Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SonyEricsson topik


Timer

Recommended Posts

sonykor

Megvan a megoldás. A laptopot kell elõször fogadásra beállítani.

Bluetooth ikonra jobb klikk és a Fájl fogadását bejelölni. Itt van: Link

 

Így már lehet a telefonról is adatokat küldeni a laptopra.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Vodafonos Sony Ericsson K770i telefonomhoz találtam a neten frissítést: link.

 

Ezt csak kártyafüggetlen telefonhoz lehet használni? Vagy vodafonoshoz is?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha a Sony update programjával teszed fel, csak azt rakja fel, ami az adott telefonhoz való.

Általában, vagy ahogy hallottam a céges rabláncos firmware-ek le szoktak maradni a frissítésben.

No persze van aki direkt rárak eredeti firmware-t debranding céljából. ;) De az más tészta.

Amit linkeltél, az pont a most legfrissebb Update Service. Azt nyugodtan telepítheted a számítógépre.

Link to comment
Share on other sites

sonykor
Amit linkeltél, az pont a most legfrissebb Update Service. Azt nyugodtan telepítheted a számítógépre.

Letöltöttem a legújabb drivert és telepítettem: link.

 

Kiválasztottam a telefont: kép. (K770i nincs, csak sima K770)

 

USB-t kihúzom, Akut kiveszem-visszarakom, nyomom a C-t, bedugom az USB-t: kép

 

De nem ismeri fel a készüléket: kép

 

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hasonlóképpen már néhányszor frissítettem firmware-t saját telefonomon. Soha semmi probléma nem volt. Igaz nem 770i, de az végül is mindegy.

Most tényleg a v2.10.2.53 a legfrissebb update szoftver, de ez frissíti magát automatikusan egyébként is.

 

:hmm: Két dologra tudok gondolni. Első, hogy nincs telepítve a Sony PC Suite, ami valójában a szükséges drivereket is felteszi. Ez a legvalószínűbb.

A másik meg, hogy vagy branded vagy buherált teló, és a hivatalos oldalról nem frissíthető.

Pedig mintha úgy olvastam volna valahol, hogy a szolgáltatók SIM lockos telefonja is frissíthető az update-en, csak később vagy ritkábban jelenik meg új szoftver.

 

A PC Suite már csak azért is kellene, mert előtte mindenképpen érdemes biztonsági mentést készíteni a telefonról.

A firmware frissítéssel minden beállításod, címjegyzéked, stb. eltűnik :!:, így a frissítés után szinte minden visszahozható a visszatöltéssel, vagy hamar beállítható.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

PC Suite fenn van, mentést megcsináltam. Eredeti vodafonos telefonról van szó. Nem lett még belenyúlva. Írtam a szervíznek, meg majd beviszem a boltba is. Meglátom mi lesz.

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Válaszolt a Sony Ericsson Szerviz. Ezt írták:

 

"...letöltést Internet Explorer segítéségével végezze el és a letölés ideje alatt kapcsolja ki a tûzfalat és a vírusvédelmet."

 

IE8-al töltöttem le és nem értem miért kell kikapcsolni a vírusvédelmet? Enélkül is simán lejött a Update telepítõ exe fájl és tudtam is telepíteni.

 

Szóval még nincs meg a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valamit mondtak. ;)

Nem tudom, miért kellene IE a letöltéshez. :pislog: Ez zagyvaság. :P Ezzel egyébként is csak magát az update programot tudod letölteni.

Az meg totális nonszensz, hogy egy fájl letöltés miatt kikapcsoltatnák a tűzfalad és vírusvédelmed. Ilyen nincs. :nemnem:

Én meg még mindig Firefoxszal töltöttem le, és jó. :lol:

Az update program különben is automatikusan frissíti önmagát, böngésző nélkül :P , ha van újabb verzió.

Viszont a böngészővel letöltött újabb verziót nem tudod magad rátelepíteni, csak ha előbb a korábbi verziót uninstallálod. De erre biztosan rájöttél már, ha volt ilyen.

 

Neked valamiért a telefont nem ismerte fel az update program. Ez meg nem az IE vagy nem IE letöltés miatt volt.

Közben én is gondoltam már esetlegesen tűzfalra, hogy ezt a direkt hozzáférést tiltja a telefonhoz. A külső tűzfalak képesek lehetnek ilyenre, de akkor meg feldobnak egy ablakot, hogy engedélyezed vagy sem.

Én frissítettem korábban XP-n is, ott volt Outpost tűzfal, de meg nem mondom, hogy sikongatott-e, kellett-e külön okézni emiatt.

Frissítettem 64 bites Win7-en is, ott meg nincs külön tűzfal, csak a beépített, és ment gond nélkül.

Ha a telefont rádugod az USB kábelén keresztül a gépre és elindítod az update programot, hamarosan jelzi, ha van újabb firmware. Na persze csak ha felismeri a telefont.

Vagy driver probléma, vagy kutakodhatsz esetleg a tűzfalnál, hogy nincs-e pont letiltva valami engedélyezés helyett.

Esetleg uninstall PC Suite program, majd visszatenni a legújabbat.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Nagyon jó magyar Sony Ericsson fórum: Link

 

Ha valaki még nem ismeri.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Sikerült vennem még karácsony elõtt egy k800-at.

Kérdésem annyi:

Valamilyen módon nem lehet szerkeszteni a telefonon levõ T9 szótárat? Mert zavar, hogy vannak benne számomra teljesen értelmetlen szavak.

 

Elõre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Sziasztok! T700as boldog tulajdonosa vagyok. A flitter-szerû háttérképpel??(Sequinity téma) kapcsolatban volna egy kérdésem. Neves napokon (húsvét, karácsony, szilveszer, valentin) egész napra egy-egy téma tûnik fel (nyuszi, fenyõfa, tüzijáték, szív), a szokásos "kígyó" helyett. Kérdésem a következõ lenne. Hol tudnám megnézni, hogy melyek ezek a neves napok és milyen "logók" kapcsolódnak hozzájuk (láttam már lóherét és tölgyfát is)? Google barátomat is megkérdeztem már, de vagy nem voltam elég türelmes, vagy tényleg nem adott választ. Köszi JanowolF

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...