Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SMC topik


szemlelo

Recommended Posts

tizedes84

Köszi a portforwarding-os tippet, bejött!

 

Viszont a másik probléma még mindig fennáll... :Sír: Sõt! Mostmár egyáltalán nem akar bekapcsoláskor csatlakozni az Internet szolgáltatóhoz! Természetesen a kézikönyv által elõírt bekapcsolási sorrendet követem: 1. modem, 2. router, 3. gép(ek). Mindegyik "lépés" között 1 perc szünet.

 

Úgyhogy marad a kézi csatlakozás, tehát amikor bekapcsolt minden, belépek az admin felületre, és nyomogatom a Connect gombot. És az a gáz, hogy ezt a gombot is több alkalommal kell megnyomnom, mert 1., 2., 3. alkalommal még mindig csak azt írja ki, hogy Disconnected... (meg a "PPPoE Stop" hibaüzenet a log ablakban) :dühös:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Wackor

Sziasztok!

 

Van egy ugyanilyen SMC WBR14G routerem, minden jól megy, csak egy valamit nem tudok megoldani, mégpedig, hogy távolról menedzseljem. Hiába állítom be a remote lehetõséget és próbálgatom az ip-t, nem jön be a kezelõfelület, simán nem éri el. Próbáltam: 8080 port-tal megadni, úgy sem. Próbáltam belõni egy dyndns címet is a routerben, hogy azon keresztül esetleg, de nem sikerült az sem. Mi lehet a megoldás?

 

Elõre is kösz!

 

Wackor

Link to comment
Share on other sites

tizedes84
If you want to manage the wireless router from a remote location (outside of the local network), you must specify the IP address of the remote PC.

 

Vagyis a távoli gép IP címét kell beírnod abba az ablakba, amelyikrõl csatlakozni akarsz majd, nem pedig a router-ét. Természetesen a dyndns is kell, mert a szolgáltatódtól a router dinamikusan kapja az IP címet (minden újracsatlakozáskor megváltozik).

 

Remélem tudtam segíteni.

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Wackor

De van olyan beállítás is, hogy engedélyezni a kapcsolódást bármilyen ip-ről, nos én ezt állitottam be és így sem tudtam elérni a routert.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Meg tudod pingelni a routeredet?

Link to comment
Share on other sites

tizedes84

Amúgy honnan próbálod meg elérni a routert? Csak azért kérdem, mert pl iskolákban szoktak olyat, hogy csak a 21-es (ftp), 53-as (dns), 80-as (web), stb portokat nyitják ki azért, hogy ne tudjanak töltögetni (pl DC-vel, stb) a diákok.

 

Szóval ha a pingre válaszol, akkor próbáld meg a 8080-as helyett a sima 80-as portot beállítani.

Link to comment
Share on other sites

Wackor

Sziasztok !

 

Nos,sikerült megoldanom a dolgot, de nem tudom pontosan hogyan. Reseteltem a router-t és ujra beirtam mindent, és egyszer csak jo lett. Azért kösz a segitséget!

 

Wackor

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Djudit

Nekem is egy smcwbr14-g2 Wireless routerem van. nem tudom miért de néha eldobja a hálózatot. Söt annyira nem látja, hogy a beállításait se tudja behozni a böngészõm. ilyenkor újraindítom a routert( kihúzom az áramból, majd bedugom) akkor már látja a böngészö, megnyomom párszor a release gombot aztán bejön a net. ez egy normális dolog? van amikor egy héten egyszer játszódik el, de ma már másodjára szenvedtem vele. Légyszi ha tudtok segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez egyátalán nem normális. Ha biztos vagy benne, hogy nincs áramszünet, ami elég valószínû, akkor érdemes lenne kicserélni. Vagy a garanciát alkalmazni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nekem is csinált az SMC-m ilyet régebben, de mostanában a legújabb firmware-ral nem csinálja kb. 4 hónapja. Én is úgy voltam aár vele, hogy visszaviszem, de a (csere/jav. idõ) kiesés miatt nem vittem.

Amúgy neked mennyi idõnként csinálja ezt? Nekem volt, hogy 3-4x egy nap de leginkább úgy volt, hogy 2-3 hetente. De 1 hónapban 1x tuti eljátszotta.

Link to comment
Share on other sites

Djudit

Van amikor egy héten egyszer, de mostanában inkább naponta egyszer, sõt tegnap kétszer ment el a hálózat, de ma is azzal kezdtem a napot, hogy beállítsam.

 

Légyszi egy cseppet jobban ügyelj az elgépelésekre, mert néha nagyon félreérthetõ mondatok születhetnek! Köszi! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Timer

Nem hibernálod közben a gépet? Nekem van, mikor hibernálásból való ébresztés után a böngészõm nem nyit meg semmit, de "ráengedem" például a thunderbird-öt, az rendbe kapja a rendszert, és utána már megy minden.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:pislog: A Thunderbird nem véletlenül egy levelezõprogram? Az mit kap rendbe a rendszeren? :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A Thunderbird egy levelezõrogram, és semmit sem tesz rendbe a gépen. Hacsak nem a leveleket. :D

Link to comment
Share on other sites

Timer

Na ennyire lámer én sem vagyok :D

 

Nem úgy értettem, hogy magát a problémát oldja meg, hanem tünetileg kezeli azt, konkrétan olyan kérést indít a router felé (gondolom én), ami után az rendesen kapcsolódik a netre.

 

Konkrét példával, ha nincs netem, elindítom a thunderbird-öt, és a lekérés hatására megjavul a kapcsolat.

 

(a dolog annál is inkább érdekes, mivel a hálózati kapcsolat javítása opció semmit sem ér, szemben evvel az egyszerû módszerrel)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Érdekes ötlet! :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Lehet, de jobbat egyelõre nem tudok; másképpen nálam is csak a teljes konfiguráció újraindításával érhetõ el a hatás, szóval még mindig ez a trükk a leggyorsabb módszer ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
petya1

Hoztak nekem egy Smc7908VoWBRB típusú adsl routert. Azt kellene megtudnom, hogy csak sima switch-ként, wireless switch-ként és ip telefonok használatára be lehet -e konfigurálni. Semmi más funkciója nem kell. A leírásban csak az alapkonfigurálást találtam meg. Ha minden mást kikapcsolok mûködni fognak ezek a dolgok? Találkozott már valaki ezzel a készülékkel? Kiprobálni nem tudom max. a switch funkciót, mert se IP telefonom nincs, se Wireless kliens eszközöm.

 

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Semmi más funkciója nem kell.

Nincs is neki más. Erre van kitalálva. Wireless router és VoIP átjáró.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
robbanto

Szervusz,

 

tudnál segíteni? vettem egy smc wbr14g routert, be van állítva, mûködik is, le szeretném passwordolni! ha van valami módszered, kérlek, oszd meg velem!

 

üdv,

 

robbanto

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Advanced Settings menü->System->Password

Link to comment
Share on other sites

balageone

Hi!

Van egy SMC-7004 VBR routerem, de a beállításával nem boldogulok.

A kábeleket normálisan összedugtam ez tuti.

A telepítõ cd-t is felraktam habár volt 1 mezõ ahol a felhasználonév és a jelszó után valami service kodot kért és azt üresen hagytam.

Találtam hozzá beállítást, de az kábeles net-re vonatkozik.

hxxp://www.smc-router.fw.hu/

Ha valaki segítene ADSL-re egy hasonlóan szájbarágos dologgal, vagy pontokba szedve mit csináljak.

Elõre is köszönöm.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A linkelt leírás 7. lépése a cable helyett pppoe legyen. A 8. és 9. helyett a felhasználónevet illetve a jeészót kell majd megadni.

A többi marad.

Link to comment
Share on other sites

balageone

ó

Köszi a segítséget mûködik csak az a géppel nem tudom a netet használni amit a 2.portba dugtam.

Azt valahol engedélyeztetni kell a beállításba?(http://192.168.2.1/)

Vagy hogyan csináljam?

Link to comment
Share on other sites

lalafon

Sziasztok!

 

Van egy SMC-7004VBR routerem, két gépem és egy ADSL internetem. Az internet mind a két gépen tökéletesen megy, de a gépek nem látják egymást. Hogyan kell beállítani a routert és a két gépet, hogy menjen a hálózat? Hozzátartozik, hogy túlságosan nem értek a hálózatokhoz.

 

A másik gond, hogy az SMC honlapján nem tudom frissíteni a router firmware-t, mert a part no nem szerepel a listában (751.8143) és nem is ismer ilyen számot. Mikor megvettem, regisztráltam az eszközt, akkor az rendben megtörtént. Mit tegyek ilyenkor.

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...