Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rainlendar, Rainmeter


fapuma

Recommended Posts

fapuma

A Rainlendar-hez keresek magyar ünnep- és/vagy névnaptár fájlt.

Google-ben 1 óra keresés nem hozott eredményt, de azért bízom benne, hogy valaki tud segíteni. :)

 

Utólag: Na ünnepeket találtam! 8)

Letölthetõ innen (a jó öreg Mozilla mindig segít :D ), beüzemeléséhez pedig a konfiguráció panelen a Plugins fülön elõször ki kell pipálni az iCal plugint, aztán a plugin kijelölése után a Settings gombra kattintva, megjelenik egy ablak. Itt + gombot nyomunk, és kiböngésszük a fájlt. 8)

 

De névnapokat még mindig keresek, mert lusta vagyok bepötyögni mind a 365 napot! :lol:

Link to comment
Share on other sites

freeboy3

A TV Mûsort hogyan lehet lekérni vele?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Elõször meg kéne találni egy rss-hírforrást TV-mûsorhoz. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

freeboy3

Oks, akko majd érdeklõdök, mer vkinél láttam....

 

És neked a PCW hírek hogy jönnek le?

 

Innen szeded?

 

http://pcworld.hu/tmp/rss.xml ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fapuma

Pontosan. ;)

Ha nem tudod megcsinálni, feltölthetem az én skinemet, és aztán abból kiindulhatsz. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
close

hali!

 

Rainmeter -hez, hogy lehet megcsinálni az idõjárás infót? (Szombathely kéne, vagy más nagykanizsához (Zala megyéhez) közeli város :D )

 

és tv-mûsorokat tudtatok? :bizonytalan:

Edited by close05
Link to comment
Share on other sites

fapuma

TV-mûsort mégnem találtam.

 

A szombathelyi idõjáráshoz beállítottam egy skin, innen letöltheted.

Sajnos netes hírforrások kiolvasásában a Rainmeter eléggé megbízhatatlan, ezért pl. most nálam nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

close

köszi elõre is 8) : 404 - Az oldal nem található!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

És Szlovákiára be lehetne állítani? Nincs valami lista a beállítható városokról? A skineket hogyan csinálod? És hogyan állítasz be valamilyen várost?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Keresd meg az ini-fájlban az URL=.... sort az elején.

 

Aztán keresd meg a www.rssweather.com-on azt a várost, ahova be akarod állítani.

 

Illeszd be az url-jét az URL=... sorba.

 

Kész.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Ezt én is így csináltam, de az rssweather.com-ot átszabad írni, sima http://weather.com -ra is nem?

 

A Firefox pl az Accuweather.com -ról szedi az információkat. Azt is belehet neki adni szerintem.

Link to comment
Share on other sites

close
De névnapokat még mindig keresek, mert lusta vagyok bepötyögni mind a 365 napot! :lol:

én beírnám, ha van 1 oldal, ahol kinn az összes névnap + ha meglehet oldani, hogy minden évbe kiírja 8) és, ha megmondja valaki utánna, hogy lehet kimenteni belõle :D

Edited by close05
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kicsi Sims

Van új Rainlendar. :)

KLIKK!

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Zalaegerszegi, vagy Kesztelyi, vagy valami nagyobb Zala megyei város hõmérsékletét hogy lehet betenni a Rainmeterbe, vagy a Rainlendarba?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A Rainlendar-t nem lehet. A Rainmeter-hez pedig olvass vissza a topikban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Betetttem azt a szombathelyi fájlt amit belinkeltél a weathers mappába, és ha be akarom kapcsolni, akkor rgy szürke ablak jön be, és megy, hogy szélerõsség, látóvtávolság, min,. hõmérséklet, stb. Londonnal, éss a többivel jól mûködik. Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Most õszinte leszek: halvány lila fogalmam sincs. Nekem még a londoni se szokott mûködni.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer
:D Akkor ezt hagyom. :D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Timer

Nem tudnátok mondani egy olyan magyar rss site-ot, amelyrõl a kisebb ungarische városok idõjárásáról is tájékozódni lehetne? A fentebb említett oldalak a lakóhelyemtõl elég messze lévõ pontokat adnak meg lehetõségként.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
fureszk
Nem tudnátok mondani egy olyan magyar rss site-ot, amelyrõl a kisebb ungarische városok idõjárásáról is tájékozódni lehetne? A fentebb említett oldalak a lakóhelyemtõl elég messze lévõ pontokat adnak meg lehetõségként.

használj konfabulatort! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ruzsa Dániel

Sziasztok!Nézegettem a program honlapját de nem jöttem rá, hogy mire való, kb. naptár program igaz? valaki. nagyon röviden bemutatná nekem? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...