Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avi --> DVD


TheSaurus

Recommended Posts

ordító egér

Hát...

 

A te idõd, és a te rajzfilmed.

Én megszerezném dvd-n, vagy vennék egy divx-es lejátszót. (Ha nem volna. De van.)

:)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Úgy értettem, hogy a DivXToDVD igen gyorsan átalakította. kb. 50 perc a másfél órás rajzfilm. A minõsége pedig szuper. Ezért nincs ezekkel bajom. 5-6 AVI-s anyagom van. Ezekért minek vennék egy DivX-es lejátszót? A továbbiakban pedig nem akarok AVI-val kínlódni.

Link to comment
Share on other sites

google

Csak vigyázz, ne legyen hangelcsúszás, mert nálam már elõfordult. :(

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az Xvid-es kódolásúnál van hangelcsúszás, mert annak a hangja VBR-es. Ezt a Virtualdub ki is írja. Azt írja, szedjem ki belõle a hangot Wav-ba, majd rakjam vissza CBR-essel. Csak az a baj, hogy ha a VD-bal kimentem, akor a Wav 5 perccel rövidebb lesz. Azon gondolkodom, mivel szedjem ki belõle a hangot?

Link to comment
Share on other sites

google

Ezt már én is próbáltam, kivettem a hangot, visszatettem, elcsúszott. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Lex

A következõképpen mûködik:

1. Az AVI2DVD progiban lévõ AVIMuxGUI-val kiszedem MP3-ba a hangot az AVI-ból.

2. A CDex progival ebbõl az MP3-ból készítek Wav-ot.

3. A Virtualdubban az audio-nál ezt a wav-ot adom meg, és már jó is.

Ja, és ez mind freeware. :)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Tovább ügyeskedtem.

Ugyan az xvid alá be tudtam rakni a jó hangot, de ha konvertálom az xvid-et, pl. átméretezem, akkor rövidebb lesz kb 5 perccel. :pislog: valószínûleg az lehet a baj, hogy nem 25, hanem 24 fps-es ez az xvid és nem kezeli rendesen a Virtualdub, pedig beállítottam, hogy rakja át 25 fps-be.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lex

A következõket privátban kaptam, de mivel másokat is érdekelhet, ezért Roland utólagos engedélyével beidézem ide:

Hello Lex!

 

Hasonló "cipõben" vagyok én is, úgyhogy feltelepítettem a DIVxtoDVD programot, amit te dícsértél a fórumban.Ezzel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Még kezdõ vagyok ebben a mûfajban és kérdezném, hogy mikor megnyitok egy avi fájlt a programban, akkor megjeleníti középen az infókat róla (hang, kép stb....) itt kell-e valamit csinálnom vagy minek kell legyen, hogy elvileg jó minõségû legyen hang is, kép is? Kipróbáltam egy rövidebb avi fájlal és csinált egy video ts nevû mappát benne a fájlokkal. Na ezt a mappát kell csak simán kiírnom egy dvd-re? A Neroban te melyik menüt választod a kiíráshoz?

Köszi a segítséget!

Az avi információknál nem tudsz állítani semmit. A Beállítások menüben tudod állítani, hogy hova mentse az anyagot, TV normát (PAL, 4:3), kódolást, ... Ha ezeket beállítottad, akkor mehet a Konvertálás. A video_ts mappába rakja a bup, ifo és vob állományokat, amiket egy író progival (pl. Nero) fel tudsz írni DVD-re. A Nero-ban (nekem az Express van meg) a Video-DVD file-ok pontot választom, ahol hozzáadom a video_ts mappát és már írhatom is. Ha +/-R-re írsz, ugyelj, hogy max. 4x-esen írj. Célszerû elõbb +/- RW-re kiírni és kipróbálni az anyagot.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

1. Az AVI2DVD progiban lévõ AVIMuxGUI-val kiszedem MP3-ba a hangot az AVI-ból.

2. A CDex progival ebbõl az MP3-ból készítek Wav-ot.

@Lex

Ezt a két lépést kihagyhatod, mert a VDuB ezt két kattintásra elvégzi.

File-->Save Wav

 

Ui: most látom ezt csináltad, így lett rövidebb.

Link to comment
Share on other sites

Lex
:)
Link to comment
Share on other sites

KOMPI

Tudna valaki egy leírást hogyan lehetne DIVX - bõl 5.1- es menüs DVD - t szerkeszteni? Találtam egyet de az már 1 éves és 6 progival lehet megcsinálni ráadásul túl bonyolult!

A Nero vision express jó, de nem tudok a menübe belerakni videót mindig lefagy és nem tudok vele 5.1 -et csinálni.Arra gondoltam hogy, talán a DIVX et kellene 5.1 be konvertálni, DE HOGYAN? Tudna valaki valami megoldást?

 

Tud valaki egyszerû programot vagy leírást hogyan lehet legegyszerûen 5.1 - es hangot a DIVIX - hez adni?

 

<Légyszíves egy kérdést csak egy helyen tegyél fel a jövõben! Köszi! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Mármint milyen forrásból? Mi a kérdésed? Hogy hogyan tudsz 5.1-es hangot létrehozni valamilyen forrásból? Vagy hogy miképp tudod - az egymáshoz passzoló - videosávot (esetedben DivX kodekkel tömörített videüanyagot) és a kész 5.1-es (AC3, Dolby Digital, vagy MPEG Multichannel) hangsávot összeboronálni? Milyen alapanyagaid vannak készen?

Link to comment
Share on other sites

KOMPI

Nagyrészt DIVX vagy Xvid kodekkel tömörített vigeóim vannak! A Dolby digital nevû progi tudja kezelni õket?

Link to comment
Share on other sites

Lex

5.1-es hangot csak 5.1-es forrásból tudsz csinálni. Ha a DivX/Xvid filmjeid nem 5.1-es hangot, hanem pl. sztereót tartalmaznak, akkor abból nem tudsz 5.1-es DVD-t csinálni. Pontosabban át lehet konvertálni 5.1-be, de ettõl még nem lesz térhangzású. Érdemesebb sztereóban hagyni (pl. Dolby 2.0)

Link to comment
Share on other sites

PPeter
:lol: Lelki szemeimmel már látom a következõ a hozzászólást, miszerint igenis lehet 5.1-es hangot keverni, még monoból is (lehetni lehet, de nem érdemes). :D Éppen egy mûsoros zenei DVD-Video lemez szerkesztését, authorizációját végzem, ahol a hangmérnök megpróbált egy kis térhatást vinni az eredetileg 2.0 hang 5.1-esítésével (jáj, de szép kifejezés lett! :P ), mit ne mondjak, az eredeti sztereo jobban szól, de ha a népnek az kell, hogy hogy egyszerre mindenhonnan ugyanaz szóljon (eredeti sztereo keverés smafu... :hááát: ), akkor ám legyen. Az elõttem szóló kollegának igaza van: 5.1-es hangot akkor lehet, és akkor érdemes készíteni, ha a forrás 5.1-es, azaz hat külön diszkrét csatorna áll a rendelkezésre forrásként. Ellenkezõ esetben igen komoly hangmérnöki tapasztalat, tudás és (szoftveres, illetve hardveres) felszerelés kell hozzá, hogy valamit ki lehessen hozni a kétcsatornás forrásból.
Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Személy szerint zavar is az 5.1-es zene, mert még sosem hallgattam a koncertet a színpad közepérõl. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Nekem van kimondottan jó 5.1-es keveresû modern és klasszikus zenei anyagom is, jól és élvezhetõen szólnak. A gond azzal van, hogy sokan azt hiszik, a többcsatornás hang (kezdve a 2.0 sztereoval) egyes diszkrét csatornái nincsenek "összekötve", tehát külön-külön, szuverén sávok. A fenéket. A sztereonak pont az a lényege, hogy ideális lejátszési környezetben kimondottan komoly mélységet, egyfajta térbeli varázst ad, mert a két csatona együtt képez valami többletet, és nem ousztán ugyanannak a két csatornának a tükrözése két oldalra! Namármost ha van egy ilyen jól sikerült zenei anyag, ami szépen szól sztereoban, az 5.1-re fabrikálással lehet hogy elérhetõ, hogy hátulról is szóljon valami, de minden bizonnyal az általam említett összhang elveszik majd az eredeti, kétcsatornás sztereo forráshoz képest. Nem véletlen, hogy külön szakma a hangmérnökség :). A jó 5.1-es hang esetén a hat csatorna hasonlóan dolgozik össze, mint amit a sztereonál említettem, de ehhez az kell, hogy ne egy sztereo hangot faragjunk át, hanem szükséges a teljes, többcsatornás forrás, ami lehetõvé teszi az alapoktól kezdve egy kimondottan 5.1-re optimalizált hangkép létrehozását, ami ebben az esetben a zenei anyagnál is lehet frenetikus.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Esetleg annyit lehet viszonylag egyszerûen csinálni, hogy a front sztereót hátra is berakni, így legalább az egész helységben szól, bár egy DivX-es anyaggal nem érdemes ennyit veszõdni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@Shia-ko:

valószínûleg Téged is a 'felcsinált' 5.1-ek zavarnak. Azok tényleg olyanok, mintha bent ülnél a színpad közepén.

Egy normális 5.1-es koncertfelvételnek az elõadókról és a teremrõl kell szólnia, mintha a nézõtéren ülnél. A rear-bõl csak a visszavert hangok jönnek, ezzel bõvítve a teret hátrafelé, amit a sztereo tényleg nem nagyon tud visszaadni.

Ellenben az elõteret, azaz az elõadókat a sztereo is tökéletesen tudja visszaadni, mind szélességben, mind mélységben.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Igazad van. Ezek szerint még nem találkoztam a megfelelõvel. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

PPeter

A svéd rádió digitális (!) mûsorának archívumából innen teljesen legaálisan le tudsz szedni 5.1-es DTS és DD anyagokat, amelyek többsége Audio CD kompatibilis, tehát 44.1 KHz-es formájú, így kisütheted Audio CD-ként. Persze meghallgatni csak úgy tudod, ha digitális kimeneten egy DTS vagy DD dekóderbe küldöd az anyagot, az analóg hangkimeneten csak éktelen sisterség lesz, mert ez ugye nem PCM anyag, hanem az eredeti szabvány számára értelmezhetetlen DTS, illetve DD stream.

 

http://www.sr.se/multikanal/english/e_index.stm

Link to comment
Share on other sites

Lex
Itt is találsz DD és DTS anyagokat, bár ez filmmel együtt van. Sõt HDTV anyag is van. Kirakható DVD-re és lehet vele tesztelni a házimozit.
Link to comment
Share on other sites

KOMPI

DVD SZERKESZTÉSE DIVX-BÕL

 

SAJÁT TAPASZTALATOK ALAPJÁN!

 

1. AVI (DivX) file egyesítése (összefüzése)/Ha több részes az avi filmed, álltalában 2 cd-s divx-böl olyan minõségû DVD-t lehet készíteni , hogy majdnem olyan jó mint az eredeti fõleg ha ac3-as 5.1- es divix/:

 

Nyisd meg a virtualdub progit, ’’open video file’’ és megadod az 1. avi-t, majd ’’append avi segment’’ és megadod a 2. avi-t, a video és audio menükben kipipálod a ’’direct stream copy’’-t.

Utána ’’save as avi’’. ha azonos bitrátával tömörítették a 2 file-t, akkor összefüzi. Ennyi…

2. Ezután szerkesztés és kódolás NERO VISION EXPRESS-el (ez egyszerû ezt nem írom le magadtól is rájössz

lehet menüt szerkeszteni 5.1 be is tud kódolni, és elég gyors a gép sebességétõl fügõen /3-8 óra/ stb.)

Utána a film ellenõrzése POWER DVD 6-al ha jó kiírni NEROVAL

 

ÍME KÉSZ A FILM ÉN EZT HASZNÁLOM!

 

EGY MÁSIK MEGOLDÁS AZ ÖSSZEFÛZÉS UTÁN HA NEM VAGYUNK A NERO MINÕSÉGÉVEL MEGELÉGEDVE:

 

5.1 – es DVD kódolása Imtoo MPEG ENCODERREL.

 

A két program: Imtoo mpeg encoder és a Winavi program!

 

http://www.imtoo.com/downloads/mpeg-encoder.exe

 

Indítsd el az Imtoo mpeg encoder programot!

File/Add válaszd ki a filmet!

Kattints rá egyszer ahol megjelent, és így kijelöli kék színnel!

Alul állítsd be hogy hova készítse el (Destinatiom: )!

Válaszd ki a profilnél a DVD(vob)-ot!

A program jobb oldalán állítsd be az audiónál a channals-t 5 (5.1)

És írd át 6 (5.1) -re így egy 5.1-es vob filét kapunk, de ezt még nem játsza le az asztali dvd!

 

Ha menüt is szeretnél használd a DVDstyler programot.

 

KÉSZ DVD (VOB) KIÍRÁSA WINAvi programmal

 

Indítsd el a Winavi programot és kapcsolj rá a DVD gombra, válaszd ki az elõzõleg elkészített vob filét!

A Select outpout-nál válaszd ki hova csinálja a DVD-t!

A Select output formatnál válaszd ki a DVD-t , de ne a mini DVD-t!

Mást semmit ne állíts be az advancébe se!!!!!

 

Íme kész a DVD film!

HA VALAKINEK VAN VALAMI KRITIKÁJA VAGY SEGÍTSÉGE, HOGY VALAMIT ROSSZUL CSINÁLOK VAGY EGYSZERÛBBEN IS MEG LEHET OLDANI SZIVESEN VÁROM ITT vagy A kompi666@freemail.hu email címen

Link to comment
Share on other sites

PPeter
Ha több részes az avi filmed, álltalában 2 cd-s divx-böl olyan minõségû DVD-t lehet készíteni , hogy majdnem olyan jó mint az eredeti fõleg ha ac3-as 5.1- es divix

 

:D

 

Micsoda kóklerség már ilyet állítani. :D

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Csak a példa kedvéért: Igazi 5.1-es felvétel a Scorpions Acoustica DVD-je. (media marktban 3000 Ft körül van akcióban) Ez valódi hat csatornás felvétel 44Khz-es DTS és DD hanggal. Jó rendszeren tökéletesen hallható a DTS és a DD közti különbség. A másik a Queen Greatest hits II DTS 96Khz/24bit-es hanggal. Ez utólagos keverés, de az egyik legjobb szerintem. Ha valaki ki akarja próbálni érdemes, de 100 ezer Ft alatti rendszerrel nem ajánlott, szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...