Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avi --> DVD


TheSaurus

Recommended Posts

Lex

Ha jól tudom, a DD és a DTS hangot is általában 48 kHz-en szokták mintavételezni. A 44.1 maradt a CD-n.

Link to comment
Share on other sites

KOMPI

Én nem vagyok az ilyen 5.1 - es hülyeségekért megbolondulva 48KHZ és 44.1 között ne mondjátok hogy olyan nagyon nagy a külömbség amúgy a filmek többségét hagyom 2.0 - ba Így még élvezhetõbb is NEM TUDOM MI A JÓ ABBAN HA A HÁTTÉRZAJTÓL A SZÖVEGBÕL SZINTE SEMMIT NEM HALLANI!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ha nem hallod a szöveget, akkor vagy nem jó a házimozi rendszered, vagy nem jól van beállítva. Vagy a film hangrésze vacak. Egyébként a DVD lejátszókon vagy az erõsítõn vannak beállítási lehetõségek, amivel kiemelhetõ a szöveg (center) vagy a dinamikakompresszió is segíthet ezen. Meg az erõsítõn szokott lenni néhány tucat variáció.

Link to comment
Share on other sites

KOMPI

Köszönöm Lex Most már minden OK rosszul volt az erõsítõ beállítva!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
... 48KHZ és 44.1 között ne mondjátok hogy olyan nagyon nagy a különbség...

Itt még talán nem olyan nagy, nade 48 és 96 kHz között!

Hihetetlen, mert az emberi fül nem nagyon szokott 20kHz fölött hangot hallani, azonban mégis nagy a jelentõsége az ultrahang tartománynak, mert interferenciát teremt, ami befolyásolja a hangérzetet. De ez már pszihoakusztika.

Link to comment
Share on other sites

Lex

10 kHz-es szinusz hullám 44,1 kHz-es mintavételezésnél

10 kHz-es szinusz hullám 96 kHz-es mintavételezésnél

Sokan azt hiszik, hogy a 44,1 kHz-es mintavételezésnél a 10 kHz-es szinusz tökéletes, hiszen a 10 kHz-et simán vinnie kell a CD minõségnek. A fentiekben látható, hogy a szinusznak a közelébe sincs, még 96 kHz-en se, bár ez utóbbinál jobb a jelalak.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Na ezzel most jól megkavartd a népek agyát. :dühös:

EZ NEM A KIMENETI JEL! :!:

Ezt küldik rá egy alulátersztõ szûrõre, aminek a feladata a lépcsõk eltûntetése. Ha most meg akarnám rajzolni ennek a jelnek a spektrumát, akkor olyasmi jönne ki, mint a Cisco embléma. Ebbõl csinál egyideális aluláteresztõ szûrõ egy szem vonalat.

Ha értesz hozzá, akkor azt is mondhatnám, hogy a kimeneti jel a belinkelt képen látható függvényalak idõbeli integrálja. 8)

Ilyen persze nincs, de annál, ami a képen van, ezerszer jobb a helyzet. :)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Persze, a négyszögjel végtelen felharmonikusból áll, amit nem visznek át az analóg részek, fõleg mivel a szûrõ lekapkodja róla, de a példa jobban szemlélteti, hogy a 44,1 kHz elég rondán adja vissza a magas frekvenciájú hangokat. Persze ezen még sokat szépít a lejátszó, de a 96 kHz-esbõl szebb jön ki.

Link to comment
Share on other sites

parasyt

Nem tudnátok egy olyan programot mondani, amivel filmekre lehet "ráégetni" a feliratot??? Szóval, hogy a felirat ne egy külön fájlba legyen, hanem alapba rajta legyen a filmen. Csak azért kéne, mert van egy asztali dvd lejátszóm és ha feliratos avi, mpeg, stb filmeket rakok bele, a feliratfájlokat soxor fel se ismeri, ha meg mégis sikerül neki valahogy, akkor meg ronda barna szinû lesz a felirat és beleolvad az egész a háttérbe, ugyhogy olvashatatlan.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Szinte minden valamirevaló videószerkesztõ programmal meg lehet oldani.

Szerkesztésnél lehet olyat csinálni, hogy jelenjen meg egy felirat. (pl. cím, stb..) Úgy gondom, hogy ezzel, persze akinek van türelme, az egész filmre lehet feliratot készíteni.

Link to comment
Share on other sites

focus puller

@parasyt

Ahogy @egerb is mondja: csak valamelyik videoszerkesztõ szoftverrel... De elég egy pepecs egy meló lesz ha tényleg meg akarod csinálni.... :pislog::o

Konverálj inkább az avi-ból dvd-t olyan progival, ami a feliratot is fölpakolja neked! Jobban jársz! (Ulead DVD Workshop, Adobe Encore DVD 1.5, ... vagy a "szerényebb" Avi2DVD)

Vagy ha csak "stand alone" feliratozó szoftver kell: Boris Red, Boris FX... és társai ;)

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

Sebi
:hmm: Esetleg a VobSub nevû progival alakítsd át a feliratfájlt olyan formátumúra amit a lejátszó is szeret. :ötlet:
Link to comment
Share on other sites

focus puller

Wáááá... @Sebi! :D Milyen igaz!! :ötlet: Egy próbát megér @parasyt részérõl!

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dora

Sziasztok!

Remélem nem off a kérdésem:

DivX-es mpeg1-2 filmhez (ezt ugyebár lejátszák a mai asztali DVD-k) lehet készíteni menüt?

Link to comment
Share on other sites

Lex

MPEG2-höz igen, hiszen ez a DVD-Video formátuma is. DivX-hez úgy tudom lehet, de nem minden lejátszó támogatja. MPEG1 pedig a VCD formátuma, amihez szintén van menü.

Link to comment
Share on other sites

Dora

Köszönöm az infókat Lex. Esetleg programokat is tudsz ajánlani? Elõnyben az egyszerûen kezelhetõ és free progik :)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az MPEG2+menü=DVD-s ingyenes progikból egynéhányat próbáltam, de egyikre sem mondanám, hogy egyszerû és még csak nem is nagyszerû. A fizetõsek közül az Ulead DVD MovieFactory, TMPEGEnc DVD Authort ismerem, ezek közül az utóbbival vannak jobb tapasztalataim. Menüs DivX-et és MPEG1-et (VCD) nem használok, mert a filléres DVD-k korábban felesleges mazohizmusnak tartom. Mindent át MPEG2-be és DVD-be. Ráadásul a DVD-Video-t (MPEG2) minden DVD lejátszó lejátsza, ellenben a menüs DivX és VCD-vel. Bár a VCD is elég elterjedt.

Egyébként nézz körül itt.

Link to comment
Share on other sites

Pige

Egy filmet szeretnék felírni DVD-re, de sehogy sem sikerül. A film avi formátumban van meg és sajnos két részbõl áll, ez az én problémám. Nem tudok a kettõbõl egy fájlt faragni, az átkonvertálással nincs gond azt már meg tudom oldani.

Eddig kipróbált programok:

-virtualdub: "Couldn't locate decompressor for format XVID (unknown)"

-AviSplit: "At least two vaild files areneeded to join" (A film mindkét részét kijelöltem.)

Link to comment
Share on other sites

zico

Használd a DivXToDVD progit, nem kell elõtte összefûzni az AVI-t úgy tudom.

Itt. A konvertálóba ha beteszed mindkettöt az úgy konvertálja egybe.

Link to comment
Share on other sites

Pige

@zico

Ezt is probáltam, habár egy mappába másolja az egységeket kiírás után a második felével kezdi a filmet.

 

@Sebi

Valmi alapvetõ használati utasítást tudsz adni? Sajnos ez nekem nagyon külföldi.

Edited by Pige
Link to comment
Share on other sites

Pige

Nem szeretnék semmilyen feliratot a filmre.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Bocs,de most jöttem rá, hogy az csak *.mpg fájlokhoz jó. :upsz:

De itt egy másik progi. >> Nandub << :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...