Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SMC topik


szemlelo

Recommended Posts

L@ceeka

Igzából segítség kéne, mert azon kívül,h ASUS Wifi-b 802.11B Wireles Lan Card semmi nincs rajta a dobozon,AIDA sem mond semmi okosat rá :( így nem tudom hogy milyen firm és driver kell hozzá :S

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Nem jött össze a frissítés,pedig próbáltam keresgélni hozzá mindenfélét :( Azt is kiderítettem,h ASUS WL-127 es WiFi Cardbus LAN Card a kártya böcsületes neve, de ezen kívül semmi :S

Kipróbáltam a szomszéd "WiFi-tollát" letíltottam a sajátom és láss csodát;ész nélkül jött az információ. Modnom ilyen nincs. Kidobom a kártyámat. Utána kihúztam , engedélyeztem a sajátom és az is vákuumot képzett a neten és 60Kval tépte le az infot egész addig, amíg hozzá nem nyúltam :S

Most megint 13K körül futkorászik.

Mondjuk az még mindig nem világos,hogy valójában miért is van, h kikapcsolom-bekapcsolom az antennát és felugrik 60ra majd visszaesik :S

Ötlet esetleg?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Találtam hozzá drivert! Próbáld ki: Link Download > Motherboard > Accessory > WiFi-b

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Hát még mindig nem az igazi.... :(

Ha vennék helyette 1 USB-set az megoldaná a gondot vajh' :?:

Más:

Kivitelezhetõ valamilyen módon,hogy beállítsam hogy bizonyos értéknél nagyobb sávot a másik fél ne tudjon használni? Tehát mivel 512kbit/sec a sávszél mondjuk azt beállítani MAC adress szerint,hogy mindkét gép 256kbit/sec nél jobban ne foglalhassa a sávot?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Van olyan router amin be lehet.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Már csak az a kérdés, hogy az enyémen lehet-e (SMCWBR14-G2) :?: Mit keressek?Úgy értem milyen menüpont alatt van ez a lehetõség?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Azon sajna nincs. Qos vagy Bandwith Limit/management-et kellene keresni.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Hát az tényleg nincs :(

A router hogyan osztja ki a sávszélességet?Van olyan aminek nagyobb prioritást ad(torrent,dc,msn,explorer), vagy mi alapján dönti el,hogy melyik gép mekkora sávon hasít?Jelerõsségnek van köze hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Ahonnan gorsabban töltenek az a gyorsabb. Teheát a szerver és az adat folytonossága számít. (pl. beindul és jön, jön egy nagy fájl, a másik a web-oldal nézegetését lassítja mert az meg kis apró fájlokból áll. Ha ugyan arról a szerverrõl töltötök folyamtosan, akkor a seb. egyforma, fele-fele lesz)

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Aha...Szóval tulajdonképpen aki hamarabb nagyobb fájlt tölt, annak lesz gyorsabb?Teszem azt,ha a másik gépen elkezdenek leszedni 20Gigás iso-t, akkor nekem a netem döglõdik?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Így van! Pláne ha az a szerver elég gyors is. Te meg a web-ezéssel kinlódsz, mivel esetleg egy lassabb szerveren van fent az adott oldal és egy web-oldal ráadásul sok kicsi fájlból áll így be sem tud gyorsulni.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Értem. És ha én is elkezdek tölteni 1 nagyobb fájlt?Akkor kienyenlíti?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Igen. Elvileg.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Na. Tegnap este sikeresen ügyködtem :S teljesen hazavágtam otthon a netet :upsz:

Egészen pontosan csak a router beállításokat. Azt is úgy, hogy a gépem látja a routert, csatlakozik is hozzá csak épp semmit nem csinál utána. Se ping se semmi. Szóval teljes reset lesz ma odahaza. Elõrõl mindent és most nem szeretném elszúrni szóval valaki, akinek van türelme hozzám segítene ebben? :upsz:

Egy SMCWBR14T-G routerrõl vagyon szó, ami egy 512kbit/sec-es kábelnetet szór széjjel két gépnek.

Olyanokra lennék kiváncsi, hogy:

  • DHCP-zem-e vagy ne?
  • ha igen, akkor mekkora IP tartományból
  • miért jó/rossz az Extended range(enabled/disabled)
  • olvastam, hogy jobb kikapcsolni az SSID-t.Tényleg biztonságosabb-e és hol/hogy tudom ezt?
  • a "11b/g mixed wireless mode" miért is jó?
  • WDS. Na az micsoda?
Köszönöm
Link to comment
Share on other sites

kfx

1."DHCP-zd"

2.Hagyd az automata beállításokon

3.Az extended ranget ne bántsd(disable)

4.Az SSID-t felesleges kikapcsolni, jó az úgy. Nagyon minimális biztonságot jelent a kikapcsolása, ezért felesleges.

5.Mert így mindkét szabványt tudja egyszerre kezelni

6.Az számodra érdektelen, mivel AP-ok összekötésére szolgál

Link to comment
Share on other sites

Soma01

(kfx után... :P )

Lássuk csak!

DHCP. Ha kevés a gép, állítsd be õket kézzel! ---> DHCP kikapcs.

Extended range. Próbáld ki. Elvileg jó, de valószínû, hogy csak a 1 márkán belül mûködik jól és ott is csak bizonyos tipusokkal. De lehet inkább csak marketing az. Utánna kell nézni.

SSID. Tök mindegy. Aki akar úgyis megtalál. Akinek meg kell az ssid is az úgysem tör fel.

Mixed. Legyen mixed, így b-s és g-s eszközök is tudnak csatlakozni hozzá.

WDS. Neked nem kell. (kfx leírta már)

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Köszönöm szépen kfx és Soma!

Otthon buheráltam megint kicsit (hát hiába a mondás;ne becsüld le a kezdõt!Igaz õ semmi, de bármi lehet ;) ) és sikerült (teljes nyersre reset után) eljutnom odáig, hogy a sikeresen kapott ip-t a router a szolgáltatótól. Viszont semmi forgalmat nem tudok csinálni. Se ping, se weblap. Arra gondoltam, hogy DNS-sel van a baj, de annak meg a routernek kell lennie, nem? Mert ha nem, akkor t-onlineos dns szerver címre lenne szükségem :upsz:

Beállítottam a clone mac-et is. Az a másik gép, ami már fel volt csatlakoztatva. Dinamikus IP van beállítva és semmi. Nem megy kinntre forgalom. Semmit nem tudok megpingelni sem. még az munkahelyi servert sem. Most mitévõ legyek? :Sír:

Link to comment
Share on other sites

sosó

Üdv.

 

A routerednek észlelnie kéne a szolgáltatód DNS-ét.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Kéne...ezaz.De nem teszi. Amit kaptam a routerhez cd-t, azzal is próbáltam. Azt írta, hogy indítsam újra a routert, mert nem tud csatlakozni.

Vagy lehet, hogy teszi csak éppen nincs semmi jele ennek. Mi más lehet még hogy nem megy még a ping se a routeren kívülre? Viszek majd haza UTP-t és megpróbálom azzal, közvetlen a modemmel, router nélkül...más ötletem nincs :(

 

Link to comment
Share on other sites

sosó

Lehet hogy rosszul választod ki a csatlakozási módot. Mármint a routerben. Milyen neted van?

 

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Kébelnetem van. Amikor a wizzard megkérdi akkor is arra kattintok. Tényleg nem értem... :(

 

Megyek haza, megpróbálom sima utp-vel. Ha azzal megy akkor nem tudom mi lehet a baj :pislog:

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Jó reggelt!

 

Megnéztem;ha sima utp-vel kötöm összea gépet a modemmel, akkor hibátlanul megy a net. Ezek szerint a gond a router és a modem közötti kapcsolatban van :( Én mindent kipróbáltam szerintem, de nem megy:( Segítsetek kérlek, hogy mi lehet még a baj, mert teljesen kifogytam az ötletekbõl :Sír:

A wizzard-nál is mindent jól adok meg szerintem: cable->clone mac->dns server(a tonline-ossal sem megy)...

A mellékelt lemezes telepítõ meg végigcsinálja a beállításokat és a legvégén (getting connect) kiírja, hogy nem lehet csatlakozni, ellenõrizzem a kábeleket vagy indítsam újra a routert reset gomb 30mp-es lenyomásával.

Dehát én újraindítottam és még így is semmim :( sehogy sem megy :(

Link to comment
Share on other sites

sosó

Üdv.

 

Triviális dolog, lehet hogy így csináltad, de ugyanazt a sima kábelt használd mindkét esetben. A varázslásnál pedig a dinamikus ip címest.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Szia!

 

Reset-eld a routert. (hátul a reset gomb legalább 6 másodpercig, de legyen 10 inkább. ha csak 1x nyomod meg 1 másodpercre ill. kevesebb mint 5 másodpercre, akor csak újraindul)

Legyen összedugva rendesen. Modem --> Router Wan portja. Router Lan ---> géped. Wan, lan ledek világítsanak, ahová kábel van dugva.

Lépj be a router menüjébe. Ne varázsolj semmivel, se cd se semmi!!

Home (jobb felső sarok) -- Home Network Settings -- LAN Settings -- DHCP enable ---- WAN Settings -- Dynamic IP -- host üres (max. odairod hogy chello, de nem kell szerintem, próbáld ki) -- clone mac -- save settings! Ellenőrizd, hogy a TE hálókártyád mac címe került e oda! Aztán a routerben tovább: Home Network Settings -- Status -- renew gomb. Kész vagy! Mennie kell. Max. kihúzod a konektorból a routert vagy fél percre (nem reset gomb ill. lehet az is de csak 1x nyomd meg vagy 1 másodpercig csak). Visszadugod és mennie kell.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

:upsz: Azt hiszem rájöttem a gordiuszi csomó megoldására :upsz:

 

A Clone MAC-nek a az UTP-sLAN MAC címet kell megadni, ha jól gondolom. És több mint valószínû,hogy én a wifi-jével erölködök :S

Szóval megyek haza és csinálom is septiben :D Most elméletben már mûködik :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...