Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PhotoShop CS2


vitruvian

Recommended Posts

vitruvian

Hali,

 

A PhotoShop CS2 kipróbált változata - elõdeivel szemben - nem jeleníti meg a TrueType család magyar karaktereit, nevezetesen az "õ" és "û" magánhangzókat, hanem helyettük valamelyik hasonló OpenType készlet "õ" és "û" betûit írja ki dacára annak, hogy az Adobe tájékoztatása szerint a CS2 gyárilag felel meg a CE (Central European, azaz közép-európai) szabványnak. :(

 

Szembesült-e már valaki ezzel a problémával, s ha igen, hogyan oldotta meg? :hááát:

 

Kösz a választ elõre is... :P

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Az az igazság, hogy én már kipróbáltam, de a CS CE-nél sokkal rondábban méretezi át a képeket, így odáig el sem jutottam, hogy a betûkészletet ellenõrizzem! :upsz:

Vissza a CS CE :!: 8)

Link to comment
Share on other sites

vitruvian

Nem vigasztaló...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bencce

Én azt hittem hogy a betûtípusok mindenhol ugyanúgy jönnek elõ, lévén hogy mind1ik progi ugyanazt a karakterkészletet használja, ilyennel még soha nem találkoztam :pislog:

ledöbbentem :pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a harci helyzet, hogy a mai napig nem kaptunk végleges CS2-t tesztre, ezért nem tudok mit hozzáfûzni a dologhoz. Minden esetre elég rosszul hangzik. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Van ingyenes trial! 30 nap alatt csak letesztelitek nem?:)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Én is örülnék neki, mert én nagyot csalódtam benne, de mégis remélem, hogy csak nálam voltak gondok vele....... Bár.... Uti is leszedte..... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Én csak letöltöttem de még nem ástam bele magam... igazából a CS-nek sem sok újdonsága használató... bár a Shadow/Highlights az nagy telitalálat volt számokra:)

Link to comment
Share on other sites

intruder

Én azért ezen nem vagyok nagyon meglepôdve. A Photoshopnak mindig is voltak font problémái. Csak azt nem értem, hogy az újabbnál újabb opciók helyett miért nem fekszenek rá egy kicsit Adobe-éknál a font kezelésre. Sajnos ez a font kezelési probléma nem kerülte el az Illustratort sem. :S

És különben is, ott az InDesign, ami ugye a Quark nagy ellenfele és tördelôprogramról lévén szó jól kezeli a fontokat. Legalább cégen belül segíthetnék egymást...vagy valami...

Link to comment
Share on other sites

payskin
Van ingyenes trial! 30 nap alatt csak letesztelitek nem?:)

Az ötlet nem rossz, de nem így mûködik, mármint a tesztelés. Maximum végsõ esetben, és semmiképpen nem az Adobe esetében. :nemnem:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Krolig
A PhotoShop CS2 kipróbált változata - elõdeivel szemben - nem jeleníti meg a TrueType család magyar karaktereit

 

Amit én tapasztaltam, ez a jelenség nem csak a PS hagyatéka, a Wordben ugyanígy van. A karakterkészleteket a Windows és nem a különbözõ kép- és szövegszerkesztõk tartalmazzák. Éppen ezért azon karaktereket melyeket az általad választott karakterkészlet nem tartalmaz, más karakterkészletekbõl vett karakterekkel helyettesíti (pl. Arial).

 

Na ezt jó megasszontam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Stefan-5

Van valakinek ötlete hogyan tudnék plussz fontokat telepíteni a photoshop progiba??

A röhej csak az, hogy a corelem minden fontott észlel amít feltelepítettem, de a photoshop egy tizedét sem!

Link to comment
Share on other sites

Richy

Úgy mint máshova. Betolod a fontot a fonts mappába ;)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Van egy jpg kép (egyszerû logo a levélhez) ami 3 színt tartalmaz. Aból 2 színt kellene átcserélni de nem megy. Még nemigen használtam a Photoshop CS-t. Lehet egyszerûen színt cserélni, vagy át kell festeni a területeket (,ami elég macerás)?

 

Köszönöm, megoldódott!

Edited by KeLa
Link to comment
Share on other sites

Stefan-5

Van valakinek ötlete hogyan tudnám photoshopban a már legyártott mûveleteket egy másik gép photoshop-jába beépíteni??

Nem találom sehol a programban ezeket a mûveleteket!

Link to comment
Share on other sites

Richy

Szerintem meg kéne keresned a program fájlok, vagy valahol a document settings\(local settings - mert itt is lehet\)aplication data\ környékén

Link to comment
Share on other sites

Stefan-5

Köszi! Megtaláltam!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zollly

Tudna valaki segíteni abban hogy hogy lehet aktiválni a Adobe Photoshop CS2 9.0.HUN-t, aktiválás menetét, segítsetek! Sürgös lenne, köszi!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem értem, nem kínálja fel magától?! Gondolom a Help vagy Súgó menüpontból lehet elõhívni, és elvileg, ha jól emlékszem, választhatsz a netes és a telefonos között. Az elsõ esetben teljesen automatikus, a másodikban meg a szokásos: telefonálni kell, kódokat kell mondani, õk is mondanak, azt be kell írni, és így van aktiválva. Ha kicsit konkrétabban megmondod, mi a probléma, talán többet is tudunk segíteni.

Link to comment
Share on other sites

zollly

Van hozzá...

 

Nem, nem, nincs hozzá! Eltévedtél --> FÓRUMSZABÁLYZAT!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

intruder

Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a vége :hááát:

Link to comment
Share on other sites

zollly

Bocsánat hogy ilyet kérdeztem, nem szeretnék semmi olyat tenni az oldalon, ami megszegi a szabályokat. Én nem vagyok ilyen, még egyszer elnézést. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ricsi05

Amikor a telepítés befejeződik, és be akarok lépni a photoshop-ba, kiírja, hogy aktiválás, rámegyek, hogy aktiválás, és azt írja ki, hogy sikertelen aktiválás, hibakód: 93 :-8. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
moyirto

Nekem egy, olyan problémám van, hogy van egy-két funkció, ami miatt CS2-rõl feljebb váltanék CS4-re, de xp-t használnék a 7-es win hivatalos megjelenéséig, de lehet, hogy még utánna is.

Mgeoldható e valahogy, hogy CS2-nél újabb adobe program fusson xp-n?

 

----

 

Sorry, fut xp-n is a CS4; utánanéztem a szoftver.hu-n... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...