Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pendrive gondok


Lacibácsi

Recommended Posts

tsab

Elég komolyan össze van préselve a szerkezet, így nem egyszerû a szétszedése (talán törés, repedés nélkül nem is lehet)

Esetleg van valami tapasztalatotok, vagy ha törik nem veszítek semmit, mert más módon úgy sem lehet rajta segíteni...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor Téged is kérdezlek: drivert nem mellékeltek hozzá?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

goog

Sajna nem. Semmit!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Néztem a neten, de nem igazán találtam hozzá. Úgy látszik, ezzel együtt kell élni, hogy ezek már nem bírnak Windows 98-as támogatással.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

goog

Ez azt jelenti, hogy nem tehetek semmit? Magasabb rendszer kéne, mi? Kakaügy... :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Úgy tûnik, nem ártana egyszer beruházni egy újabb Windowsra. De legalább egy Milleniumra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fapuma

@Goog

Ha még nincs új Windowsod, és megvan a Pendrive: válogass. Elõbb telepítsd a drivert, indítsd újra a gépet, és AZUTÁN csatlakoztasd az apróságot.:)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Köszi Fapuma a linket, mert nekem is ilyen gondom volt.

Az irodában az egyik gépen Win98SE van és nem tudtam használni, hozzá a Kingstone 1 GB-os pendrive-ot. A neten sehol nem találtam drivert, itt a topikban is azt írták, hogy új Windows kellene, úgyhogy felhagytam a driver kereséssel.

De ez a driver, amit te javasoltál mûködik! Úgyhogy köszi mégegyszer! :)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Szívesen. Én a fejem verném a falba, ha egy GB-os kulcstartót nem tudnék használni. :fal::)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
efpont

Nem rég kaptam egy új usb flash drive-ot. A csomagoláson elég hiányosan voltak feltűntetve az adatok: USB 2.0 flash drive, se gyártó, se típus. Csak annyit írtak, 256Mb és hogy mindennel kompatibilis (win98/win98SE/win2000/xp). Persze a 98-as nem tudta használni, mert nem talált hozzá drivert. Xp-ben beindult, de a 2000-rel nem volt leolvasható az xp-ben felvitt adat. Eleinte nem akart rá írni sem, csak 1-2 fájlt, most pedig mikor eltávolítom a gépből (szabájosan), elveszlenek az adatok( nem mindíg! Van mikor megmarad hibátlanul, vagy csak károsodik).

Nem tudom mi lehet a gond. Ahogy az xp felismerte egy Skymedi nevű cég gyártja, de ez nem biztos.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Érdemes lenne visszavinni az üzletbe, garanciális cserére!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Hydrox

Sziasztok!

Azért fordulok hozzátok, mert van egy 1gb-os pendriveom, ami egyik pillanatról a másikra bedöglött. Ez abban nyilvánul meg, hogy a windows amikor sajátgéprõl rányomok a cserélhetõ lemezre, akkor megkérdezi, hogy formázza-e.

 

Magával a pendriveal minden rendben van, világít a mûködést jelzõ led lámpa, a windows pittyen egyet amikor bedugom, de beolvasni sehogyan sem lehet.

 

Mielõtt inditottam ezt a témát, elõtte azért olvastam is, és sokan a GetDataBack programok javasolták amit ki is próbáltam, de nekem nem jött be mert a visszaállításnál minden fájlnak a nevét össze vissza írja, a másik problémán vele az, hogy nem állítja vissza a könyvtárstrukturát (könyvtárfát) és így számomra lehetetlen eligazodni az adatokon. Ilyen ehez hasonló könyvtárneveket ir ki amiben van egykét fájl: [00024C] Lehet, hogy csak rosszul állítottam be ezen a progin valamit?

Ja igen: a másik probléma, hogy a 900mb adatból Így "összevissza" ki tudna menteni 100mb-t

 

Van valakinek valami ölete, hogyan lehetne a könyvtárstruktúrát valahogy szoftveresen visszaállítani?

Javaslatokat elõre is köszönöm!

 

Hydrox

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Djsandlef

Sziasztok!

Nekem is van egy 1gb-os Kingstone pen drive ami a rádugom a gépre és a lápa villog meg felismeri de ha rá lépek akkor azt mondja formázzam a lemezt mit csináljak?

 

segitsetek légyszi.

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Másik gépen próbáltátok már? Ha a GetDataBack nem tudja visszahozni az adatokat nyugodtan formázható, az adatoknak annyi.

Link to comment
Share on other sites

Djsandlef

Szia!

Más gépben is próbáltam, de ugyan ez a hiba jelenkezik.A Getdata... proga inem ment semmit el de még formázni se tudom mert azt mondja hogy i/o hiba vagy valami.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A HP oldalán keresd meg ezt a két fájlt. HP cp006049 és HP SP27213 mindkettõ ingyenes. Hátha valamelyik letudja formázni az eszközt. Ha nem, marad a szervíz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zoli

Sziasztok!

 

Egy 2 GB-os Pendrive-on milyen fájlrendszert használjak? Van jelentõsége pl. a másolási sebességre nézve?

Tapasztalat?

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Peredi Zoltán

Látom, itt szakértők tárgyalnak, hátha nekem is tudtok valamit. Vettem egy Cruzer micro 2.0 GB-os pendrive-ot, amin alapból két partíció van, és mindenféle szoftvereket is tartalmaz. Mit lehet ezekkel csinálni? Talán bootolni róla? És hogyan?

Link to comment
Share on other sites

kori

Nekem csak 512Mb-os van, de szerintem a Gb-osoknál sincs szükség formázásra. Bizonyára a 2.0-ás USB-t támogatják. Bootolni is lehet róluk, ha a BIOS-ban van beállítási lehetőség. Milyen programok vannak gyárilag a pendrive-on?

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Az egyik partición egy LaunchU3.exe nevû fájl, meg egy Documents mappa (eddig csak ezt használtam), a másikon - amit CD-ROM-ként talál meg a gép- újra a LaunchU3.exe, egy autorun.inf, végül a egy LaunchPad.zip, amiben sok minden van. Nem is particiók ezek, úgy látom, hanem külön meghajtók azon az egyetlen Pendrive-on.

Link to comment
Share on other sites

kori
Itt találtam leírást a LaunchU3.exe file-rõl. Többet nem tudok mondani a dologról. :(
Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Bizonyos operációs rendszerek a partíciókat külön meghajtóként látják...

Amúgy a LaunchU3 tényleg jó dolog, ásd bele magad és használd.

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Kösz, kori. Leszedtem az anyagot, de még tanulmányozni kell.

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Tanulmányoztam, sokfelé, pl: www.pcworld.hu/story.php?sid=6584 - 44k. Aztán kiderült, hogy "a Windows XP magyar nyelvű változatán az U3 funkciók sajnos nem működnek". Így inkább nem ásom bele magam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
sphoenix

Van egy 512 MB-os Transcend pendriveom. Az operációs rendszerem újratelepítés óta nem megfelelõ sebességgel mûködik. Ugyanazok az alaplapi driverek vannak fent mint elõtte. Max. 860 Kb/s-mal tudok rá másolni, elõtte viszont ment akár 9000Kb/s-mal is. :S

Számomra érthetelen az is, hogy amikor a pendrive-ról másolok, akkor miért képes akár 11Mb/s-mal olvasni?!?!?!

Az asztali gépemen ill. a munkahelyi gépen minden ok.

 

Segítséget elõre köszönöm.

 

Sphoenix

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...