Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dreamweaver


Timer

Recommended Posts

Biszke

Amit írtam kódot, az nálad mûködik?

 

 

 

Javítás:

Mégsem olyan jó a helyzet. :(

Internet Explorer alatt jó, de pl. Firefoxnál már olyan, mint amit a tegnapi (Kiskalóz) hozzászólásnál, a képen mutattam.

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Még egy kis segítséget szeretnék kérni.

 

Egy dokumentumban horgony készítése nem okoz gondot, de hogyan tudom azt megoldani, ha egy másik weboldal közepére szeretnék linkelni? Tehát link egy másik oldalra úgy, hogy egybõl a közepe vagy az alja látszódjon?

Link to comment
Share on other sites

Biszke

Köszi.

 

Én is ezzel próbálkoztam, de hibát írt ki, ezért azt hittem, hogy ez így nem jó. De kiderült, hogy csak elgépeltem valami. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Rettenet

Sziasztok !

 

Tudna valaki segíteni, hogy dreamweverben ha egy hivatkozásra kattintanak, azt váltakozó színnel szeretném megoldani. Ha saját magam beírom a kódot, akkor mûködik. Ha a progiban a page propertízben megadom, hogy pontosan milyen színek legyenek, néha mégis más színek jönnek be, pl kattintás után a lila marad stb.

 

Valaki nem tudja mit lehet még állítgatni ?

Link to comment
Share on other sites

Bencce
Sziasztok !

 

Tudna valaki segíteni, hogy dreamweverben ha egy hivatkozásra kattintanak, azt váltakozó színnel szeretném megoldani. Ha saját magam beírom a kódot, akkor mûködik. Ha a progiban a page propertízben megadom, hogy pontosan milyen színek legyenek, néha mégis más színek jönnek be, pl kattintás után a lila marad stb.

 

Valaki nem tudja mit lehet még állítgatni ?

A legegyszerübb ha a CSS beállításoknál a visited linkeket ugyanolyanra állítod mint a normált. Bár visszaolvasva lehet, hogy te is ezt csinálod, de nézd meg a kódot az nem tévedhet.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Így van, CSS lesz a jó megoldás. :)

Link to comment
Share on other sites

Rettenet

Ha a visited linket beállítom ugyanarra, mint a normált, akkor a következõ kattintáskor már nem lesz ott a színváltás.

 

a:link {
    text-decoration: none;
    color: #000000;
}
a:visited {
    text-decoration: none;
    color: transparent;
}
a:hover {
    text-decoration: none;
    color: #666666;
}
a:active {
    text-decoration: none;
    color: transparent;

 

Így oldottam meg, egyszerûen beírtam, hogy transparent

Link to comment
Share on other sites

laceeeee

Sziasztok.

Kerek képet szeretnék betenni. Hogy lehetne leszedni a "szélét" (ugyanis van háttér).

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Gondolom kép szerkesztõ programmal.

Pl: i_view32, ez egy ingyenes progi.

:)

Link to comment
Share on other sites

laceeeee
Gondolom kép szerkesztõ programmal.

Pl: i_view32, ez egy ingyenes progi.

:)

Igen, de az négyzetet csinál(lesz egy fehér keret). Máskép teszem fel a kérdést: hogy lehet láthatatlan pixeleket csinálni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
web

Sziasztok!

Felraktam a dreamweaver progit és amikor elakarom indítani a progit elkezdi magát betölteni, de kattanik egyet nem ír ki semmi és a folyamat leáll és így nem indul el a program.

Miután az XP-t újraraktam ez jelentkezet.

Mitõl lehet?

Link to comment
Share on other sites

sisquo

Sziasztok!

 

Ha belinkelek egy jpg képet úgy, hogy egy új ablakban jelenik meg, hol tudom beállítani, hogy csak akkora legyen az új ablak, mint a kép, esetleg eszköztárak nélkül?

Vagy meg lehet adni, hogy ne az internet explorer, hanem valami képszerkesztõ progi nyissa meg?

 

Köszi

Sisquo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
web

Hy!

Nem találtam jó helyet a kérdésemnek azért ideírom. Amit szerkesztek weblapot és feltöltöm a netre akkor az ékeztes karakterekkel valami van, eltérnek egy kicsit egymástól. PL a õ helyet egy négyzet á helyet ? jel. Mi okozhatja még a neten is ezt a weblapomon?

Link to comment
Share on other sites

Timer

Magyar windows-t használsz? A rendszer karakterkészlete szokott ilyen dolgokat okozni, bár nekem default beáállításon semmi gondom nincs evvel.

Link to comment
Share on other sites

tzoli
Hy!

Nem találtam jó helyet a kérdésemnek azért ideírom. Amit szerkesztek weblapot és feltöltöm a netre akkor az ékeztes karakterekkel valami van, eltérnek egy kicsit egymástól. PL a õ helyet egy négyzet á helyet ? jel. Mi okozhatja még a neten is ezt a weblapomon?

Mi a karakter kódja az oldaladnak?

charset=valami

Link to comment
Share on other sites

web

charset=utf-8

Ezt használom, de és akkor is ilyen az oldalam. Kép

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Gondolom telepítési hiba lehet. Nálam akárhányszor telepítettem, mindig futott egybõl.

Link to comment
Share on other sites

web

Akkor Dreamweaver telepítési hiba lehet vagy a Windowsé?

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Ez volna az az oldal: http://tomioldal.uw.hu/ ?

 

Nálam rendben van. Milyen böngészõvel nézed, milyen karakter kódolással?

Link to comment
Share on other sites

sisquo

Hahó!

 

Nincs szerencsém ezzel a pcworld fórummal, se itt, se win server2003 témában nem kaptam választ kérdéseimre. :(

 

Megpróbálom mégegyszer:

 

Ha belinkelek egy jpg képet úgy, hogy egy új ablakban jelenik meg, hol tudom beállítani, hogy csak akkora legyen az új ablak, mint a kép, esetleg eszköztárak nélkül?

Vagy meg lehet adni, hogy ne az internet explorer, hanem valami képszerkesztõ progi nyissa meg?

Link to comment
Share on other sites

web
Ez volna az az oldal: http://tomioldal.uw.hu/ ?

 

Nálam rendben van. Milyen böngészõvel nézed, milyen karakter kódolással?

Igen, ez az oldalam, én IE használok meg néha Firefoxot. Akkor nálam lehet a hiba. De közben váltottam karakter kódolást is, eddig utf-8 használtam a dreamweaverben és látom, hogy nem ez szoktot ott lenni és iso-8859-1 re írtam át. Ez most jó végre! :D

Link to comment
Share on other sites

web

@sisquo

A legegyszerûbb megoldás az ha a képeket egyesével ezzel akóddal látod el.

<a href="#" onclick="window.open('elérési útvonal','ablak','width=szélesség pl50,height=kosszúság pl40')">Link</a>

Ezzel a kóddal tudsz a linkhez hozzáadni valami és egy teljesen tiszta ablakben jelenik meg eszküztár nélkül.

De a képre kattintva megjelenjen egy ablakban valami más akkor a képet jelöld ki és a link helyre (azaz amihez társítod) írjad be ezt:

javascript:window.open('elérési útvonal','ablak','width=szélesség pl50,height=kosszúság pl40')

 

Szóljatok ha valamit nem jól írtam.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@sisquo

Ezt egy java scriptel tudod elérni, szerintem ott kellene feltenni a kérdést, gondolom erre gondolsz:

My Webpage, ha rá kattintasz valamely termékre, egy kis ablakban jelenik meg a nagyobb kép. Több méret is létezik, de a méreteket az adatbázisban elõre meg kell adni, persze ha csak egyféle méretet használsz akkor nincs szükséged adatbázisra, megadhatod programon belül is.

:D

 

Ui: Most látom web már leírta! Hát ez van.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Razak_255

Hellosztok!

Én egy honlap készítõi tanfolyamra járok. Majd csak a végén vennénk vele a honlap készítést, mármint a Dreamweaver-rel és egy kicsit kíváncsi vagyok és próbálkozni szeretnék egy honlap készítésével, és azt szeretném kérdezni, hogy azt hogyan lehetne megcsinálni benne, hogy fórumom legyen majd az oldalon? Vagy lehet hogy is nevezzem: fórum forráskódot, amit belehet illeszteni?

És lehet benne számlálót csinálni? Vagy ahhoz is ilyen kód kell?

És hogyan lehetne benne szavást csinálni és regisztrációs adatbázist?

Csupa hülye kérdés, de ha tudnátok segíteni akkor örülnék neki!

Mert sajnos ilyet a tankönyvem nem emleget....... :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...