Jump to content
GSForum - Segélyvonal

VHS DVD-re


Borz

Recommended Posts

Halasi Miklós

Elvileg át tudod alakítani, de még VR-es lemezzel nem volt dolgom. Azt hiszem az Ulead DVD Moviefactory tud ilyet csinálni...

Link to comment
Share on other sites

Lex

Na megvan. Ha nem baj, leírom a tapasztalataimat. Elsõre nagyon szuper. Hihetetlen jó minõségben vesz fel TV-bõl és VHS-rõl is. Mindkettõnél talán még az eredetinél is jobb minõséget ad. VHS-rõl egyszerûen olyan, mint a TV-s felvétel. Persze hang elcsúszás, akadás, interlace csíkozás sehol. -RW-re és RAM-ra írtam eddig. -RW-n lezárás után menü van a jelenetek kezdõképével és hagyományos DVD-ként Mûködik, tehát át tudom simán rakni a gépre. Ami kicsit zavaró, hogy RW-re felvétel után még dolgozik vele és a lezárás is idõigényes. A RAM egy kicsit érdekes (VR mód). Lezárni nem kell és felvétel után se szöszöl vele. Hiába! A Pana találta ki "magának". Gépen nézve van egy DVD_RTAV könyvtár, amiben van egy VR_MANGR.IFO és BUP file, valamint egy VR_MOVIE.VRO file. A Power DVD simán lejátsza, csak a fejezet jelölés kicsit eltérõ. Ha a VRO file-t átnevezem VOB-ra, akkor a BS Player is lejátsza, igaz, csak az elsõ felvételt, ha több van benne. Ha át akarom rakni DivX-be (Vidomi-val), akkor a VRO file-t viszi egyben az összes résszel, viszont, ha az IFO file-t jelölöm ki, akkor kék halállal fagy, az amúgy szikla stabil XP-m.!!!??? Elkezdi a mem.dumpot. Hibás rész: khips.sys. Ez a Kerio Host Intrusion Prevention Driver. A Vidomi összeakad a Kerio 4.2-vel? Ennyire? Majd leszedem és megpróbálom úgy.

Egyébként csak egy bajom van. Hogy tudjam vágni, ezér SP-ben veszem fel a minõség miatt. Ezután viszont szeretném erõsebb tömörítéssel elmenteni. Milyen egyszerû freeware programmal tudnám vágni és újratömöríteni az MPEG2 állományt? Ugyanis a VirtualDub nem viszi. Esetleg a PCW valamelyik teljes progija? Eddig még mpeg-gel nem bíbelõdtem. Ja, azért szeretném, ha mpeg-ben maradna, mert a DVD lejátszón is használni akarom, de egy lemezre 4-6 órányi anyagot akarok rakni. A TV és VHS minõsége így is meglesz.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

VDubMod vagy TMpegEnc

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem nyugodtan megpróbálhatod az LP módot, nem lesz sokkal rosszabb és úgy 4 óra fér fel egy lemezre.

Link to comment
Share on other sites

Lex

@cölöp: Köszi, majd kipróbálom. A TMpegEnc MPEG2-be is tud tömöríteni?

 

@Adani: De ha az LP-t vágás után újratömörítem, akkor már nagyon romlik a minõség. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Miért kell freewarenek lennie? Van annak módja, hogyan használj sharewareket.... Csak ne verd nagy dobra!

 

Itt ezt inkább ne is folytassuk! <PF>

Link to comment
Share on other sites

cölöp

@Lex

Tud de csak 2 hétig , bocs (de valami oknál fogva mûködik)

De ott van a Honestech VHStoDVD , én letöltöttem , telepítettem , használom már egy ideje. Shareware de semmi korlátozást nem vettem észre.

De lehet én tudom rosszul és free?

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Lex

 

Nem kell feltétlen újratömöríteni, pl: a Virtualdubbna is létezik a Direct Stream Copy

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hiába a Direct Stream Copy, szerintem nem eszi meg az MPEG-2-õt kimenetnek.

Viszont ha a DVD-bõl vissza tudod állítani MPG kiterjesztésbe, akkor TMPGEnc-el demuxolom, és Cuttermaranba beteszem. Ez utóbbi ingyenes és nagyon jó MPEG vágó. Többszörös vágást is tud, kulcskockáknál és alkockáknál is tud keresni. És ha már megvan a vágott cuccod, akkor azzal tömöríted, amivel akarod.

Vagy egy másik út, hogy fogod a Pinnacle Studio legújabb verzióját, az tud (elvileg, még nem próbáltam) másolásvédetlen DVD-rõl filmet importálni. Ezután megvágod, és DVD formátumba, újratömörítve kimented. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az Ulead VideoStudio 9 is tud simán DVD-rõl importálni.

Link to comment
Share on other sites

Lex

@cölöp:

A Honestech VHStoDVD FreeTrial az alábbi korlátozással:

Free 365-Day and Watermark included

Tehát egy évig mûködik. Tényleg rak bele vízjelet?

 

@Adani:

A VirtualDub nem tud MPEG állományokat kezelni. MPEG2-tõl teljesen kiakad, már betöltéskor.

 

@Miklós:

Már több helyen láttam, de nem tudom, mi az a demux? Errõl a demultiplexer jut eszembe, de nem hiszem, hogy itt ez az lenne. Mintha a hanggal kapcsolatos lenne.?

A Pinnacle Studio ha jól tudom, nem ingyenes. De mintha a PCW mellékletein is lett volna teljes verziós videó szerkesztõ program. Vagy tévedek?

Szerintem az Ulead is fizetõs.

Talán, már az is elég, ha az mpeg-2 állományt fejezetekre tudom bontani, és ehhez tudok egy egyszerû menüt szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Nem rak vízjelet , és bizony mondom nem krekkelt.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Felraktam a VHS to DVD 2.0-ás verzióját. Az elején írja, hogy még 365 napom van hátra. Ez nem is baj. Az viszont már igen, hogy ha jól látom, akkor csak video capture eszközrõl tud fogadni adatot (digizõ, tuner). Nem sikerült rávennem, hogy DVD-rõl vagy állományból vegye a forrást. Ha tényleg így van, akkor nem tudom mire használni.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Nekem nem ír ki semmit .

De valóban úgy van ahogy mondod , ez állományból nem fogad semmit , csak Capture utáni munkára használható.

De ezt jól csinálja.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Már régóta szerettem volna régi VHS kazettáimat DVD-re irni. Megpróbáltam, bár ne tettem volna, mert azóta csak szenvedek. Van egy Pinnacle 110i TV kártyám, S-Video bemenettel. Minden variációt kipróbálva, az S-Video rossz minõségben vett fel, pedig minden átalakitóval rendelkezem.

Végsõ elkeseredésemben összedugtam a legprimitivebb módon, tehát antennán keresztül. (A videó egy Panasonic Stereo)

Meglepetésemre, ahogy megtaláltam a TV vevõn a videó frekvenciáját, tökéletes kép és hang fogadott. A videóból kijövõ hangot a hangkártya bemenetére kötöttem. A gondok a felvétel elindításakor jöttek. Kép van, de hang nincs! Hiába állítgattam a hangvezérlõt, nem vett fel hangot. Vajon miért, van valami ötletetek?

Link to comment
Share on other sites

Adani

A bemenetet jól választottad ki? Próbáld meg mindegyik bemenetet, mert driverfüggõ mivel jelölik a vonalbemenetet ( SB kártyáknál 99%, hogy Line-in, de láttam már Auxként meg TAD-ként is jelölve. )

Link to comment
Share on other sites

LelkesAmatõr

Sziasztok, kérdésem lenne a hozzáértõkhöz.

 

Egy ideje már digizek VHS-rõl, de most elõször próbáltam meg nagyobb állományt. Egy ösmerõsöm megkért, hogy az esküvõjét vegyem fel és írjam meg DVD-re, hogy fennmaradhasson az utókornak.

A felvételt egy capture kártyán keresztül az Intervideo WinDVR segítségével MPEG fájlokba mentettem, a minõséget a 1/2 DVD-re állítottam amivel 200 MB-os output fájlokat gyártottam le, majd a Ulead MovieFactory 3-mal csináltam belõle egy DVD.ISO-t, amit utóbb felírtam lemezre.

A problémám az, hogy a digizés a gépen elég jó minõségûnek tûnik, de a megírt DVD-n, már a gyorsan mozgó részek csúnyán kockásodnak :pislog: . Mi lehet ennek az oka?

 

Illetve milyen minõségben érdemes felvenni a VHS-t, elég lenne SVCD/VCD beállítással? Ez egyrészt helytakarékosabb, másrészt valószínûleg a VHS-bõl nyerhetõ információmennyiség sem olyan, ami igényli a DVD-minõségû felvételt. Mi a meglátásotok?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
@Miklós:

Már több helyen láttam, de nem tudom, mi az a demux? Errõl a demultiplexer jut eszembe, de nem hiszem, hogy itt ez az lenne. Mintha a hanggal kapcsolatos lenne.?

A Pinnacle Studio ha jól tudom, nem ingyenes. De mintha a PCW mellékletein is lett volna teljes verziós videó szerkesztõ program. Vagy tévedek?

Szerintem az Ulead is fizetõs.

Talán, már az is elég, ha az mpeg-2 állományt fejezetekre tudom bontani, és ehhez tudok egy egyszerû menüt szerkeszteni.

A Pinnacle Studio tényleg fizetõs, de a trial anno fent volt a lemezmellékletünkön (Studio Plus), de te is letöltheted a Pinnacle-tõl. A demux a muxolás ellentéte :)

Tehát szétszedi a képet és a hangot, a muxolás meg összefésüli.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Egy ideje már digizek VHS-rõl, de most elõször próbáltam meg nagyobb állományt.

Ha már VHS-rõl veszel fel, akkor olyan formátumba tedd, ami utána könnyen szerkeszthetõ (DV vagy MJPEG). és azt a végén DVD-vé konvertálva szép minõséget kapsz!

Link to comment
Share on other sites

LelkesAmatõr

@Halasi Miklós

 

A capture kártyához adott program tud felvenni szépen DV-be, viszont olyan gigantikus fájlokat gyárt, hogy attól megfekszik a MovieFactory.

 

Az Intervideo WinDVR tud MJPEG-et? Nem emlékszem, hogy láttam volna a lehetséges opciók között. Ez mekkora méretû fájlokat eredményez kb. (MB/óra)?

 

Most töltöttem le a Honestech VHStoDVD 2.0 Trial-t, az esetleg tud MJPEG-et? Vagy van valami progi, amit ehhez ajánlanál?

 

THX

Link to comment
Share on other sites

Lex

Sziasztok!

A hétvégén kipróbáltam egy rakás ingyenes video-/DVD-szerkesztõ programot. Semmi jót nem tudok róluk mondani. Az egész annyit ér, mint ami kijön a liba hátsóján. :S Végül kipróbáltam az Ulead MovieFactory 4 Trial-t. Ez tetszik. Könnyen kezelhetõ, egyben old meg mindent: DVD-rõl beolvas, szerkeszt, menüt készít, DVD-t készít. És nem kell elmélyülnöm mindenféle videó marhaságban, amik pl. a GNU-s progikban van. Ráadásul ismeri a VR-es lemezeket is. Ez kb. 17 eFt.

A Media Markt-ban akciósan 10 eFt-ért lehet kapni a Pinnacle Studio 9-et. Sajnos ehhez nem tudom letölteni a demót, csak a Plus-hoz. A leírásokban nem egyértelmû, hogy tud-e DVD-rõl beolvasni és ha ebbõl vágott, menüzött DVD-t készítek, akkor azt direktben, tömörítés nélkül készíti-e?

Tudtok ebben segíteni? Használja valaki? A MovieFactory és a Studio közül melyik a jobb? A Studióról azt hallottam, hogy fagyogat.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
@Halasi Miklós

 

A capture kártyához adott program tud felvenni szépen DV-be, viszont olyan gigantikus fájlokat gyárt, hogy attól megfekszik a MovieFactory.

 

Az Intervideo WinDVR tud MJPEG-et? Nem emlékszem, hogy láttam volna a lehetséges opciók között. Ez mekkora méretû fájlokat eredményez kb. (MB/óra)?

Na kezdjük szép sorban.

- A DV fájl mérete: 1 óra=~13 GB lesz. Ez nem nagy. Hagyj neki helyet.

- MJPEG-be csak AVI rögzítõvel tudsz felvenni, a WinDVR-rel nem! Kodek kell hozzá, sajnos mindkét ismert fizetõs: Pegasys és Morgan készítésûek. A Pegasyst viszont megkaphatod INGYEN, ha felteszed a Pinnacle Studiot! Viszont CSAK EGY MJPEG kodeket tegyél fel, mert másképp összekavarodnak!

Link to comment
Share on other sites

LelkesAmatõr

@Lex

Megerõsíthetem, a Studio nekem is fagyogat(ott), ezért is használom helyette a Ulead MovieFactoryt (meg persze mert ezt adták mind a capture kártyám, mind a DVD-íróm mellé ;) ). Egyébként a Studio is nagyon jó (lenne), bár nekem a MF felhasználóbarátabbnak tûnik = értsd, olyan amatõrök is boldogulnak vele, mint én.

 

@Halasi Miklós

Nekem a 13 GB nagynak tûnik :upsz: Bár a vinyómon van olyan 50-60 GB szabad hely, de egy ekkora fájl beolvasása, feldolgozása szerintem megerõlteti a rendszerem. Azért kipróbálom :hááát: hátha most nem fagy bele a MovieFactory.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
A Media Markt-ban akciósan 10 eFt-ért lehet kapni a Pinnacle Studio 9-et. Sajnos ehhez nem tudom letölteni a demót, csak a Plus-hoz. A leírásokban nem egyértelmû, hogy tud-e DVD-rõl beolvasni és ha ebbõl vágott, menüzött DVD-t készítek, akkor azt direktben, tömörítés nélkül készíti-e?

Tudtok ebben segíteni? Használja valaki? A MovieFactory és a Studio közül melyik a jobb? A Studióról azt hallottam, hogy fagyogat.

Na akkor itt is tisztázunk:

- Az Ulead rugalmasabb, felhasználóbarátibb, mint a Pinnacle Studio. Ez utóbbi tényleg kényes a vasra.

- Az Ulead DVD MovieFactory 4-es Disc Creator változata már szimpatikus darab, bár az elõzõ verzió egyszer kétszer makacskodott velem.

- A Pinnacle Studio és a Plus között csak az a különbség, hogy ha a Studio 9-et frissíted 9.4.3-ra, akkor megkapod a Plus funkciókat is, de azokat csak regisztrálás és fizetés ellenében használhatod. Ezért töltheted le csak a Plus verziót próbának. ;)

- Az tény, hogy a Studio modulásris felépítésû, tehát minden bele van építve, de a legtöbb kiegészítõt csak pénz ellenében aktiválhatod! És rámehet így a gatyád is, ha mindent akarsz. De ennek az az elõnye is, hogy csak azt veszed meg, amire TÉNYLEG szükséged lehet. Pl. az MPEG kódolás aktiválása ingyen van.

- DVD importot még nem próbáltam, nem tudom hogyan csinálja, de meg fogom nézni!

@Halasi Miklós

Nekem a 13 GB nagynak tûnik  :upsz: Bár a vinyómon van olyan 50-60 GB szabad hely, de egy ekkora fájl beolvasása, feldolgozása szerintem megerõlteti a rendszerem. Azért kipróbálom  :hááát:  hátha most nem fagy bele a MocieFactory.

Pedig ha jól akarod szerkeszteni, olyan (közel) veszetségmentes formátumba érdemes rögzíteni, amivel kockára pontosan tudsz vágni. A DV felbontása és adatai fixek, az MJPEG-é nem. Viszont az MJPEG-gel olyan nagy fájlokat is létrehozhatsz, ahol 2 perc= 1 GB!

Link to comment
Share on other sites

LelkesAmatõr

@Halasi Miklós

2 perc 1 GB :pislog: ; na ezt tuti kihagyom, akkor inkább DV marad. De azért nehezen tudom elképzelni, ahogy a gépem megemészt egy négyórás esküvõi felvétel ca. 4x13=52 GB :!: és emberi tempóban DVD-t gyárt belõle. :?:

Egyébként nekem a vágás lényegtelen, max. a felvétel elejét meg a végét állítom be, de egyébként nem bûvészkedek a filmmel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...