Jump to content
GSForum - Segélyvonal

NVIDIA Geforce 6600-as topik


kornél

Recommended Posts

VINIKOR

Kérdezni szeretnék valamit:

Biztos sok olyan fórumozó van a PCW-n aki PC boltban dolgozik vagy más ok miatt sok infóval rendelekezik a VGA-król.

 

Mennyire lehet hallani arról, hogy a 6600GT a gyári hûtõ miatt "sülne meg", tuning nélküli használat mellett. Ezt a fogalmat a > prohardver fórumán < "tanultam", ahol folyamatosan az a 6600GT topik témája hogy a gyári hûtõt cseréld le ZalmanVF700-ra és tuningolhatsz vele bátran. Létezik olyan hogy rendesen mûkõdik a gyári venti, tudjuk olyan amilyen, de alapórajelen, még a több órás játék mellett is, nem tudná kiszolgálni a VGA-t?

Milyen tapasztalatokról tudtok.

 

Dolog lényege, hogy ajánlottam az > expertool < progit, erre rám zúdúlt az összes ZalmanVF700 tulajdonos haragja, mondván hogy aki el akarja sütni a VGA-t az hagyja fenn a gyári hûtõt, 1 év mulva el fog szálni, mindenképp kell rá a Zalman hûtõ.

Én ezt nem hiszem, csak kiváncsi lennék tapasztaltabbak véleményére.

 

Kösz a választ.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az a baj a prohardverrel, hogy sok kutyaütõ buheramániás pénzeszsák jár oda osztani az észt...

Ha a HWSW-n mondják akkor talán elgondolkozom rajta...

 

Az utolsó olyan kártya amin súlyosan alul volt méretezve a gyári (passzív) hûtés az a Matrox G200 volt, legalábbis nálam.

 

A mai videókártyák azért meg vannak tervezve és túlmelegedés ellen is védettek...

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
mondván hogy aki el akarja sütni a VGA-t az hagyja fenn a gyári hûtõt, 1 év mulva el fog szálni, mindenképp kell rá a Zalman hûtõ.

A jobb hûtés sose árt a kártyának az tuti biztos, ha tuningolsz ha nem.

 

Valószínû nagyon sok PH fórumos lehet akinek 1 éve van 6600GT-je. :lol:

 

@Greene

 

Én is vagyok a HWSW-n.

Nem fikázni akarom azt a fórumot, mert vannak egész jó témák is, de ott is nagyon sok a link duma. Ez 100%

 

Példa : ATI fudo topik

 

Olvasd csak el. Betettem nekik egy német és egy angol nyelvû cikket.

Igaz nem várhatom el mindenkitõl hogy tudjon ezeken a nyelveken (németül én is csak segítséggel tudok :)), de tuti hogy 1 ember sem olvasta el amit belinkeltem.

Mert akkor reagáltak volna rá normálisan, ahogy a HWSW-n elvárható.

Link to comment
Share on other sites

MicroNet

Nekem is egy MSI GeForce 6600GT VGA-m van és szerintem a hûtése tökéletesen megbízható. Bár láttam már egy-két megállt gyári hûtõt, de azok szinte kivétel nélkül noname kártyák voltak. Pl. az Inno3D kártyái hûtõjét érdemes lecserélni, de egy ASUS, MSI, Gigabyte... kártya gyári hûtése is elég, még több órás használat után sem kel félni.

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -

A 'jobb nevû' gyártók általában rendes hûtést tesznek a kártyára. Az MSI-okkal pont nincs e szempontból semmi gond. A 6-os sorozatnál pedig ne feledjük, hogy magasabb hõterhelést is elviselnek.

 

Tuningra ettõl függetlenül le lehet cserélni olyanra, ami jobban hût - de az a Zalman nem tartozik ezek közé. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Tuningra ettõl függetlenül le lehet cserélni olyanra, ami jobban hût - de az a Zalman nem tartozik ezek közé. :ötlet:

Ez egy érdekes újabb infó. Miket használnak a profik tuningolásra?

Link to comment
Share on other sites

Machado

A profik? Vízhûtést.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Elindítottam egy topikot a Prohardveren az Expertool-ról. Onnan egy hozzászólás a program használatáról: >jól mûködõ expertool 6800GT-én<

 

Érdemes lenne felrakni CD mellékletre, szerintem legalábbis.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Tuningra ettõl függetlenül le lehet cserélni olyanra, ami jobban hût - de az a Zalman nem tartozik ezek közé. :ötlet:

Léghûtés kategóriában Te a zalmanVF700 helyett melyiket javasolnád?

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
A profik? Vízhûtést.

Meg finom ivólevet; egresbõl, répából, és céklából.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

ASUS 6600GT/TOP kártyát jelenleg alapértelmezett képminõségben használom. De szeretném kipróbálni, hogy milyen képminõséget és teljesítményt produkál a kártya magasabb vonalsimítás, anizotróp szûrés stb. mellett, játék és teszt közben.

 

. . . . . . . . . . . . Jelenlegi beállítások. . . . . . . . . . . . . . . . . . Beállítható értékek

- Vonalsimítás: Alkalmazásvezérelt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2x , 2xQ , 4x , 8S

- Anizotróp szûrés: Alkalmazásvezérelt. . . . . . . . . . . . . . . . .2x , 4x , 8 , 16x

- Rendszerteljesítmény: Minõség. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Nagy teljesítmény, Teljesítmény, Minõség, Kiváló minõség

- Függõleges szinkronizálás:Alkalmazásvezérelt. . . . . . . . . .Ki, Be

 

 

Mit jelentenek ezek a beállítások?

2Q és a 8S? Mi az anizotróp szûrés? Rendszerteljesítmény mit befolyásól és mikor érdemes használni a nagy teljesítményt vagy a kiváló minõséget? Függõleges szinkronizáció mit jelent és mikor érdemes ki vagy bekapcsolni?

Milyen beállításokat szoktak alkalmazni? Fõleg játék közben érdekel, hogy mi az a max. beállítás amit 6600GT-nél használni szoktak.

Nem akarok úgy hozzányúlni a beállítások megváltoztatásához, hogy nem tudom pontosan mit eredményeznek és elbírja-e a VGA.

Elõre is kösz a válaszokat.

 

UI.: Talán érdemes lenne a diagnosztika topikban külön is leírni olyan teszteredményeket, amiket egy egységesen meghatározott, emelt képminõségbeállítással végeztünk.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A vonalsímítás beállításainak képminõségbeli változását ezen az oldalon láthatod: >> Klikk ide <<

2xQ :nyíl: 2xQuincunx :nyíl: speciálíis élsimítási technológia (a GF3 óta létezik).

 

Az anizotróp szûrés beállításainak képminõségbeli változását ezen az oldalon láthatod: >> Klikk ide <<

 

A rendszer teljesítmény (kiváló)minõségre van állítva akkor automatikusan bekapcsolja az élsimítást és az anzitróp szûrést.

Ha (nagy)teljesítményre van állítva, akkor nem használja ezeket.

 

Az élsimítás és az anizotróp szûrés is rendesen visszafogja a kártya teljesítményét játékok alatt.

A VGA elbírja ezeket a beállításokat és a géped is. Lehet hogy 1-2 játék akadni fog. Ez függ a felbontástól is amin játszol.

Az hogy mi a max. beállítás a 6600GT-nél játékok alatt az attól függ melyik játékkal játszol. (nehogy el kezd sorolni könyörgöm :brucelee: )

Ezt neked kell kipróbálnod, hogy melyik játék milyen beállításal megy a gépeden rendesen.

 

A diagnosztika topikban én legutóbb pont a full minõségi beállítással teszteltem 1280x1024-es felbontáson.

Mert itt már jobban meglátszik, hogy mit is tud a VGA-kártya.

Az 1024x768 default teszt már eléggé nevetséges. De tudom hogy nagyon sok embernek a minnél nagyobb pontszám számít :lol:

 

Ha mégtöbbet szeretnél ezekrõl olvasni, akkor csemegézz itt: http://vganfo.uw.hu/vga.html

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Mivel tudom ellenõrizni, hogy Rendszerteljesítmény: Minõség és a Vonalsimítás / Anizotróp szûrés: Alkalmazásvezérelt beállításnál játék és netezés közben milyen értékeket alkalmaz a VGA? Van valamilyen progi amit játék alatt futtatva monitorozza ezeket az értékeket?

 

Alkalmazásprofiloknál globális illesztõprogram-beállítás van alapból kijelölve.

Itt különbözõ játékok neveit látom felsorólva exe kiterjesztéssel. Ezek mik? Joint Operationnal játszok az utóbbi idõben, ha ennek a profilját akarom hozzáadni a felsoroláshoz, akkor mit kell tennem? A Profil hozzáadás ---> Böngészés-nél nem akarok nyomkodi semmit addig, amig nem tudom mik is ezek az exe kiterjesztésü profilok.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az alkalmazás vezérelt beállítás az azt jelenti hogy a játék beállításban fellül tudod bírálni a driverben megadott értékeket.

Minden játéknál más és mást tudsz beállítani. Ezeket a profilokba elmenteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sheltie

Sziasztok! Nem rég vettem egy ASUS EN6600GT TOP VGA kártyát.

Két kérdésem, vagy inkább problémám lenne a kártyával:

 

1 problémám: Ha engedélyezem az nview nevü programot, és ezen belül az ablakok menüpontra kattintok, akkor a program (csak az nview) lefagy.

Próbálkoztam már frissítéssel, újratelepítéssel, de nem volt semmi eredménye.

Mi lehet a baj?

 

2 problémám: Ez a probléma lehet, hogy nem is a kártya hibája. 3D Mark 2005-ben a VGA GPU órajele csak 299MHZ. A program szerint. Viszont eredetileg 520MHz-nek kell lennie. Ez a 3D Mark 05 hibája lehet?

 

Segítségetek elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

3DMark alatti órajeleket a RivaTuner progival tudod megnézni így (klikk).

Ez a topik pont a VGA órajelének megállapításáról szól.

Ez is azt mutataja, hogy nem emeli meg az órajelet?

Ehhek a kártyához is kell plusz tápvezetéket csatlakoztatni? Ha igen, akkor erre a tápvezetékre ne legyen más is csatlakoztatva, csak a VGA.

Ha raktál fel új VGA drivert, akkor a korábbit drivert leszedted elötte?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
.Próbálkoztam már frissítéssel, újratelepítéssel, de nem volt semmi eredménye.

Mi lehet a baj?

Az alaplapi chipset driver fel van telepítve ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Sheltie

Szia Vinikor.

 

Köszönöm a hozzászólásodat. A VGA drivert a frissítés elõtt nem távolítottam el.

De már úgy is kiprobáltam, hogy egy teljesen új telepítésnél a legújabb ForceWare-t tettem fel, és akkor is így mûködött. A kártyához nincs külön tápcsatlakozó.

 

Szia Chabi!

 

Köszi a hozzászólást. Az alaplap minden driverét feltelepítettem.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Milyen eredményt érsz el a 3DMark alatt? Nézted már az órajelet a Rivatunerrel? Nagyon egyszerü, csináld végig egyszer. Öszintén szólva nem is tudom, hogy milyen más módon lehet megnézni az órajelet teszt közben. Szerintem biztos megemeli a GPU órajelet csak nem tudsz benézni 3DMark közben. Ha meg leállítod a teszt futását, akkor egybõl visszaveszi az órajelet.

 

- nviewnél a többi fülre kattintáskór nem fagy le csak az ablaknál?

Link to comment
Share on other sites

Sheltie

Szia Vinikor!

 

A gépem még nincs teljesen készen. A HDD-t és az ODD-t még majd kicserélem, meg lehet, hogy még egy kis memóriát teszek bele.

 

A konfigom most:

 

ABIT AA8 Duramax, P4 3GHz (FSB800/1MB) CPU- gyári hûtéssel, 2x256MB Kingston HX DDR2 ram, ASUS EN6600GT TOP VGA, LG 40x12x40 CD-RW, Maxtor 15GB 5400rpm/2MB HDD, Cooler Master Centurion5 ház, CM RP 450W táp

 

Amikor utoljára teszteltem, akkor még nem volt benne a 2 Kingstone ram, hanem csak 1db Apacer DDR2 512MB. Ezzel az eredményem kb 3670 volt 3D Mark 2005-ben.

 

A Riva Tunert még nem próbáltam.

 

Az nview-nél, igen csak az ablak menünél fagy le, csak a program. A többi menüpontnál müködik rendesen.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

3DMark05 értéke teljesen rendben van! VGA dolgozik rendesen. Játék közben minden Ok?

Milyen monitort használsz, milyen felbontáson és Hertzen?

Telepítés után semmit nem állítasz az nViewnél és a Teljesítmény & Minõségbeállításoknál (élsimítás, anizotróp stb.) és alapból produkálja ezt a "hibát"?

Nem tuningolod a karit és nem is próbálkoztál vele?

Amikor lefagy az nView-ablak, akkor csak resettel tudod újraindítani a gépet? Kurzort se tudod mozgatni?

 

Máskor nem kell beidézni a közvetlen elötted íródott teljes hozzászólást, egy-egy mondat még ok. Ha szerkesztéssel ki tudod venni akkor szerintem tedd meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sheltie

Szia Vinikor!

 

Játék közben eddig minden rendben volt. Esetleg annyi, hogy például valamikor, nagyon ritkán 1 másodpercre megakad. De eddig ezt csak egy játéknál tapasztaltam.

 

A monitorom az egy LG 15", most a típuset nem tudom pontosan, mert nem otthonról írok, azt hiszem 525s vagy ilyesmi. A felbontás vagy 800x600x85Hz, vagy 1024x768x60Hz.

 

A vidodriverem eddig alapon mûködik, még nem állítottam rajta semmit, nem tuningoltam.

 

A lefagyáskor csak az nview fagy, a kurzor mozgatható, ctrl+alt+del-el a program kikapcsolható.

 

Ha engedélyezve van az nview, akkor a képernyõ tulajdonságainál a 6600GT menüpont nem müködik, hanem fagy. Ezt is be tudom zárni a ctrl+alt+del-el.

 

Volt problémám a tv kimenettel is (nem adott színes jelet) de ez megoldódott. Az OSD viszont nem minden játéknál mûködik rendesen. Valamelyik játéknál az OSD ablak nem jelenik meg rendesen. A Joint Operationnál tökéletesen mûködik.

 

üdv: Shel

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Próbáld ki azt, hogy lepucolod a VGA drivert, és egy alternatívat, pl. Omega raksz fel. Biztos, hogy softos probléma van, az is lehet, hogy a aktuálisan próbált driver kehés, vagy ütközik egy másik progiddal. Telejsen új, integrált XP Sp2-val is ilyet csinál?

Link to comment
Share on other sites

Sheltie

Szia Gabi!

 

Kipróbálom majd a másik drivert, de mi is az az OMEGA? A Driver teljesen új telepítésnél is ezt csinálja.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Omega driver: egy módosítottt/javított ati/nvidia driver

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...