Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetes jogi kérdések


ocsi

Recommended Posts

ocsi

Manapság nagyon sokat hallunk a lemezkiadók vs netes zeneterjesztés harcáról... Énnek tudatában kérdezném, hogy egy weblapra ha háttérzenét akarok berakni, akkor milyen jogaim vannak?! Gondolok olyanra mint: max 30 mp nyi részletet rakhatok be szerziõi jogvédelem alatt áló számból. Persze ezek a zenék mind nem letölthetõek, csak hallgathatóak. Mit tudtok errõl?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Én úgy tudom a szerzõi jogokat védõ hivatal engedélye nélkül semmit!

Ezt úgy képzeld el, ha van egy telefonközpontod, és azt valaki meghívja és onnan a kért melléket kapcsolod, és ezenközben a háttérben zene szól, akkor neked ezért fizetned kell persze csak ha nem saját szerzeményed.

Úgy tudom valami általány díjról van ez esetben szó!

:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez csak a szerzõi jog alá esõ alkotásokra igaz. Van, amelyik már nem jogdíjas.

A törvényben ez is le van írva.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Illetve a MIDI formátumban hallható zenék is szabadon felhasználhatóak!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én úgytudom, hogy Copyright jogok 50 évig élnek a szerzõ halálátol számítva, tehát, az 1955 elõtt meghalt zenészek alkotásait már nyugodtan lehet használni.

Link to comment
Share on other sites

google

150... nem? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

De! 150! 8)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem is tudtam, hogy olyan sok. Mióta?

Link to comment
Share on other sites

google

Mióta az eszemet tudom, ezt hallottam. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
B.T.
Mióta az eszemet tudom, ezt hallottam. :D

Nemrég hallgattam egy BME elõadást a szerzõi jogokról.

 

Még a saját szerzeményedet sem teheted fel ingyen a saját weblapodra!!!

Letöltésenként egy x összeg illetei az artisjus-t.

Azzal hogy létrehozol egy zenét, autómatikusan "képviseli" az érdekeidet az artisjus, és ezért neki fizetni kell.

 

JELENLEG NEM BIZTOSÍTHATSZ INGYENESSÉGET A SAJÁT SZERZEMÉNYEDRE!

 

Tipp: Írd oda, hogy nem minõsül zenének, alkotásnak, vagy valami ilyesmit.

 

Talán így ...

 

 

ÉRDEKES VILÁGBAN ÉLÜNK NEMDE???

 

 

Várom a kommenteket, ha valakit érdekell megadom, hogy honnan lehet letölteni az elõadás videófelvételét. (kb. 700 MB)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Már párszor leírtam:

ha koncertet adsza saját szerzeményeidbõl, akkor a nézõk függvényében fizetsz jogdíjat, aminek egy részét majd visszakapod, de ha kezdõ vagy, akkor nagyon kis részét, mert piramisrendszerû az elosztás, minél régebb óta zenélsz, minél több albumod jelent meg, minél több zenei díjat kaptál, stb. annál nagyobb részt kapsz a visszaosztott pénzbõl, függetlenül attöl, hogy abban az évben hány koncertet adtál, hány lemezedet vették meg stb. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én hallottam olyat, hogy a zenész önkéntesen lemondhat a szerzõi jogáról, ha úgy gondolja. Pl: ha egy filmhez felhasználják a zenéjét vagy annak egy részét, és lemond róla, akkor nem kell fizetni.

 

Az meg szerintme hülyeség, hogyha létrehozol egy zenét, akkor nem teheted fel a weblapodra. Sok amatõr zenekar reklámozza magát így, ráadásul sok Underground zenekar árulja is a zenéit a neten, de a honlapján is fentvan a zene mp3-ban.

Link to comment
Share on other sites

B.T.

A valóság, és a törvény elég messze állnak egymástól.

 

A lényeg: NEM mondhatsz le a szerzõi jogodról, és NEM biztosíthatsz ingyenességet a saját szerzeményedre!!!

 

Szerintem ez elég szemét dolog....

 

Tehát tulajdonképpen mindenki törvényt sért :-)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ezt honnan veszed, hogy a saját szerzeményedet nem adhatod ingyen?

 

Az amatõr zenekarok, akkor nem is koncertezhetnének, meg nem tehetnék ki a netre a számaikat?

 

Szerintme az Artisjus magas ívrõl tesz, az ilyen amatõr zenészekre, különben csak azokkal foglalkoznak, akik fizetnek neki, meg tagjai a szervezetnek ( fizetik a díjakat).

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Nem is tudtam, hogy olyan sok.

Bizony! 150!

Link to comment
Share on other sites

google
Azzal hogy létrehozol egy zenét, autómatikusan "képviseli" az érdekeidet az artisjus, és ezért neki fizetni kell.

Azt hiszem, a pióca mint metafora kiváló erre. :P

Link to comment
Share on other sites

B.T.
Ezt honnan veszed, hogy a saját szerzeményedet nem adhatod ingyen?

 

Az amatõr zenekarok, akkor nem is koncertezhetnének, meg nem tehetnék ki a netre a számaikat?

 

Szerintme az Artisjus magas ívrõl tesz, az ilyen amatõr zenészekre, különben csak azokkal foglalkoznak, akik fizetnek neki, meg tagjai a szervezetnek ( fizetik a díjakat).

Jelentkezz be a biztostu.hu oldalra, mint vendég. (még regisztrálnod sem kell),

keresd meg a videók között a következõt:

 

Szerzõi jogi kérdések – Maulis Ádám

 

(kb. 700 MB)

 

Töltsd le, nézd meg, majd írj!

 

Mellesleg sok jó dolog van azon az oldalon, márcsak a videók között is.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Köszi, meg fogom nézni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
döme46

BaGyu-t csak igazolni tudom! Alközpontokkal foglalkoztam régebben, és valóban havi 1000 Ft azért mert klimpírozik a vonal átadás alatt. Mivel bennem felmerült a kérdés, vajon nem fizettek-e már akkor mikor eladták a zenét játszó integrált áramkört? Ezért megkerestük konkrétan a Panasonicot, a központ gyártóját, ki készségesen igazolta, felsorolva gyártmányait, hogy ezeknél a szerzõi jog rendezett.

Tehát a gyártót meg kell keresni, ha valami zenéset épített be.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...