Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetes vásárlás, eladás, adományozás


csum-pi

Recommended Posts

mizsi

Én most találtam erre az oldalra. Használta már valaki? Mennyire megbízható? Mert így elsõ ránézésre egyes termékeket szinte fillérekért dobják az ember után.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
r-chee

Én eddig még csak game-et vásároltam online üzletben (Cd Galaxis), s jó róla a véleményem: pl. kedd este fél 10-kor megrendeltem a kívánt terméket, szerdán visszahívtak, hogy megerõsíTessék a címet, s csütörtök délelõtt már házhoz is hozta a GSL

csomagküldõ szolgálat, épen, egészben, no eltérés....

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Én most találtam erre az oldalra. Használta már valaki? Mennyire megbízható? Mert így elsõ ránézésre egyes termékeket szinte fillérekért dobják az ember után.

Kicsit körülményesek a regisztráció során, de végül is elfogadható.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért a Vaterán egy adaggal több az áru. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
$entinel

Az E-boltról mi a tapasztalatotok?

Csak azért mert rendeltem tõlük egy videókártyát még délelõtt és nem igazán óhajtank fölhívni hogy visszaigazolják! :S

Az online rendeléskövetésnél csak annyit ír, hogy odaért a rendelésem és készletezésnél tart.

Ugye ez most nem azt akarja jelenteni, hogy 1 hetet várjak arra, hogy beszerezzék a videókártyát és utánna szállítsák mert rögtön felrobbanok :mérges:

pont ezért rendeltem online, hogy ezt elkerüljem.

Vagy csak én vagyok türelmetlen :upsz:

Meg elméletileg ha valóban online bolt akkor a valós készletet tükrözi nem? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

1: A számítástechnikai piac most olyan, hogy SEMMIBÕL sem érdemes (Magyarországon) túl nagy készletet tartani.

2: Nem fognak felhívni, és igen, akár egy hetet is várhatsz a termékre, de az átlag 7 nap. 7 munkanap. Hacsak nincs valamibõl azonnal. Felhívni akkor fognak, ha minden megvan, és idõpontot egyeztetnek az átvétellel kapcsolatban. (Amennyiben futárral hozatod, vagy személyesen mész be)

3: Én rendszeresen vásárolok tõlük. Sok nagykerrel állnak kapcsolatban, és mindent elkövetnek, hogy beszerezzék IDÕRE a terméklet. Én sem örülök, hogy várni kell, - volt hogy két hétbe is beletelt - de ha nem akarsz várni, akkor vedd a nyakadba a várost, és irány az üzletek.

4: Ha megmondod, milyen VGA-t rendeltél, megmondom, mennyit kell rá várnod! :)

Link to comment
Share on other sites

$entinel

Ez lenne az a kártya.

És azt nem tudod megmondani melyik az bolt ahol kezembe adják egybõl, vagy ilyet ne álmodjak?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

:) Ezt a tipust leghamarabb az Eboltban kapod meg. Ha ma megrendelted, akkor jó eséllyel a jövõ hét végére Nálad lesz.

 

Én eddig - 2003 óta - 26-szor rendeltem. 2003-2004 között átlagosan 4 nap volt az átfutási idõ a megrendeléstõl a kézhez kapásig. 2004-2005 között ez 6-8 munkanap lett, ami a mai napig (2006) is áll. tehát, mint fentebb írtam, a jövõ hét közepe leghamarabb.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Én leközelebb számítástechnikai eszközt/kelléket - a CD/DVD meghajtókat és winchestereket kivéve - kizárólag online boltokból fogok rendelni, ugyanis tapasztalataim szerint egyre trehányabbak az üzletek. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

$entinel

Hát az E-bolt nem jött be közel 3 hétre igérték leghamarabb amit rendeltem közel ugyan azon az áron mint egy normál pc-s boltban és ennyi idõ alatt hozzájuk is odaér a kártya :upsz:

Akkor miért is éri meg tõlük vásárolni? :hááát:

Meg azt sem értem, hogy miért tart nekik két napig amíg felfogják, hogy nekik ilyen kártya nincs raktáron?!! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez rendkívül egyszerû. Az ebolt nem egy bolt, hanem egy portál. Nincs raktár, õk is mindent rendelnek. És ha a nagyker nem mondja meg azonnal, hogy mi a hányás, akkor Te vársz egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

$entinel

Így sok értelme szerintem (és ez csak az én véleményem) nincs velük foglalkozni,

Nagykertõl rendelni azért elég sok valódi bolt is tud. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ehhez szokjatok hozzá. Minél gyorsabb lesz a fejlõdés, annál inkább nem lesz áru. A hardvergyártók halálra szivatják egymást - hivatkozva a versenyre - és mi meg megisszuk a levét. :($entinel: A nagykerben sincs áru. Ha lenne, akkor az ebolt nem három hétre teljesítene megrendeléseket. Hanem pl. a megrendeléstõl számított 3 munkanapon belül Nálad lenne a termék. Mint ahogy a DVD lejátszóm esetében.

Link to comment
Share on other sites

$entinel

Hát sajnos ez van, rohangál az ember kereskedõrõl kereskedõre ezzel próbálva csökkenteni a várakozási idõt, és ez szerintem nem csak nekem nem tetszik :mérges: de tenni ellene lehetelen a végfelhasználó rendel,ül,vár,megun,érdeklõdik,majd nagysokára ha szerencséje van megkapja a terméket!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ez így van. De hidd el, errõl legkevésbé az ebolt tehet. Neki az az érdeke, hogy a megrendelésed mielöbb megkapd. De ha a nagykerben nincs - márpedig nincs - akkor ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nakka

A SZOFTVERNET -en vásároltunk egy Panda -t. Nem aktiválható, mert valaki ezt már megtette. Az elõzõ irtót el kellett ugyebár távolítani. Szombat. Orvos olyan dolgokról netezne, ami nem tartozhat másra véletlenül sem. Vírusirtó nincs. A Panda hotline (kapaszkodj meg: 90-es fizetõs, emeltdíjas? ÜGYES!) nem veszi fel.

Emilekre nem reagál, hanem egy ákombákomot küld nyugtázásként. Tul.kép mindez rendes tõlük. Az antivilágban szocializálódott lekem nem csodálkozik nagyon...

Irány a város, Norton bejött.

Kedves nõ felhív délután a Szoftvernet-tõl, érdekes, a Panda support-ra címeztem négy dühöngõ levelet, onnan a nem hívnak, de tudhatnak valamit. Aszongya a hölgy, hogy majd vigyem be, keressm a gyártót,meg ilyesmi. Könyörgöm: netáruház! csókolom, ébresztõ! itt ilyen gikszer nem lehet!

Konklúzió: PANDA-t ne vegyél, amíg a hazi cucilista hagyományokat ápoló marketing kezében van!!!!!

(megjegyzem, a Norton nem fogja le úgy a gépet és nem akad össze semmivel!!!!)

 

Szegény PC lap, amíg a Panda-t terjeszti nem is veszem... Madarat tolláról.... Szaklapot a kapcsolatairól....

Tisztelettel: dr. Nagy Kázmér Tamás

történés: ma

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem csak Panda. Ott a NOD is! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Panda az a kezdetektõl fogva komolytalan, csakúgy mint a supportja. Egy szaklapot nem minõsít a mellékletként általa adott vírusírtó. Ha valamelyik lap nem tudja kibulizni/megfizetni a csúcs vírusírtót azért még ne temessük. Bár ha belegondolok a PCW-vel 2 választási lehetõséged is van...

Te követted el a hibát, hogy megfordult a fejedben, hogy pandát veszel, és nem hessegetted el. ;)

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Hello

 

Az lenne a kérdésem hogy a (nem reklámozás de Így jobban megmondhatóbb) www.haldorado.hu -ról érdemes vásárolni? Mármint az interneten biztonságos a vásárlás?

 

Ciao

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Biztonságos, csak csak oda kell figyelni pár dologra, mint pl. a https (titkosított) oldalon keresztül add meg az adataidat, ez a minimum.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Kártyás fizetéshez meg érdemes igényelni internetes bankkártyát.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Bognár Ákos

A SZOFTVERNET -en vásároltunk egy Panda -t. Nem aktiválható, mert valaki ezt már megtette.

[...]

Szegény PC lap, amíg a Panda-t terjeszti nem is veszem... Madarat tolláról.... Szaklapot a kapcsolatairól....

Tisztelettel: dr. Nagy Kázmér Tamás

 

Kedves Olvasónk!

 

Bár már kissé régi a történet, én csak most találtam rá. Mivel nem szeretem, ha "elvarratlanul" maradnak szálak, másrészt mivel a PC Worldrõl is rossz véleménnyel van, úgy gondolom, még most is aktuális reagálnunk.

 

Utána jártam a dolognak. Úgy tûnik, hogy ön kifejezetten téved. A SzoftverNet tájékoztatása szerint a vírusirtót nem ön vásárolta, hanem egy partnere. A terméket lezárt, bontatlan csomagolásban személyesen adták át Budapesten a partnere számára, aki továbbadta önnek. A Pandások tájékoztatása szerint a rendszerben világosan látszik, hogy ön 2006. március 3-án sikeresen beregisztrálta a terméket (egyébként a termék regisztrálás nélkül is tökéletesen mûködött volna 15 napig). Ön másnap, 2006. március 4-én, szombaton reggel telefonált a SzoftverNetnek, ahonnan önt még aznap, szombaton visszahívták telefonon, többféle megoldást is javasolva. Még azt is, hogy természetesen visszaveszik a terméket (amennyiben nincs még beregisztrálva).

 

A Panda, ahogyan ön látja, mint szoftver lehet ilyen vagy olyan - viszont partnerként pontosan ilyen korrektet szeretnénk továbbra is, akárcsak a SzoftverNetet.

 

Levelemet, mivel érzékenyek vagyunk a jó hírnevünkre, elküldtem az érintettek részére is.

 

További szép számítógépes kalandozást kívánok önnek!

 

Üdvözlettel,

 

Bognár Ákos

PC World

fõszerkesztõ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
orca17

2006.04.04-én rendeltem meg a PC World újságban promotált Xara Extreme PC World upgrade (14.000 Ft + ÁFA/db) szoftvert. A mai napig sem kaptam meg. Érdeklődésemre A szoftver jelenleg szállítás alatt van, reméljük, jövő héten megérkezik Angliából a szállítmány, és ki tudjuk postázni. választ kaptam 2006. április 28-án.

Ez szerintem valóban komolytalan "üzletpolitika". De! Ezért a PCW-t hibáztatni, vagy minősíteni szerintem dőreség lenne, méltánytalan. Azért írtam csak ide le, hogy ha van tanulság, akit illet esetleg, levonhassa belőle a következtetést. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem tud valaki egy On-Line irodaszer üzletet, ahol mindenféle boritékot, kisebb postai dobozokat, papirárut, tollakat, stb. lehet vásárolni, és házhozszállítás is van?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...