Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vízhűtés


ZsZolee

Recommended Posts

ZsZolee

Na úgy láttam nincs még ilyen téma, tehát nyitottam egyet. Ki milyen vízhûtést ajánl erre a konfigurációra:

 

ASUS P5P800

Intel P4 Prescot 3.0GHZ

ATI X800XT

 

Ezeket szeretném hûteni, minél jobban, hogy a késõbbiekben, ha tuningolni akarom ne legyen probléma. Szóval milyen hûtést ajánlotok ami olcsó és jó?! :)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Szerintem olcsó és jó vízhûtés nincs, csak drága és jó, illetve olcsó és :hááát: khmmm.

 

Mi számít neked olcsónak? Továbbá mire kellene hûtõblokk? Csak a procira vagy a VGA-t, NB-t, HDD-t is vízzel hûtenéd?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nézd meg ezeket:

ichbinleise

Innovatek

 

Nagyon jó termékeik vannak. Az olcsóság kevésbé jellemzõ rájuk, de legaláûbb minõségiek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ZsZolee

Elsõsorban a Procit és a videókártyára gondoltam. De érdemes az alaplapot is hûteni?! ha esetleg tuningolnám a késõbbiekben.... A hûtés a tunningolásra fog kelleni a kesõbbiekben. Szóval milyen vízhûtést ajánlotok, ami nagyon jól le tudja hûteni a gépet?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ott vannak egy hozzászólással elõbbre. :)

Link to comment
Share on other sites

ZsZolee

De ezek jók tuningolásra is?! Pl. Ha most olyan 48 fokos a procim maximális terhelésnél és maximális hûtésnél, akkor vízhûtéssel mennyi lesz?!

 

Légyszíves használj ékezeteket! <PF>

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Szerintem ne várj õrületes különbséget, mert én úgy vélem, hogy nem fog lejjebb menni 42 foknál... de ha majd tuningolni szeretnél, meglehet, hogy akkor ez a 6°-os különbség kirúgna vagy 20-ra is... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ ZsZolee:

Természetesen jók tuningra is! Sõt - inkább úgy mondanám, hogy ahhoz lettek tervezve. Kiváló hûtési képességekkel rendelkezõket tettem be.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ZsZolee

Köszönöm a segitséget! Most a kompresszoros hütésrõl keresgélek pár információt... Állítólag az a vízhûtésnél is sokkal jobb... :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Persze, hogy jobb, de annyival drágább is. Szerintem ez már felesleges.

 

Vapochill

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Szerintem a házi rendszerek között is érdemes szét nézni. Sok esetben jobbak mint a gyáriak és messze olcsóbban elkészítik neked a Te igényeidnek megfelelõen. Ezt érdemes megnézni: Ordasi vízhûtése

Link to comment
Share on other sites

Predator

HI

 

Házilag készítek, vízhûtést már minden megvan kivéve a szivattyút és egy áramlásmérõt.

Valahol olvastam a PC World hasábjain, hogy van egy magyar készítésû víz szivattyú, ami elég jó a piacon. Ha valaki ismeri a gyártót, jelezze. Valami ilyesmi névre emlékszem hogy leatek, de ez nem biztos. Áramlás mérõt egy helyen találtam a Conrad electronik-nál 20000 Ft szerintem ez sok. Esetleg a gyári szivattyút lehet valami mással helyettesíteni. Nem pedrolóra gondolok.

Link to comment
Share on other sites

ZsZolee

Az Ordas oldaán találsz áramlásmérõt illetve szivattyút. Csak nem tudom, hogy az õ vízhûtõ rendszere mennyire profi, illetve mennyire biztonságos?!

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Abszolút.

Link to comment
Share on other sites

ZsZolee

Köszi! Csak így összeszámolva az övé sem túl olcsó... és hatékonysága nem tudom milyen a többi márkással szemben?! Hány fokra hûti le, stb...

 

Légyszíves máskor használj ékezeteket! Köszönöm: <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A vízhûtés eleve azzal kezdõdik, hogy pénzbe kerül. Méghozzá nem is akármennyibe.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ez most vicc, hogy nem olcsó? Nemrég kiszámoltam, hogy tokkal-vonóval 28K az egész. (CPU-,GPU-,NB-blokk+ leszorítók, pumpa, radiátor, csövek+blincsek)

Kiegyenlítõt meg benzinszûrõbõl tökéleteset lehet csinálni. A radin van neki külön csonk is.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mert nem elég drága? Mondjuk én inkább olyan 300 Euro körül mondom azt, hogy az már hûtõ. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Pont az, hogy 28K-ért tudja azt, mint egy 300€-os.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mind ugyanazt tudja (inkább azt mondom, hogy csinálja), de nem mindegy, hogy hogyan. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Teljesítményben tudja ugyan azt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

+- 5°C. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos
... Most a kompresszoros hütésrõl keresgélek pár információt... Állítólag az a vízhûtésnél is sokkal jobb... :)

Ja, meg jóval hangosabb is ha jól tudom. :D

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Meg drágább. Sokkal. Nagyon sokkal.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Két-két és félszerese egy felsõ kategóriás vízhûtésnek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...