Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szünetmentes táp


Reyorkin

Recommended Posts

Guest GoodSpeed

Most a ne mire vonatkozik? Hogy használtat ne, vagy pedig arra a márkára amit belinkeltem?

 

Valaki írta itt az infosec-et még de arról a márkáról sincs semmi info.

Amúgy én is az APC mellett vagyok, mert régebbrõl is hallottam róla. Ezeknek az ára viszont kb fele az APC árának így gondolom nem egy nagy durr.

 

zajszint: max. 40dB

 

ez egy POwercom szünetmenteshez hívták... ehh hangosabb is lehetne mint a CPU Hûtõm, talán venti is van benne ami hûti?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A zajszint arra vonatkozik, amikor akksiról megy, akkor zúg. APC-n kívül nem ismerek más jó UPS-t, illetve az Albacompnak volt régen lapos darabja, az jó volt.

Apróneten nézz körül, mindig lehet kapni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
arra a márkára amit belinkeltem?

:igen:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nos két képet mellékelnék.

 

DSL összekötése az UPS-el ábra

 

UPS hátulja

 

az elsõ képen van az összekötés.

Az egyik csatlakozó neve wall outlet (fali csatlakozó) a második pedig ahova a modemet /faxot/telefont kell csatlakoztatni. Nos nekem a telefon vonal egy másik szobán keresztül jön be, és hosszabítóval húztam át abba a szobába ahol a gépem van az ADSL modemmel. A telefonvonal ahol bejön ott van egy kis csatlakozó doboz (a szabadból itt jön be a házba) ezután vagy 3- 4 méternyi hosszú van elvezetve a szoba másik falához ahol belefut a DSL szûrõbe innen a DSL szûrõ két részre osztaj a vonalat, azaz két kábel fog futni, az egyik a telefonvonal ami marad a másik szobában, a másik pedig az ADSL-é ami jön át ebbe a szobába. AZ UPS-be elég a DSL-ét beledugni, vagy pedig a DSL szûrõ elõtti részt kell csatlakoztatni? Tehát A DSL modem a hálókártyával van összekötve elég kihúzni ezt a kábelt és belehelyezni a fali csatlakozó részbe, a másik kábelt pedig beletenni modem/ fax satöbbi részbe ?

 

Illetve az elsõ képen látható fenti három csatlakozó közzül , közvetlenül a modem mellettire gondolok(amihez nincs vonal vezetve), az mi?

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nos megnéztem, összedugtam a kábeleket, egyszerû, csak most még megkell várnom a villanyszerelõt hogy megnézze a földelést. Tehát még nem kapcsoltam be egyszer sem.

 

Megjegyzés: A Back-UPS készüléke tényleges használatba vétele elõtt biztosítson egy folyamatos 8 órás idõszakot, hogy a belsõ akkumulátorcsomag tökéletesen feltöltödjön

 

A Back-UPS készülék a belsõ akkumulátorcsomagját folyamatosan tölti ameddig a készülék egy fali hálózati csatlakozóaljzatba van csatlakoztatva

 

Szóval elsõ használat elõtt, simán anélkül, hogy bekapcsolnám az elõlapi nyomogombbal, 8 óráig ildomos tölteni hagyni? Azt nem írja hogy nem jelzi valahol, hogy mikor töltödött fel?

 

Személyes megjegyzésem,a beidézett pfd cím a 350-500 VA-s modellekrõl szól, az enyém 650 VA-s azaz a legnagyobb a CS family-ben.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Tölteni kell a szünetmentest, mielõtt használjuk? Az enyémet rögtön bekapcsoltam töltés nélkül. Igaz, ez régi vétel, a típusát sem tudnám megmondani. ACM vagy QCM?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem kell tölteni, mert menet közben töltõdik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Akkor jó. Egyébként a jó pár év alatt egypár áramszünetet már megfogott, úgyhogy nem haszontalan.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Azért írják, hogy elötte tölteni kell, mert ha szükség lenne rá, és éppen üres, akkor nem tud segíteni. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Tudjátok, csak azért kérdeztem mert a használatiban nem indokolták a dolgot, és mert mobil telcsiknél az vot a szokás (elég sokat vettem ) ,hogy mindig a lelkemre kötötték, hogy töltsem legalább 15-16 órán keresztül, mert az akksit megkell formázni különben nem lesz tartós stb.. ingadoztam, mert a motorolák használatijába sincs beleírva csak max 8 óra, a SonyEricssonékba meg 4 óra és kész :) Nekem az tetszik az egészben, hogy ugyebár én Vodafone-os vagyok majdnem azóta mióta a cég indult, és van NIMH-es Li-ionos, Li-polymeres akksim egyaránt, addig oké, hogy azt mondták hogy a NIMH-es csináljam, de õk azt mondták az összes többire is :)

 

Na ez itt OFF volt, csak elmeséltem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nos legalább egy napig nem voltam, mert a biztonság kedvéért csak feltöltöttem. Tegnap 0 óra után raktam össze a rendszert mindenre figyeltem hogy jó legyen, de egy kis baki talán mégis becsúszott. Arról van szó, hogy a felhasználói kézikönyv szerint jártam el. Minden kbelt csatlakoztattam, de ahogy írta a felhasználói kézikönyv is éjjelre hagytam töltödni, anélkül hogy bekapcsoltam volna, mert az van bele írva, hogy tényleges használatba vétel elõtt. AZ APC oldalán van egy sárga csík amely úgy tünt ugyanazt írja le mint a felhasználói kézikönyv azaz az akksi cserét, ezért nem néztem rá oda jobban, hanem elmentem aludni. Hát ez volt a baki, ugyanis úgy töltötdött hogy a piros kábel gyárilag nem volt rajta, csak a fekete föld, a kérdésem az hogy ez jelenthet e valami dolgot, az érdekes volt, még hogy amig így volt enyhe kis hangot adott ki, nem spiolt, hanem olyan nagyon halk hangot tényleg mint amikor valami töltödik, de mióta rátettem a piros kábelt, mert az öntesztkor ugybebár arcon csapott a felismerés, azóta nincs semmi hang kis hang sem. Szerintetek ez gond ?

 

A windows XP amúgy ahogyan a Prohardver teszt cikkjében is el van mondva felismerte kapásból, persze az eredeti drivere az jobb, a gyári driver feltelepítése után azonban az XP UPS szolgáltatása levan tiltva : kép itt.

 

Végre megtudtam nézni mennyi a gépem valós teljesítménye igénye anélkül hogy különmérítskélni kellett volna, szépen kiírja a szünetmentes tápegység terhelése pont alatt: 164 W és 168 W teljesítmény terhelést ír ki.

@Greene: van a lakásban 4 földelt konektor, nagyapámmal megnéztük (Õ matematika fizikai szakos gimnáziumi tanár), de az én szobámban pont nem földelt, így egy másik szobából vezettem át, amig a villanyszerelõ ezt is lenem földeli (ez hétfõn lesz, ma mérte fel)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tommy 206

Halihó mindenkinek!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy az MGE szünetmentes tápokkal mi a gond? Nem érdemes olyat venni? Ha nem, akkor miért?

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -

Nincs velük gond.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

chris p

Miután múlt héten kétszer leállt áramszünet miatt a gépem eldöntöttem, hogy veszek egy szünetementest (egész eddig azt hittem feleslegesek ezek a kütyük otthoni felhasználásra, hát most sajna saját bõrömön kellett tapasztalnom, hogy nem így van :( ). Mivel halvány lilám sem volt róluk utánaolvastam kicsit a témának, de pár kérdés még homályos maradt elõttem, ezek tisztázásához kérnék egy kis segítséget.

Elõször is: az online-okról azt olvastam, hogy az állandó mûködésbõl adódóan rendesen megnövelik a villanyszámlát, míg a standby üzemûek a legköltségtakarékosabbak ilyen szempontból, de mi a helyzet a line interaktívokkal?

Másodszor: az akksik élettartamáról mit lehet tudni a három rendszer mûkédésébõl adódó eltérések alapján?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Azt nemértem, hogy növelné meg a villanyszámlát, amikor a gép nem fog több áramot zabálni, attól, hogy UPS-rõl megy, az UPS is csak addig zabál áramot, ameddig feltölti az akksijait, utána meg úgyis csak annyit csak annyit kell visszatöltenie, amennyit a gép elhasznál.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A UPS hatásfoka növeli meg.

Link to comment
Share on other sites

chris p

Én csak azt írtam, amit olvastam errõl. Mivel az online UPS egyfolytában oda-vissza "konvertál", ezért gondolom neki is szüksége van a megfelelõ energiára hogy dolgozni tudjon (szemben pl. a stanby UPS-szel, ami csak feltölti az akksit és aztán csak figyel).

 

Ui.: gyorsabb voltál Shia-ko. :) Esetleg az én kérdése(i)mre tudsz válaszolni?

Link to comment
Share on other sites

Adani

De gondolom az nem számottevõ növekedés, egy AC/DC konverter meg egy DC/AC a másik oldalon, nemhiszem, hogy ezek olyan sok áramot ennének.

Link to comment
Share on other sites

chris p

Mint már írtam én csak olvastam ezt, személyes tapasztalatom nincs. Ezért kéne hogy megmondja valaki, aki tudja (és hagyjuk az online-okat, igazából a standby és a line interaktív érdekelne). És eshetne némi szó az akksik élettartamáról is... Nos?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
mi a helyzet a line interaktívokkal?

Másodszor: az akksik élettartamáról mit lehet tudni a három rendszer mûkédésébõl adódó eltérések alapján?

1., otthon megfizethetetlenek

2., 2-3 évente kell savazni õket

Link to comment
Share on other sites

chris p

1., Ezt értsem úgy, hogy sokba kerül a fenntartásuk (sok áramot fogyasztanak)?

2., Ezek szerint egyik technológia sem rövidíti meg jobban az élettartamukat, mint a másik?

Link to comment
Share on other sites

Adani

A legtöbb UPS-ben már zselés akksik vannak (mint az újfajta autóakksik), azok elég sokáig bírják, és semmilyen karbantartást nem igényel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Shia-ko

Legyen alternatíva az APC mellett:

Pannonpower (nem kis Albacomp utánérzéssel).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
HETFIELD

Sziasztok !

 

A következõ gondom lenne.

 

Van 1 db APC smart ups 600 szünetmentesem, össze szeretném kötni a géppel, de mikor a hozzá kapott kábelt bedugom a gépbe akkor az egész lekapcsol a szünetmentessel együtt, és elõtte felvillank az overload led és sipol egyet.

 

Azt mondták, hogy a hátoldalán lévõ kis kapcsolók vannak rosszul beállíta csak nekem ahoz nincs semilyen leírásom.

 

Tudnátok tanácsot adni ?

 

elõre is köszi !

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nekem is nemrég ezt csinálta és nincs más megoldás, mint hogy be kell vinni a szervízbe. Sajnos elromlott a Te szünetmentesed is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...