Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Win98 lite


csum-pi

Recommended Posts

csum-pi

Sokszor hallottam, hogy a Win98 lite-al különbözõ összetevõket lehet kiszedni az egyes szoftverekbõl! Igaz ez? Tud valaki valami érdekeset mondani? 8)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A win98 lite az ie eltávolítására szolgál a rendszerbõl, mintha ott sem lett volna.

Az eredmény azonban elég megbízhatalan szerintem.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

De, mintha olvastam volna az elõzõ (2005. májusi) PC World-ben arról, hogy valaki a windows telepítõ cd-jébõl kitudott szedni egy csomó cuccot!? Könnyen meglehet, hogy félreértettem, és kösz a helyesbítést! :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontosan. A 98 lite progi képes rá, az IE kivélete is megy neki, de szinte mindent ki lehet venni belõle, sõt lehet elõre beállítani vele pár dolgot.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Nem az nLiterõl beszéltek véletlenül?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem az más. Az nLite az XP-hez való, a 98lite pedig a win9x-ekhez (98, 98se, me)

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Valaki használta már közületek? Mekkora sikert ért el vele? Mármint mekkora telepítõbõl, mekkorát tudott csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Anno használtam, win98-hoz. Felraktam IE, directx, és sok felesleges cucc nélkül, és jóval kevesebb lett a mérete, persze késõbb egy 5-ös IE-t rá kellett telepíteni, mert IE nélkül nem mûködik rendesen, csak ha szintén a 98lite-tal a win95-ös felületen használod.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Atyafi

Az ingyenes változatot használtam általában tiszta telepítésre.

Ki lehet hagyni az Internet Explorert, a Bevezetést és néhány elavult komponenst.

Rájöttem egy nem dokumentált trükkre. A telepítõ könyvtárba kitehetek néhány üres vagy editált .inf filet és akkor nem telepíti az ahhoz tartozó szolgáltatásokat. Például az üres mmopt file hatására nem jelennek választható lehetõségként a multimédia opciók.

A .CAB fileokból kihagyhatók a .chm helpek. Ezeket telepítés során hiányolja ugyan a program, de a file kihagyására kattintva folytatódik a telepítés.

 

A karcsúbb windows stabilabb, gyorsabb és áttikinthetõbb.

Vannak, akik azt mondják, hogy tegyünk fel mindent, hiszen elfér a lemezen, de ezzel nem értek egyet.

Ha kevesebb komponenst telepítek, akkor lehet, hogy épp az a rész marad ki, ami nélkül a vírus már nem mûködik. A víruskergetõknek sem mindegy, hogy át kell-e nézniük a háttérben többszáz sosem használt rendszerfilet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez igaz, sõt a IE mellõzésével, sokkal stabilabb és védetebb lesz a rendszer, az IE 4 rengeteg sebbõl vérzik, és sok rajta a biztonsági lyuk. Ha kihagyjuk a telepítésbõl a többi szükségtelen összetevõvel együtt, akár felére is lehet csökkenteni a win98 méretét.

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

A 98lite nélkül is ki tudtam szedni összetevõket.

A precopy2.cab fileból kipakoltam néhány ígéretes .inf filet és vagy kiürítettem vagy editáltam õket: mmopt.inf, msinfo.inf, themes.inf, ...

Azt tapasztaltam, ha a telepítõ megleli az inf filet a Win98 könyvtárban, akkor nem írja felül azzal, amit a kabinetekben talál.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Atyafi

@csum-pi

A 98lite nem telepítõlemez készít, hanem szúröstõl-bõröstõl lemezre másolja a Win98 könyvtárat (na jó, a tour-t kihagyja) és onnan telepít.

Az általad nem használt CAB filokat nyugodtan kitörölheted vagy ha csak egy része kell a CAB filenak, akkor azt kiWinZip-pelheted és visszaCabPack-olhatod.

Nagy elõnye, hogy a windows soha nem fogja kérni a telepítõlemezt, hiszen megtalálja a fileokat a lemezen.

Azon nem lepõdöm meg, hogy az IE nélkül nem mûködnek az IE-függõ programok :)

 

 

Telepített windowsból utólag is kivehetsz összetevõket, de ezej egy részét kézzel is megteheted: pl. kitörlöd a .chm súgókat vagy iu INF könyvtárdól az mdm*.inf állományokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tesztax

Valahogy nem tetszett a progi! :gonosz: Fõleg a telepítõ! :nemnem:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Atyafi

Megjelent a 98lite ingyenes, alternatív "light" változata.

http://www.winimize.com/

http://winimize.com/bootcd.html

Nem próbáltam ki, de olybá tûnik, hogy mûködhet. Állítólag tiszta telepítést lehet vele végezni.

A letöltöltött zip filet ki kell bontani és be kell másolni abba a könyvtárba, ahová a Win98 telepítõfájljait.

Én is próbálkoztam hasonló módszerrel (üres vagy karcsúsított .INF fájlok használata) és jelentõs méretcsökkentést értem el, ha nem is annyit, amennyit a szerzõ írt vagy amennyit a 98lite valóban le is faragott.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Hát igen, szép, hogy van már ingyenes is, de ki használ már manapság Win98-at?

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

Én. A múzeumi P1-es gépeimen. Sõt hajtottam idén 3.1-es Windowst is merõ nosztalgiából. Az egyik levetett gépemet odaajándékoztam egy gyereknek, akinek az a P1-es lett "A" PC-je és rettentõen boldog volt a 166 MHz-es procival.

A 98 komoly elõrelépés a 98-höz képest :)

Néha a 98 alá teszem a 95-ös shellt és a Me scandiskjét ls defragját.

Javasoltam, hogy a PCWorld online tegyen közzé összesített statisztikákat arról, hogy milyen oprendszerekkel és böngészõkkel járunk ide, de lepattintották a kérést és azóta nem is erõltetem.

Nemzetközi statisztikákban a minap láttam 1% körüli Win95-ös arányt és meglepõen magas W2K-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Atyafi

@Adani

ki használ már manapság Win98-at?

 

http://www.thecounter.com/stats/2005/October/os.php

 

OS Stats

Sat Oct 1 00:03:01 2005 - Mon Oct 31 23:58:40 2005 31.0 Days

 

1. Windows XP 59767399 (74%)

2. Win 2000 8369391 (10%)

3. Win 98 6850059 (8%)

4. Mac 2495109 (3%)

5. Unknown 1243850 (1%)

6. Win NT 427012 (0%)

7. Linux 334440 (0%)

8. Win 95 183672 (0%)

9. Win 3.x 133171 (0%)

10. Unix 33424 (0%)

11. WebTV 24009 (0%)

12. Windows ME 8081 (0%)

13. OS/2 1158 (0%)

14. Amiga 282 (0%)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Azért a 74% már XP-t használ, ehhez képest elenyészõ a win98 8%-al.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...