Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ingyentolmács


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

Greene

Azt javasolnám, hogy te magad szedd össze magyarul, hogy mi az amit meg szeretnél kérdezni, és írd be ebbe a topicba. Így akinek van egy kis ideje és affinitása le tudja fordítani, és nem kell arra időt szánnia, hogy átolvasson egy topicot és összeszedje belőle azt ami neked fontos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Nuker

Ez érthető?

 

So I know that MSI motherboards have 3 yrs warranty. Unfortunately, in Hungary it is only 2 yrs. My motherboard is wrong, memory controller is crazy. But, because the shops not give 3 yrs warranty, I sucked.

 

Tudom, hogy nem helyes, de érthető? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Greene

"Is wrong" helyett "is faulty" vagy "is not working". "Is crazy" helyett "has gone crazy". Mi az, hogy "I sucked"? Miért nem lehet azt írni, hogy "I am desperate"?

Amúgy érthető, hogy mit akarsz mondani.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Köszönöm a finomítást! Dühös vagyok, ezért írtam ezt. Ennyitől nem esem kétségbe. :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Akkor az "I am fucked" (= megszívtam) kifejezés használatát javasolnám. (Ha azt írod "I sucked" az azt jelenti, hogy te voltál a béna.)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az I'm fucked tükörfordítása inkább a rábasztam, de végül is megszívtamnak is elmegy. :)

 

Szerintem első körben tisztázni kéne, hogy kinek és mi célból akarsz írni. Aztán meg azt is, hogy pontosan mit. Nekem úgy tűnik, hogy magyarul sem tiszta, pontosan mit szeretnél.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Gigabytenak akar írni, hogy 3 év garancia helyett csak 2-t kapott a béna forgalmazó miatt. Ebből egyébként később akár jól is ki lehet jönni. Mondjuk nem lennék a forgalmazó helyében. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én nem dühből írnék, hanem érdeklődve. Az alaplap elromlott, a viszonteladó tojik rám. Az a baj, hogy pillanat alatt ki fogják deríteni, hogy akitől vetted, az nem tisztán forgalmazza a terméket (különben, ha megvolna a csatornája felfelé, az anyacéghez, nem szívatna a rövidebb garanciával), és szét fogják tárni a kezüket.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyet kell értenem. Ha nemcsak dühöngeni akarunk egy sort, hanem szeretnénk is valamit (pl. garanciális cserét), akkor illene egy kulturáltan megfogalmazott levélben elmesélni, hogy pontosan mi a helyzet az alaplappal, hol vetted és mikor, pontosan melyik termékről van szó (pontos típus, revízió, BIOS, szériaszám / Product ID stb.), és érdeklődni, hogy milyen lehetőségeid vannak, van-e bármilyen mód rá, hogy visszaküldd az alaplapot.

 

Szerintem van rá esély, hogy cserélni fogják, de lehet, hogy küldened kell pár levelet az ügyben.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

A bolt, ahol vettem, évek óta üzemel, sokszor vásárolok náluk, eddig sosem volt gond. A srác felhívta a nagykert, ahol közölték vele, minden MSI FM2es lapra 2 évet adnak. Legalábbis ők biztosan. Asrockkal láttam ilyen galibát, de más gyártóval nem. Megírtam a kisbolt tulajának, mi történt, azt mondta, utánanéz ő is.

 

Tanácsokat, segítséget köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én is gondoltam arra, hogy a stílus nem a leglíraibb, de mivel a topic címe ingyentolmács, nem akartam fogalmazási tippeket adni, hiszen lehet, hogy egy fórumra ír, és ott ez teljesen belefér. :)

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Biztos van valamilyen MSI fórum, vagy ilyesmi az eredeti oldalon. Asusnál is láttam ilyet. Oda szántam. Levelezésbe nem fognék ennyire tudatlanul.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az Albacomp, mint MSI szerviz? Hát erről ennyit.

 

Ennél kiábrándítóbb szar, mint a nemzetközi cégek országonkénti szervizoldala, kevés van a világon. Amikor megkaptam az első Thinkpadet, és kiderült, hogy 3 hónapig él a világgarancia rajta, az első dolgom volt megnézni a szervizeket, és a felsorolt cégek és címek kb. 2/3-a vagy már nem létezett, vagy nem ott volt, nem az volt a telefonszáma, és ha mégis, akkor már nem foglalkoztak Lenovo termékekkel. Mély szánalom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
eremit

Mennyire tud angolul az, aki ezt írta?

 

Ok soo these days are pretty nostalgic to me.. Today exactly 10 years ago I decided to change my life.. I did not know where I was going to or how my life is gonna be... 10 years ago I arrived to Mexico City. I was just a little girl. Sooo many things happend to me since then. I grew up I see my life so different now. I thank God that I'm still healthy and because of my decision to leave my safe,warm home,Now I have my beautiful baby girl on my side. I wouldn't trade her for anything. Life is really unpredictable.But I am so happy to be who I am and where I am.
Link to comment
Share on other sites

payskin

10/10. Miért?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Csak kiváncsi voltam, hogy az unokahúgom hogy tud angolul.

Köszi, Balázs!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...