Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pendrive gondok


Lacibácsi

Recommended Posts

Shia-ko

Az olvasás mindig gyorsabb, mint az írás. Próbáld meg beállítani a TC másolás fülén a Kompatibilitási mód használata a következõ meghajtóknál:-t, írd be a pendrive betûjelét, alatta pedig pipáld ki, hogy USB memóriák. Általában segít.

Link to comment
Share on other sites

sphoenix

Köszi a segítséget. Beállítottam és mûködik!!! :D

 

Üdvözlettel Sphoenix

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Csaba_1

Nekem egy 2GB-os pendriveom van és ugyanez a baja. A gyártó oldalán 8MB írási teljesítmény szerepel. De ha kis fájlokat másolok akkor kb 25-30kbyte/s-cel másol. Ez normális vagy vigyem vissza, mert most vettem. Az olvasással nincs gond.

 

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

ToM2oo4

Üdv!

 

Kis fájlok írásánál a flash memória elég lassú. Ez valószínűleg annak tudható be, hogy írásnál elég nagy az elérési idő szerintem, de javítsatok ki, ha tévedek. Az a 8 MByte/s nagyobb fájloknál fog kijönni, pl. próbálj meg egy 200 megásat másolni, ott menni fog. :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Igen igazad van! Tényleg egy 1 gigás úgy felment, hogy csak lestem :D

 

Köszi a választ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zoli19

Kis fájlok másolásánál célszerû beállítani az eszköz házirend tulajdonságai között az optimalizálás teljesítményre funkciót (USB merevlemeznél próbáltam). Ekkor vigyázni kell az eltávolítással, mindig a "Hardver biztonságos eltávolítása" funkciót kell használni!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
boldboy

3 éves gépemen Win XP Prof alatt használtam a pendrájvomat, azonban egyszer kiléptetés nélkül vettem ki. Azóta a rendszer nem ismeri fel, és ismeretlen eszköz jelzéssel nem fogadja. Minden egyéb eszköz működik az USB kapukon és a pendrájv is működik minden más gépen. Már többször újratelepítettem a rendszert a partició teljes formázása mellett, de ez sem segített. Szakemberek is érteltenül állnak a probléma előtt. :S

Volna valakinek magyarázata, ötlete a probléma megoldádására? :ötlet: Minden segítséget köszönettel veszek.

E-mail: boldboy@t-online.hu

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Ha egy másik gépre mentenél mindent a pendrive-ról, és azt is megformáznád? NEM a másik gépet! ;)

Link to comment
Share on other sites

bongi

Sziasztok!

Vettem egy 2GB-os Kingston pendrive-ot. A problémám vele az, hogy win 98 nem ismeri fel, és a gyártó, valamint az interneten elérhetõ driverek közül egyik sem jó. Hol lehet a hiba?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Norbesz16

Hogyan tudnám a PenDrive-omat levédeni jelszóval, hogyha ellopnék, vagy ott felejtemén valakinél ne férhessenek hozzá a tartalmához.

Ha lehet, olyan megoldás kéne, hogy a programnak ne kelljen rajta lennie a másik gépen, mert elég sok helyre viszem magammal a PenDrive-ot.

Az sem baj, ha nem kell hozzá program, de ez még jobb lenne.

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16
Sziasztok!

Vettem egy 2GB-os Kingston pendrive-ot. A problémám vele az, hogy win 98 nem ismeri fel, és a gyártó, valamint az interneten elérhetõ driverek közül egyik sem jó. Hol lehet a hiba?

 

Ott a gond, hogy a windows 98/ME nem támogatja az 1 GB fölötti eszközöket, de ez persze alaplapfüggõ is. Milyen alaplapod van (új vagy régi). Mert ha régi, akkor ott a gond, hogy az nem támogatja, de persze a windows is lehet az oka.

Én azt javaslom, hogy cseréld le a windowsod mondjuk egy Windows NT / Windows XP re. Az megoldást jelenthed, de csak akkor csináld ezt, ha egy olyan gép támogatja, amin ilyen operációs rendszer van.

Ha azon sem megy, akkor a PenDrive-val lessz gond.

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Én is most vettem egy 2GB-os KINGSTON pendrive-ot, és az xp gyönörûen kezeli. Ez bebizonyította, hogy a 98 nem támogatja a 2 GB-os meghajtókat. Amúgy nem ezért vettem, hanem mert szükségem volt rá, de csak ilyen volt a boltban.

 

Szerintem egészen jó kis pendrive.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
uhu

Sziasztok!

 

A pendrive-ot csatlakoztatva a OS felismeri (WinXP SP2), de mikor meg akarnám nyitni, mégsem tudom, mert se a sajátgépben, sem pedig sem pedig sehol máshonnan nem elérhetõ a meghajtó. Az összes hibakeresõt végigfuttatva az eszköz tökéletesen mûködik, sõt, más gépen jól is mûködik... Ja, és nem csak egy pendrive-ról van ám szó, sajnos semmilyet nem hajlandó megnyitni :(

 

Segítségeteket elõre is köszönöm! ;)

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Nem lehet az a gond, hogy a Pendrive 2.0-ás USB-vel rendelkezik, a géped pedig csak 1.0-as? Az egyik ismerõsömnek sajnos így van, az enyémet felismeri, de nagyon lassan kezeli.

Link to comment
Share on other sites

uhu

Sajnos nem ez a hiba, mivel kezdetben mûködött. Valami történt aközben amikor frissítettem az xp-t ill felraktam az sp2-t. Erre is azért volt szükség, mert egy másik szarral is kínlódok, egy avermédiás tunerrel. Ez akkor megy amikor õ akarja. De leginkabbis képes lefagyasztani még az xp-t is. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
uhu

No most ennyire nehéz kérdést tettem fel, vagy nagy ívben tesz rá a világ az én piti gondomra, hogy dec 17-től egy használható ötletet sem kaptam. :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha ennyire követelõzöl, akkor mondok egy merészet: szerintem az alaplapoddal lesz valami! (Driverek fel vannak rakva?)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azt azért nem hiszem. ;) De azt elképzelhetõnek tartom, hogy az USB drivere nem mûködik normálisan SP2-es Windows XP alatt. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

uhu

Végre! :) Már azt hittem, hogy ez egy fantom oldal. Sajnos a bölcsek kövét még keresni kell.

Egy adalék a pendrive történetéhez: A kezdetek kezdetén ahogy bedugtam, ment. Aztán más hibák miatt azt a tanácsot kaptam, hogy frissítsem az xp-t. Ekkor kezdõdtek a bajok. Egy dtscsi.sys fájl betartott, és eltartott egy kis idõ míg rájöttem, hogy ez mindehol bajt csinál, pedig semmi szükségem nincs rá. Ennek kiiktatása után végre sikerült a frissítés ugyanazzal a lemezzel amelyik eredetileg is felraktam. Tehát nem kalóz a progi. No azóta nem megy a pendrive és nincs E:\ meghajtó. Próbáltam már a lemezkezelõt is bûvölni, rá se ránt. Más godok miatt kaptam olyan tanácsot, hogy gyaluljam a wincsit. Nehezen de ráálltam. És láss csodát minden ment. Egy darabig. Azért vannak az embernek gyerekei, hogy mindent elrontsanak? Lényeg hogy újabb kalamajkák miatt ismét a frissítést ajánlották. Valóban minden probléma megszûnt, de a pendrive is. Most megint gyaluljak? Nem hiszem, hogy a problémáknak ilyetén megoldása az egyetlen. :nem: Úgy sejtem, mint laikus, ez beállítási gond lehet, csak a kapcsolót nem találom. Ki mutatja meg? :bizonytalan:

Ennyit mára. Pááá!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tekh

Sziasztok!

Van egy 1G avixe pendrive-om, ami az egyik pillanatról a másikra írásvédett lett, és nem formázható, a fájl rendszere pedig RAW lett. Ha tud valaki ebben segíteni, hogy mit tudok vele kezdeni, azt megköszönöm. :(:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
modder

Hali!

 

Az volna a gondom, hogy mikor behelyezem a 4 GB-os A-Data slim drive típusú pendrive-omat a gépbe, akkor felismeri, mint cserélhető lemezt, de mikor rákattintok, hogy a tartalmat is jelenítse meg (akár windows intéző akár total commander) azt írja ki, hogy: helyezze be a cserélhető lemezt.

Nem tudom, miért írja ezt ki. És az a vicc, hogy ezt csak úgy, szóval nem dobáltam, vigyáztam rá.

Van erre valami orvosság?

Előre is köszi!

 

Üdv.:

Öcsi

Link to comment
Share on other sites

uhu

Sziasztok!

Úgy látszik a bölcsek kövét csak nem találja meg senki! Nem gondoltam volna, hogy ilyen (milyen?) tolongás van a válaszadáshoz pendrive-os (hogy kell ezt magyarul ragozni?) gondjaimra. Azóta, hogy feldobtam a problémámat két hasonló (szerintem egy tõrõl fakadó) gumicsonton is lehet rágódni, de nem úgy tûnik, hogy valaki is hajlandó lenne rágcsálni egy kicsit ezeket. Meri valaki kimondani, hogy nem tudjuk? :nem:

No Pááááá

Link to comment
Share on other sites

Alex99

modder

 

Installáld újra az USB-t a gépen, vagy telepítsd újra a Windows-t. Ha nem lesz jó - ami nem valószínű, akkor ki kell csserélni a pendrive-ot.

 

Ha viszont kérsz kölcsön egy pendrive-ot és az működik, akkor egyből csere.

 

 

tekh

 

Vidd vissza a boltba, ki fogják cserélni.

 

 

uhu

 

Igen újra kell telepíteni azt az XP-t formázással és nem kell állítgatni semmit, plusz nem tudom, mit frissítettél. Azt sem kell.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

@uhu

 

Egyáltalán mit frissítettél?

 

Ha az USB-s kütyük nem akarnak mûködni, pedig korábban jók voltak, érdemes az eszközkezelõbe kitörölni mindent amit lehet az USB részlegnél, majd restart. Ilyenkor a WIN visszapakolja az usb cuccait. Ha ezutánn sem mûködik a kütyü, másik gépen is ki kell próbálni és ha ott se jó akor szervíz vagy kuka.

Link to comment
Share on other sites

uhu

Kedves KeLa és Alex99!

 

Kösz, hogy ilyen gyorsan reagáltatok epével dresszírozott levelemre. Gondoltam, ha az önérzetet kicsit felpiszkálom valaki lesz, aki ráugrik. Sajnos semmi újat nem tudtatok mondani, mert ezeket mind végigpróbáltam. Ugyanaz a kütyü más gépen szuperál, mig ezen csak a pendrive nem megy. Sem az enyém se a másé. De megy az USB-n a Bluetooth és a webkamerám is ide van bedugva. Az is mindegy, elölrõl dugom vagy hátulról. A fényképezõgép is ezen át van letöltve.

Szóval : hol a hiba? :hmm:

 

Salve!

 

Ui.: Ha beteszem az OP telepítõlemezét (XP SP2) egy egyébként feltelepített OP-vel rendelkezõ gépbe, akkor többek között megkérdezi mit akarok, és felajánlja hogy frissítés. Akkor jó ez ha valamiért megsérül valamelyik rendszerfájl, mert kijavítja magát. Én ezt értem frissítésen. Netán mást kellene?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...