Jump to content
claritin

Monitor hiba - No signal

Recommended Posts

payskin

Zöldborsófőzeléket sült virslivel. Hmm, de éhes vagyok. :D

pinjoz97

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

A probléma: egy pc-t kötöttem össze hdmi 2.0 kábellel egy 43" 4K tv-vel.

Random elveszti a jelet a tv, és "nincs jel" kiírással nem reagál semmire. Mintha kihúztad volna a kábelt.

Ha kihúzom, és visszadugom újra van kép, csak minden nyitott ablakot miniatűr méretbe rak a bal felső sarokba( alap felbontás, asztal marad).

Miért veszti el a jelet? A választ előre is köszi.

PC:AMD Phenom X6T1075,gtx1060/6g,8gbram

TV:LG 43UJ635V

[OP]Destroy-man

Milyen hosszú a HDMI kábel? A random elveszti a jelet azt jelenti, hogy használod és közben veszik el a jel, vagy éppen nem használod a gépet?

pinjoz97

A kábel 3 méteres, általában ablakváltás, vagy egy youtube video indításkor csinálja. Vagy ha nem használom egy ideig.

Fujitsu

Más kijelzővel próbáltad? Azzal nem megy el a kép?

pinjoz97

Egy 22"os iiyama E22HDS monitorral, azzal is csinálja, csak ott pár ms után visszajön, és kiírja hogy az nvidia kernel hibát észlelt..... nem tudom elolvasni mert eltűnik, és nem találom az üzenetet sehol az Nvidia vezérlőpultban.

Driver 391.35 legfissebb.

[OP]Destroy-man

Ez a hiba üzenet VGA hiba esetén szokott jönni. Ez lehet túlmelegedés miatt is, vagy azért mert nem kapja meg a szükséges tápot, vagy simán döglödik a kártya.

pinjoz97

Nem melegszik, néztem AIDAval. Esetleg nem lehet baj hogy az alaplap csak 4tűs csatin kapja az áramot?(asus M4A88TD-M/USB3), még nem 8érinkezős.

Lefrissítetem a drivert, azóta ugyanazt csinálja mint a monitorral. kibekapcs, (nvidia kernel hibát talált...).

Fujitsu

Ez valami hardveres eredetű VGA-hiba lesz. Persze ha a tápellátás nem megfelelő (pl. szar tápod van), az okozhatja a problémát. A GTX-1060-asnak hattűs tápcsatlakozója van, az alaplapodnak meg egy 24 tűs ATX-tápcsatlakozója és egy 4 tűs processzor-tápcsatlakozója, szóval nem tudom, miről beszélsz.

pinjoz97

Az alaplap 2 kábelen kap áramot, egy 24tűs, és egy 4, vagy 8 tűs a CPU környékén. Ez a 4tűs. Erre mondták, hogy ehhez a CPUhoz húzáskor már nem elég(ezért sosem húztam).

A táp egy Chieftec CTG-550w 80P.

Fujitsu

Igen, de nem azért 4 tűs, mert régi, hanem mert ezt a lapot olyan processzorokhoz tervezték, amelyeknek elég a 4 tűs csatlakozó. Ennek a VGA-eredetű problémádhoz nincs köze. Ez a táp valószínűleg nem egy szuperlatívusz, de azért egy GTX-1060-nal meg kéne birkóznia.

Kipróbálhatod egy másik gépben is, de én a kártyára gyanakszom.

[OP]Destroy-man

Én is a kártyára tippelek, hogy megdöglött.