni?

Link to comment
Share on other sites

ocsi
Ráadásul ez egy négycellás táblázat és az elsõ három cellát kellene külsõ html-bõl feltölteni.

Érdekes lehet, milyen a nem négyzetes táblázat?( legalábbis html ben nem ismerek másmilyet) Vagy ezzel azt akarod mondani, hogy a cellák szélessége = a magasságával? Akkor meg nem értem, hogy ez miért fontos?!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Hiába, olvasni tudni kell!

Nem négyzet cellás, hanem négy(4) cellás csak kimaradt egy szóköz. :nemnem:

<table>
<tr>
 <td>    1  </td>
 <td>    2  </td>
 <td>    3  </td>
 <td>    4  </td>
</table>

Link to comment
Share on other sites

priby

Most akkor miért nem mehet bele a tartalom az egyik cellába? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Lex

Miért ne mehetne? Pont ezt szeretném. Hogyan is?

Link to comment
Share on other sites

priby

A régi dokumentum body-ját beilleszted az újba egy td-be. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Lex

Írnál erre egy rövid példát? Köszi.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nagyon egyszerû!

A régi honlapod <body> és </body> közötti részét beteszed az új honlapodon a kiválasztott <td> és </td> közé!

Ennyi! 8)

Link to comment
Share on other sites

Lex

3 napja ezt magyarázom és nem értitek: hivatkozásként kell beilleszteni!

Ha bemásolom, akkor már két példányban létezik, ráadásul eltérõ file környezetben, így ha módosítani akarom, akkor két helyen kell és ez hibaforrás és plusz meló.

A progi egy táblázat 3 mezõjét (TD) definiálja.

A progi 1 példányban lehet csak, de két honlapon akarom felhasználni. Az egyiken sima 3 mezõs táblázatban, a másikon még hozzá akarok rakni egy negyedik mezõt (TD).

A web oldalamon megnézhetitek a 4 mezõs példát (kattints lejjebb a WWW-re)!

Ha még így se érthetõ, akkor...

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Pontosan értem, hogy mit szeretnél!

De miért nem írod meg újra? :hmm: Mármint a html-t?

Mert ennyi idõ alatt, ezt már régen megtehetted volna!

Vagy próbálj ki egy webszerkesztõt, illeszd be a honlapod, töröld a nem kívánt részt.......

Több ötlete senkinek sincs!

Azt viszont nem értem, hogy ha linkelsz valahonna, akkor miért akarod utána saját magadról tovább linkelni???? Hiszen ott az eredeti....... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

tzoli

1. Az, hogy senki nem érti mi a problémád az neked nem gyanús, hogy nem a mi készülékünkben van a hiba?

2. Erre mondtam, hogy frame-es oldalt kell csinálni. Másként nem lehet. Nem értem mi a probléma ezzel.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Lex: amit Te akarsz azt csak php-vel lehet megoldani.

Link to comment
Share on other sites

tzoli
Sajnos a Chello nem támogat semmilyen szerver oldali scriptet (PHP, SSI, Perl, ...)

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Lex

Vegyük azt, hogy a megoldás kulcsa a frame.

Az a gond, hogy a frame-nek meg kell adnom, hogy milyen arányban ossza meg a kereteket a teljes felületen, így ha 3 egymás alatti (sor) keretet csinálok (1. fej, 2. táblázat, 3. lábrész), akkor a táblázat csak a középsõ részben görgethetõ és a lábrész, nem a tábla után következik, hanem a képernyõ alján van állandóan. Ráadásul a fej- és lábrész kerete nem a tartalom hosszához igazodik.

De hogyan tudom megoldani, hogy a frame a méretét a tartalom függvényében változtassa? Ugyanúgy, ahogy a table is.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Na, megoldottam a dolgot. :ötlet: Igaz, másként, de így is jó. Sõt!

Azt a részt, amit nem akarok a PHP-s szerveren, így kell "körbevenni":

<script LANGUAGE="PHP"> echo "<!"."-- "; </SCRIPT>
Nem PHP-s progiba kellõ rész....
<script LANGUAGE="PHP"> echo " --".">"; </SCRIPT>

Azt a részt, amit nem akarok a PHP-t nem tudó szerveren:

<!--
<script LANGUAGE="PHP"> echo " --".">"; </SCRIPT>
PHP-s progiba kellõ rész.....
<script LANGUAGE="PHP"> echo "<!"."-- "; </SCRIPT>
-->

Az elsõ részben a PHP-s rész megjegyzésbe teszi a közbensõ sorokat. A PHP-t nem ismerõ szerverrõl visszajön a teljes kód (ezért kell a <script>) és kihagyja ezt a részt.

A második részben a PHP-s rész kikapcsolja a közbensõ rész elõtt és bekapcsolja a közbensõ rész után a commentet. A PHP-t nem ismerõ szerverrõl a teljes rész commentben lesz.

A közbensõ sorokban nem lehet <!-- --> típusú comment.

Ez az egyik szépséghibája a dolognak. A másik, hogy a HTML szerkesztõ a második részt teljes egészben megjegyzésnek veszi, ezért "megjegyzés színû"

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Lehet, hogy a péntek teszi, de még így is, hogy már megoldásod is van, én még a problémát nem értem. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Lex

Próbáld meg újra elolvasni a szövegeléseimet, hátha..., :)

Megpróbálom másként: :lol:

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer két szerver. Ez a két szerver erõsen különbözött egymástól (biztos más papától vannak :) ). Az egyik szerette a php nevû varázslatot, a másik meg kiköpte, ahogy volt, egészben. A php-t szeretõ szerveren van az alap weboldalam. Ez a weboldal áll 1 fejrészbõl (köszöntés, linkek), 1 táblázatból, ami 4 oszlopot (TD) tartalmaz és egy lábrészbõl (email, számláló,..). A táblázat 4. (negyedik) oszlopa egy php-s paraméterezésû szkrollozós iframe-et tartalmaz (hú, de ronda mese :D ) Na ezt a php-t nem szeretõ szerver nem kajálja meg. Én meg erõszakos fajta szerver tömõ vagyok, ezért szeretném a 4 oszlopból a nem php-s elsõ 3 oszlopot megjeleníteni a php-t nem szeretõ szerveren is. De! Nem akarom, hogy erre a szerverre a másik szerveren lévõ weboldalt, átfabrikálva kelljen felrakni, mert akkor bármilyen módosításnál két, hasonló állományt kelle barkácsolni. Ezért gondoltam azt, hogy az elsõ 3 oszlopot kiveszem külön állományba (<td>1</td> <td>2</td> <td>3</td>) pl. oszlop3.html és a weboldalba beincludolom:

A php-t szeretõ szerveren:

fejléc

<TABLE><TR> <? include("oszlop3.html"); ?> <td> 4. oszlop </td> </table>

lábrész

A php-t nem szeretõ szerveren:

fejléc

<TABLE><TR> ide valahogy az oszlop3.html oszlop </table>

lábrész

Na, valahogy így. Ha ennél részletesebben kell leírnom, harakirit követek el. :dobócsillag:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Biszke

Sziasztok!

 

Azt hogyan tudnám megoldani, hogy ha van egy frame, és azt szeretném, hogy pl. a függõleges gördítõsáv mindik látszodjon, de a vizszintes sosem?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@Lex:

a gond az, hogy a HTML nem tud magában includolni.

Link to comment
Share on other sites

priby
Sziasztok!

 

Azt hogyan tudnám megoldani, hogy ha van egy frame, és azt szeretném, hogy pl. a függõleges gördítõsáv mindik látszodjon, de a vizszintes sosem?

Frame tagbe

scrolling="yes"

?

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Ezt próbáltam, de így lesz vizszintes is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
azaki1528464469

Sok leírást olvastam a keretekről de valahogy csak nem akar nekem összejönni, hogy az egyik keretben lévő linkelt szöveg , a másik keretbe nyissa meg az adott weblapot.

Kellene nekem egy zip fájl, melybe bele van csomagolva 4 weblap. A weblapok így néznének ki:

1.weblap középen osztott keretből áll. Az első keretben a kettes lap, a második keretben a 3 lap.

Az első keretben rá kattintok egy linkelt szövegre és megjelenik a 3.lap helyet a 4.lap. A második(

vagyis a jobboldali) keretben.

Előre is köszönöm!!!

Az email címem: hathet@citromail.hu

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Bocs Rádupláztam

Akkor használd a szerkeszt gombot. Nem utolsó sorban ne add meg az e-mail címedet, mert oda senki sem fog küldeni semmit. max. spamokat kaphatsz.

 

frame: a linkelt szövegbe tedd be, a target="másik frame id-je" kódot.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Kösz hogy legalább volt valaki aki válaszolt, bár a válaszod (Hogyan kell cd-t írni? Rákattintol az írás gombra) ennyit segített ilyen formában.

Ha valaki így gyûjti a címeket spam küldéshez az orvosi eset, és a fórumozókat én rendesebbnek ismertem meg.

3 nap után itt csak megleltem amit keresek, és sikerült megcsinálni!!

http://htmlinfo.polyhistor.hu/general/frame1.htm.

És ha valakinek így sem sikerül, szívesen elküldöm zip fájlban

Link to comment
Share on other sites

Garono
Ha valaki így gyûjti a címeket spam küldéshez az orvosi eset, és a fórumozókat én rendesebbnek ismertem meg.

:lol:

 

Nem a fórumozók miatt, hanem olyan programok miatt, amelyek direkt e-mail címeket keresnek az Interneten. Valami olyasmi elven mûködnek, hogy a ha van egy @ karakter, elötte-, utána két szám és/vagy betû, majd egy pont, és utána legalább két betû, azt kiszûrik, s küldik is a levéláradatot. :hááát:

 

Ennek megelõzése érdekében írd így a címedet: nev[kukac]szolgaltato[pont]orszag. :!:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...