Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2005. júniusi számról


payskin

Recommended Posts

Szanya

A vacakát kipróbáltam, de az "s" billentyû lenyomására rögtön menteni akar.

Így pl. a nevemet sem tudom beírni sehová. :D

Persze telepítés után nem indítottam újra a gépet. Remélem azután megoldódik.

 

Nálam nagy rendetlenség van, így elõfordul, hogy el- eltûnnek újságok. Ez a szám nem fog.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Igen, emlékeim szerint (2004. június PC Magazin :)) valóban ez egy csúny hiba. Javaslom, hogy használd az Alt+83-at az "S" és az Alt+115-öt az "s" bevitelére.

Link to comment
Share on other sites

Thermal

Igen a külsõ elsõre egy kicsit rikító, de azután megszokható.

A PC Studió-t még nem tudtam megnézni, de már nagyon várom,

az extrém hûtõs cikket érdekesnek találtam.

A szoftver részleg egész jó , ami :király: az az Internet Security rész és plusz hogy,

a Trend Micro-ról külön oldal is foglalkozik. :)8)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Ez most komoly!? :pislog:

Tényleg nincs "s" és "S" a Xara3- ban?

Ez azért nem egy elhanyagolható apróság. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Esküszöm tetszik ez a zöld. Csak ne kérjen ilyen színt egy kuncsaftom se.

Nem célozgatás, de lehetne vastagabb is. :D

Most forgattam a Chip-et és a Computer Panorámát > egyre soványabbak. Mennek az MPCM után?

Úgyhogy hajrá! Sok-sok programot, sok cikket, tesztet, még több oldalt, kevesebbért. :P , hogy még az iskolás gyerek is a PCW-t lapozza.

A nagy számok törvénye.

Link to comment
Share on other sites

payskin
(csalasoft @ 2005. Jun 04., Sat 17:06)

A probléma annyi lenne, hogy az Intel már csak 64 bites procikat gyárt, tehát ez a proci is támogatja a 64 bites rendszert.

 

 

Nehéz megmondani ki tévedett. Az egyszerûség kedvéért mondjuk, hogy én.

 

A cikk írásának idején ez annyira nem volt egyértelmû, a hazai Intel képviselet például azt kommunikálta, hogy ezek 32 bites, két magos processzorok. Nyílt titok volt, hogy benne van a 64 bites támogatás, csak az nem volt még tiszta, hogy bekapcsolják-e vagy sem. Az Intel már jó ideje játssza ezt: mindent belepakol a procikba, aztán csak szép fokozatosan kapcsolja be õket. Erre próbáltam utalni az utolsó mondatban, hogy "az erdõn túl majd találkoznak", hiszen teljesen hihetõ forgatókönyv lehetett, hogy most kihozzák a sima két magost, a következõ alkalommal a 64 bites két magost.

 

Nem így történt. Inkább a Hyper-Threadinget kapcsolták ki benne. Én vagyok egyedül, aki ezt teljesen nem érti? :pislog:

 

Utólag elnézést kérek érte, számomra is meglepetés volt, amikor kiderült, hogy mégis 64 bites. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

csalasoft
(Spányik Balázs @ 2005. Jun 07., Tue 13:44)

Nem így történt. Inkább a Hyper-Threadinget kapcsolták ki benne. Én vagyok egyedül, aki ezt teljesen nem érti? :pislog:

 

A prohardver szerint még van benne HT, de a hivatalos Intel honlapon említést sem tesznek róla. De a magyar oldalon érdekes, hogy sokkal bõvebben írnak róla, mint a hivatalos angol oldalon.

 

Elnézést kérek abban az esetben, ha túl durva lettem volna az elõzõ forum hozzászólásnál!

 

Üdv.:

CsalaSoft

Link to comment
Share on other sites

mata2

Sziasztok.

 

Nekem is nagyon tetszik az újság, bár rögtön az elején felfedeztem benne egy hibát. Az 58. oldalon szereplõ tesztnek a HOPP-os száma nem mûködik. Azt írja, hogy nem létezik ilyen.

 

Ez a szín nagyon tetszik. Sõt... egyre jobban. Kipróbáltam, az UV fény alatt egészen jól világít. 8)

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(manguszta @ 2005. Jun 04., Sat 11:51)

 

Én a következõ hibát vettem észre:

 

A TOP 10-ben az Intelligens Mobiltelefonok táblázatánál kétszer van "Csatlakoztathatóság" oszlop. Az egyik oszlop nyilván mást jelöl. De mit is pontosan?

 

 

Választ várok!

Link to comment
Share on other sites

payskin
(csalasoft)

 

A prohardver szerint még van benne HT

 

 

Ha jól láttam, akkor a Prohardver szerint is csak az Extreme Editionben, a simában nincs. Nem gondolnám, hogy valaha is Extreme Editiont fogok venni, kivéve ha enyém lesz a Lottó 5-ös, de szerintem ezzel az olvasók igen nagy százaléka így van. ;)

 

 

(manguszta)

 

Választ várok!

 

Öhm... :upsz:

 

Megnéztem tegnap az eredeti Excel fájlt, amibõl a táblázat készült. Abban is két Csatlakoztathatóság van. :( Meg kell várni, amíg bejön a cikk szerzõje, hogy megérdeklõdjük, mégis mire gondolt.

 

Piros betûs ünnep lesz, ha egyszer úgy sikerül összerakni egy top10-et, hogy a táblázatokban nincs semmi hiba. :(

Jelentem az elsõ Csatlakoztathatóság az valójában Szolgáltatásválaszték.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Megnéztem, tényleg zöld. De a belseje jobban tetszik. Tudtok még ilyet?

Link to comment
Share on other sites

deskjet

Nem rossz, nem rossz! Ha így haladunk, akkor meghosszabbítom a jövõ hónapban lejáró elõfizumat ;)

Link to comment
Share on other sites

manguszta

@Balage

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Én a fedõlaphoz/címlaphoz szólnék hozzá... :ny

Elõfizetõje vagyok a magazinnak, és amikor elõször megláttam a (DVD-s) magazin borítóját az hittem elhányom magam, illetve gondoltam arra is, hogy elment ezeknek az esze :mérges: ? Azt a rikító bugyizöld hátteret :pislog: ! Na mondom, én sem fizetek elõ többet a magazinra! (elnézést a fogalmazásért, meg hogy így GONDOLTAM(!), de mindjárt megértik mit is akarok!)

 

De eltelt néhány rátekintésnyi idõ, és aztán megváltozott a véleményem! Valójában, egy békés benyomást kelt, tisztán kihangsúlyozza, hogy fontos dolgok vannak a címlapra (ha jól fogalmazok) írva. :D

Tehát itt is érvényben van a mondás, miszerint: ,,elõbb ismerd meg, és csak aztán itélkezz" és télleg, mostmár elmondhatom, hogy szépre sikerült!

 

A tartalom... :ny

Fú, szerintem az ehavi a legjobbak között van számomra. A cikkek témája, egyszerûen nagyon jó! (persze minden ízlések, és pofonok kérdése...)

 

Összesítés: 10 skálán, az ehavinak adnék egy 8-asat és e hónapban, sem döntöttem a PC World-tõl való elpártolásnál, mert inkább jobban magukhoz láncoltak... 8)

Link to comment
Share on other sites

eremit

A címlap tervezõ grafikusa sok Fenyõ Mikit, neonparádét hallgathatott. Már csak egy cicaszemüveg hiányzik. :lol:

 

Egyébként nem rossz az (sem), egyszer ilyen is lehet. A tartalom jobb, mint az elõzõ hónapban. Sõt! Nagyon jó! A hûtés cikk, meg a vacakás különösen jó, kedvet kaptam a webgrafikához! oops.gif

 

Mintha az egyik segélyvonal-kérdést én vetettem volna fel egykor. Oder? ("Fehér lyuk a rendszerben") Csak deja vu lenne?

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Xara nekem is tetszik, csak az a fránya "s" betû is mûködne rendesen.

Vagy túl nagyok az elvárásaim?

Nincs véletlenül valami javítás hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Moorhuhn

Vannak betük a hármasban - s, c, és még találn egy betü - ami fagyasztja a Xara-t. Megoldás az Alt+betükód bevitel.

 

Frissítés van, a 3.1-es update, de az is olyan. A hibamentes verzió a 4-es. Abban már jól mûködik minden, nincs ilyen hiba benne. A 3.x-ben ezt nem javították ki, és szerintem nem is fogják.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Ez olyan, mint ha direkt csinálnák.

A 4-esért meg már fizetni kell.

Pedig olyan jónak tûnt ez a dolog.

Így is jó, csak már nem annyira.

 

De kipróbáltam a braderzinarmszot is. Az sem rossz.

Örülök a játékdemóknak is mindig. Aztán meg figyelem, hogy mikor lesz teljes játék a Gémsztárban. Így lassan az összes szoftverem legális lesz.

Csak azt nem tudom, hogy áttérjek- e Linuxra, vagy spóroljak egy Tájgeres Mekminire, hogy az oprendszerem is illeszkedjen a képbe.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

TRF

Egy ici-picit tévedtél az egyik cikkedben ;)

1ö4.oldal, ott, hogy Nagy merevlemezek védelme...

"...a legkorszerûbb merevlemezek tárkapacitása eléri az 500 MEGABÁJTot"...

Link to comment
Share on other sites

Szanya

mm2- enként 500 MB. :)

 

Ja, kiprópáltam a Cossacks II-t is. Az még jobb, mint a braderzinarmz. De az õsemberes az lefagyott nálam, a negyediknek pedig el sem indult a telepítõje.

De ezzel a napóleonossal elvoltam hajnali négyig. (Csak belassult a tömegjeleneteknél.)

 

Multifunkciós gépek tesztje lesz valamikor? Volt itthon egy, amit végül apu az irodájába vitt, de annyira megtetszett, hogy vetetnék egyet itthonra is. Csak azon már fax is legyen, meg legyen színes is a nyomtatója.

Ez már off? Bocs.

 

Játszom mégegyet a magyar huszárokkal. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ma sikerült kiolvasnom a magazint. Ezt még eddig nem tudtam elmondani, hogy hihetetlenül jól sikerült ez a szám! Minden elismerésem! Szinte mindent eltaláltatok, ami engem érdekel. Kitûnõ munkát végeztetek a júniusi szám és PC Stúdió megalkotásakor. Csak így tovább!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Csatlakozom. Én is most olvastam ki, és nagyon el lett találva benne minden. Az E-bank cikk különösen tetszett, már nagyon érdekelt a téma.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Én még nem találtam idõt a kiovasásra, de a legfrissebb hírekhez a világból, nagyon jók! Ezeket összegyûjteni sem lehetett kis feladat, hiába is olyan kishírek... 8)

Link to comment
Share on other sites

Czjano

Sziasztok!

Alapvetõen nekem tetszik az elõlap színe és a tartalommal is meg vagyok elégedve (nagyjából)!

Azért akadt benne olyan is ami nem nyerte el a tetszésemet, ez pedig a TOP10 processzorhûtõk címû írás volt. Lényegében általánosságban beszéltetek a hûtõkrõl és ez így renben is volna de amikor egy procihûtõknél nem mértetek hõfokot hanem inkább a hangerejét néztétek (persze az is fontos de miután már teljesített a hûtés terén) azon egy kicsit meglepõdtem, fõleg mikor megláttam, hogy milyen zajszinteket mértetek. 50dB amit a Zalman CNPS7000B AL-CU-nál mértetek szerintem abszolút nem elfogadható. A másik amin megakadt a szemem az a mondat volt, hogy a nagy súly "...leginkább azokat a hûtéseket érinti, amelyek úgynevezett hõcsöves megoldást használnak. Ezek teljes mértékben passzív rendszerek, nem tartalmaznak ventilátort..." . Ezzel a kijelentéssel sem igazán értek egyet. Az általam olvasott tesztekben a hõcsöves hûtõk nagy részéhez volt gyárilag ventilátor. A harmadik dolog pedig, hogy Én nem ezeket a hûtõket vettem volna bele a tesztbe, mégpedig azért mert a legújabb P4-es procikhoz a Zalman 7000-es sorozata szinte már kevés. Egy tesztben kb. a középkategóriába sorolták.

(A tesztek megtalálhatók itt: Procihûtés1 és a másik pedig Procihûtõk2)

 

Én azt a 6 oldalt amit a "Robbantsunk bankot!" c. írásra szántatok hozzávettem volna a Top10-hez és valami hasonló tesztet írtam volna mint amikre az elõbb hivatkoztam.

 

Amúgy a kritikát nem rosszándékból írtam csak azt szeretném, hogy minél jobb legyen az újság. Szerintem a PCW a legjobb nyelvezetû újság a témában. Amit írtok az bárki számára érthetõ és a tartalom is érdekes.

A további munkához sok sikert és csak így tovább!

 

Üdvözlettel:

Czirják János

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Hát igen! Ezt én is megemlítettem magamnak, de te megerõsítettél ebben az álláspontomban... De ha azt nézzük, akkor szerintem, még lehet oda sorolni! 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...