Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szünetmentes táp


Reyorkin

Recommended Posts

Loser

Hi!

 

Én most szereztem egy APC Back-UPS AVR 500 szünetmentest. Nem mai darab (Nem USB-s hanem Rs232). Ehhez keresek én szoftvert. A neten nem találok. Esetleg tudna valaki segíteni?

 

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hogy érted azt, hogy "sima Back ups"? És minek egy notebookhoz UPS? :pislog:

 

Nem csak a notebook megy róla, hanem a külső eszközök is... ;) Egyszer kétszer bekapcsol, ha csak egy picit is ingadozik a feszültség.

 

Egyébként szinte ingyen volt, és hamarosan erőteljes moddolás álozata lesz. Ha pedig a szerverem megjön akkor az fog menni róla.

 

Link to comment
Share on other sites

chris p

Nem csak a notebook megy róla, hanem a külsõ eszközök is... ;)

Így már érthetõ. :)

 

Egyszer kétszer bekapcsol, ha csak egy picit is ingadozik a feszültség.

Errõl jut eszembe, ismét a Beállítások->Feszültség téma: alapból ez 266V-ra és 190V-ra volt állítva a PowerChute progiban, megpróbáltam kissebbre/nagyobbra állítani, de csak 198 és 254 a min./max. érték amit be lehet lõni. Ez most vajon a progi vagy a UPS hibája?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Hi!

 

Én most szereztem egy APC Back-UPS AVR 500 szünetmentest. Nem mai darab (Nem USB-s hanem Rs232). Ehhez keresek én szoftvert. A neten nem találok. Esetleg tudna valaki segíteni?

 

Köszi

Tedd fel az Apcups nevü programot, az megy mindegyikkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gamer

Hali!

Vettem a fent említett szünetmentes tápot. A gondom a következõ:

A saját szoftvere 100% töltöttség mellett 14 perc becsült akku üzemidõt jelez. Namost ha elõidézek egy "áramszünetet" akkor a táp AZONNAL kikapcsol, és világítani kezd a Overload LED hangos visítás kíséretében.

A konfig a következõ ami rá van kötve:

Gigabyte GA-7N400 PRO2 lap

Athlon XP 1700@2700+

1GB ram

2X200GB Sata HDD

1 DVD író

Floppy drive

6600GT

SB Live!

TV-tuner

400-as vadi új Cheiftec táp aktív PFC-vel

egér, billentyû

17" TFT monitor

 

Havernál kipróbáltuk, ott TÖKÉLETESEN ment, az õ konfigja:

 

1800MHz Duron

ECS lap

512 ram

1X80GB HDD

1 DVD olvasó

GeForce 256 VGA

17" CRT!!!!! monitor

bill, egér...

 

ültem elõtte vagy 10!!!! percet, és addig simán ment a UPS-rõl. szerintem még jóval tovább is bírta volna

ja, a gép tápegységében lévõ aktív PFC beleszólhat a dologba?

 

 

Ötletek????

 

Link to comment
Share on other sites

chris p

...a gép tápegységében lévõ aktív PFC beleszólhat a dologba?

Igen, itt (vagy még a régi fórumon?) már írták ezt. Meg kéne tudnod haverod gépében milyen táp van (aktív/passzív pfc). Esetleg ha megengedi kölcsön is kérhetnéd egy próba erejéig, egybõl kiderülne ez-e a gond.

Link to comment
Share on other sites

gamer

a haveréban egy Codegen van.....

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért nem áratana megtudni a szünetmentes típusát... Fogadni mernék, hogy APC-ről van szó.

De a Te géped jóval erősebb is, ezért gondolom alulméretezted vásárlásnál.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem a UPS gyártója, hanem a kimeneti jel típusa az érdekes.

 

@gamer

Olvass kicsit vissza, le van írva, hogy milyen PFC, milyen kimeneti jellel "veszik össze".

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De annyiban érdekes, hogy akkor már tudjuk, hogy milyen típusról van szó. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Minimum 600VA-s kellene legyen ez a UPS. Szerintem kvázi színuszos a kimeneti jel. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

gamer

Így van. APC-ről van szó. méghozzá egy Back UPS CS 350VA-s

 

egyébként kipróbáltam a "régi" no-name(?) (Sun Pro) táppal, azzal tökéletesen működik a cucc.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Igen, kvázi-szinuszos a UPS-ed kimeneti jele, amit nem szeret az aktív PFC.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RJoco

Hali!

 

Érdekelne, hogy mit tartalmaz egy szünetmentes táp és hogy mûködik?

Elméletem van: 230V-ot transzformálja 12V-ra, amivel az akkut tölti, majd ezt vissza transzformálja 230V-ra.

Ha tévedek szóljatok!

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Greene

Van benne egy trafó ami transzformál (ki gondolta volna), és az akksit tölti, meg egy relé ami kapcsol a két áramkör között. No meg persze az elektronika, ami az egészet vezérli és levágja a tüskéket. Szóval annyira nem egyszerû. Én szétszedtem az enyémet amikor generáloztam, és volt benne anyag rendesen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
DZoli

Szeretnék venni egy APC Back-UPS ES 700VA 230V BE700-GR, de teljesen elbizonytalanított a APFC tápokról olvasottak, csak smart upseket tudok használni, vagy mûködik ezzel is. Ja és mi a véleményetek errõl az UPS-rõl

 

APC Back-UPS ES 700VA

 

Köszi Zoli

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Sziasztok.

 

Mostanában elég sokszor van 1-2 mp-s áramszünet Nálunk ezért egy szünetmentestáp vásárlásán töröm a fejem. Ebben szeretném a segítségetek kérni. 10-15k Ft között mit ajánlanátok? A közeli szakboltban Blazer-t tudnék venni 12700 Ft-ért. De Én még nem hallottam errõl a márkáról semmit. (Bár ez nem sokat jelent :) )

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha tényleg csak arra akarod használni, hogy az egy-két perces áramszüneteket átvészeld, illetve áramszünet esetén szabályosan le tudd állítani a gépedet, akkor szinte bármelyiket megveheted.

Link to comment
Share on other sites

szecsa

Igen most "csak" ez a célom mivel nem szeretném ha ezért menne tönkre pl. a winyóm. De ha 15k-ig van esetleg nagyobb lehetõség is azt szívesen "meghallgatnám":D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ez tápfüggõ. Kis 250-est biztos kapsz 15-ért, de az nem tart meg csak kb. 170 Wattot. Én APC párti vagyok, de tényleg szinte bármelyiket megveheted mert szabvány akksik vannak bennük.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy használt 600as APC Smart-ot kapsz 10ezer körül. Azt átnézeted, kipofoztatod, és 15-ön belül van egy tuti szünetmentesed.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Én is szünetmenteset keresek, de nem tudom mekkorát? Hogy tudnám megállapítani, mekkora kell a gépemnek (+monitor). Olyat keresek, ami kivédi az áramingadozást is, tehát "bele tud pótolni" az akksiról! 5-6 percet kellene neki kibírnia akksiról.

 

[MSI K8N Neo Platinum, AMD Athlon 64 2800+, 2*512mb 400MHz PQI RAM; 1 vinyó állíndóan idõnként plusz egy; 2 Optikai; 9600XT; 480W táp; Samsung 765MB]

 

köszi :!:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mennyit eszik a gép és mennyit eszik a monitor?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Passz, de ha meg vannak az adatok, akkor hogy tudom megállapítani?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Átszámolod a teljesítményt VA-ra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...