Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pendrive gondok


Lacibácsi

Recommended Posts

Chico

Nem tudom, hol kell azt megnézni?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vezérlõpult. Felügyeleti eszközök, számítógép, lemezkezelés.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az is lehetséges, hogy rosszul, vagy rossz fájlrendszerre lett formázva/partícionálva. De nekem például egy elromlott pendriveom is ugyanezt a jelenséget produkálja. Fel felismeri, de a memóriája meghalt. Ajánlom, hogy próbáld ki más gépen is!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chico

Más gépen tökéletesen mûködik, szerintem itt nem a pendrive-al van a gond, mert másik pendrive-al is ugyanezt csinálja! de azért köszi a tippet!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Akkor kilõném az összes hozzá tartozó bejegyzést az eszközkezelõbõl, hogy rakja fel újra.

Link to comment
Share on other sites

Chico

Megoldódott a probléma, tényleg egy használatban lévõ meghajtóhoz rendelte a pendriveot! Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

LinuXP
Akkor kilõném az összes hozzá tartozó bejegyzést az eszközkezelõbõl, hogy rakja fel újra.

Ja, ja, szerintem ez a legjobb megoldás! Próbáld meg!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
capovics

A problémám az, hogy mióta újra telepítettem a rendszerem, bármely USB Drive bedugása után a rendszer ugyan felismeri az eszközt (a lemezkezelõben is látszik), de betûjelet nem kap és nem is látszik a meghajtók között.

Elég sok meghajtó van a gépben, nem tudom van e köze hozzá.

ZoneAlarm a tûzfalam lehet, hogy ez tiltja?

Kérlek segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

OP rendszer?

 

USB meghajtó nem kell?

Link to comment
Share on other sites

capovics

Elfelejtettem leírni az operációs rendszerem Win XP Prof. Felismeri bármelyik PenDrive-ot, de betûjelet nem kap.

 

Nálam valamiért nem is oszt ki betûjelet, de ha az eszközkezelõben hozzárendelek egy használaton kívülit akkor sem látszik a fájlkezelõben.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Elég sok meghajtó van a gépben, nem tudom van e köze hozzá.

ZoneAlarm a tûzfalam lehet, hogy ez tiltja?

Azzal nem függ össze, hogy sok a meghajtó a gépben. A ZoneAlarm sem piszkál ebbe bele.

 

Az alaplapod chipkészletének driverét frissítsd, esetleg nézd meg, hogy külön kell-e USB-driver. Próbáld meg másik USB aljzatba is bedugni!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dj Fernandez

Van egy avixe márkáju 512 MB-os penem. Nem tudom miért a becsomagolt állományokat és programokat egy CRC hibára alapozza a hibát :( Amikor a pen-re felmásolom az állományt akkor még elingul az állomány de ha kiveszem a penet majd visszarakom akkor már nem indul el de néha a hangálományokat se tudja elindítani olvasási hiba miat. Leformáztam de semmit sem tesz mi a hiba

Link to comment
Share on other sites

Athos

Mielõtt kihúzod, leállítod a Windowsban? Ugyanis, ha ezt nem teszed meg, akkor lehet még nem írt ki minden állományt a pendrive. A másolás látszólag lezajlott, de elképzelhetõ, hogy a háttérben még dolgozik. Mikor leállítod, minden mûveletet befejez.

 

De sajnos az is lehet, hogy a pendriveban lévõ memória egy része hibás. Nem tudom milyen szoftverrel lehet ellenõrizni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Mielõtt kihúzod, leállítod a Windowsban?

Pontosabban ott az ikon a tálcán hogy el kell távoltíani az USB ezközt.

Link to comment
Share on other sites

Ercsi

Heló Mindenkinek!

 

Van egy 512-es Pen Drive-om és valahogy irásvédett lett. Nincs rajta semmilyen gomb amivel át lehetne állítani. Hogyan lehet ezt megszüntetni???

 

Köszi elõre is.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Formázni tudod? Nem lett valami driver feltelepítve, amely szoftverében ezt lehetne állítani?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Dj Fernandez
Mielõtt kihúzod, leállítod a Windowsban? Ugyanis, ha ezt nem teszed meg, akkor lehet még nem írt ki minden állományt a pendrive. A másolás látszólag lezajlott, de elképzelhetõ, hogy a háttérben még dolgozik. Mikor leállítod, minden mûveletet befejez.

 

De sajnos az is lehet, hogy a pendriveban lévõ memória egy része hibás. Nem tudom milyen szoftverrel lehet ellenõrizni. :hááát:

Mindig normálisan leálítottam a pent a Windowsban semmi munkát nem végzet. És ráadásul felmentem a gyártó honlapjára és letöltöttem a javitó szoftverjét de nem ismerte fel a pent. Ez miért van :hááát: !!

 

Köszi a segítséget!!!

Link to comment
Share on other sites

Dj Fernandez

Igen az Ikonra katintva álítottam le!!!

Link to comment
Share on other sites

c3098

üdv

 

Van egy 128MB-os pendriveom, de csak Windows 98-as operációs rendszerem van és nem ismeri fel. Nem adtak a PD-hez semmiféle telepítõ lemezt. Nem tudtok hozzá valamilyen illesztõprogit?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen típusú? A gyártó oldalán nincs?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tsab

Az USB tárolóm (AVIXO USB 2.0) az egyik pillanatról a másikra bedöglött.

Elõzõ nap még használtam, a következõ napon már nem ismerte fel a számítógépem. Több gépen is kipróbáltam, de nem mûködik. (tudtommal semmi külsõ behatás nem érte). Úgy tûnik, hogy nincs energiaellátása (a visszajelzõ led nem világít).

Van valakinek elképzelése, hogy mit lehet vele tenni?

Vissza tudon valahogy nyerni belõle az adatokat?

(Sajna garanciája már nincs...) :?:

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

Hát, ha valóban nincs energiaellátása rádugáskor, akkor sajnos a helyzet menthetetlen. Azért meg kéne próbálni többször ki-be dugdosni a gépedbe, hátha az visszahozza, és csak pillanatnyilag fagyott le.

Ha ez nem segít, akkor passzolom, de szerintem akkor az adataidnak annyi.

És mint annyiszor mások, most én is elmondom: nem véletlenül találták ki a hardver biztonságos eltávolítása funkciót! Ezzel elkerülhetõ, hogy mûvelet közben rántsd le a pendrive-ot, és meghalaszd egy röpke mozdulattal....

Link to comment
Share on other sites

tsab

Megpróbáltam többször, de nem jött be...

Akkor ezek szerint kezdhetem temetni? :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Laali

Egyet még meg lehet próbálni. A pendrive csatlakozóját megnézni, hogy nem piszkolódott-e el. Ez 4 db aranyozott érintkezõ, csak valami nagyon finom anyaggal tisztítható.

 

Ha adatok is vannak rajta, akkor óvatosan szétszedni, és ugyanezeket megnézni, nem tört-e le valamelyik. Ha átlátszó akkor kívülrõ is látható esetleg.

Link to comment
Share on other sites

goog

Hellóka!

Kb ugyanaz a problémám, mint az elõzõ arcnak: Van egy új Kingston pen drive-om, de csak Win98-as a rendszerem, kéne valami illesztõprogr. Légyszi kioktatni, hogy mit kell guberálni, mert tök lúzer vagyok :pislog:

Köszike! :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...