Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avi --> DVD


TheSaurus

Recommended Posts

TheSaurus

Hogy lehet .avi fájlokat DVD-lejátszóval nézhetõvé tenni? Kipróbáltam az Avi2DVD nevû programot egy kb. 90 MB-os fájlon, két lépésben óhajtotta megcsinálni, az elsõ menet 40 perc volt, a másodikra jósolt 135 percet, akkor leállítottam. Csak van gyorsabb módszer is...?

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Pedig ez egy jó kis program. És még a feliratokat is rárakja neked...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Próbáld ki a Nero Vision Expresset. Talán õ gyorsabban megcsinálja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
danyidl

VSO DivxToDVD a tuti program! Én ezt használom és gyors kb 3-4 óra alatt megvan egy filmmel. Vagy esetleg a Cucusoft AVI to VCD DVD MPEG Converter Pro-t tudom ajánlani, vele nemcsak DVD-be lehet konvertálni hanem VCDbe, SVCDbe.

Link to comment
Share on other sites

google
Próbáld ki a Nero Vision Expresset. Talán õ gyorsabban megcsinálja.

Reménytelen, felejtsd el. :Sír:

Már két gépen is több alkalommal próbáltam, két helyen is fagy.

Utána kész, 100%-os CPU-használat van, és 0 frame-en dolgozik.

Kipróbálom azt a kettõt, ami eggyel feljebb van, hátha az jó. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

google

Kirpóbáltam (az ingyenes) VSO DivxToDVD nevû programot, és nagyon jó! :oké: :oké:

Talán maximum két óra kellett neki, egy két órás filmhez, amibõl - hogy a ketteseknél maradjunk - két gigabájtnyi vob lett! Csakhogy két film is ráférjen egy DVD-re!

Egyszerû és szuper! :oké:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
google

Most az a gondom, hogy a DVD-re kiírt film hangja sokkal halkabb, mint normálisan kellene.

De már a gépemen levõ vob-é is, tehát nem az írás elõtti kódolás meg ilyesmi alatt "veszett" el a hangerõ. Sõt, maga a nyersanyag (divx) sem túl hangos.

 

Szóval az a kérdésem, hogy lehetne-e magát már az átkonvertált vob-ot hangosítani? Vagy ha azt semmiképpen sem, akkor hajlandó vagyok újra konvertálni, ha az eredetit lehet...

Várok minden kreatív javaslatot. :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Azt kéne tudni, hogy azért halk-e, mert nem minden sávot hallgatsz a DVDn. Ha igen, akkor 5.1es rendszeren normálisan fogod hallani. Ha nem, akkor konvertálás elött kell a hangsávot leszedni, felhangosítani, majd visszarakni, vagy megfelelõ progival leszedés nélkül.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Az avinál Vdubbal meg tudod csinálni.

file--open

video--direct stream copy

audio--full processing mode--audio--volume--itt beállítod a kivánt hangerõt

file--save as avi

vobnál sajnos nem tudom

Link to comment
Share on other sites

google

@ Cölöp: köszönöm, meg fogom próbálni.

@ Shia-ko: Sztereó, mert nem hiszem, hogy dvix-et 5.1-ben tömörítettek. Legalábbis ezt nem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Reménytelen, felejtsd el. :Sír:

Már két gépen is több alkalommal próbáltam, két helyen is fagy.

Utána kész, 100%-os CPU-használat van, és 0 frame-en dolgozik....

Én mindig ezt használom, és már nem egyszer sikerült. Igaz volt olyan, hogy egy pillanat alatt lefagyott, de nagyon sokszor sikerült. Én szeretem...

Link to comment
Share on other sites

google

Akkor viszont sajnos bizonyos tömörítéseket nem szeret (talán az xvid-et?), mert háromszor is nekifutottam, és mindannyiszor ugyanannál a pontnál fagyott ki végképp. Két teljesen különbözõ gépen. :(

Link to comment
Share on other sites

google

Nem akartam ennek a kérdésnek új topicot nyitni, de valaki tudja pontosan, mik tárolódnak az alig néhány kilobájtos .bup és .ifo kiterjesztésû fájlokban? (Vobot konvertáltam, és ezek "jártak" mellé.)

Mert úgy vettem észre, ezek nem kellenek a DVD-re íráskor. Vagy tévednék?

Link to comment
Share on other sites

Greene

IFOs - InFOrmation (információk)

 

Az IFO fájlok értékes navigációs információkat tartalmaznak a a lejátszóknak, mint például mikor egy fejezet elkezdõdik, hol található egy bizonyos audio vagy felirat stream, stb. Ez az az ok, amiatt csak a film egy bizonyos részét lehet csak rippelni (pl. egy fejezetet) egy ripperrel amely ezeket a fájlokat olvassa.

 

 

BUPs - BackUP (Mentés)

 

BUP fájlok csak az IFO fáljok mentései. Ahogy az IFO fáljok ezek sem kódoltak.

 

 

VOBs - Video OBjects (Video Objektumok)

 

Egy VOB különféle streameket egyesítve tartalmaz: Video, hang és felirat. A Video MPEG-2, a hang lehet AC-3, Linear PCM, Mpeg-2 Multichannel(többcsatornás) vagy Mpeg1 layer2 2 csatornás audio. AC3 a leggyakrabban használt míg az MPEG-2 csak kevés lemezen található, mivel eredetileg ezt a formátumot akarták általános formátumnak a 2. Régióban(Európa és Japán), de késõbb ezt elvetették. A PCM-et leggyakrabban zenei DVDken, míg MP2-t az olcsóbb termékeken használják. A PCM jó minõségû tömörítetlen audio amely sok helyet foglal, ennélfogva ez nem egy ideális választás egy nagy filmhez, amely extrákat és több nyelvû hangot is tartalmaz. Az AC3 streamek 192 és 448kbit/s mintavételezéssel rendelkeznek ha 2 csatornás a hang, és 384-448kbit/s az 5.1-es térhatású hang esetében.

 

Egy VOB tartalmazhat egy fõ video streamet és különféle szögekben felvett steamet, így menet közben (például) változtatható a film nézõpontja. Ezt leggyakrabban csak forgatások bemutatásánál vagy más extráknál használják. A video stream maximum mintavételezése 9.8mbit/s. A video és a hang stream együtesen 10mbit/s mintavételezés alatt kell legyen minden pillanatban. Lehetséges egyszerre 9 hangsávval rendelkeznie egy filmnek, amit lejátszás közben lehet változtatni(ezt a lehetõséget a dvd összeállításánál le lehet tiltani). Lehetõség van 32 különféle felirat stream létrehozására is. A feliratok 4 színû képek amelyeket a film fölé helyez a lejátszó, általában nincsenek belekódolva a filmbe.

 

 

Forrás: doom9.hu

Link to comment
Share on other sites

google

Akkor nyugodtan írhatom DVD-re ezek nélkül csak a vobot, nem?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én nem tenném. Gondolom nem véletlenül lettek létrehozva.

Bár lehet, hogy enélkül is mûködne a dolog... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

google

@ Cölöp: ez nagyon jól mûködne, de sajnos elcsúszik a hang. :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Lex

Sziasztok!

Egy kicsit felfrissítem a témát. Van egy DivX-es rajzfilmem. Ezt szeretném átrakni DVD-re. Az Ulead DVD MovieFactory-ját használom a TV-bõl felvett filmek vágására. Ezzel átraktam a rajzfilmet DVD-re, de teljesen elmaszatolta, az egyébként éles kontúrokat. Olvasgattam az ezzel kapcsolatos fórumokat és így bukkantam a VSO DivXToDVD progijára. Ezzel is átkonvertáltam. Ez gyorsan és szuper minõségben megcsinálta. A probléma a következõ. Felraktam lemezre az anyagot. A PC-n rendesen lejátsza a Power DVD, viszont az asztali lejátszónál a gyorsabb jeleneteknél neonzöld kockásodás jelentkezik. Ez miért lehet? próbáltam állítgatni rajta, de a DivXToDVD-ben nem sok mindent lehet.

Link to comment
Share on other sites

google

Szerintem ez sajnos tömörítési probléma lehet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Épp a minap csináltam ilyet. A célprogram a Nero Vision Expres. Nálam minden gond nélkül megcsinálta, kb. a lejátszási idõ 3/4 része kellett neki.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A Nero Vision Express-szel csak annyi a baj, hogy nincs benne az MPEG-2 kodek, így DVD-t nem tudok belõle csinálni. A kodek külön 25 €

Link to comment
Share on other sites

Adani

Érdekes nekem volt, és windows újratelepítés után csináltam, tehát nem bennemaradt. Egy szó nélkül megcsinálta.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

@Lex

ITT van hozzá ingyenes.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Sziasztok!

Egy kicsit felfrissítem a témát. Van egy DivX-es rajzfilmem. Ezt szeretném átrakni DVD-re. Az Ulead DVD MovieFactory-ját használom a TV-bõl felvett filmek vágására. Ezzel átraktam a rajzfilmet DVD-re, de teljesen elmaszatolta, az egyébként éles kontúrokat. Olvasgattam az ezzel kapcsolatos fórumokat és így bukkantam a VSO DivXToDVD progijára. Ezzel is átkonvertáltam. Ez gyorsan és szuper minõségben megcsinálta. A probléma a következõ. Felraktam lemezre az anyagot. A PC-n rendesen lejátsza a Power DVD, viszont az asztali lejátszónál a gyorsabb jeleneteknél neonzöld kockásodás jelentkezik. Ez miért lehet? próbáltam állítgatni rajta, de a DivXToDVD-ben nem sok mindent lehet.

1. Szerintem alapvetés, hogy minden konverzió csak elvesz a meglévõ információkból.

2. Ebbõl az következik, hogy az eredmény nem lehet jobb mint az alapanyag.

3. Minden valamire való átlódolás recept végén az szerepel, hogy menj el sörözni. Ugyan miért? :D

4. Vegyél egy Yamada -6700-ast.

Link to comment
Share on other sites

Lex

@cölöp:

Köszönöm a linket, szzuperül mûködik a Nero-val és ingyenes is. A Nero tanulhatna egy kicsit ebbõl. Viszont az átkódolt AVI ugyanolyan homály lett, mint a MovieFactory-nál. Azt nem tudom, milyen lehet az eredeti kodek, de 25€-ért nem is érdekel.

 

@ordító egér:

5. Mint írtam, nem a kódolás minõségével van a bajom.

6. És nem is a kódolás idejével.

7. Nem iszom sört. :)

8. Pár AVI filmért nem veszek DivX-es lejátszót.

 

A rajzfilm elejébõl kivágtam 2 percet. Ezt a MoviFactory-val átkódoltam 9800 kbps CBR-be, majd vissza 3400-as VBR-be. A minõség egy lehelletnyit romlott, de még mindig jobb annál a tejföl tengernél, amit az AVI-ból csinált a MovieFactory és a Nero Vision. Ezeket fogom felrakni lemezre és megnézni az asztalin, ha befejezte a Penge felvételét. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...