Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Skype 7


Dzsedai

Recommended Posts

payskin

De de. Akkor nem tudom, mi van. :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

És írni is tud neked? Mert a tiltás csak egyirányú. Legalábbis így lenne logikus. Vagyis ő nem lát téged, te viszont látod őt, sőt te tudsz kezdeményezni beszélgetést is vele, fordítva nem. Ez az MSN-nél is így volt.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Tippelek: a Lumiás Skype kavar be. Most is fent van az illető a listában, kétszer is. Egyszer csak vezetéknévvel, egyszer meg teljes névvel és fotóval. Tegnap 100%, hogy töröltem a képest. Mégis ott van. A vezetéknevesen megint nem volt tiltás, ismét ráraktam. Nem értem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Nem akarom elkiabálni, de mostanában egész normális fejlesztések vannak a Skype-ban. A 7.29-ben szétválasztották a képek/médiákok előzetesét az URL-ek előzetesétől. Az előbbi lehet hasznos, bár ezeket sem szeretem különösebben, de az utóbbitól agyvérzést kaptam, mert az összes belső, házi linkünket, amit egymásnak küldözgetünk a melóhelyen, megpróbálta elérni kívülről, nyilván nem fért hozzá, ezért a 404-es oldalunkat töltögette le previewként. Na, ez már a múlté.

 

Z31NHRN.png

 

Múlt héten volt egy elég komoly szerverkiesésük, amibe sikerült belekerülnöm -- érdekes módon az ismerősök körében nekem egyedül --, de ettől, illetve attól, hogy telepítés után szénné kell konfigurálni, hogy normálisan nézzen ki, mostanában nincs semmi bajom vele. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

Iderakom a (hivatalos, még elérhető) linket a 7.40.0.151-re, mert úgy tűnik, a Microsoft eldöntötte, hogy nem használhatjuk tovább a "classic" verziót. A letöltési link is eltűnt a Skype weboldaláról, és állítólag az automatikus frissítés valami 8.akármit telepít, aminek nem fogunk örülni. Nem tudom, hogy ez az UWP-s foshalom-e vagy valami köztes másik verzió, mindenesetre az automatikus frissítést letiltom.

 

Itt magyarázzák, súlyos biztonsági probléma miatt kellett azonnal eltávolítani. Hát persze, én meg most másztam le a falvédőről...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyelőre nagy a tanácstalanság, mert Win7-tel kipróbáltuk, és a weboldal oda is a 8.15.0.4-et tölti. Akkor ez nem lehet UWP-s, de akkor ez most mi? :hmm:

 

A Win7 tulajdonosa nyilván nem teszi fel, úgyhogy ha addig nem lesz valaki bátor, akkor este csinálok egy virtuális Win7-et, és megnézem, mi ez.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

UWP-s app konténerezve tud futni Win7-en, és a Win32 appot is lehet konténerezni UWP-nek. :P Persze nem a végfelhasználó tudja ezt megtenni, hanem a fejlesztő.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi! Nem tudom, mit jelent, de jól hangzik. Azt meg tudnád nézni, hogy ez a 8.x-es Skype ez tényleg az-e, ami a Win10-es UWP-s Skype alkalmazás? Vagy ez most két különböző dolog? Tegnap valahol azt olvastam, hogy a Win10-es UWP-s az valami 12.x-es verziószámú. Totál konfúz vagyok.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem használok Skypeot, de mivel alapból fel van telepítve a Win10-el, annak a verzióját megnéztem: 12.1803.279.0.

 

A konténerezés csak annyi, hogy a Win32 alkalmazás forráskódját Visual Studio alatt (megfelelő kiegészítővel) be lehet forgatni UWP alkalmazásnak (csak C#-ban és F#-ban írt alkalmazás a támogatott). Ugyan ez működik visszafele is, viszont ott nem garantált a siker az oprendszer függőségei miatt.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Mióta mobilon frissült az új vacakra, én siratom a skype-t. Ennél jobban nem is barmolhatta volna össze az MS. Remélem, ha az asztali program is hasonló lesz, akkor nagyon gyorsan elterjed, hogy cégeknél és más helyeken nem skype-t használnak, hanem valami mást. Én is csak azért nem váltok, mert FB chat nem mindenre megfelelő (és az is egy vacak), ha meg más ésszerű chatprogramot kezdek el használni, azt úgy se használja minden ismerősöm, így csak +1 appot nyerek vele. Mikor jönnek már rá, hogy a chatprogramokat is olyanra kéne megcsinálni, mint az e-mail-okat, hogy az app csak megjeleníti, de maga a levél nem az apphoz tartozik? Éljen az IRC. :D Aztán használja mindenki azt az appot, ami neki leginkább tetszik, rendes piacversenyt teremtve.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Google Hangouts. Garantáltan mindenkinek van (lehet), akinek Google-accountja is, az pedig az emberek 99%-a. Minden bugja ellenére számomra eddig messze a leghasználhatóbb webes és androidos chatrendszer. Egyébként pedig ott a Viber.

 

Vállalati környezetben Microsoft Lync van, bár lehet, hogy sok helyen már Skype for Business. Az annyival több, hogy meg lehet osztani a képernyődet másokkal is, bár ezt ma már a TeamViewer is pompásan tudja. Meg még azért használatos, mert adott a SharePoint-integráció, ami az Outlookra épülő vállalatoknak olyan, mint emberi szervezetnek az oxigén. Otthonra viszont a Skype meglehetősen szükségtelen, én a telefonomról már rég leirtottam. Annak a chatrendszerénél még a Facebook chatfelülete is jobb, pedig az is erősen a legalja (kár, hogy az emberek túlnyomó része erre a szarra van rákattanva).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Telefonomon nincs semmi ilyesmi, sem Skype, sem Viber. Messenger van (Lite), de azt is utálom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nálam pont fordítva: Messengerem nincs (Lite sem), aki ott akar valamit, vár, amíg saját vagy felügyelt gépeim egyikéhez nem jutok, és elérek oda, hogy megnézzem. Viber és Hangouts viszont van a telefonomon, ami ott jön, azt egyből megkapom (kivéve, amikor a kedves Hangouts elfelejt értesíteni). Amúgy nincs nagyon módom chatelgetni, meg nem is annyira szeretem; Viberen nem is nagyon szoktam, a Hangoutson igen, de annak megvan az oka. Igazából e-mailben szoktam intézni az online kommunikáció túlnyomó részét, és teljesen jó is az úgy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin

Gúúúúúd Morning Evribodri!

Amíg nem figyeltünk, Amerikában ránk virradt az a csodálatos nap, amikor a Microsoft úgy döntött, mindenki, aki eddig Skype 7.x-et használt, mától 8.x-et fog használni. Skype.com-ról már el is tüntették a Classic változatot, ha a Skype for Windows 10-et választod, már csomagolhatsz is és indulhatsz a Store-ba, ha pedig a Skype for Windowst, akkor letöltődik ez:

rTb6r09.png

Ismerősöm, akivel karöltve szoktunk őrjöngeni azon, hogy a Microsoft UI/UX részlegén 8 éve elgurult a gyógyszer, nos, ő a saját 7.x-éből frissített és azt mondta, ne tudjam meg, mekkora foshalom, amit Skype néven a gépén lát most a gépén.

Én viszont bátor akartam lenni, így miután meggyőződtem róla, hogy van 7.41.0.101-es telepítőm (latest classic), bátran rányomtam a van-e frissebb gombra a Helpben. És volt. És letöltötte, és mondtam neki Install Now, és... nem történt semmi. Megnyomtam még egyszer, akkor sem. Megnyomtam még 29-szer gyors egymásutánban. Semmi.

És ekkor elmentem megnézni a Tempet, mit töltött le. És legnagyobb megrökönyödésemre a 7.41.0.101 telepítőjét töltötte le a 8.25.0.5 helyett. 

Q5FBCVK.png

Megkérdeztem a Total Commandert, nem hasonlítaná össze azzal a telepítővel, ami május óta a Download mappámban pihen, bitre megegyeznek.

Úgyhogy most nem tudom, mi van. :D Lehet, hogy a népharag rövid távon arra kényszerítette redmondi barátainkat, hogy visszakozzanak e remek döntéstől, vagy valaki meghackelte az update szervert Skype-felhasználók százezreit óvva meg a frissítéstől? Halvány fogalmam nincs, de ha van infó, majd megírom.

Addig is: maradjanak velünk!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
3 hours ago, payskin said:

nos, ő a saját 7.x-éből frissített és azt mondta, ne tudjam meg, mekkora foshalom, amit Skype néven a gépén lát most a gépén.

Tanúsítom. Engem a barátom azzal hívott, hogy nem tudja használni (a JAWS képernyőolvasóval), mert megfrissült ez az undorító moslék, és semmi nem működik úgy, ahogy korábban. Aztán fél óra szenvedés árán kitaláltuk, hogy az eddig használt hotkeyek helyett (mert azok miért is működnének tovább?) milyen gombkombókkal lehet a jövőben keresni a partnerlistában, hívást kezdeményezni, fogadni és letenni stb. Tragédia az egész. (Egy példa: megnyomod az Alt billentyűt, ugye bejön a menüsor, alá is húzódik a File menü nevében az F, ahogy szokás. No de aztán nyomogathatod az F-et vagy bármi mást napestig, hogy le nem gördül az a televágott menü, az hétszentség.)

Nálam már csak az appos verzió van, én már nem vagyok hajlandó feltenni a rendeset (az appos meg felkerült magától, oszt' gondoltam, nem törlöm le, de abba sem vagyok bejelentkezve már). Szépen áttereltem mindenkit a Viberbe és Hangoutsba, én már csak azokat használom (Messengert a weben még muszáj, de azzal is szakítani akarok).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha szeptembertől letiltják a 7.x-es verziókat, véget vetek ennek a fostalicskának örökre. Alig pár ember van, akivel csak itt tudok kommunikálni, vagy átjönnek, mondjuk a Hangoutsba, vagy bárhova máshova, vagy így jártunk.

Időközben találtam egy tőlem független embert, akinél a 7.41.0.101 szintén a saját telepítőjét tölti le frissítésként, úgyhogy már nem egyedi az eset.

Ez pedig egy rövidke lista arról, mit NEM TUD a 8.x, amit a 7.x tudott. Egyszerűen nevetséges. Meg felháborító is, hogy hogy az anyjukba gondolják ezt komolyan?!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én már az androidos appjuktól dobtam egy hátast anno. Még olyan bugos, lassú, hasznavehetetlen szart nem láttam az üzenetküldő appok piacán (úgy, hogy csak chatelésre akartam használni), mint amilyen az volt. Desktopon fogalmam sincs, hogy ez már hányadik redizájn az utóbbi évekből. Nem tudom, miért kell ezt, azt meg pláne nem fogom megérteni soha, hogy miért kell tönkrevágni korábban jól vagy legalábbis elfogadhatóan működő funkciókat. 

Mindegy, én már vagy egy éve nem használom, teljesen jól megvagyok nélküle. A Hangouts, a Viber és a fostos Messenger szentháromsága lefedi a real-time online kommunikáció terén folytatott tevékenységeim gyakorlatilag 100%-át.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Imádom, hogy az új skype addig megjeleníti az "olvasatlan üzenetek" feliratot, amíg valaki más (pl. én) nem ír új üzenetet, és nem addig, amíg ténylegesen megnézem az újakat. Így mindig azt hiszem,, hogy mások írtak, pedig nem is. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Fejlemények: meghátráltak. Bizonytalan ideig, de támogatva marad a 7.x (aka Skype Classic). Megnéztem, letölteni továbbra sem lehet, de valószínűleg nem tiltják le. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...