Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Integrált videokártyák


Herceg Attila

Recommended Posts

Alex99

Ha kaptál a géphez drivert akkor azt, ha nem akkor a gyártó oldaláról a pontos típus megadása után töltsd le a drivert. Uninstalláld a tűzfalakat és azt is próbáld meg. Ha nem jön be, akkor se ezeket, hanem Comodot telepíts vissza.

Link to comment
Share on other sites

djpety

Ok, ezeket megpróbálom, Comodo-t nem szeretem :S

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Sajnos ez nem szeretem, hanem biztonság kérdése. Azok helyett már jobb, ha az XP tûzfalát használod.
Link to comment
Share on other sites

djpety
Sajnos ez nem szeretem, hanem biztonság kérdése. Azok helyett már jobb, ha az XP tűzfalát használod.

 

A comodo-nak annyi idegesítő kérdése van, az ashampoo is kérdez, de az mégis jobb :)

 

A driver viszontn bevált! Már az NFSHP2 sem grafikai hibás, remélem fagyni se fog a gép!

 

Letölöttem a hivatalos oldalról, furcsa hogy a régebbi driver jobb mit a legújabb :)

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ez annyit tesz, hogy nem szabad feleslegesen frissítgetni a drivert. Pláne laptopnál a hozzá kapottat kell használni. Ha jobb teljesítményt akarsz, nem a drivert kell frissítgetni, hanem vegyél jobb, újabb kártyát. :D

Link to comment
Share on other sites

djpety

Eszembe se jutott frissíteni csak a gyári DVD-n Vistára volt csak aztán gondoltam az Inteltől szerzem be...

De nincs gondom a teljesítménnyel, nekem bőven elég...

 

És még 1x köszi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
djpety

Az intel oldalán is panaszkodtak a driverre az X3100-as kártyákhoz, hogy fagyást okoz, de most kiadtak egyet, ami nem fagy nekem, és új. Remélem jó. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Olyan gondom van, hogy a laptopomon (Toshiba L300-17L) nem fut néhány játék pl a Call of Duty II.

 

DirectX hibát ír ki de 9.0c verzió kell neki de ez fent fan. Intel GMA X3100 integrált kártya van benne, ennél gyengébb kártyákkal is elfutott már ez a játék. Az intel weblapjáról töltöttem le hozzá drivert.

 

Mi lehet a hiba?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Más fórumokon ajánlották ezt az oldalt: Intel Innen kellene feltenni a drivert.

Vista-ban letiltani az UAC-t és az Aero a játék alatt.

Van a DirectX-hez egy webupdate program is a Microsoft oldalán, futtasd le azt is a driver telepítése után.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ok frissíteni fogom innen, köszönöm, de az intel gma x 3100-hoz melyik kell:

 

a Mobile Intel GM 965

 

vagy az

 

Intel G965 driver?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Notebookod van vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Igen persze! :) Akkor a mobil kell :):upsz:

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Feltettem a linkelt drivereket, és frissítettem a directx-et de még mindig nem megy a CODII. Directx hibára hivatkozik még mindig.:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Van egy laptop amibe VIA Chrome9 HC IGP integrált videókártya van. Ezen szerettem volna futtatni a Call of Duty 4-et de a telepítés után azt az üzenetet kaptam, hogy a kártya vagy a driver nem támogatja az Alpha Blendinget. A legújabb drivereket letöltöttem de nem segített. Ez orvosolható valamilyen szoftverrel vagy egyéretlműen gyenge a videókártya? Ha az utóbbi akkor le kell mondanom a játékról, vagy esetleg van valami más megoldás is persze a laptop cserén kívül? :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez hardveres "probléma", CoD4 sohasem fog futni rajta.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

nForce750a/GeForce8300-as videokarit meddig lehet/érdemes húzni szerintetek? BIOS-ban van rá lehetőség, csak elöbb cseréljék ki az alaplapot. :P

 

Alapérték (max érték):

GPU Clock: 500 (1000)

GPU Shader Clock: 1500 (2000)

Természetessen MHz-ben:)

 

Az alaplap hőmérséklete, az megegyezik a chipkészlet hőmérsékletével, vagy nem? Csakhogy tudjam mennyire melegszik. :)

 

A Chip-en nagyméretű passzív rézhűtés van.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Inkább azt kérdezem meg, hogy lenne értelme? Játékra korlátozottan alkalmas, húzva is. Ha nincs megfelelõ hûtés, akkor nem is bírja sokáig.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Molt@m

A következõ lenne a gondom:

 

Notebookomban Celeron 2ghz, 1gb DDR2 ram, és egy Intel X3100 dolgozik.

A notebookcheck.com oldalon olvastam, hogy egy Gyengébb Celeronos, 512Mb, ramos gép 3800 pontot ér el 3Dmark 2001-ben. Az én gépem 1800 pontot ért el. A drivere, a hp oldaláról származik, de amit az inteltõl töltök le, azt írja ki hogy gyártótól nézzek drivert, és õ nem fog felmenni.

 

Mi okozhat ilyen kevés pontot?

Link to comment
Share on other sites

NCOtumi

sziasztok!

 

Van egy olyan problémám, hogy a laptop amit vettem ha minden igas egy sis mirage 3 pluszos van benne.

Egyáltalán tudok ezzel valamit is játszani? Mivel vistás a gép csak az újjak mennek le rajta de ezt orvosolni tudom egy xp-vel. Viszont ezen nem ment el a fallout3 csak az introja, mert valami videokari hibát ír ki!

Ezzel tudok valamit kezdeni? Mert szinte sehol nem találtam róla infót!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A SIS Mirage -t, nem játékra, hanem irodai gépekbe találták ki, ezen a területen se várható el tőle több, mint hogy többé -kevésbé színes képet adjon. A Fallout 3 meg épen irracionális elvárás tőle :pislog: , mert ezek a játékok a két nagy GPU gyártó (ATI, Nvidia) termékeire vannak optimalizálva. Ezeken kívül egy S3 Chrome -al, vagy valami Inteles csodával talán még be lehet vállalni ezt a játékot, de erre is kicsi az esély. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

NCOtumi
Sajnálattal hallom. :mérges:Egyedül ezt a paraméterét nem néztem, mert a többi jónak tûnt. :upsz:Akkor majd kitalálok valamit! Köszi a választ! Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
canzo

Hi!

 

Van egy ilyen gépem: És szerintetek lehet bele egy jó (?) videókártyát rakni? Nem célom hogy a legjobb legújabb játékok elinduljanak rajta, de egy thief 3, still life 2, kotor meg ilyesmi jó lenne. Állítólag az a 4x agp nagyon rossz, de volt aki mondta hogy lehet bele rakni vkártyát.

A teljes riport itt van: http://www.2shared.com/file/8153336/c906cad4/Report.html

 

Alaplap:

CPU típusa Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

Alaplap neve FUJITSU SIEMENS D1561

Alaplapi lapkakészlet Intel Springdale-G i865G

Rendszermemória 502 MB (PC2700 DDR SDRAM)

BIOS típusa Phoenix (07/23/04)

 

 

Megjelenítés:

Videokártya Intel® 82865G Graphics Controller (64 MB)

3D gyorsító Intel Extreme Graphics 2

Képernyõ EIZO FlexScan T57S [17" CRT] (7411612124423)

 

 

 

Háttértár:

IDE vezérlõ Intel® 82801EB Ultra ATA tárolóvezérlõk - 24D1

IDE vezérlõ Intel® 82801EB Ultra ATA tárolóvezérlõk - 24DB

SCSI/RAID vezérlõ ASKCAKA3 IDE Controller

 

[ BIOS ]

 

BIOS tulajdonságai:

Gyártó FUJITSU SIEMENS // Phoenix Technologies Ltd.

Verzió 5.00 R2.08.1561.01

Kiadás dátuma 07/23/2004

Méret 512 KB

Boot eszközök Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120

Képességek Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, BBS

Támogatott szabványok DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP

Bõvítési lehetõségek PCI, AGP, USB

 

 

[ Alaplap ]

 

Alaplap tulajdonságai:

Gyártó FUJITSU SIEMENS

Termék D1561

Verzió S26361-D156

 

 

[ Rendszer bõvítõhelyek / AGP ]

 

Rendszer bõvítõhely tulajdonságai:

Bõvítõhely megnevezése AGP

Típus AGP 4x

Kihasználtság Üres

Adatbusz szélessége 32 bit

Hosszúság Hosszú

 

[ Rendszer bõvítõhelyek / PCI-1 ]

 

Rendszer bõvítõhely tulajdonságai:

Bõvítõhely megnevezése PCI-1

Típus PCI

Kihasználtság Üres

Adatbusz szélessége 32 bit

Hosszúság Hosszú

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Úgy látom "márkás" számítógép. Fekvõházas? Hogy helyezkednek el benne a kártya foglalatok?

 

Csak azért kérdem, mert akkor könnyen lehet, hogy Low Profile kiszerelésû videokártyát kártyát kell bele szerezned.

 

Link to comment
Share on other sites

canzo

Állóházas, de azt nem tudom hogy hogy helyezkednek el benne a kártyafoglalatok, nem tudok sajnos képet se küldeni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor elvileg bármilyen, AGP-s kártyát be lehet szerelni, ami visszafelé kompatibilis az AGP 4X-el.

Én már újat biztosan nem vennék bele, inkább használtan egy ATI Radeon 9xxx sorozatot, vagy Nvidia -ba Geforce FX 5xxx sorozatot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...