Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SonyEricsson topik


Timer

Recommended Posts

Timer

SE tulajdonosok egyesüljetek! :D Minden, ami telefon, program, játék, oldal...

 

Témaindítóként pedig lenne egy kérdésem is: nem tud valaki valami olyan programot, ami esetleg java alapú, és segítségével távirányítóként használhatnám a telefonom (k700i) a tévéhez, meg videóhoz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sanzi

Én is kérdeznék, de elõtte megpróbálok válaszolni.

Szerintem nincsen ilyen progi, mert a k700i nem Symbianos, és ilyen progik csak Symbianos telókra van... Szerintem, de nem tuti, hogy így van, csak így logikus..

 

Nah, akkor én is kérdeznék. Nekem egy T610-esem van, és ha veszek fel Jegyezetet, mely olyan mint a Diktafon, azt ilyen .amr fájlba menti el. Ebbõl hogyan csinálhatok .waw-ot vagy mp3-at? Vagy nem is muszály, hogy ilyen legyen, csak valaki szerkesztehõ, lejátszható formátum...

Link to comment
Share on other sites

Blueeight
nem tud valaki valami olyan programot, ami esetleg java alapú, és segítségével távirányítóként használhatnám a telefonom (k700i) a tévéhez, meg videóhoz?

Hello!

 

Azért nincs ilyen szoftver mert az infra a telefonodban elég csekély hatótávolságú. Szerintem egy méter sincs. Innentõl nem sok értelme lenne, mert onnan már a kezeddel is eléred.

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Egy kérdés: ki lehet kapcsolni az új SE telefonokban a fényképezéskori csippantást? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Egy válasz: Nálam rezgõ módban ("c" gomb hosszan nyomva), nem csippan. ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Köszi a tippet! Még ugyan nincs ilyen telefonom, de hamarosan tervezem a beszerzését. Van már SE-bõl 2 MPixeles telefon?

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -

Naná. A piac egyik legjobb telefonjának tartott K750i-ben.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Igen. A K750i elég jó telefon, most jött be hozzánk, de már volt a kezemben. A menüje azért néha fagy, de különben jó kis telefon. ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Olvastam én is az indexen és az ára is baráti. Na majd gyûjtök egy ilyenre... :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

A N6230i nem sokkal drágább és szvsz jobban megéri a pénzt. Én most speciel a P910i-vel szemezgetek 8) .

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Nekem is nagyon tetszenek az SE telefonok, most egy T-230 van, amit butának meg minden ortomba jelzõvel elláttak már, de szerintem az árához képest nagyon is ügyes.

Persze valami komolyabbra is jó lenne szert tenni.

 

Nem vagyok közömbös a Nokiák iránt sem, de az áruk eléggé lebeszélõ.

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -
A N6230i nem sokkal drágább és szvsz jobban megéri a pénzt.

De jóval kisebb a kijelzõje - sajnos.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Cheater

Sony Ericsson K700i az õ kategóriájában a legjobb szvsz. Simán veri a Nokia 6230-at, mert nagyobb és jobb a kijelzõje ami szerintem elég fontos dolog. A 6230-ban annyi a jó, hogy lehet bõvíteni a memóriáját max. 512MB-os MMC-vel.

Na de ki a frász tárol ennyi adatot egy telefonon ??? Szerintem a SE K700i-nek bõven elég az a 41MB.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A K700i nálam nem egy kategória a 6230-al. Ugyanis az elöbbi állandóan fagy. Hosszútávon nagyon rossz tapasztalatunk van vele a cégnél...A 750i is néha-néha fagy, de nagyságrendekkel jobb telefon.

A 6230-ról én még rosszat nem hallottam. A kijelzõje kisebb mint a konkurenseké, de szerintem teljesen megfelelõ...

Link to comment
Share on other sites

Cheater

Nálam még sosem fagyott a k700i. Igaz kicsit lassú a rendszere nagyfelbontású képeknél vagy videoknál. De ez nem érdekel annyira. Szerintem a 6230-nak aránytalanul kicsi a kijelzõje. Az a 128*128 pixel nagyon kevés. Akkor már inkább egy hétsoros monokrómkijelzõs telót adjanak.

6230-as teló nem sokáig volt a kezemben meg nem is használtam sokáig, de annyira nem jó, ár/tudás arányban a K700i szvsz jobb.

Amúgymeg mindenkinek más az ízlése, nekem a SE jobban bejön mint a Nokia. Már csak azért is mert vettem egy függettlen 3660-ast és kiderült, hogy alapból szoftverhibás volt és nem lehetett itthon használni. Szóval ennyit a Nokia megbízhatóságáról....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Blueeight

Hello!

 

A PC-met szeretném távirányítani bluetooth-on keresztül a K700i-s telefonnal.

Letöltöttem a Bluetooth remote controll nevû progit. Konfiguráltam elmentettem az így kapott .hid fájlt. Átküldtem a telcsire az szépen felismerte és indult volna a móka, de a teló azt a hibaüzenetet írja, hogy nem tud létrehozni BT-s kapcsolatot a PC-vel. Természetesen tud, mert ezerszer küldtem már oda-vissza adatot.

 

A baj szerintem az, hogy A telefon csak "objektum push" és "fájl átadás" szolgáltatást talál a PC-nél. A "beviteli eszköz (HID)" nincs a listán.

 

Miért van ez? A BT dongle nem támogatja ezt a funkciót? Esetleg a PC-vel van gond?

 

A dongle (BT Opal) beállításait ezerszer végigjártam de hiába.

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
uncletibi

Hali!

 

Letöltöttem egy kis progit: a MyPhoneExplorert de nem Mûködik, mármint nem ismeri fel a telefonomat/T68/ és a páromét sem /T610/.

Adat kábelen csatlakozom a pc-hez. Az OBEX protokol baállítását kéri.

Más: nem tudtok valamely progiról mellyel a telefonon lévõ képeket letudnám tölteni?

 

üdv ut

Link to comment
Share on other sites

nortol

http://k500i.atw.hu/

 

itt rengeteg minden van, ami csak kellhet sony ericssonos telefonokhoz.

 

amúgy ez a topic nem nokia, hanem SonyEricsson topik, és nem a vitáról, hanem a segítségrõl szól! nem hinném, hogy itt kellene dícsérni a nokiákat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dózsi

Nekem most lesz egy SE K700i-m. Szerintem jó telefon az árkategóriájában. A SE telefonok is nagyon jók! (lassan a családban már mindenkinek az lesz) Szerintem határozottabban jobb telefonokat gyárt mint a Nokia. Ráadásul a Nokia drága...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Molt@m

Én most egy se k300i-vel nyomulok: olcsó, király.

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

@Blue8:

 

Ahhoz, hogy a K700i-t távirányítóként használhasd, az alábbiakat kell tenned:

 

- Telepítsd fel a SonyEricsson gyári szoftverét, amit letölthetsz innét.

- Restart után dugd rá a Bluetooth egységet a gépre, és fontos, hogy NE telepítsd az eszköz drivereit, a Windowsos Widcomm kell neki (az meg gyári SP2 tartozék)

- Telefonon Bluetooth bekapcsolása

- Törölj a telefonból és a géprõl minden korábbi K700 párosítást

- Párosítsd õket újra, és adj meg egy PIN kódot hozzá.

- A párosítás során fel fogja ismerni az eszközöket, ekkor megjelenik a gépen HID eszközként, majd a párosítás végén a telefon rákérdez, hogy indulhat-e a távvezérlés. Válaszolj igennel. Ennyi.

Ezt követõen már csak kiválasztod a menübõl a távvezérlést, automatikusan bekapcsolja a telefonon a BTH-t, és indulhat a móka. Én már fél éve így használom, egyszer sem volt gond.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Plusz van egy olyan program, hogy PC Control. A pappfer.hu-n találhatsz hozzá segítségett, személy szerint én nem használtam még. A bluetotth nálam is frappánsan mûködik, a media plaxyer és az egér vezérlése símán megy.Annyit még próbálj ki, hogy a gépeden a bt beállításai között tedd felderíthetõvé a telefonodat: nálam az fma nem mindíg találja meg a telót, ha ez a lépés kimmarad.

 

Ha panelban laksz, akkor használat után deaktiváld ezt a funkciót: ki tudja, jobb félni..

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

A PC control nem kell hozzá, nekem megy nélküle is... ;)

Link to comment
Share on other sites

Timer

Bocs, ha félreérthetõen fogalmaztam: nem kell, alapból is van ilyen funkció a k700-on. Viszont korlátoltabbak a lehetõségek, legalábbis a leírások szerint a PC Control eléggé profi.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Nekem is SEm van és nagyon szeretem még sose fagyott le.Minden ok rajta és csak támogatni tudom õket. Elõtte Nokiám volt 3410 de szerintem a SE sokkal jobb még ha csak a menü felépítését nézzük. A kamerahang kikpcsolását én is hiányolom viszont biztos, hogy szémélyiségi jogok megsértése ellen teték kikapcsolhatatlanná, hogy meghallad ha lefotóz valaki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...