Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avi --> DVD


TheSaurus

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

JOINT72:

Veszteségmentes tömörítés nem létezik, csak látszólagosan veszteségmentes. Mpeg2-be többféle módon tömöríthetsz, 3MBit/s-től (DVD EP) 12MBit/s-ig (DVD HQ).

Link to comment
Share on other sites

JOINT72
Veszteségmentes tömörítés nem létezik.

Ez oké, de olyan minőségű konvert kellene amivel szemre nem romlik az eredeti avi képminősége. Ha egyátalán létezik ilyen.

 

Ha jól látom a The Filmmachine sima konvertáló? Nekem feliratozás, vágás, effektek és áttünések is kellenének.

Az Adobe Premier Pro2 próbálgattam de nagyon bonyolult. Az Ulead VideoStudio 10 Plus pedig nagyon kevés szerkesztést enged pl. a feliratozásnál. A kettő között kellene valami.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A The filmmachine tud feliratot hozzáadni, de nem vágóprogram.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Hogyan lehetne megõrizni az AVI 1024 x 768 felbontását? Érthetõ, hogy romlik a képminõség ha az Mpeg2 legnagyobb felbontása 720 x 576. Bár biztos nem csak ettõl függ.

Képek a képminõségromlásról:

 

AVI:

IPB kép

Mpeg2 (DVD VOB):

IPB kép

 

AVI:

IPB kép

Mpeg2  (DVD VOB):

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mivel a DVD maximális szabványmérete 720x576, így sehogy. Max majd a HD szabványok oldhatják meg a problémádat. ;)

Addig meg teszteld, melyik kódoló adja a legjobb minõséget az újratömörítés során. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Hát, ez így tényleg elég ronda, durva tömörítési hibákkal. Milyen tömörítővel és milyen beállítással készültek a képek?

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

A mostani mellékleten lévő Ulead VideoStudio 10 Plus-szal. PAL MPEG2 és PAL MPEG2 HD mentéssel.

Link to comment
Share on other sites

Hekati

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Én is most próbálok mindenféle encodert meg ezer féle programot, hogy aviból DVD formátumot csináljak, de nekem az a problémám, hogy mindig a vászon kellős közepére beírja a cég logót, vagy internet címet.... és ez kissé zavaró filmnézés közben!! Nemtudtok valami gyógyszert erre? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Meg kell venni a programot, és nem lesz ott a logó. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
marcos99

Nero Vision Express-be amikor avi-ból dvd-t csinálok feliratot belehet rakni???

Vagy melyik progival lehet ezt megtenni? avi2dvd ben nem sikerül mert azt irja válaszak audiostreamet, d enem lehet választani...

 

Oly rég csináltam már ilyet hogy elfelejtetem :upsz: ... légyszi segítsen valaki... thx

Link to comment
Share on other sites

zico

A ConvertXtoDVD, nekem bevált. Link Egy régebbi változata, ez ingyenes Link

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm
Fraps-sal felvett tömörítetlen AVI-ból melyik programmal lehet a legjobb minõségben konvertálni DVD-re.

Az Ulead VideoStudio 10-nél a legnagyobb felbontás az Mpeg2 HD (1440x1088). 24GB AVI-ból 1,4GB-lesz. Még ezen is érezhetõ a minõségromlás.

MPEG2-be konvertálva 300MB-os fájl lesz.

Mint a kettõnél érezhetõ, hogy eltünt az eredeti AVI-nál látható tûéles kép.

 

Próbáld ki a TMPEG Encoder-t.

Link to comment
Share on other sites

marcos99

A DivXtoDVD-vel próbáltam jó fel is b@**ot. Csinálja 1.5-2órán keresztül, jól lelasítja a gépem és mikor nézném meg hogy jó-e akkor látom hogy felülre sárga betükkel kivan irva hogy "trial version www.divXtoDVD.com" :mérges: .

 

Ez az origo-s változat ez nem olyan, mert nincs kedvem csupán 2órát rá várni hogy jó lesz-e...???

Link to comment
Share on other sites

zico

Nyugi van. Nem tudom milyen géped van, én konvertálás közben nem szoktam mást csinálni. A másik linket mit gondolsz miért adtam meg? Az ilyen fizetõs progik általában kiírják a névjegyük amíg nincs regisztrálva.

Igen filmtõl függ, de körülbelül ennyi ideig csinálja. Viszont itt több avit is adhatsz egymás után hozzá (persze mérettõl függ mennyit) feliratot kezel, menüt csinálhatsz. :)

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Köszi szépen, ma este lehet beizzitom a progit és meglátjuk mi lesz...

Link to comment
Share on other sites

Larus

Sziasztok!

 

2 filmet szeretnék egy dvd-re felirni..ugyanaz a film, csak az egyik szinkronos a másik feliratos... A menü kész van hozzá dvd stylerrel, és azt szeretném ,ha innen el lehetne érni a filmeket.... vagyis magyar nyelvre való kattintással bejönne a sziknronos film, angol nyelvre való kattintásal pedig a feliratos...

 

Ezen kívül még egy jo konvertálo progi is kéne, mert az eddigiek vagy nem rakták fel a feliratot (winavi) vagy nem is konvertáltak semmit hanem Valami problémára hivatkozva abbamaradtak (avi2dvd)

 

Nero vision sem mûködik vmiért...

Link to comment
Share on other sites

zico
egy jo konvertálo progi is kéne
Egy kicsit feljebb?
Link to comment
Share on other sites

Larus

Ok a konvertálást a VSO divx to dvd nagyon jol végzi... De miután átkonvertáltam a filmeket, hogyan lesz elérhetõ ugyanarrol a menürõl mindkettõ? A dvd stylerem csak mpg formátumot kezel... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Larus

Megpróbáltam avi2dvd-vel konvertáni....

 

[9:38:58] AVI2DVD Started !

[9:39:00] Type mode : Avi Input

[9:39:00] Output : Dvd

[9:39:00] Encoder Selected : NuEnc

[9:39:00] Start demuxing the AudioStream No.1 ...

[9:39:41] Demuxing of the selected audio finished

successfully ! [C:\Documents and Settings\Jakus

Enikõ\Dokumentumok\Filmek\Avi2dvd_temp\Extracted_A

udio.mp3 66157981 Bytes]

[9:39:41] Starts Audio correction ...

[9:39:53] Audio Fixed successfully ! [C:\Documents and

Settings\Jakus

Enikõ\Dokumentumok\Filmek\Avi2dvd_temp\Fixed_Audio

01.mp3 66157693 Bytes]

[9:39:53] Starts Mp3->Ac3 convertion ...

[9:39:55] Audio converted in Ac3 successfully !

[C:\Documents and Settings\Jakus

Enikõ\Dokumentumok\Filmek\Avi2dvd_temp\AudioStream

1 MP3 2CH.ac3 -1 Bytes]

[9:39:55] Job NOT Done. There are warnings ... Find at the

log file the 0 byte generated file to focus where exactly the

problem appears

 

miért van ez?

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Az AVI2DVD rendszer nem tûri a szóközöket és az ékezetes betûket a fájlnevekben, csak az angol ábécé betûit, illetve a számjegyeket. Elég jól látszik a logból, hogy az Enikõ könyvtár neve nem ezek közé tartozik.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
web

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne a divxtodvd nevű programmal, hogy a én a nyári kirándulásrol készítettem egy videót amit már a videószerkesztőböl ki is mentettem aviba. A videó közel 6Gb os lett és elkezdtem ezzel a programmal dvd fájlokká kovertálni, de valamiért mindig csak 30% ig megy el és leáll az egész és csak az elejét kovertálja be, utána se kép, se hang. :Sír:

Mi lehet a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Larus

Megint elakadtam az avi2dvd progival... minden kódoló használatakor ez jelenik meg:

 

AVI Source: couldn't locate a decompressor for fourcc xvid

(C:\Avi2dvd_temp\Avisynth_Script_file.avs, line2)

 

Valaki Valami megoldást??

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Web, Larus: A ConvertXtoDVD magyar nyelvű programot ajánlom mindkettőtöknek.

Itt is érvényes, hogy a fájlnevekben szóköz, és élkezet NE legyen. Ha ez a program sem boldogul a konvertálással, akkor a forrásfájlban lesz a hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Larus

A convertx-szel csak az a baj, hogy a feliratot nem tette rá a filmre, pedig ugyanabban a könyvtárban van ugyanolyan néven, és még ugy is csinált, mint ami beteszi de asztali dvd lejátszón végignéztem és nem volt felirat, hiába próbáltam bekapcsolni a lejátszón is a feliratmegjelenítést...

Link to comment
Share on other sites

Larus

Nem szóltam... Ott a felirat.. És Valami szuper... épp egy sorozatot irok vele, menü meg minden... nagyon jo!! Csak ajánlani tudom!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...