Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dreamweaver


Timer

Recommended Posts

Timer

A címben megnevezett programmal kapcsolatos kérdéseket lehet itt feltenni, és remélhetõleg a válasz sem késik sokáig.

 

Kezdeném én a kört:

 

A Dreamweaver-nek létezik elérhetõ magyarosítása, vagy errõl ne is álmodjak? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nem létezik. :Sír: De nagyon logikusan használható program! Ellenben rengeteg magyarnyelvû könyv íródott errõl a programról!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Nem olcsó, de jó könyv:

Macromedia Deamweaver MX

Az alapoktól a dinamikus tartalomig.

Szuper könyv, nagyon szájbarágós.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ezt hol lehet beszerezni? Mert a dinamikus tartalomról még nem találtam leírást!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

A magyar kiadó honlapján is:

www.pentaschool.hu/szakirodalom/konyvek.php

:!:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Köszi! :király:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Timer

Helló!

 

Na szóval: a problémám az, hogy a weboldalam a gépemen tökéletesen mûködik, viszont uw-ra feltöltve már nem minden link jó, az oldalon belül sem (404). Nem értem, miért lehet, mivel xara-val csinálom az alapokat (dreamweaver enabled), azonos projectbe mentem õket a dreamweaver-ben, ráadásként a linkek egy része tökéletes, míg néhány nem, akárhogy is csinálom...

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Rakjál be légy szíves egy olyan linket, amelyik nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Sziasztok! Barkácsolgatom a honlapomat, de a Dreamweaver sajnos nem hajlandó megjeleníteni helyesen, például, a "õ", "û" betût az elmentett dokumentumokban. Helyette "o" és "u" betût ír ki. Tudja valaki, hogy ez miért van? És hogy mi a megoldás?

 

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<HTML>
<HEAD>
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
<TITLE>Akármi</TITLE>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stilus.css">
</HEAD>

 

Beszúrtam a head-et ide, hátha itt van a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Közben megtaláltam a választ a kérdésemre a W3C Magyar Iroda honlapján:

Tippek "nemzetközi-magyar" weboldalak készítéséhez

 

Jól sejtettem, mert tényleg a karakterkódolásban volt a hiba. Ugyanis az iso-8859-1 helyett, az iso-8859-2-t kell használni, hogy az általam említett problémás betûk helyesen jelenjenek meg.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

De ha meghagyod a iso-8859-1-t, akkor ha "desing" nézetben készíted az oldalt, akkor is a helyes kódot írja be kódba. 8)

Link to comment
Share on other sites

Timer

tzoli! Nem igazán értem, mire gondoltál, de a lényeg, hogy az oldalon lévõ menüben (amit xara-val csináltam) adtam meg (szintén a xaraban) egy linket egy az oldalamon lévõ másik szekcióra. Na most a gépemen ez otthon remekül mûködik, fennt viszont nem akar: 404-et ad be. Különös továbbá, hogy a kezdeti idõszakban nem volt még ilyen, csak most kezdett el szórakozni, pedig ugyanazt csinálom. A felsõ menük meg tökéletesen mûködnek. Kezdem elveszíteni a türelmem :mérges:

 

www.techniquedreams.uw.hu

 

Egy napig még fennt hagyom, aztán kiveszem azt a rosszlelkû menüt, és kibõvítem a felsõt...de ha tudtok rá megoldást, szívesen így hagynám.

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Vagy nincsenek feltöltve a fájlok, vagy rossz a hivatkozás...

Link to comment
Share on other sites

benkovics

@Timer!

A homlapon belül jók a hivatkozások? Tehát relatív útvonalat használsz? Mert sok esetben a programok rossz útvonalat adnak meg! tzoli erre szeretett volna kijukadni!

Másold be az index.html azon részét, ahol a menü van! mert lehet, hogy rossz a link.... :hmm:

Utána bemásolhatnád az egész javascript-et is! Mert csak ott lesz a hiba! Ha elveszted a türelmed, akkor nem jutsz elõrébb!

Link to comment
Share on other sites

Timer

Köszönöm a segítséget, de nem halogattam tovább, inkább váltottam. Most a fenti menübül lehet elérni ugyanazokat az oldalakat, amelyekre az oldalsó menüböl is hivatkoztam, és lám: most minden jól mûködik...

Csak egy a gond: maradt némi üres hely. Mivel lehetne ezt kitölteni? :D

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Bannert lehet odatenni, vagy órát, naptárat, üzenõfalat...:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
benkovics

A másik topicból:

Továbbá ha ebben dolgozol, kilépésnélkül F12 és máris nyítja a böngészõdet és az alapértelmezett mappa az amiben dolgozol.

Köszi!

Idõközben sikerült beállítanom...... bár ha a "live data wiew" gombra klikkelek, akkor még mindig hibaüzenet vár..... "Before using this feature, a testing server must be specified for the current site. Would you like to specify one now?"

Lehet, ha beszélnék angolul mondana is nekem valamit, de így semmi elképzelésem sincs róla, hogy ez mit jelent! :upsz:

(Egyébbként a szerkesztõ felületen nem kellene megjelennie a scripteknek? Pl. egy névnap scriptnek? Csak ha megnyitom a böngészõben? :upsz: )

@Benkovics
"Before using this feature, a testing server must be specified for the current site. Would you like to specify one now?"

Szabad fordításban.:

"Mielõtt használod ezt a tulajdonságot, egy teszt szervert kell kijelölni az aktuális site részére. Szeretnél kijelölni egyet most?"

A szerkesztõ ablak felett három kis gomb van. Code,Split, Design.

A Code gombra kattintva láthatod a forrás kódot.

Ha van még kérdésed, akkor szerintem kéne nyítani egy topicot neki, és megpróbállak onnan írányítgatni. :)

Ja, a php scriptek nem futnak le Design nézetben sem, csak ha megnyítod öket a böngészõben.

Mondj nekem valami újat, mire jó a "live data wiew" gomb, még sosem használtam.

És Szervernek mit jelöljek ki? :upsz:

Mondj nekem valami újat, mire jó a "live data wiew" gomb, még sosem használtam.
Még én sem, csak ne jelezne hibát........ Szerintem biztosan jó valamire!

 

És lehet igazad van! Menjünk át a DW-s topicba!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Ha a elõ hívom és rákkattintok nekem is híbát jelez, de most kattintottam rá elöször egy év óta, azt sem tudtam eddig, hogy létezik ilyen.

A jobboldali ablakban a File felületen a kis mappák zöld színûek? Továbbá ugyanitt a második lenyíló menûben az van-e írva, hogy Local wiew? :?:

 

Most látom a könyv elején én már beállítottam a local-t.

Tehát:

Site>>Managa sites..>>new>> Advanved fül>>Local info>>Local root folder itt tallózad az új mappádat.

Ugyanitt Testing server-t kiválasztod a bal oldali menûben>>Server modell>>>Php Mysql>>>Access>>Local/network>>Testing server folder>>>megtallózód az új mappát.

Remélem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Most az EasyPHP hála neked meg Google-nak, mûködik.

 

Lehet, hogy itt lesz a hiba?

IPB kép

Mikor létrehozok egy új site-ot, akkor leokézás után ezt a hibaüzenetet kapom.... Mit jelenthet?

Link to comment
Share on other sites

Krolig

Sziasztok!

 

Egy olyan problémám van a Dreamweaver MX 2004-gyel, hogy miután feltelepítem egyszerûen nem indul. Valamilyen 'Visual...Runtime Library'-t keres. Valószínûnek tartom, hogy a telepítés során valamit rosszul állítok be, és ezért keresi. De ha esetleg mégis szüksége lenne rá, hol találom meg ezt a ...Runtime Library-t? Se a 4-es, se az MX verziónál nem írja ezt a hibát. Légyszi segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Hát ha nem indul el, akkor sajna a telepítéssal van a baj. Mert elvileg el kell indulnia, és utána lehet beállítani különbözö dolgokat, de itt biztos a telepítés nem stimmel.

Link to comment
Share on other sites

Krolig

Kösz, majd próbálkozok. ;):)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Szerintem a telepítõvel lesz gondod! De miért nem töltöd le, a Dreamweaver 8-at? Ha már lúd, legyen kövér.... 8)

OFF:

Ezt az avatart már régóta használja Drone4-EB! Légy szíves cseréld le!

Köszi!

ON!

Link to comment
Share on other sites

Orbit

Hogyan lehet Dreamweaver-ben beágyazott kereteket csinálni. A Front Page-ben simán megy de ebben nem találom.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Pedig egyszerûbb!

File-->New-->Frameesets--> Válaszd ki a neked megfelelõt!

Utána úgy szerkesztheted, mint ahogy a weben látszik! Nem kell külön oldalanként! ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...