Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dreamweaver


Timer

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

Egy fórum nagyon összetett. De minimum sql adatbázis, és php programozás ismerete szükséges. És mint ilyen, hely-specifikuis, azaz ahány weblap annyiféle kivitelezés, még akkor is, ha az alapséma ugyanaz. :)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

A fórumot általában készet töltenek le és egy link mutat a külön feltöltött és müködtetett fórumra, ebben is van számláló, de a honlapra is lehet kész számláló és szavazó scriptet beszúrni, ezek szép számmal megtalálhatóak a neten.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Razak_255

És milyen kifejezéssel keressek? Van valami javaslatod?

 

Lehet, hogy egy hülye kérdés pluszban, de hogyan lehet azt beállítani, hogy Enter után közvetlen alatta lehessen beírni?

 

Közben rájöttem. A shift csodákra képes..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Rezni

Sziasztok!

A dreamweaver mx 2004-hez kellene magyarosítás. Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Miért, van? Mármint magyaritás.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Épp ezaz, hogy szerintem nincs.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Timer

Sziasztok!

 

Horgonypontot szeretnék a weblapomba linkelni, de szégyenletes módon nem találom a megfelelõ menüpontot. Kisegítene valaki? Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Rátaláltam: Named Anchor

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
zomby

Hali!

 

Egy kis segitségre lenne szükségem! Készitettem egy oldalt Dreamweaverrel, de ha Firefox-ban nézem akkor néhány kép elcsúszik! Hogyan lehetne valahogy szinkronizálni, hogy Explorerrel és Firefoxal is egyaránt menjenek az oldalak?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Ez nem a Dreamweaver hibája.

Lehet táblázatba kellene raknod.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Festo

Helo

Segítséget szeretnék kérni. Ha a dreamweaver-ben az oldalamra berakok egy flash text-et akkor annak hogy lehet a hátterét átlátszóvá tenni hogy alkalmazkodjon a képhez amire rátettem és csak a szöveg látszódjon?

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

A flash az egy mozi, tehát kívülrõl nem lehet átlátszóvá tenni. Az fla-ban kellene a transparent-et állítani.

Ha jól gondolom.

 

Link to comment
Share on other sites

Festo

És mi az a fla? Amúgy lehet állítani a backgroundot és ha beállítom semlegesre tehát egyik színt se választom akkor is fehér lesz a háttere.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Az fla a flash forrás file-ja.

Nem vagyok nagy flash szakértõ, de szerintem a kész flash nem lesz átlátszó.

 

Link to comment
Share on other sites

Festo

Frontpage-ben pl. be lehetett állítani a flash tulajdonságainál hogy áttetszõ legyen a háttere de ezt a Dreamweaver-ben sehol nem találom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Razak_255

Hellosztok!

Egy nagy problémám van: Dreamweaver 8-ban és MX-ben sem tudtam azt beállítani, hogy a flash gombok mainFrame-re hivatkozzak. Csak a "szokásos" négyet engedni és nem is tudom beírni...... Valaki tudja mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

zauber

Van valakinek ötlete a megoldásra?

Van egy táblázatom 900x127 pixel mérettel, amelybe háttérkitöltésként betöltöttem egy képet,

erre a cellára szeretnék beszúrni két képet a jobb és bal oldalba

ha csak simán beszúrom a képeket az nem jó mert a pozíciónálás nagyon korlátozott jobbra, balra közép

és nekem ez nem jó mert a jobb és a bal szélektõl a képeket egy kis távolsággal szeretném elhelyezni

ezért választottam volna azt a megoldást, hogy erre a cellára nyitottam egy szintén ugyanilyen méretû 1 sor 3 oszlop táblázatot, de nem jött össze mert csak sokkal kissebb magasságú cellát enged csak beilleszteni!

Normális ez?

Ha ugyanolyan cella magasságot állítok be /127/ akkor az alap cella magasságát megnyújtja és ismétli önmagát! /ez érthetõ is mivel háttérként van kitöltve!/

Az tényleg nem lehetségés egy cellára egy ugyanolyan méretût cellát rárakni?

Mi lenne a megoldás hogy a két képemet az alapcellára rá tudjam illeszteni és az oldalaktól egy kis távolságra /10 pixel poziciónálhassam?

Link to comment
Share on other sites

zauber
Hellosztok!

Egy nagy problémám van: Dreamweaver 8-ban és MX-ben sem tudtam azt beállítani, hogy a flash gombok mainFrame-re hivatkozzak. Csak a "szokásos" négyet engedni és nem is tudom beírni...... Valaki tudja mit csináljak?

Ez engem is nagyon érdekelne!

A flash-gombok nagyon tetszenek, de alkalmazásukkal ugyanez a keserû tapasztalatom!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zauber

Lehet, hogy ez is olyan kérdés ami mindenki számára kérdés marad, de mégis felteszem! :upsz:

Beleütköztem megint két megoldatlan dreamweaver-ös kérdésbe:

- szövegnél a sorközöket, sortávolságot be lehet e állítani valahol?

- lehet-e ABC rendbe rendezni egy beírt névsort? /gondolok olyanra amít az excel kapásból megtud csinálni/

Ha valaki tudja a válaszokat légyszi segítsetek!

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
fucli

Sziasztok!

Az miért van hogy, ha egy layerbe beszúrok egy képet, akkor elõnézetben nem jeleníti meg a keresõ csak egy kis x jelenik meg a sarokban? Viszont ha feltöltöm szerverre akkor rendesen megjelenik. Ja és az index.html-nél megjeleníti a keresõ csak a többinél nem.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Lehet a kép elérési útvonala a gyökérkönyvtárhoz képest van megadva, ami feltöltéskor helyes, de a lap előnézetekor nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
WebSzab

Sziasztok!

 

Tegnap kezdtem el vele foglalkozni és eljutottam odaáig hogy Flash gombokat tegyek bele :D. Minden gombnak be lehet állítani egy annak a gombra vonatkozó ablakban, hogy mire hivatkozzon illetve azt milyen keretben nyissa meg. Beállítottam, hogy a lap egyik jobb oldali keretében nyissa meg, mely keretet én tettem bele, de mindig és minden hivatkozásnál új ablakot nyit meg és sosem ott, amit beállítottam neki :(. Mi lehet a baj?

 

Ez a probléma előjött a 2004MX-nél ill. a CS3-nál is :S.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zauber

Segítséget szeretnék kérni!

Hogyan lehet a dreamweaver progihoz plugin-okat hozzáadni?

Hova kellene bemásolnom az *.uif file-t? Melyik könyvtárba?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ööö... UIF? Biztos, hogy ez Dreamweaver plugin? :hááát: --> UIF

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszi a válszt! Már kezdtem kétségbe esni, hogy ezt a topicot csak én olvasom, vagy legalább is mindig nagyon hülyét kérdezek, mert a korábbi kérdéseimre sem kaptam senkitől sem válszt!

 

Utána olvastam egy kicsit túlmenően a te linkeden is:

/sajnos az angol kicsit nehezen megy, de gondolom ugyanezt jelenti, ahogy én kivettem!/

UIF=Universal Image Format File

képfájl.

 

Eléggé érdekes, már én sem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez a képfile tényleg plugin-t rejt!

Köszi a segítéget még egyszer!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...