Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szünetmentes táp


Reyorkin

Recommended Posts

Reyorkin

Ma volt egy áramszünet, és a szünetmentes nem bírta még 5 másodpercig sem, holott legalább addig kéne bírnia, amíg leállítom a gépet.

 

A leírásban kb 1 perc 30 van írva, dehát ez nem jött össze.

 

Kérdésem az lenne, miért.

Nem volt talán ideje feltöltõdni? Pedig elég régóta használom, és nem volt még áramszünet, amit ki kellett volna "védenie".

Link to comment
Share on other sites

eremit

Milyen típusú?

Link to comment
Share on other sites

HariSeldon

Több oka lehet a történteknek, pl.:

 

:nyíl: Túl nagy teljesítményû a géped az UPS teljesítményéhez képest

:nyíl: Elöregedett az akkumulátor (általában 2-3 év után szokott)

:nyíl: Elromlott a töltõ- vagy más elektronika

 

Egyébként csatlakozom az elõttem szólóhoz: több infó kellene!

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

APC BACK UPS-AVR 500

Link to comment
Share on other sites

HariSeldon

Hááát, nem vagy túl bõbeszédû.

 

Mióta használod?

Újonnan vetted, vagy használtan?

Milyen konfigurációt mûködtetsz az UPS-rõl?

Amikor a géped ki van kapcsolva, az UPS-t is kikapcsolod?

Tesztelted valamikor? (mûködés közben -pc bekapcsolva- az UPS-t kihúzni a 220-ból)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem is akksihiba lesz itt a baj, egyszerûen már túl öreg. Nálunk mûködik egy több mint 10 éves APC, és egy p100-as gépet még pár percig el tud látni árammal, de az enyémet már egy másodpercig sem :D

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Egyetértek! Már túl öreg lehet és nem bírja a strapát... esetleg aksi cserét lehet eszközölni, de szerintem jobban jársz, ha veszel egy teljesen újat! Apropó, én kinéztem egy szünetmentest:

Infosec

Szerintetek jó választás?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valamiért nekem nem akar bejönni ez a link. De a Gépbolt oldala sem. Mi a pontos típus?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Igen, bocs. Nálam se jön be az oldal... a pontos típusa: Infosec 650XP. 650VA-es. Két gépet kötnék rá. Egy P3-ast és egy P4-est! A jelenlegi szünetmentes is 650VA-es volt, és jól végezte a munkát 3 éven keresztül... már régóta gondolkozom egy cserén, csak valami olcsót, de jót próbálok találni....

Link to comment
Share on other sites

Ulala

@ Reyorkin:

 

Nekem nagyon sok bajom volt az APC-vel. Szervízt nem ajánlok, mert a hivatalos márkaszervíz úgy átvág mint annak a rendje. De tudnék ajánlani egy személyt és egy telefonszámot. Az illetõ az APC Hungarynál intézi ezeket az ügyeket. Õ biztosan tud segíteni és semmi esetre sem vágna át.

Ha szabad, ide is beírom szívesen, hogy publikus legyen, de egy moderátor felhatalmazását szeretném kérni, hogy szabad-e.

 

Nem tudom mennyi idõs az UPS-ed, de ezekben 2-3 évente akkumulátort kell cserélni mivel megadják magukat abban az esetben is ha egy darab áramszüneted sem volt.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mert nem tetszenek ápolni az aksit! 8)

A szünetmentesek aksiját ugyan úgy le kell néha teljesen meríteni, aztán újra tölteni! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
egy moderátor felhatalmazását szeretném kérni, hogy szabad-e

Szabad.

 

Arpsoftnak pedig teljesen igaza van - ezek nem lítium ionos akksik, így gondozást igényelnek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala

:D Köszönöm, a felhatalmazást!

 

@ Reyorkin:

Akkor:

APC Hungary

Streng Zsolt

06/40-200-262

 

Õ kimondottan csak az APC készülékek reklomációs problémákkal foglalkozik. Nagyon sagítõkész. Hívjad fel és mondd el neki a problémádat.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Nos, csináltam egy tesztet: 2 másodpercig bírta...

Nem új, hanem használt, de mentségemre legyen mondva, nem vettem, hanem használt.

Nézegettem a leírást, és azt írja, hogy akkor kell cserélni az akksit, ha a megfelelõ led világít (akksi csere szükséges).

Mellesleg a feltöltésnek hogyan kell történnie? Fogom, kikötöm a géptõl, és 8 órán keresztül töltöm egy másik konnektornál, vagy pedig nyugodtan gépezhetek, és õ töltõdik használat közben.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Használat közben is töltõdik. Van benne töltõ elektronika is.

 

De néha le is kell meríteni. Kihúzod a dugaljból a szünetmentest, rádugod csak a monitort, aztán bekapcsolod.

Stand-by-ban szépen lassan lemeríti az aksit, aztán jöhet a töltés.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Akkor ha még nem világít az akksi-csere lámpa, akkor lehet, hogy csak fel kéne tölteni, és nem rossz?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sõt, miután a gép már lemerült tõle teljesen, rádughatsz egy kismagnót, vagy egy 25W-os lámpát, azt még lehet, hogy elmûködteti egy ideig. Persze csak akkor, ha hagyományos 220-as dugó van rajta.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Nem 220-as dugó van rajta, hanem PC tápdugó.

 

Ez az esetemet már csak könnyíti... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

HariSeldon

@Reyorkin

 

Már az elõzõekben megkérdeztem, hogy az UPS-t ki szoktad-e kapcsolni a számítógépeddel együtt, mert ha igen, az nem jó. Ekkor ugyanis nem igazán tudja megfelelõen feltölteni az akksikat és ráadásul így idõ elõtt tönkremehetnek.

 

Az UPS elvileg akkor is tölti az akksikat, ha a géped be van kapcsolva ÉS NEM KELL rásegítenie a 230V-ra, de úgy a legbiztosabb a töltés, ha csak az UPS van bekapcsolva.

 

Az UPS-ek általában csak akkor jelzik hogy gyenge az akksi, amikor azt használniuk kellene, tehát áramszünet esetén. Mivel nálad ez 2 mp-ig tart, ezért nem látod világítani az akksicserét jelzõ ledet.

 

Én azt javaslom, hogy ha eddig nem volt az UPS-ed bekapcsolva csak akkor amikor gépeztél, akkor az elõbb leírtak szerint kb. 1-2 napig hagyd bekapcsolva az UPS-edet. Ezután csinálj egy áramszünet tesztet. Ha nincs vagy nem elégséges a javulás, akkor 95% hogy akksit kell cserélni, de sajnos van néhány százalék esélye annak is, hogy az UPS romlott el. Ezt házilag eldönteni nem lehetetlen, de mûszer és szakismeret kell hozzá.

Tehát vagy bevállalod az akksi cserét, vagy szakemberhez viszed az UPS-t.

 

Ha akksit cserélsz, akkor fel kell tölteni -ahogy a leírásban van- legalább 8 órán keresztül legyen bekapcsolva az UPS úgy, hogy ne legyen rádugva semmi terhelés.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

@Reyorkin

Aktív PFCs a tápod?

 

@MOSAIC

Milyen a mostani UPSed? Miért akarod lecserélni?

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

@HariSeldon

 

A UPS mindig be van kapcsolva, ha a PC nem megy, akkor is. Most pl. lemerítettem, ahogy tudtam, és mindenféle terhelés nélkül bekapcsoltam, hadd töltsön.

Aztán meglátjuk...

 

@Shia-ko

 

Igazából nem tudom, hogy mi az a PFC. El tudnád magyarázni?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Igazából nem tudom, hogy mi az a PFC. El tudnád magyarázni?

Használd a keresõt. ;)

Hogy a tápodban melyik van, azt pedig a gyártónál meg tudod nézni.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Most már nagyjából tudom, hogy a PFC mit jelent.

Az meg szerintem biztos, hogy a tápom nem tud ilyet, mert még 2001 környékén vettem.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Ahogy az ofõm mondaná: "Bánatos vagyok, emberek."

Két és fél napig töltöttem a UPS-t, és most nem 2, hanem 3 másodpercig bírta.

Azt hiszem, most következik az, hogy felhívom azt a fazont, akit Ulala említett (bár ez már hétfõre csúszik).

Ha õ sem tud segíteni, akkor valószínûleg új UPS lesz véve...

Link to comment
Share on other sites

HariSeldon

Én a helyedben bevállalnám az akksi cserét. Nem nehezebb mint egy autóban.

Persze, ha nem megy, nem kell erõltetni, marad a szakember.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...